Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   624 / 1140
(#) simley válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Aha, értem.
Tehát core 2 és pentium 4 gépeket nézzek.
Ezek megfelelnek?
Processzor: Intel Pentium Dual Core CPU E5300 2X2.6GHZ
Memória: 2GB DDR2
Alaplap: Asus P5KPL-AM SE
Intel Socket 775 Core2 Quad/Core2 Extreme/Core2 Duo/Pentium D/Pentium 4/Celeron E1000 sorozatú és Celeron 400 sorozatú processzorok Következő generációs Intel 45 nm-es CPU-k támogatása
Lapkakészlet:Intel P35 / ICH9R /ICH7
1 xultradma 100/66/33
2 xsata 3 Gb/s ports
LAN:RTL8102EL 10/100M
Integrált VGA:Intel Graphics Media Accelerator (Intel GMA 3100)

Intel E2160 Dualcore processzorral, 3GB DDR2 RAM-mal


(Intel Pentium IV 630 HT 3,0 GHz processzor (2 MB L2 Cache), Intel 945G chipsetes alaplap, Intel GMA 950 integrált videovezérlő (az alaplapon Pcie foglalat is van), 4 GB 667 MHz DDR2 RAM
(#) gerleimarci válasza simley hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Ajánlom ezt a cikket:Bővebben: Link
Xeonból lehet találni 40-60W-os TDP-vel 15k alatt(csak a proci), ami a pentiumot lekörözi.

Ha 20k a keret(teljes gép), akkor tényleg nem ajánlom, mert a régebbi xeonok lezabálják a fejedet is, ha 0-24-be használod. Arra még mindig valami linuxos gépet/lapot ajánlok ARM procival.

Vagy esetleg IP kamera. Annak a képét egy olcsó androidos telóval is lehet rögzíteni, amit megtoldasz egy nagyobb sd kártyával.
(#) simley válasza gerleimarci hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Köszönöm.
Az IP kamera nekem tetszik. Csak táp és egy SD kártya kell hozzá.
Erről az IP kameráról mit mondasz? Lehet e olyat csinálni vele hogy...ogjon?
(#) Buvarruha válasza simley hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Nem! a pentium nlégyet felejtsd el és csak core2-őt nézz. Az E5300-nak pentium dual core a neve de az is ugyanúgy cor alapú már.

A 771 xeon beletákolása 775-be nem egy olyan dolog amire bármit is rábíznék 24 órában és mellesleg a xeonok ugyanazok, mint a core2 processzorok, az alacsony TDP alacsony órjellel is jár.. A xeonnnak csak akkor értelme, ha olcsóbb, mint az asztali verziós társa és az csak a négymagosokat érintii. Amúgy a linkelt olcsó IP kameráknak olyan képe van általában amit még egy öreg analóg kamera is leköröz...
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2016
(#) simley válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Ezekből a core2 pc-bők már válogathatok?
Gondolom a jofogásos kamera is gagyi.
PC CORE2
IP KAMERA
(#) Gombszem válasza Annonymus hozzászólására (») Ápr 23, 2016 / 1
 
Kikapcsolni az iphone-t, és kész. Helyette egy hagyományos (buta) telefont kell használni. Túl fogja élni, ha nem nyomogatja egész nap. Ha meg érdekli a net, hazamegy, és otthon megnézi.
Előbb-utóbb leszokik a barát a hülyeségről. Ha meg így sem, vannak "kézzel fogható" eszközök is.
(#) Buvarruha válasza simley hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Válogathatsz azok közül. A kamera gondolom a szokásos 640x480-as öreg kamera ami milliféle márkanév alatt előfordul. A számítógépeknél arra vigyázz, hogy az OEM brand gépek nem rosszak ugyan, viszont a legtöbbe szinte lehetetlen alaplapot vadászni, ha megdöglik. A Fujitsu-ba fujitsu BTX lap kell ami még talán beszerezhető, de a Dell és HP gépekbe nem lehet bármilyen lapot beletenni, ráadásul a Dell szintén BTX szokott lenni, nehéz lapot találni és az alaplapok hibája elég gyakori.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2016
(#) didyman válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Ha Intel alapú, akkor ott azért nem akkora a baj-amennyi ilyen másodkézi gépet adtam-vettem, összesen egy Dell Op745 alaplapja hullott el. A hasonkorú Asus, MSI, Gigabyte szentháromság sokkal pocsékabb visszirányt hoz. De ilyen feladatkörre én nem vacakolnék használttal.
(#) gerleimarci válasza simley hozzászólására (») Ápr 23, 2016 / 1
 
Ez valamivel jobb. Hozzákötöd a routerhez, adsz nekik tápot, csatlakozol a routerhez a telefonnal, beleírod a kamera IP címét és már megy is.
Amúgy telefont is lehet használni IP kameraként Bővebben: Link Én régebben egy Xperia minit használtam ilyen célra, amit 1000Ft-ért vettem
(#) didyman válasza simley hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Bővebben: Link
Náluk nézz szét. Korrekt leírások, adnak tanácsot is. Drágább? Igen, de cserébe tudod, hogy mit kapsz, meg van rendes, érvényesíthető gari, míg az ebayről rendelt cuccoknál itthon fog kiderülni, hogy totál alkalmatlan arra, amire szeretnéd, visszaküldeni pedig nyilván nem fogod Kínába.
(#) simley válasza gerleimarci hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Sajnos a visszajelzései nagyon kevés.

Ezt a kamerát néztem ki
(#) simley válasza didyman hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Ezt az 1TB HDD,3GB RAM,512MB VGA LCORE 2 pc-t vásároltam meg.
400W táppal. Meglehet átlagosan mondani, hogy mennyit fogyaszt monitor nélkűl?
(#) pont válasza simley hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
A fogyasztása attól is függ mi fut éppen rajta, mekkora a környezeti hőmérséklet stb. Nem igazán szoktak ezzel foglalkozni, de ha Téged ennyire érdekel gondolom tudod, hogy van megoldás : Bővebben: Link
(#) simley válasza pont hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Köszönöm.
(#) didyman válasza pont hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
A környezeti hőmérséklettől hogy függ a fogyasztás?
(#) didyman válasza simley hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
A VGA feleslegesen erős bele, és hajlamos is meghibásodni. Tipikusan 50-70 W körül lehet ezzel a kiépítéssel.
(#) simley válasza didyman hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
1680 W fogyaszt egy nap alat?
Vegyek kevésbé erős vga-t bele?
Ugy kevesebbet fogyaszt?
(#) Buvarruha válasza didyman hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Érdekes, mifelénk a Dell-el van a legtöbb probléma, hullanak a lapjaik mint a legyek. Mivel a hátlapi kivágások fixek a dell házakon, csak pontosan ugyanolyan lap megy beléjük.
(#) simley válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
A pc-t éjszaka fleslegesen működik.
Meglehet azt csinálni egy időzítő kapcsolóval, hogy északa 1:30-kor kikapcsolja a gépet majd reggel 7:00-kor be kapcsolja.
Nem árt így a gépnek hogy egyszer csak kikapcsol.
A programokat be tenném az inditópulba így minden visszaáll.
(#) gerleimarci válasza simley hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Nem azt írtad hogy biztonsági kamerák képét rögzíti? A betörők éjszaka is(főleg) éberek.
(#) simley válasza gerleimarci hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
IP kamerát vettem.
128 GB sd kártyára rögzit
Nekem ezt egyszerűbb telepíteni.(már 2x törtek be)
(#) Buvarruha válasza simley hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
A windowst lehet ütemezni a rendes leállásra is, majd utána BIOS-ban be lehet álítani mindennap XY órakor bekapcsolást, tehát a kapcsolós megoldás felesleges.
(#) simley válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Kikapcsolást is be lehet állítani?
(#) Buvarruha válasza simley hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Olvasd el mégegyszer a hozzászólást, nem fogom megint leírni.
(#) simley válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Idézet:
„A windowst lehet ütemezni a rendes leállásra”
Köszönöm. Nem figyeltem.
(#) Buvarruha válasza simley hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Na ugye, feladatütemezőt, vagy ütemezett feladatok nevű dolgot keress a felügyeleti eszközöknél, vagy vezérlőpultban, ez windows függő. A kikapcsolást pedig bios, vagy acpi, esetleg power menüben keress, ez is lapfüggő.
(#) kérdező hozzászólása Ápr 25, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy régi, 1990-es évek legelejéről származó 420 MB-os merevlemezem. Elvileg működőképes, rendesen felpörög, IDE-USB átalakítón keresztül a gép ugyan "látja" de nem ismeri fel meghajtóként. Hogyan tudom formázni, és külső meghajtóként használni? Természetesen a retro a lényeg, nem a 420 MB tárhely.
(#) pittti válasza kérdező hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Nem írtad ugyan a merevlemez típusát, de sejtem mi a gond. A korai IDE merevlemezek az úgynevezett ATA33 szabvány szerint működtek. USB csatlakozás használata esetén a merevlemeznek legalább UDMA2 módban (ATA66) kell működnie. Az UDMA-t nem ismerő meghajtókkal az USB adapterek sajnos nem tudnak mit kezdeni.
(#) david10 válasza pittti hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Engemet is érdekel a dolog.
Hogyha vásárolna egy ATA PCI kártyát, akkor azzal is menne?
Vagy ha egy modernebb alaplapon van ATA dugasz, akkor azzal is menne az adattároló?
(#) pittti válasza david10 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Nem tudok mit mondani, csak egy próba döntheti el. Elvileg mind az alaplapi kontroller, mind a PCI kártya szabványos, de...

Mindenesetre az ilyen öreg (elsősorban az egy Giga alatti) merevlemezek számára nekem félre van téve egy P1-es komplett gép, (az idáig még mindent látott, kezelt) - ha véletlenül ilyenről kellene adatot menteni (hálistennek most már csak nagyon ritkán hoznak ilyet).
Következő: »»   624 / 1140
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem