Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 180
(#) boy23w válasza kohi hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Ó az másabb ha szines. Ha mind fehér, és ha közvetlenül világítasz meg valamit azért az már igen csak jó fényt ad (nekem a plafonra világít)! Majd a saját lakásomat is LED ekkel fogom bevilágítani. Ez a kütyü már vagy 3 éve működik, de nagyon kira, és sok mindenki megcsodálta már. Mutterom mindig lekapcsoltatja velem este,mert nem tud aludni tőle a másik szobában (tudom elég gáz de az asszonyal inkáb náluk...szal érted), pedig a fényerő minimumon van (kb 1w a fogyaztása) Továbbá billentyűzet megvilágítást is készítettem 8 LED ből szal nekem is van egy kis LED mániám Ja az áramgenerátor egy 1000V os darlingtonból és egy áramfigyelő tranzisztorból áll amit régi monitorokból vettem ki, ha érdekel akkor lerajzolom. 72 LED-el indítottam,de lett még jópár és most van vagy 90-100db között.
(#) kohi válasza boy23w hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
közvetlen akarom megvilágítani vele felülről az akváriumot
csinálok neki új tetőt és akarok bele esgy színes és egy fehér sort. A programokat is hasznánám hozzá
szép szép. én a szobában állítom a fényerősséget a jó öreg szabályzós kapcsolóval
(#) DiveZ hozzászólása Márc 12, 2008 /
 
Szia Liman!

Természetes fehéret természetesen igen. Azonban én a rebellt ajánlanám.
Már csak azért is, mert nemsokára leadokegy rendelést és bevallom csak rebellben gondolkodtam. Persze ehhez meg kell még tervezzem a következő lépéseket...
A rebell ugyan azt a fényt tudja mint a K2, ellenben talán egyszerübb a hhűtést megoldani...
Mennyi kellene?
(#) liman válasza DiveZ hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
hat ez az hogy nem igazan tudom hogy mennyi az annyi.
Azt tervezem hogy az egesz hazban lecserelem a vilagitast(hosszutavon).De eloszor csak egy haloszobaban szeretnek kiserletezni.Ehhez kellene a led.
Csak nem tudom hogy mekkora teljesitmenyre van szukseg.
A szoba kb 14 m^2.
Ok a rebel is johet de mik a parameterek?
szerinted hany db kellene hogy a jelenlegi 60w-os izzot helyettesitsem?
(#) DiveZ válasza liman hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Szerintem felejtsd el amit az akárhány wattos ízzókkal idáig tettél.
Teljesen más fényhatásokat lehet elérni. Lencsék, diffúzorok, foncsorok, meg még egy csomó olyan dolog amivel totál más hangulatot lehet előidézni...
Azok a trafók amik nekem vannak illendőségből minimum 3db ledet hajtanak sorosan, és ha jól tévedek tán 15db-ot tud meghajtani összesen. Vagy többet?
Na min1!
Lényeg, hogy nem biztos, hogy a háló lenne a legalkalmasabb a kisérletezésre. Már csak gondolok arra, hogy a nőnemű egyedek (főleg ha az életed párja) nem biztos, hogy jó szemmel nézi a kisérletezést a háló szentéjében...
Egyébként ha csinálsz egy vegyes kötést amit 2, 3, 4, ledenként lehet kapcsolni mondjuk az ágy mellől akkor azzal minden funkció kielégíthető.
(#) liman válasza DiveZ hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
igazabol nem nagyon tudom hogy pontosan miket lehet eloidezni mert meg nem lattam mukodeskozben soha.
Eloszor arra gondoltam hogy veszek nehanyat amit hutore szerelek aztan meglatjuk hogy mire eleg ahogy irtad vegyesen kotogetnem es abbol mar tudnek kovetkeztetni hogy mekkora teljesitmenyre van szuksegem adott szobahoz.Lencsek...egyeb dolgok nelkul is jo a hatas foka?Azt olvastam hogy 140fokban sugaroz vagy ez csak akkor igaz ha lencseket es egyeb kellekeket hasznalok?
Tapegyseggel nem lesz gondom van tobbfele kifejezetten led vilagitashoz illetve feszultseg es aramkorlatos is.
(#) DiveZ válasza liman hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Nos, ha csak egy égőt akarsz helyettesíteni akkor 3-4 db elég lehet ha jól helyezed el.
Valóban nagy a sugárzási szög. Bár én azt csináltam, hogy "szóró foncsort" készítettem amivel ugyan némileg irányított lett a fénye de alig észrevehető.


(Jelzem még én is csak tanulom, hogy mit tud és mit lehet kihozni belőle)
(#) liman válasza DiveZ hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
aha ok hat meglatjuk ezert akarom kicsiben kezdeni .
Akkor a penzugyi resze hogy lenne a dolognak ha mondjuk 5db kellene elso korben?
Illetve a luxeon.hu-n nezegettem a parametereket de ott rebelbol csak hidegfenyut talaltam.
(#) liman válasza liman hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
kozben megtalaltam a pdfben
olyat tudsz hozni ami 145 lm tud?
itt a pdfben lxml-pwn1-0080 a tipusszama
(#) DiveZ válasza liman hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Bi-bi nekem van neutral ból is rebell...

Érdemes egyébként kombinálni a hidegfehéret a neutrállal...

Pénzügyi rész:
Az árak azóta sajna érdemben nem változtak és sajnos áfa nélkül értendőek.
Mondod, hogy mennyi kellene és hozzácsapom ahhoz amit én kérek...
Remélem 7végén lesz időm összeállítani, hogy mi kell...

(100$ / alkatrészes szabály még mindíg életben van)

Annyit mindenképp kell tudni, hogy a rebelleket nemrég visszahívták egy hiás széria miatt és annyi az elmaradásul, hogy kb egy hónap mire újra gürdülékenyen tudnak szállítani...
(#) liman válasza DiveZ hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
hat jo nekedremelem nekem is lesz!
szoval akkor konkretan 5 db kellene ebbol a termeszetes feherbol.Az arlistabol amit felraktal 3.21dollar+afa+kezelesi koltseg rameso resze lenne akkor a vegso összeg?
(#) boy23w válasza liman hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Nekem van egy a szobámba 100db-os ,ami közvetlenül 230V ról működik és a plafonra világít fel, de kb csak olyan 25-35W -os izzó fényét helyetteseíti. 15mA felé meg nem akarom az áramerősséget növelni. (Kb 1-2W ott fogyaszt, mert ez szabályozható) Én azt javaslom hogy olyan helyre tedd be ahol sokat kell kapcsolgatni a lámpát és kevés fény elég (spájz, WC, esetleg esti megvilágítás) és ha jól irányítod a fényét akkor elég pár db. Hozzáteszem hogy ezek a LED ek nem a legmagassabb fényerejűek, hanem az első bicikli villogóból valók aminek db ját annó 300ft ért vettem, és 1 db ban 5db volt. De manapság jobb minőségű, erősebb fényerejű LED eket is lehet kapni akármelyik piacon pl LED es zseblámpában stb
Viszont a trafós megoldást elvetem mert az önmagában fogyaszthat 2W ot arról nem is beszélve ha elkezded terhelni még több lehet ez a fogyasztás. Egy kisrádiót bemértünk a napokban és 2,2W ot fogyasztott, úgy hogy nem is üzemelt rajta semmi!:S Szal egyszerűbb egy graetzet, kondit és a sorosan kapcsolt
LED ekkel egy megfelelően méretezett soros ellenállást betenni. Így a legegyszerűbb szerintem csak ne tapizd míg szereled az áramkört és szigeteld le jól a tapizó kezektől :felkialtas:
(#) liman válasza boy23w hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
szia
en 10mm 140Cd-s leddekkel probalkoztam eddig .epitettem egy reflektort 50 db ilyen led van benne osszesen 400mA-t vesz fel es 24 v rol mukodik.
Ket baja van az egyik hogy hideg fenyu a masik hogy nagyon kis szogben sugaroz.Lenyegeben tenyleg reflektorkent lehet csak alkalmazni a szobaba 2.5mrol a falra csak egy 1.5m atmeroju kort vilagit viszont lyukat eget bele olyan eros.Ha kiviszem a kertbe akkor meg a szomszed egesz hazat betudom vilagitani vele.
Szoval ilyen szerelo lampanak meg kultrinek bevalt de a szobaba valami mast szeretnek.
(#) boy23w válasza liman hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Elsőnek én is csináltam ilyet 64 db LEDből de az 230v ról működött és 5mm esek voltak egy ilyen tekercses kondenzátoros ellenállással volt megcsinálva de az is nagyon messze elvilágított, de amire akartam mégis kicsi volt.
A hideg fényt vagy erősfényű narancssárgákkal vagy pirossal "melegítheted fel" egy kicsit, de készülj fel hogy oda is legalább 10-20 db LED kell majd.

A szórt fény előállítására 2 megoldás is van:
-A LED ek lyukát megfelelő szögbe fúrod
-Másik leköszörülöd a LED ek fejéről a lencsét, aztán finoman ha tudod megcsiszolod majd lemosod. (Így készítettem a bnőnek&magamnak billentyűzet megvilágítást)
(#) DiveZ válasza liman hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Részemről semmi akadálya!
Akkor 5 db neutral (rebell) rendel... 100 lumen vagy ha van akkor felette?


Sőt, majd meg is kell beszélni, hoyan juttatom el hozzád...

De kérlek légy türelemmel, rendeződnie kell a szállítási rendnek...

Amint megtudok valamit, szólok...
(#) DiveZ válasza boy23w hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Kedves boy23w!

Nem szeretnék kötözködőnek és okoskodónak tünni de kb annyira érdemes összehasonlítani a luxeont egy sima leddel, mint egy sorozatgyártású kisautót egy F1-el...

Nem véletlen, hogy ezeket a ledeket alkalmazzák néhány neves autógyárban is fényszórók építésére (pl AUDI)

Márpedig ott kell a teljesítmény...

Mellesleg ezeket simán meg lehet hajtani akár 1000mA-ről is és az újak közt van olyan amelyik vígan elketyeg 1200-1500mA-on is...

Én annakk érdekében, hogy az élettartam megfelelően hosszú legyen 700mA-en hajtom őket.

Amúgy csak kérgezem, hogy nem sokkal egyszerübb egy prizmával vagy egy kicsi tükörrel megtörni illetve szórni a fényt?
(#) liman válasza DiveZ hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Ok rendben .Jaja a 100lumen gondolom mar jo de ha van erosebb akkor azt inkabb legyen vilagosabb mint sotet.
Annyira nem surgos de azert majd idobe szolj.
köszi
üdv.
(#) boy23w válasza DiveZ hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Hűű! Na ezt nem mondta senki, mert ilyen LED eket még csak a kezemben sem fogtam még! Hallani hallottam nagy áramfelvételű LED ekről, de ilyen 700mA meg hasonlóról még soha, de AUDI-t én is láttam és tényleg nem gyenge a lámpájuk az tuti! Na mondjuk gondolom 5-10db ezekből úgy világíthat mint ha 20mA ről hajtanám a 100db os LEDsoromat!
Egy kérdés: A bnőm a piacról szülinapomra vett egy akkumlátoros lámpát, amiben 8db LED van egy műanyag foncsolal(Minden LED nek külön foncsol mint az AUDIban). Valami iszonyat nagy fénye van(majdnem akkora mint a 100db LED nek)! Szétszedtem és megmértem az áramfelvételt és csak 160mA körüli áram felvétele volt. Ezek a LED ek lehetnek a "kissebbik testvérjei" az audiban használatos luxeon LED eknek?
(#) DiveZ válasza boy23w hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Őszintén szólva foggalmam sincs. Egy biztos, hogy nekem is van egy CatEye bringalámpám amiben szerintem hasonló ledek vannak mint amiről Te beszélsz és az is állat módon világít.
Azért én nem keverném össze a két alkalmazást.

Mondhatnám akár azt is, hogy olyan ez mintha a generikuma lenne az eredetinek de az is előfordulhat, hogy két teljesen különböző fejlesztésről van szó.

Azért vess egy pillantást...erre

Igaz, autós téma ...
(#) boy23w válasza DiveZ hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Aztaaaa!!!! Nekem kell olyan! Még az ára is igencsak barátságos!
Remélem mihamarabb bejön Mo-ra is!
(#) rabego hozzászólása Márc 15, 2008 /
 
hali mki.

de jó hogy megtaláltam ezt a forumot
nagyon nagy problémám van a kert világitásom jelenleg 1kw-ot vesz igénybe és szertém ezt drsztikusan lecsökkenteni és úgy látom itt a megoldás

ha jól értem akkor ezek a ledek 1w-ot fogysztanak vagyis 10w-ra le tudom csökkenteni a fogyasztást ? túl szép hogy igaz legyen

1: vagyis egy ilyen 1w-os led fényereje megeggyezik 100w-os égő fényerejével? (esetleg 75w)

2: ugyan úgy be fogja világítani a kertet?
(szórt fényű van ? vagy valami foncsor is kell hozzá?)

ha ezek a ledek tényeg ilyen jók akkor az egész lakást érdemes volna átalakítanom rengeteget sporolnák. a villanyszámlán is meglátszana.

hány darab kellene hogy a 14m2 szobát ugyan ugy megvilágitson mint egy 100w-os hagyományos izzó?


(#) fotomen32 válasza rabego hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Sziasztok
látom mennek itt az érdekes dolgok
ha elfogadjátok pár tanácsot adnék
A led számitásnál az izzó fénye 11lumen/w
tehát egy 60w os izzó 660lumen.
Lakásvilágitáshoz csak 90fokos vagy nagyobb nyillásszögü ledet használjatok pl.cree luxeon souel osram esetleg avago.
Ma teljesitmény fényerő arányban a legjobb a cree xre 118lumen/w és a rebel 100lumen/w ezek kemény fehérek lakásba idegesitő a fényük narancs szinüvel csökkenthető de nem az igazi.
ami jó az a neutral nevezetü ez áll legközelebb a fénycsövek fényéhez ebböl legjobb jelenleg a rebel 80lumen/w al a varm wait az pedig inkább pirosas árnyalatu szerintem szörnyü a szine és látni sem lehet mellette.
A szuper huzallábasokkal kár kisérletezni mert az eredmény kudarc 50000mcd fényerejü kiégeti a szemed kb 1cm kört világit a falon a lencsét leköszörülve a nyillásszöge 100fok felé nő a fénye pedig 1000mcd alá csökken és már nem is lehet mellette látni.
A szuper 10mm es 5 csippes 25000mcd ledekkel ugyanez van.
Én kb 2 éve foglalkozom intenziven ledes világitás fejlesztéssel ithol jelenleg 7 ledes világitásom van
hálószoba,konyha,munkaasztal,előszoba,fürdőszoba bejárat fölött és kerti vagyonvédelmi világitás.
Talán ennyi röviden
Ja és valami nagyon fontos ha nem félórára hanem több évre akkarjátok használni a világitást akkor nagyon fontos a megfelelő hütés és a megfelelő tápegység fentebb láttam hogy 220v trafó nélkül hát nem ajánlom senkinek sem életvédelmi sem led élettartam szempontjábol nem felel meg egy áramlökés és már szál is az egész ledsor ami került 10-20eft be egy rendesen megépitett táp kb 3-5eft be kerül akár kapcsolóüzemü akár trafós is lehet és a ledek kihuznak vele akár 5-10 évet is a 100ezer óra szintén mese 50 ezer óra az már nagyon jó érték de ez is csak nagyonjó hütéssel érhető el.
(#) huhuu válasza fotomen32 hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Esetleg tudsz fotót föltenni a ledvilágításaidról?
Kiváncsi lettem rá.

(#) fotomen32 válasza huhuu hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Szia
sajna tulsok nemlátszik belölük de megpróbáltam pár képet késziteni ezekben még CREE xr 7090 van 50lm esek egy egy lámpában általában 6db elég volt a bejáratiban 3db a vagyonvédelmiben 1 XRE p4 80lm es és 2x80fokos lapos optika van.
Az egész Kecskeméten van.
(#) fotomen32 válasza fotomen32 hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Még 2 kép
(#) fotomen32 válasza fotomen32 hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Még 4 kép.
(#) huhuu válasza fotomen32 hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Köszönöm a képeket!

Elég erős fénye van ezeknek a ledeknek.
Szerintem majd én is szerelek be párat, de csak hangulat lámpának, olvasáshoz vagy szerelgetéshez mást fogok valószínüleg használni.
(#) DiveZ válasza fotomen32 hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Helló!

Minden tanácsnak és segítségnek örülünk! Köszi!

Ez a LEDes fejlesztőmuna azért érdekelne...
Mit is csinálsz Te ottan?

Ha jól emlékszem régebben Te írtad, hogy hőközvetítő ragasztóval érdemes rögzíteni...

A régi cégemtől tudtam szerezni de az már elfogyott és azt, hogy ki volt a szállító azt nem tudom (ellenben már a műhelyt is bezárták...)

Utána is mentem néhány helyen de jól elküldtek a computerboltokba...

Hiába mondtam, hogy nekem ragasztó és nem paszta kell...

Mondj légyszi legalább egy helyet ahol legalább tudják, hogy mi az ami kell nekem...


Köszi!
(#) fotomen32 válasza DiveZ hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Szia
A számitógépes boltokban lehet kapni ha jól emlékszemvalami alumina vagy hasonló neve van és hővezető ragasztó kb 3000ft körül van és nemsok ledhez elég. Én loctite használok ez sokra elég viszont 15000ft+fa az ára és csak 1 évig ál el
(#) DiveZ válasza fotomen32 hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Hi!
És ezt az álltalad használt loctiteot hol lehet beszerezni?
Ugyanis még a veboldalukon sem találtam... És szerintem kellene bőven...

Köszi!
Következő: »»   6 / 180
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem