Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RS232 kérdések
 
Témaindító: tizedeske, idő: Júl 21, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 25
(#) Axel hozzászólása Jan 23, 2015 /
 
Arra nem számítottam, hogy azt feltételezed, hogy TTL I/O-ra direktbe RS232-t akarnék kötni. Amúgy próbáltam megcserélni a Tx/Rx vonalat de csak AVR oldalon attól meg végülis az RS232 oldalon nem lesz keresztbe kötve a Tx/Rx az igaz. Ezek szerint akkor kéne szereznem egy ilyet? Az érdekes az, hogy az USB-RS232 kábel kommunikál a modemmel meg a panelommal is gond nélkül nem kell semmit sem átkötözgetni. Abban benne volna ez a funkció ami megfordítja a Tx/Rx vonalat ha modemet érzékel?
(#) Axel hozzászólása Jan 23, 2015 /
 
Időközben ránéztem szkóppal a board-on lévő illesztő ~25V-os míg az USB-RS232 kábel ~32V-os amplítúdójú jelet ad ki. Szerintem mindkettővel kellene működnie. mert bőven a +-3V-os értékeken túl vannak. Csatoltam képet is, bocs a *** minőségért.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2015

IMG_0763.jpg
    
(#) Gafly válasza Axel hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Szeritem akkor már csak azt kellene megoldanod, hogy kimenet bemenettel találkozzon (lásd korábbi hozzászólásom)...
(#) Axel válasza Gafly hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Hello! Próbáltam már megcserelni a Tx/Rx vonalakat úgy, hogy a dsub csatibol kivezetékeztem a másikba. Semmit sem segített sajnos. Azért gyanús a dolog mert dolgoztam egy WiFi modullal is, ott meg az átalakító kábellel nem ment az istennek sem, aztán a következőt csináltam: USB uart konvertert rákötöttem uart RS 232 konverterre majd ezt a modulra és úgy meg jó lett. Gondoltam ra mi van ha mégis szarul csinálok valamit az mcu programjában de a terminál szerint egy és ugyanaz az adatfolyam megy ki gépről és a mikrovezérlő uart-ján is. Az előbb
linkelt null modem átalakító is csak annyit csinál mint én a kivezetékezéssel nem? Vagy van más funkciója is?
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2015
(#) fater0827 hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
Üdv mindenki
Találtam egy oldalt Bővebben: Link forum.samigo.tv .
Itt soros kommunikációval is foglalkoznak . USB-->RS232 .
Ha valaki feltette bocs .
(#) Max26 hozzászólása Jún 8, 2015 /
 
Sziasztok! UART kommunikáció. Két fizikai mennyiséget mérek, küldök PC felé. Hogyan láthatnám grafikusan, valós időben a mérési adataimat?
(#) icserny válasza Max26 hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
1. Ha elküldöd a ThingSpeak szervernek (ingyenes regisztráció és a mérési csatornák konfigurálása után), akkor a megjelenítés automatikusan történik. Bővebben: Link

2. A Számítógépen írsz saját programot a megjelenítésre. Processing esetén ez nem túl bonyolult. Bővebben: Link
(#) tango51 hozzászólása Jan 8, 2016 /
 
Sziasztok. Üdvözlet mindenkinek. egy olyan kérdésem lenne, hogy az RS232 sorors kábel bekötési
rajzát meg tudná-e adni valaki. Szünetmentes tápegység SMART UPS kompatibilis csatlakozással.
elöre is köszönet érte. Ugyan van kint a neten, de legalább 3-4 féle bekötés.
(#) neogeo2 hozzászólása Jún 21, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy adatgyűjtési feladattal kapcsolatosan felmerült egy USB - UART átalakító szükségessége. A lényeg, hogy az MCU-nak nagyjából percenként kell egy néhány bájtos mérési eredményt küldenie a számítógépnek. Van sok átalakító említve ebben a topicban, de találtam egyet nevezetesen a CH340G típust, melyről semmi infó nincs itt. Bővebben: Link Driver is van hozzá Win7-hez. Esetleg próbálkozott vele már valaki? Mennyire működik jól? Vagy jobban járok egy pl2303 vagy cp2102 modullal?
Köszönöm a választ!
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2016
(#) icserny válasza neogeo2 hozzászólására (») Jún 21, 2016 / 1
 
Az olcsó Arduino nano kártyákban is CH340 IC található, a gyári driverrel jól működik. A PL2303-at nem ajánlom, mert hamisítványba is beleszaladhat az ember, s akkor csodálkozik, hogy miért nem működik. A CP2102 is kiváló választás.

CH340G adatlap (legalább is annak mondja magát...)
(#) neogeo2 válasza icserny hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Értem, megrendeltem. Kipróbálom ha megérkezett... Köszönöm!
(#) gyurma888 hozzászólása Jún 23, 2016 /
 
Sziasztok!
Remélem jó helyen járok, bár tudom, hogy a gép soros portja nem azonos az rs232-vel...
A probléma a következő:
A számítógépben az alaplapra gyárilag ráépített és kivezetett soros port van. A MikroC "USART Terminal" kiegészítőjét szoktam használni, PIC és PC közötti kommunikációra. Múlt héten még működött a rendszer, ám most a TXD látszólag beadta az unalmast. -12V-on van folyamatosan, ha próbálok küldeni valamit, nem változik. A MikroC persze azt mutatja, hogy rendben van minden, ugyanúgy villog a TxD jelzője, mint korábban. A kábel saját "gyártású", de eddig nem volt vele semmi probléma. Most is megnéztem, és jó, a -12V-ot pedig a számítógép csatlakozóján mértem. A próbapanelon lévő áramkör (Max232, PIC16F887, stb.) szintén jó, mert ha átkötöm másik vonalra a Max232 lábát (DTR-rel próbáltam), akkor reagál a mikrokontroller a változásra.
Két kérdésem lenne:
-Életre lehet még kelteni a TXD vonalat? Lehetséges, hogy valamit én állítottam el véletlen a gépen? Vagy esetleg valami vezeték összeérhetett a próbapanelon és zárlatos lett az alaplap?
-Ha nem lehetséges a TXD megjavítása, akkor lehetséges az, hogy valamelyik másik vonalra "áttenném" a TXD "tartalmát"? Tehát, hogy mondjuk a DTR-en küldené az adatokat a PIC felé. Csak az RXD, TXD (és GND) vonalak vannak használva, tehát ha ez így működne, akkor tökéletes lenne a dolog.

Előre is köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2016
(#) Gafly válasza gyurma888 hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Gondolom a +12 V is megvan, mert akkor más sem menne.
Nincs az alaplapon több soros port?
Keressél rá a neten az alaplap tipusára. Valószinűleg találsz hozzá leirást és linkeld be.
Gondolom jumpereket nem piszkáltál...
Biosból nem lehet letiltani?
Milyen IC-vel van meghajtva az alaplapon a kimenet?
Elvileg át lehet tenni másik labra, de akkor azt neked kell leprogramoznod
(#) gyurma888 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Szia!
Akkor az "áttevős" megoldás úszott
Az alaplapon van még egy soros port, de az nincs kivezetve. Ki tudom vezetni, de ha nem muszáj, akkor inkább használnám a régit.
GIGABYTE GA-945GZM-S2 alaplapom van. Nem tudom, hogy pontosan melyik IC hajtja a kimenetet, leírásban nem találtam erre infót, inkább csatotok egy képet, hátha neked többet mond Jumpereket nem bántottam, a BIOS-t pedig majd megnézem... Az tény, hogy a BIOS-ban tegnap jártam, de végül módosítások nélkül léptem ki belőle. Az alaplaphoz pedig ezt a leírást találtam
(#) Hp41C válasza gyurma888 hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Keress az alaplapon ST75185C vagy GD75232 típusú IC -t. Egy vonalhoz egy IC tartozik. Ellenállásmérővel ki lehet mérni melyik - melyikhez tartozik. Más típusú alaplap, de rajta van az RS232 illesztő bekötése:gigabyte_ga-8s661fxm-775_rev_1.1
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2016
(#) Gafly válasza gyurma888 hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Idézet:
„Az alaplapon van még egy soros port, de az nincs kivezetve. Ki tudom vezetni, de ha nem muszáj, akkor inkább használnám a régit.”

Pedig szerintem ezzel járnál a legjobban...
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Jún 23, 2016 /
 
Alalplap, COMB csatlakozó. Bontóban kapsz (de lehet itt is megszánnak vele ajándékként) hátlapra kivezetőt

De előtte nézd meg a BIOS-ban, ezek (különös tekintettel a Onboard Serial Port 1 tekintetében) hogyan állnak:

Onboard Serial Port 1
Auto
BIOS will automatically setup the port 1 address.
3F8/IRQ4
Enable onboard Serial port 1 and address is 3F8. (Default value)
2F8/IRQ3
Enable onboard Serial port 1 and address is 2F8.
3E8/IRQ4
Enable onboard Serial port 1 and address is 3E8.
2E8/IRQ3
Enable onboard Serial port 1 and address is 2E8.
Disabled
Disable onboard Serial port 1.
Onboard Serial Port 2
Auto
BIOS will automatically setup the port 1 address.
3F8/IRQ4
Enable onboard Serial port 2 and address is 3F8.
2F8/IRQ3
Enable onboard Serial port 2 and address is 2F8. (Default value)
3E8/IRQ4
Enable onboard Serial port 2 and address is 3E8.
2E8/IRQ3
Enable onboard Serial port 2 and address is 2E8.
Disabled
Disable onboard Serial port 2
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2016
(#) gyurma888 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Megnéztem a BIOS-t, mindkét onboard serial portnál az általad megjelölt "default value" volt beállítva. Áttettem automatára, de a helyzet nem változott. Ma esetleg megpróbálok csinálni egy BIOS resetet, hátha az segít. Ha nem, akkor marad a 2-s számú port.

Hp41C:
Rendben, megnézem az alaplapot ma délután.

Köszönöm eddigi segítségeteket!
(#) Gafly válasza gyurma888 hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
1.) Te linkelted be a szerinted saját alaplapod adatlapját, én onnan idézgetek
2.) Erre gondolsz?
Idézet:
„mindkét onboard serial portnál az általad megjelölt "default value" volt beállítva. Áttettem automatára, de a helyzet nem változott. Ma esetleg megpróbálok csinálni egy BIOS resetet, hátha az segít.”

Lehet hogy már csináltál (akarva/akaratlanul)?
Idézet:
„Auto
BIOS will automatically setup the port 1 address.”

Idézet:
„Disabled
Disable onboard Serial port 1.”

Az még mindig játszik, hogy átállítod "enabled"-re, és megnézed a port address-t és az IRQ-t, valamint hogy a programod milyen néven szeretne kommunikálni. (Az egy dolog, hogy a képernyőn villog a TX...).
Sok sikert!
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2016
(#) Hp41C válasza Gafly hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
A Device Menager beállítási lehetőségeivel meg lehet változtatni a fizikai és a logikai (COMx portok összerendelését... A rejtett eszközök (hidden devices) megjelenítése nagyon hasznos.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2016
(#) gyurma888 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Most csináltam BIOS resetet elemkivétellel, de nem hozott eredményt. Másik címet is próbáltam beállítani, de szintén nem jártam sikerrel, a jelenség megmaradt.
Megnéztem eszközkezelőben a címet és az IRQ számot; egyeznek a BIOS-ban megadottal, ütközést, problémát, stb. nem észlel. A programban nem találtam ilyenfajta beállításokat, ott csak annyit kell beállítani, hogy hányas COM portot szeretném használni. Megpróbáltam a dolgot más programmal is, de a hiba ugyanúgy jelentkezett.

Hp41C:
Megpróbáltam más névre állítani a portokat (remélem erre gondoltál, bocsánat ha teljesen más dologról beszélek), de ugyanúgy csak a többi vonal ment, a TX nem.
Az IC-t megtaláltam, kerestem a neten lábkiosztást is, kikapcsolt állapotban megmértem a külső csatlakozó és az IC lába közötti ellenállast, megközelítőleg 0 Ohm. Bekapcsolt állapotban sajnos nem tudom megmérni a ki-és bemenő feszültséget, mert a hely túl kicsi, félek hogy zárlatos lesz az alaplap.

Illesztőprogramot is próbáltam frissíteni, hátha úgy jó lesz, de azt írta ki, hogy a szoftver naprakész.
(#) Gafly válasza gyurma888 hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
- Az hogy az alapértelmezés a "Disabled"?
- Akkor jöhet a COMB port kivezetése másik slot-ra.
- Utolsóként javasolnám az IC bemenetére vékony vezeték ráforrasztását, úgy zárlatveszély nélkül tudsz mérni. Ha a bemenet mozog, a kimenet pedig nem, akkor IC csere...
Azzal egyébként mire próbáltál következtetni, hogy megmérted a vezeték ellenállását az IC kimenete és a csatlakozó között? Szerintem ha szakadt lenne, akkor a -12 V sem jutna ki
(#) Hp41C válasza Gafly hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Idézet:
„Ha a bemenet mozog, a kimenet pedig nem, akkor IC csere...”

Egy TSSOOP16 tok csréje nem könnyű. Egyszerűbb a hibás kimenethez tartozó vezeték elvágása esz egy +emelet ráépítes" MAX3232 + 6 db kondenzátor. Egy meghajtó ki- és bemenetének felhasználása a hibás helyett.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2016
(#) Gafly válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Rugózhatunk rajta sokáig ha akarod, szerintem egyszerűbb lenne átállítani "Enabledre", vagy kivezetni a "B" portot az én olvasatomban.
(#) gyurma888 hozzászólása Jún 26, 2016 /
 
Sziasztok!
Igen, ha szakadt lenne, akkor a -12V sem jutna ki, de azért megmértem biztos ami biztos alapon...
Próbáltam átállítani "Enabled"-re, de még mindig nem megy a TX... (Remélem itt a BIOS-ra gondoltál...)
Akkor marad Gafly által javasolt megoldás. Kivezetem a "B" portot, vagy majd később, (ha kicsit ügyesebb leszek, és a gépet csak én fogom használni) megpróbálom megmérni, majd ez alapján végrehajtani az "emelet ráépítéses" megoldást, amit Hp41C javasolt.

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a segítséget és a gyors válaszokat!
(És elnézést kérek, hogy mindent, amit leírtatok nem pontosan értelmezek, de nem sok gyakorlatom van a témában.)
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2016
(#) Gafly válasza gyurma888 hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Bontóban kapsz hozzá szerelt kábelt...
Sok sikert!
(#) neogeo2 válasza icserny hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Kipróbáltam ezt a ch340 modult. Teljesen jól működik az adatlapban felsorolt összes sebességen. Bátran ajánlom a használatát mindenkinek. Legjobb ár/érték arányban.
(#) jesszusom hozzászólása Szept 8, 2016 /
 
Sziasztok!

Nem szeretnék új topicot nyitni, kellene egy USB-UART kábel.
Van régi, ha jól emlékszem cp2101 vagy ilyesmi chipes, régen jól működött, de win7 nem nagyon szereti, egyszerűen nem tudom feltelepíteni. Most elő vettem, és sajnos nem tudom így használni.

Milyen specifikációkat keressek, ha azt szeretném, hogy win7et, ne adj isten x64-et szeresse?

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2016
(#) icserny válasza jesszusom hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
CP2102 - nekem nem volt vele gondom WIN7 alatt sem.
Driver a gyártótól...
(#) jesszusom válasza icserny hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Bocsánat! Rosszul fogalmaztam

Van driver, szépen feltelepül, de amikor rádugom a kütyüt, azt írja a win, hogy nem lehet felismerni.

Gyanítom valami registry mókolással meg lehetne oldani.
Következő: »»   20 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem