Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2695 / 3975
(#) kala1982a hozzászólása Dec 28, 2015 /
 
Sziasztok! Keresett ma egy barátom, hogy műlép beolvasztáshoz való trafója nem igazán működik. Azt szeretném kérdezni, hogy x mm vastagságú keret dróthoz hány Amper áramerősség és mekkora feszültség kell Csak, hogy tudjak mit mérni.
(#) RoliNyh válasza szb9 hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Így biztos nem. Ha jól látom a középső sárga a fényérzékelő, annak a feszülstégszintjét kell eltolni... Kellene egy kapcsolási rajz róla, akkor tudunk segíteni, szedd szét...
(#) kendre256 válasza kala1982a hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Ezt neked egy olyan méhész tudná csak megmondani, akinek van ugyanilyen trafója és meg is tudja mérni...
Annyira sok mindentől függ a szükséges áram, feszültség, hogy ezt ebből nem lehet megmondani.
(#) Bakman válasza kala1982a hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Mi az a műlép és miért kell beolvasztani? Milyen trafó (telejsítmény, feszültségadatok)? Mit jelent az, hogy nem igazán működik? Most akkor működik vagy nem? Mennyi az x? Milyen az a keret drót? A többi kb. érthető.
(#) reloop válasza kala1982a hozzászólására (») Dec 28, 2015 / 1
 
Szia! Készítettem már ilyen trafót, az ellenálláshuzal 0,4-0,5mm átmérőjű volt és legjobb emlékezetem szerint 8V-ra tekertem a szekundert.
Javaslom mérd, vagy méresd meg pár keret ellenállását és készíts hozzá 10W-nyi fűtést. Próba eldönti, merre kell esetleg változtatni rajta.
Többnyire az érintkezők zárlata teszi tönkre a tápot, iktass be biztosítékot!
(#) kissattila88 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Műlépre húzzák a méhek a sejteket amiben a mézet virágport tárolják és fiasítást nevelik. Függőleges drótszálra kell ráolvasztani rögzítés céljából. 0.4 drótot használok kb 3A trafót.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2015
(#) Bakman válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
A válaszokból kb. leszűrtem mi a kérdés, de első pillanatra kb. semmi sem érthető belőle.
(#) reloop válasza Bakman hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
(#) Bakman válasza reloop hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Köszi! Nem túl tudományos, de működik.
(#) MikulaSan hozzászólása Dec 29, 2015 /
 
Sziasztok szép estét ! Kérdésem az lenne hogy adott 2 kapcsoló üzemű táp (5v-5v) és elméletben mi történne ha a 2 táp pozitív és negatív pontját összekötném és úgy használnám mit eredményezne?
(#) Bakman válasza MikulaSan hozzászólására (») Dec 29, 2015 / 1
 
Mármint sorbakötnéd a kettőt? Semmi, kapnál egy 10 V-os tápegységet.
(#) MikulaSan válasza Bakman hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
* Mivel nem pontosan írtam le amit gondoltam de így megkaptam a választ hogy nem okoz problémát a 2 eszköz összekötése. Válaszod köszöntem ment a +
(#) Bakman válasza MikulaSan hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Egyet azért elfelejtettem leírni. A maximális terhelőáram a kissebb teljesítményű maximális árama.
(#) Kovidivi válasza MikulaSan hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
"2 táp pozitív és negatív pontját összekötném" - akkor párhuzamosan lennének kötve, nem sorosan. Vagy ha mind a 4-et egybe, akkor egy óriási rövidzárlatot kapsz
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2015
(#) Zaustuv hozzászólása Dec 29, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy olyan 28 lábas tssop tokozású IC-m, aminek a lábai 1,27 mm-re (0,05 inch-re) vannak egymástól. A kérdésem az lenne hogy tud-e valaki róla hogy létezik-e olyan üres NYÁK lap amire rá lehet forrasztani ilyen tokozású chipeket, és a két szélén hozzá lehet forrasztani egy-egy tüskesort (amelyben tüskék egymástól 2,54mm-re vannak)
(#) nedudgi válasza Zaustuv hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Létezik. A ChipCad is árul ilyeneket, amit a Mikroelektronika gyártott. Kínából olcsóbb.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2015
(#) Zaustuv válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Igen, ez az, erre gondoltam!
Köszi!
(#) SzT3 hozzászólása Dec 30, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy kis Pic-Up om... ès szeretnèk râ küszöb meg palatovilàgitàst!

A terv az az hogy a küszöbhöz a belső vilàgitàst lerelézem, tehát az izzoval pârhuzamosan kötök egy relét ami 4 lesszallagdarabot "hajtana", a platovilàgitásnàl meg a plato eredeti , "de gyenge" lámpàjával kötnék pàrhuzamba egy relét ami szintén 4vagy 6 ledcsik darabot hajtana.. (kb 10 centisek)
Plusz mindkettőhőz tennék valami bivaly kondit igy fokozatosan halvànyul!
Tudom nagyon bágertuning de elvileg jo lehet ugye?
(#) reloop válasza SzT3 hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Szia! Relé helyett elég a dióda.
(#) attika válasza SzT3 hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Csak egy bivaly konditól nem fog fokozatosan halványodni tudtommal.
(#) HAL hozzászólása Dec 30, 2015 /
 
Sziasztok! Énnekem 1 kérdésem lenne:Ha 1 4ohm-os végfokra 8ohm-os hangfalat kötök lehet baja a végfoknak?
(#) Bakman válasza HAL hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Nem, csak halkabban fog szólni. Nagyobb impedanciát szabad rá kötni, kissebbet már nem biztos.
(#) Csupasz hozzászólása Dec 30, 2015 /
 
Sziasztok
Egy nyomógombbal tudok +5V-ot, vagy testet kapcsolni. Mivel tudom legegyszerűbben megoldani, hogy első nyomásra 1 led világítson, következőre elaludjon. Majd így folyamatosan.
Relét nem szeretnék, valami elektronikus megoldást..
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2015
(#) Bakman válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Szerintem itt: Be/ki kapcsoló nyomógombbal van pár megoldás.
(#) Robika hozzászólása Dec 30, 2015 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy mikrokontrollerrel ki-be kapcsolni egy kijelzőt (kb 100mA,5V). Nem túl sűrűn. Sőt, ritkán.

Van jelentősége,hogy n csatornás FET-el vagy NPN tranzisztorral oldom ezt meg?
Melegedés szempontjából esetleg?
Köszönöm
(#) kendre256 válasza Robika hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
A tranzisztor vezérléséhez 5-10 mA áram is kellhet (bétától függően). Ha a mikrovezérlő alapból tudja ezt az áramot, akkor mindegy melyiket választod. A FET vezérléséhez szinte csak feszültség kell (nyilván olyan gate feszültségűt kell választani, amit meg tud hajtani a mikrovezérlő). A melegedés ekkora teljesítménynél lényegtelen.
(#) Robika válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
akkor a FET jobb választás, köszönöm szépen!
(#) teszti hozzászólása Dec 30, 2015 /
 
Helló
Mellékelek egy ábrát. Ennek mi a szerepe? Persze van valami fogyasztó is csak azt nem rajzoltam oda.

ábra.png
    
(#) Bakman válasza teszti hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Ennek így semmi értelme, kell a teljes kapcsolás.
(#) SzT3 válasza reloop hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Ezt nem értem pontosan! Milyen diodàra gondolsz? Valami fényèrzèkelő??
Következő: »»   2695 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem