Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós hevítő készítése
Lapozás: OK   41 / 62
(#) cimopata válasza kovacsazistvan hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Nem tudom jól értem e amit akarsz ,légmagos transzformátornak nagyon rossza a csatolása. Üresjáratban is hatalmas áramok lesznek. Vagy ha arra gondolsz hogy kihagyod a leválasztót és a munkatekercs direktbe megy rá a hídra akkor vigyázni kell a szigeteléssel.

Egyébként 400x1,42.
(#) crazybob válasza cimopata hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Én már próbáltam azt a lehetőséget, hogy elhagyom az előtét transzformátort és a vezérlést IR21531-el oldottam meg. A hangolást manuálisan végeztem és a tekercset dupla falúra készítettem, azaz tekercs a tekercsen. Így sikerült egyfajta "áramkorlátot" elkészíteni. Viszont, ha bekapcsoláskor rezonancia frekvenciára volt hangolva a gépezet, akkor óriásit robbantak az IGBT-k. Így szerintem a transzformátor használata nagyon is javasolt. Ráadásul sokkal nagyobb áramokat lehet a munkatekercsbe ereszteni.
(#) eadx hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Üdv!
Segítsen már valaki az alábbi kapcsolásban. Az ebay-en találtam meg a KIT-t és abból próbáltam visszarajzolni. Bekapcsolás után szinte minden kuka lett benne. Működnie kellene?
(#) _BiG_ válasza eadx hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Rákötötted a tápfeszültséget a FET-ek gate körére... persze, hogy kuka lett... Így soha sem fog ez működni. Visszacsatolás így nincs.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2016
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
L3 bent volt-e bekapcsoláskor?
A két zenert felemelheted 15 voltosra.
A fojtóidat megmérted egyáltalán, hány uH-s?
A drain-körben nem ártana valami áramkorlát és műszer, alapban felvehet már 5-10 ampert is és 20 volt környéke bőven elég tesztre.
A gate körre később kapcsold rá a feszt.
(#) eadx válasza ferci hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
AZ L3 bent volt bekapcsoláskor. A fojtók 0.02mH-k.A tápegységem 15.6 V-t tud egyenirányítás után. Mikró trafó áttekerve 1,5 rézdróttal.
Ha ez egy KIT akkor nem kellene működnie összerakás után?
A gate körre, hogy kapcsoljam később, ha egy betáp csatlakozó van. Vagy be van kötve a +- vagy nincs. Feltételezem a később az nem este 10 órát jelent.
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
20 uH kevés.. a rajzon nézd meg, mennyi van. Az se ártana, ha légréses fojtó lenne.
Azt hittem, nem vett cuccból csináltad, csak minta után.
A "később" az bármikor...pl. 1 sec.
(#) eadx válasza ferci hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Nem vettem a cuccot én marattam a panelt saját átrajzolt panel után. Irf250 fet volt benne. Sajna már csak BUZ350 van itthon, remélem az is jó bele. A ferritre milyen vastag huzal kell?Hogyan lehet kiszámolni előre a uH-t? Mennyi hosszú vezetéket tekerjek fel a magra és milyen vastagot. A képeken van sodrott nem sodrott.
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Szerintem elég erre 10 szál 0.5-ös "sodrat". A uH-t nem fogod kiszámolni, ha nem ismered az AL tényezőjét... tekerj rá vmi szemét drótot és mérd meg, mikor lesz 80-100 uH kb.
A fet legyen 250 voltos, hátha később emeled a tápfeszt és 50-60 amperes.
A BUZ350 csak 22 amperes, gyenge lesz.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2016
(#) eadx válasza ferci hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
19 menet van a pc-s táp átm-32 magra tekerve. Mi legyen kevesebb a menetszám vagy a vastagság? Lehet a pimi9 kapcsolással jobban járnék?
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Az a kapcsolás ugyanez kb., csak a visszacsatolás nem sima diódás.. attól még menni kell vidáman.
A menetszámról írtam: ha most 0.02 mH, azaz 20 uH, akkor meg kell növelned duplára, akkor lesz pl. 80 uH.
A vastagság kísérletileg elmegy.
(#) lac12345 hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Szia

Irfp260 olcsó jó..pont ide való. 200V os. 40A tud.Azt kellene megnézned hogy a tápod tud e 15-20A
ert mert az itt a probléma ha pl leesik a fesz pl 10V alá akkor az lesz ,hogy tönkremennek a FET ek..
Az egész szerkezet nagyon fontos része a táp.
(#) eadx válasza lac12345 hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Írtam előbb hogy áttekert mikró táp. Elméletileg tudnia kellene a 800 W-t. Az csak akkor jön ki 16 V-n, ha 50 A-t tud. Van aki 1 kW is tudott tekerni belőle.
(#) eadx válasza ferci hozzászólására (») Jan 31, 2016 1 /
 
Sajnos erre már nem fér rá ebből a drótból 20 menet. Áttekerem holnap a nagyobb magra.
(#) lac12345 hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Értem.

Egyenirányítás , puffer kondik a tápnál ??
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Ha jól mérted, tekerd csak át...20 uH kevés.
(#) eadx válasza lac12345 hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Egyenirányítás után 15.6 V. Pufferkondi nincs, még.
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Puffer nélkül nudli.... 60-100.000 µF jó lenne rá, hogy maradjon is vmi belőle.
Azzal kezdhetted volna, hogy csupasz graetz van csak..
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2016
(#) eadx válasza ferci hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Jól mértem. Vettem digitális műszert az írta ki. Gondoltam, ne ez legyen az akadály.
(#) eadx válasza ferci hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Mennyi max feszre 50 V elég?
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Ehhez bőven elég.
(#) lac12345 hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Akkor én a táp felől közelíteném meg a kérdést.Elég ha egy pill.-ra nincs meg a min. 10V azonnal kuka a FET.
(#) eadx hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
A rajzból az nem derül ki mennyi az L3 induktivitása. És azt sem tudom az enyém mennyi le sem mértem.
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Pár uH csak...
Szóval, ha meglesz a kondibankod, terheld le 1 ohm-os kerítésdróttal vagy hasonlóval, hogy hány volt marad és utána mehetsz tovább.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2016
(#) eadx válasza lac12345 hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
5 pillanat volt. Ennyi fet ment tönkre.
(#) eadx hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Ezek a lényeges dolgok le vannak írva az ilyen kitek használati útmutatójában? Vagy a lényeg az eladás?
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
A min. tápfesz oda volt írva, csak azt nem tudtad, hogy terhelve meg is kell lenni neki.
Az pedig már a te hibád.
A 24 V DC nem 100 Hz-es "egyenáram".
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2016
(#) eadx válasza ferci hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
A kondibankra kössem rá a tápot és mérjem mennyi feszültségre esik 1 ohm terhelésnél? Ez feltételezem a zéner méretezéshez kell.
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Simán megméred, mennyi lesz terhelve... és ha 12 V alá esne, nem okés... van egy kis feszültségesés a hálózaton és annyi lesz megint.
(#) lac12345 hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Az L3 a munkatekercsed. pl 4-5 menet kb 40mm es átmérővel a 8 as rézcsőből az kb 0.8uH.
Amíg nincs atomstabil tápod addig ne probálkoz vele. Erre nagyon érzékeny a FET. IRFP260 ast olcsón kapsz , kisérletezni jó lesz.
Következő: »»   41 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem