Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   749 / 1164
(#) Sebi válasza killbill hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Az a "kpok" = krok. (Talán krokogyil...)
(#) mohr hozzászólása Júl 12, 2016 /
 
szeretnék látni egy öninditó behuzó mágnestekercset
(#) kadarist válasza bakmor hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Fényképezd le ezt a "kpok csa800" feliratot.
(#) zolika60 válasza mohr hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
(#) bakmor hozzászólása Júl 12, 2016 /
 
Egy picit benéztem
TOP CSA800 A VÉGFOK NEVE. viszont a lényegen nem változtat.két oldalt a tranziszto mögött lévő dioda milyen típusú lehet. Képet már csináltam. Valakinek ötlet?
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2016
(#) Pagisz hozzászólása Júl 12, 2016 /
 
Sziasztok! A képen látható bekarikázott alkatrészek mik, és mire szolgálnak?
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2016

Névtelen.png
    
(#) csavarkulcs válasza Pagisz hozzászólására (») Júl 12, 2016 / 2
 
A nagy fekete egy relé, a kék az gomb, a feketék pedig kábel foglalatok, olyan mint a sorkapocs, csak a másik fele a panelban végződik.
a sárga lap neve nyomtatott áramkör, azaz NYÁK.
A kis barnák, színes csíkokkal, ellenállások,
a piros, az egy led
a fekete 3lábú egy tranzisztor,
a fekete fekvő, kétlábú egy dióda,
a kis tartály szerű izé pedig kondenzátor.
a soklábú pedig egy IC.
(#) TaNbEaRo hozzászólása Júl 12, 2016 /
 
Sziasztok!
Adott volt egy kis konyhai eszköz, ami melegen tartotta a benne elhelyezett dolgokat. Sajna elromlott, szétszedve nevetségesen egyszerű a szerkezete, lényegében minden elektronika nélkül csak egy vezeték van rákötve a 230-ra. Ez a vezeték lehet megtörve, elszakadva, mert minden mást rendben találtam, viszont ez egy furcsa, általam eddig nem látott vezeték. Szabad szemmel csak ilyen pamutszerű szálakat lehet látni, a képen látható nagyításon a jobb oldali részen viszont látható, hogy egy nagyon vékony huzal tekereg ez a pamutszerű rész körül.

Tudnátok segíteni abban, hogy ez milyen vezeték lehet, hol tudnék ilyet beszerezni ennek a pótlására?

Köszi!
(#) elektroncso válasza TaNbEaRo hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Ez valamiféle fűtőkábel lesz. De hogy hol lehet beszerezni olyat mint a tiéd azt nem tudom. De ez alapján google-ban már el tudsz indulni.
(#) moderboy válasza TaNbEaRo hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
E kép és google keresés alapján azt mondanám, hogy kisteljesítményű fűtőkábel. Aliexpressen akvárium fűtésnek láttam árulni hasonlót, mint amit linkeltem.
(#) Chipmunk1960 válasza TaNbEaRo hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Biztosan így van, ahogyan írták. A feltekert drót ellenálláshuzal, az üvegszál, és ha jól látom szilikongumi, pedig a szigetelése. Ha a 2 végét a drótnak összetekered, működnie kellene megint, persze csak kellő óvatossággal!! 230V, mint írtad.
(#) Buvarruha hozzászólása Júl 15, 2016 /
 
Felismeri valaki ezt a fajta elvileg vízáló csatlakozót? Annyira nem bizonyult vízállónak és megette az oxid az egyik lábát, a pótlása eléggé körülményesnek tűnik. Ez egy John Deere Starfire 3000 GPS csatlakozója
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2016
(#) Buvarruha válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 15, 2016 /
 
Ja megvan deutsh gyártmány, nem is annyira ritka és nem is drága.
(#) Sam Seed hozzászólása Júl 17, 2016 /
 
Sziasztok!

Nemtudok azonositani egy SMD elkot. Ez van räirva:

05
100
CLH

Esetleg ti tudjätok a megoldäst. 5V 100uF? Köszönöm elöre is.
(#) mindenes válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Az 05 nem tudom mi lehet 6V szokott lenni a "standard" érték, a 100u viszont helytálló lehet.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2016
(#) Sam Seed válasza mindenes hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Egy PC alaplapon van. Epp sikerült összevälogatnom az "F" betüs boltban azt a 25db elkot hozzä (ezen kivül). 5 szämjegyü összeg lett a vege. Akik javitanak ilyet, nemtudom hogy megeri -e nekik..

Ensem ertem a jelölest. Probältam utänaolvasni, de hiäba.

DSCN6188.JPG
    
(#) moderboy válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Mi a probléma, hogy ennyi elko kell hozzá? Ha esetleg fordított tápot kapott, akkor kár vele foglalkozni.
(#) Sam Seed válasza moderboy hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Talän ezmär nemis annyira idevalo. , de elöször kezdte hogycsak mäsodjära bootolt. Utäna sorban adtäk meg magukat a ventiszabälyzok (teljes fordulatszämon pörögtek a ventik). Ezutän märcsak ugy bootolt, hogy egesz ejjszakära kihuztam.
MOstmär egyältalän nem bootol, es a kepen is läthato IC ( sch 5627 , ez felügyel mindent )
marhära melegszik. Nemtudom mi okozhatja. Röviden ennyi..
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2016
(#) moderboy válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Tápegységet nézted, nem az száradt ki?
(#) Sam Seed válasza moderboy hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Komplett felujitottam. Most probära kapott egy mäsikat is. Hibät villogja a nevezett IC, de se kep, se hang.
(#) moderboy válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 17, 2016 / 1
 
Zárlatos tantál kondenzátor nincs a környéken?
(#) Sam Seed válasza moderboy hozzászólására (») Júl 17, 2016 / 1
 
6 darabot talältam, ami teljes zärlatot mutat. Egy az elem (3 elemet csereltem mar, mert mindig orabeällitässal kezdett), 3 a VGA kimenet (sose hasznaltam), egy a cpu hütö, es egy a PCI mellett (PCI wifi kärtya minig csak 2. bootra müködött) . Ätsipoltam az egeszet. Ezek most tantalok, vagy induktivitäsok? Hogyan allapitom meg az ertekuket ranezesre? Sok hasonlo van, amik nem vezetnek. Remelem tervezett szavatossag.
(#) Buvarruha válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Azok induktivitások, azért vezetnek.
(#) Gabó válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Mivel konkrétan nem írtad, milyen alaplap, azért megkérdezem milyen lap ez? Ill megéri ennyit foglalkozni vele? Ha valami spéci lap ok, de ha sima mezei, akkor is?
(#) eSDi válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Üdv!

A mérés sok esetben csalóka lehet, ha nem forrasztod ki az alkatrészt. Viszont, ha ekkora baj van, akkor valószínű, hogy a táp nyírta ki az alaplapon lévő kondikat. Ritka, hogy ennyi minden beadja az unalmast. Viszont, ha a Super I/O is melegszik, akkor nem biztos, hogy a kondik miatt van táphiba. Inkább túláram lehetett, vagy túl nagy volt a hőség a dobozban és valamelyik BGA Chip-ben, vagy alatt zárlat jöhetett létre.
(#) Sam Seed válasza Gabó hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
D2917. NAgyon nehez a hazaba talälnom megfelelö lapot. xeon 8 maggal. A gond, hogy forditott. Szembe a jobb oldalän vannak a csatlakozok. Räadäsul a häzät is szemetbe kellene dobnom. NAgyon a szivemhez nött, ezert sajnalnap szegenyt likvidalni. Bontott lapot kapnek hozzä, de kitudja az mikor adja meg ugyanigy magat. Biztos megerted.
eSDi: Pincebe van a gep. Orkän amit csinäl. Katalogus alapjan vegigmertem az elkokat. 30mR körül volt mind. 7mohm helyett. Nemsok, de a fele.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2016
(#) villanyipi hozzászólása Júl 18, 2016 /
 
Üdv!
Bővebben: Link
Valaki esetleg látott már közelről ilyen műszert és tudja-e hogy az üzemanyag méréshez mi szükségeltetik még hozzá?
Esetleg Ezzel összeházasítható-e vagy már csak egy szenzor kell a végére?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) moderboy válasza villanyipi hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Ebben a hirdetésben Bővebben: Link azt írja, hogy a fordulatszám mutató pozitív jelet vár a bemenetre, az üzemanyagszint mutatónál nem tudok észhez térni
Idézet:
„2. Turn on the electric door switch, fuel gauge displays a grid of red,
and then connected signal line to the negative pole.
Wait for a while, LED light will all light up slowly, indicating normal operation.”


Miszerint adjuk rá a gyújtást és máris világít a csík, majd érintsük a jelvezetéket a negatív polushoz, amitől a LED-ek lassan világítani kezdenek, jelezve a normál működést.

Az első két dologból kiindulva ha a linkelt MZ jeladóból ki lehet nyerni a nyomással arányosan növekvő feszültséget, akkor szerintem megoldható. De nem ártana pontosan megtudni hogyan működik a műszer.
(#) villanyipi válasza moderboy hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Viszont ez a sor
Idézet:
„3. Connect the signal line, fill up, slowly adjust the potentiometer to make all the LED lights on.
When oil runs out, slightly adjust potentiometer so as to make only one red LED light on.
Please note: The original fuel gauge can not be used together
olyasmit takarhat hogy egy szenzorra kell kötni és a potival beállítani a szinteket, bár angol tudásom a zéróhoz erősen közelít de majd írok egy email-t a hirdetőnek, mert az utolso mondat szerint a eredti szonda nem alkalmas erre a feladatra
(#) moderboy válasza villanyipi hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
A potenciométer a műszeren van, gondolom azzal lehet finomhangolni a szenzor kimenetéhez.
Következő: »»   749 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem