Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2697 / 3975
(#) kendre256 válasza teszti hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
A C-snek kb. kétszer akkora az áramerősítési tényezője. Az adatlapon a hFE Classification sorban találod.
(#) RoliNyh válasza teszti hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
A hFE Classification értéke:

A: 110-220
B: 200-450
C: 420-800

BC547 hivatalos adatlap...

2.-ik oldal alsó rész.
(#) teszti hozzászólása Jan 2, 2016 /
 
Köszi!
(#) proli007 válasza Gatyamadzag hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Hello! Például..
(#) Gj hozzászólása Jan 2, 2016 /
 
Üdv!

Mi a neve a 2, 3, ill. 4 pines PC ventilátoroknál használt csatlakozóknak?
Szeretnék vásárolni párszáz db-os tételben, de nem tudom, milyen néven keressem és többszáz darabnál már nem szeretnék jóval nagyobb pénzért komplett átalakítókat venni, hogy azokról szedjem le.

Itt látható, hogy milyen csatlakozóra gondolok:
A, B, C, D
(#) Bakman válasza Gj hozzászólására (») Jan 2, 2016 / 1
 
C: Bővebben: Link
D: Bővebben: Link és Bővebben: Link

A nagy, négy pólusú csatlakozót Molex néven is megtalálható. A többire passzolok.
(#) Gj válasza Bakman hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Köszi szépen, az utolsó kettő tökéletesen elég, a MOLEX-et ismertem, csak nem nagyon volt olyan kép, amin nincs rajta.
Egyébként a betűket nem szedtem típusonként külön, a képek is össze visszák.
(#) Gj válasza peter810 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Üdv!

Itt jópár találat van rá.
(#) peter810 válasza Gj hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Tudom csak nem tudom a menetét az ilyen rendelésnek,(kell-e vámot fizetni)vagy csak azt az árat ami oda van tüntetve.mert itt Magyarországon 2 helyen találtam darab áron 7133ft-ért
és itt meg a 2-öt adják 2500ft-ért+rejtett költségek.
vagy van esetleg valaki aki rendelne nekem ilyet.
(#) kissattila88 válasza peter810 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Én úgy tudom hogy a vámot 6000 pár száz forintig nem kell fizetni van olyan is hogy ingyen kiszállítják.
(#) MikulaSan válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Igen elírtam vagy is nem a pontos megfogalmazást használtam de köszönöm az észrevételt Néha kell a füst is hogy ne felejtsük el mitől működnek az eszközeink
(#) Gj válasza peter810 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Olvasd el amit a hirdetésbe írnak és nem lesz gond.
Ha bal oldalt bepipálod a "Free Shipping" szűrőt, akkor csak olyan találatokat kapsz, amiket ingyen kiszállítanak.

A menete egyébként szinte egyszerűbb, mint egy itthoni webshopból.
Ha nem aukcióra licitálsz (vagyis egy "Buy It Now" típusú hirdetés tárgyát veszed meg)
1: Rányomsz a nagy kék "Buy It Now" gombra a hirdetés oldalán.
2:Ha nincs még E-bay fiókod, akkor vagy regisztrálsz, vagy ott a "Continue as a guest" gomb.
3: Ezután látsz egy listát a rendelendő termékekről, itt rányomsz a "Continue" gombra, ha mindent rendben találsz. (Ha a guest gomra nyomtál, meg kell még előtte adnod néhány adatot.)
4: Fizetsz bankkártyával Online.
5: Megkapod a cuccot postán.

A csomagokat ajándékként szokták küldeni, és úgy tudom, emiatt nincs vám.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2016
(#) peter810 válasza Gj hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
oké köszi a segítséget.és még annyit, kb hány nap mire átvehetem?
(#) Bakman válasza peter810 hozzászólására (») Jan 2, 2016 / 1
 
30 nap az átlag.
(#) Gj válasza peter810 hozzászólására (») Jan 2, 2016 / 1
 
"Free Shipping"-gel általában kevesebb, mint 30 nap, de ezt írják a hirdetés oldalán is.

Viszont némi összegért cserébe vannak különböző opciók a gyorsabb szállításra, nyisd le a hirdetés oldalán a "Shipping & Payments" fület (a "Descriptions" mellett) és adj egy zöld pacsit.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2016
(#) peter810 hozzászólása Jan 2, 2016 / 1
 
Köszönöm a segítséget sikerült megrendelni vettem 4db a biztonság kedvéért
(#) gerry hozzászólása Jan 2, 2016 /
 
Üdv! Egy ici-pici segítséget kérnék! Nézegetem a 74LS541 -es ic adatlapját és valami nem gömbölyű. Az egyik pdf-ben olvasom, hogy az 1-es és 19-es láb egy 2bemenetű NOR gate
re csatlakozik, de rákeresve a googliban nem ilyen kép szerepel. Akkor most ez milyen kapu
szimbólum? A másik kérdésem az lenne hogy az a 2 bemenetű szerintem invertál bemenetű
??? kapu kimenete milyen bufferre kapcsolódik active"H", vagy active"L" bemenetűre.
Köszönöm!
(#) RoliNyh válasza gerry hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
A két kapuáramkör megeggyezik, mindegy, hogy görbe vonalakkal van e rajzolva...

Egyébként meg ha valami nem világos, soha nem google képeket kell nézni, hanem meg kell keresni az eredeti gyártó által kiadott adatlapot...

Abban meg is találod a választ a kérdésedre (második oldal blokk diagramm)...

Gyári adatlap
(#) Bakman válasza gerry hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Megfejtés a mellékletben.

NOR.png
    
(#) pucuka válasza gerry hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Én az adatlapon (csatolva) azt látom, hogy ha az E1, és a E2 nem egyezik, akkor a meghajtó bufferek kimenete nagyimpedanciás, ha megegyezik akkor ami van a bufferek bemenetén, akkor az van a kimenetén is.
Egyébként szerintem sem nem NOR, sem nem NAND, hanem kizáró vagy (EXOR) kapu van a vezérlő bemenetén.

74LS541.pdf
    
(#) Bakman válasza pucuka hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Szerintem NOR lesz az. Ha bármelyik bemenet magas, akkor a buffer-ek kimenete nagy impedanciás. Kicsit trükkös az igazságtábla, mert az L;L bemenet kétszer szerepel, az alsó sor nem H;H.
(#) gerry hozzászólása Jan 2, 2016 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) pucuka válasza Bakman hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
A NOR nál csak egy állapotban lesz magas a kimenet, csak L L bemenet esetén. A bemeneti negálás is az EXOR -ra utal. (az amerikai rajzjelén is a homorú bemenetén a kettős vonal jelzi) Nem vagyok erős a Boole algebrában, de ott is látszik.
Nézd meg az EXOR igazság tábláját.

sn7486.pdf
    
(#) Bakman válasza pucuka hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Értem én, de az igazságtáblázatban (74LS541) nincs H;H állapot. A pirossal bekarikázott részek az érdekesek.

Shot_271.jpg
    
(#) pucuka válasza Bakman hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Igazad van, keresgéltem adatlapot, de csak ezt az egyet (több forrásból) találtam. Valóban nincs rajta H,H.
(#) Bakman válasza pucuka hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Nincs, mert ha az egyik bemenet H, akkor mindegy milyen a másik (két középső sor). Mindenesetre nagyon csalóka a táblázat, szokatlan.
(#) kissattila88 hozzászólása Jan 2, 2016 /
 
Darlington trazisztort hogyan használjam feszültség erősítésre?
(#) proli007 válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Ugyan úgy mint a simát. Csak éppen ez egy általános kérdés, hiszen a tranyó alapvetően áramot erősít. Kapcsolási rajz vagy valami érthetőbb lenne..
(#) kissattila88 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Pont azt keresek hogy 12V dc szeretnek meg duplázni lehet használni ilyenre bd679 van itthon.
(#) proli007 válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Egy tranyó, nem DC/DC konverter! Abból nem lehet nagyobb feszültséget kicsalni, mint a tápfeszültsége. (Csak kisebbet.)
Következő: »»   2697 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem