Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Compaq Armada 100S
 
Témaindító: jency94, idő: Márc 14, 2008
Lapozás: OK   1 / 1
(#) jency94 hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Van egy Compaq Armada 100S laptopom. Aksi nincs benne, töltőkábele pedig tönkrement. Vettünk hozzá egy külön, cserélhető csatlakozójú töltőt. Véletlenül a csatlakozót fordított polaritással illesztettem és azóta nem működik a gép (rendes polaritással sem). Meg tudjátok mondani, hogy pontosan mi történt vele, és hogy az ilyen típusú laptopban van-e valami védelem? Ha igen, hogyan tudnám megjavítani (garanciája lejárt)?
(#) vtsoftware válasza jency94 hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Ha szét tudod/mered kapni a cumót, nézz szét azon a részen ahol feszt adsz neki.
KEress valamit ami gyanús vagy elégett...
(#) bbalazs_ válasza vtsoftware hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Nezd meg, az akksi hany voltos volt es koss be neki oda annyit, hatha...

(#) Valteri válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Nem olyan egyszerű ez , hogy tápot adunk neki és megy. Az akkumulátorban lévő elektronika figyeli a feszültség, hőméréklet, kapacitás értékeket és továbbítja is a gépnek. Inkább próba szerence elven ne kössön sehová semmit, mert füst lesz a vége.
Egyébként a laptop táp részén van az SMPS(kapcsolóüzemű) vezérlő integrált áramkör valószínűleg az ment tönkre, házilag nem igazán cserélhető, főleg ha BGA-tokos. Csodálkozom hogy nem volt védődióda a táprészén.
Szóval szerintem szervíz lesz a vége (már ha megéri megjavítani ) ugyanis valószínűleg alaplapcserét fognak mondani.

Üdv.
(#) bbalazs_ válasza Valteri hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Akkor figyeli a fent irt ertekeket, ha a halozat felol tolteni szeretne. Egyebkent venni akarja az aramot onnan.
Baj nem lesz belole, ha oda bekoti, max nem mukodik. Vegszukseg eseten a halott akku kivezeteseirol leforrasztja a telepeket, es a sajat tapjat koti oda, ha mar az elektronika mindenkeppen csevegni ohajt...

Szervizbe EZUTAN is viheti...
(#) GARFIELD13 válasza jency94 hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Szia!
Egy service manualt tudok melléklelni hozzá, remélem nem kapok ki, mert nem olyan kicsi (1,47MB).

Én céges selejtezésből szereztem ilyen gépet és kerestem hozzá utána a manualt. Nézd meg, hátha segít rajtad, vagy ennyivel is könnyebb lesz a szervíznek. Utólag már könnyen okoskodom, de inkább a gyári kábelt kellett volna javítani.

Nem kívánok "hullarabló" lenni, de ha a gép esetleg javíthatatlannak minősül, a kijelzőburkolatra vevő lennék, mert az enyémen hiányosra van törve a zsanér mellett, ezért egyedi technikát igényel a nyitás és a csukás.
Üdv.
(#) jency94 hozzászólása Márc 16, 2008 /
 
Bocs, ha csak mos szólnék: nincs benne aksi már vagy 4 éve .

Amúgy a bemeneti tápfeszültség 18,5 V.
(#) Andr3wJ válasza jency94 hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Szasztok!

Nagy átlagban szoktak lenni benne smd"biztik" is azokat sem árt megnézegetni, Fxxx el szokták jelölni xxx számot jelöli. Bár fordított táp esetén nem tom kiveri-e őket.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem