Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Én ilyenről még nem hallottam. Annak épp az a lényege, hogy amíg rendes kontakt van a két mérővezeték közt, addig sípol míg szét nem veszed, meg nem szakad a kontakt, esetleg lemerül az elem.
Viszont kontakthiba, vagy mérőzsinór hiba, törés okozhat ilyet... Másik zsinórral is ezt műveli? Próbáld ki tömör vezetővel "U" alakba hajlítva majd bedugni a megfelelő csatlakozókat összezárva... Bár a mai világban még akár valami energiatakarékossági funkció is lehet. Mondjuk elég hülyeségnek tartanám, sose tudnád eldönteni, hogy most akkor az áramkörven, vagy a készülékben van -e a hiba... A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2016
Enyém jól csinálja, bár néha sípol egy rövidet, utána egy pillanat szünet és folyamatossá válik.
Köszönöm, feltettem egy videót róla. Szerintetek akkor ez hibás működés és próbáljam meg garanciáztatni? Több új kábellal is kipróbáltam, azok a kábelek a régi műszeremben jók.Bővebben: Link
Ha hazai boltból van én mindenképp próbálkoznék a cserével...
De van itt másnak is e a fajta, várd meg, hátha ők többet tudnak...
Elrontottam a linket. Ez már a helye. Bővebben: Link
Első körben megnézném benne a biztosítékot, kicsit megmozgatnám... Erősen kontakthibás tüneteket mutat. Ha meg forrasztási hibás a kivezetése , lehet gondolkodni garanciás, vagy lesz ami lesz szétszedem és ha látszik megforrasztom, ha nem akkor garancia...
Köszönöm, igazából csak arra voltam kíváncsi, hogy ez másnál is ilyen e de ha nem akkor én visszaküldöm az elpronak, abszolút nem vagyok megelégedve velük. Inkabb megveszem itthon 18 ért es akkor ha hibás oda tudok menni reklamálni a pulthoz.
Így a videót megnézve, biztos vagyok benne, hogy ez bizony nem üzemszerű működés.
Simán 0.0 értéket kellene mutatnia a kijelzőnek, ez meg ugrál össze vissza. Lehet valóban csak belső kontakthiba, esetleg gyatra forrasztás.... Stabilizált feszültség mérésénél nem ugrál a mért érték?
A feszültséget pontosan és stabilan jelzi ki de az ellenállásnál mérésnél már voltak ugrálások.
Holnap visszapostázom nekik 14 napig elállhatok a vásárlástól. Csak nem nagyon válaszolnak már a leveleimre. Bezzeg amikor azt kérdeztem, hogy van e most raktáron . A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2016
Szét szedtem a 10A-res biztit kivettem a másik annyira nem akart kijönni hogy inkább hagytam meg mozdítani sem tudtam féltem, hogy még a végén eltöröm. Sehol nem láttam forrasztási hibát, minden szép volt benne, arra gondoltam még, hogy javitott termék lehet de nem láttam nyomait.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2016
Ne összeérintsd, hanem egy ónozott forrponthoz érintsd mindkét mérövezetéket..
Ma akkor még teszek egy próbát mert most tudtam meg, hogy a vissza postázás a teljes ár harmada lenne, szóval csak ha nagyon muszáj.
Hello!
Épp az első multiméterem vásárlása előtt állok, és bár már rengeteget használtam (egyetemi labor, kölcsönkért példányok) belebotlottam néhány problémába a vásárlás előtt, például nehezen találok megbízhatónak tűnő értékeléseket, ezért szeretnék tanácsokat kérni. Kinéztem egy darabot, erről mi a véleményetek illetve van-e valaki aki rendelkezik egy ilyen példánnyal: HoldPeak HP-890CN. Ha esetleg ajánlanátok mást az sem baj (olyan 5-10000 forintot szánnék rá). Illetve az sem lenne rossz ha PC-re tudnám kötni, bár ahogy elnéztem azok a darabok 20k körül mozognak. Mindenesetre előre is köszönök minden tanácsot.
Mire szeretnéd használni? Ez sokban befolyásolja az ajánlottak körét. Tehát, mit szeretnél vele mérni. V, mV, uV, A,uA, kell-e truerms AC mérés, kell-e négyvezetékes ohm mérés, milyen felbontás, milyen pontosság, laborban, terepen, villanyvezeték tetején, víz alatt, kell-e frekvencia, kapacitás, induktivitá, hőmérséklet, ésígytovább.
Pl. biztosan pcre akarod-e kötni? Vagy csak jól hangzik, hogy ilyet tud. Nem gúnyolodom, csak tapasztalatom, hogy vannak szűk felhasználási körű funkciók, amik elsőre hasznosnak tűnnek, aután kiderül, hogy valójábam minden ötödik szökőévben kell. Persze, ha kell, akkor kell.
Elsősorban a "szerszámparkomat" bővítem, mivel nincs sok dolgom itthon. Örülnék ha tudna μA-es, μV-os méréshatárban mérni, trueerms kell, és négyvezetékes ellenállás mérésnek, frekvencia mérésnek is örülnék. Kapacitást és hőmérsékletet viszont mindenképp mérnék velük, induktivitást is, bár úgy láttam ez csak a drágább modellekben van. Különösen strapabírónak nem kell lennie, hiszen csak az itthoni "laborban" szeretném használni, nem merülnék vele a Marianna-árokba, illetve a Csomolungmát sem másznám meg. PC-re azért akarom kötni, mert általában azon dolgozok, számolok, ábrázolok stb (legtöbbször OriginLab-et, vagy Matlabot használok). Tényleg vannak olyan funkciók amik csak ritkán kellenek, de kényelmesebb, ha ott van az ember előtt, mint hogy nagy hirtelen kitalálja, hogy akkor most hogyan oldja meg a dolgot. Amúgy pedig köszönöm a válaszodat. Pont a sokoldalúsága és a viszonylag baráti ára miatt tetszett meg a HP-890CN, csak semmit nem tudok róla, keresgéltem "szakértői véleményt", de csak ilyen "hát ez egy multiméter nekem okésnak tűnik" típusút találtam.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2016
Sziasztok!
Elhatároztam magam, hogy beruházok egy "komolyabb" multiméterre, ugyanis ami jelenleg van (kínai piacos) mindent lehet csak hiteles, vagy legalább ahhoz közelítő mérést végezni nem. Ezt a típust néztem ki első körben, azonban túl sok pozitív véleményt nem találtam róla. Mivel ennyit nem szeretnék kiadni az előbb említett hasonló kaliberű műszerért, ezért szeretnék tanácsot kérni tőletek, hogy hasonló (kb. 15 eFt-ig) árkategóriában milyen típusra érdemes beruházni. Paramétereit tekintve számomra azok lennének fontosak, amit az MX-25306 is tud a leírás alapján (az induktivitás mérést tudnám hanyagolni), a PC-vel való kommunikáció hiánya sem gond nekem, valamint az automata méréshatár váltást sem tartom annyira fontosnak, viszont a frekvencia és hőmérséklet mérést igen. Szóval ahogy, már említettem vásárlás terén kicsit tanácstalan vagyok jelenleg. Tudnátok esetleg egy megbízhatóbb típust ajánlani? Egy UNI-T UT139C is néztem még, ami biztatóbbnak tűnt. Segítségeteket előre is köszönöm. Idézet: „négyvezetékes ellenállás mérésnek, frekvencia mérésnek is örülnék... ...induktivitást is...” És még PC connect is... Nem akarlak elkeseríteni, de 10EFt- ért ilyen tudásu műszert nem fogsz kapni... Tegyél még hozzá egy 10 -est szerintem. (Aztán még lehet keveset is mondtam.)
Igen én is így láttam, ezért írtam, hogy a PC connect és az induktivitás mérés hiányait emészthetőnek tartom.
Hát, négyvezetékes, meg truerms, meg jó uA, az nem lesz olcsó. Főleg az ellenállásmérés, mert ez főleg asztali multiméterekre jellemző. Szerintem inkább legyen kevesebb funkció, de megbízhatóan. Előbb utóbb úgyis kell még egy multiméter. Én elsőre a felbontást és a pontosságot nézném ezek alapadatok.azután a gyakran használt funkciók használhatóságát. Milyen gyors a szakadásvizsgálója, mennyire olvadható a kijelzöje. De az általad írt keret nem túl magas, azonos áron hasonló tudást kapsz.
Idézet: „Tegyél még hozzá egy 10 -est szerintem.” Összeadásról, vagy szorzásról beszélünk? A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2016
Szükséges funkciók számától függ...
Mondjuk én még olyat nem is láttam kézi multiban, ami négyvezetékes ellenállásmérést tud. Szerintem olyanok csak asztali kivitelben vannak nem? Azok meg már kb 50EFt -tól indulnak... A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2016
Rendben köszönöm, akkor először lejjebb adom az elvárásaimat, majd ha eljön a második ideje akkor majd körülnézek az asztaliak között.
Egyébként használtban az eBayen néha ki lehet fogni jó dolgokat asztaliban. Pl. nekem a Fluke 8842 nagyon bejött. Megbizható, pontos, könnyen használható.
Induktivitás meg béta meg miegymás mérésre meg ott a filléres "transistor tester" néven futó cucc. Annál komolyabb méréshez úgyis dedikált RLC mérő kell. Legyen egy jobb multiméter, meg egy ilyen tester és boldog ember vagy.
Köszi ezt megfogadom, esetleg akkor tudnál ajánlani egy megbízható multimétert?
Mondjuk ami igényli az ennyire pontos mérést az már inkább labor szó szerint. Legtöbb helyre elég ha csak az ismert zsinór ellenállást kivonod a mért értékből, vagy valami más mérési módot választasz. ( esetleg talán kábelek hibakeresésénél, mérésénél lehet fontos, de azt meg legtöbbször célműszerrel mérik.)
Hát, jó kérdés. Szerintem ami olyan 15 ezer körül van,az már nagy biztonsággal mondható megbízhatónak, márkától függetlenül. Uni-t, Metex, Extech, Maxwell, HoldPeak meg egy csomó más márka elfogadható teljesítményt ad. Törpefeszültségű mérésekre pedig biztonsági probléma sincsen.
Pontosságuk és szolgáltatásuk pedig jó, inkább a robusztussággal spórolnak, de otthoni felhasználásnál ezzel nem lesz gond. Az asztalról lerántást mindegyik ki fogja bírni. Ha van lehetőség próbáld ki. Mennyire könnyen kezelhető, tudsz-e vele félkézzel mérést váltani, vagy másik kézzel fogni kell a műszert, hogy ne forogjon el. Mennyire jól olvasható a a kijelzője, ha fent van a polcon, vagy sötét helyen. Ha van háttérvilágítása kikapcsol-e 5mp múlva, vagy értelmesen használható. Meddig bírja egy elemmel. Mennyire gyors a szakadásvizsgálat (baromi idegesítő, ha lassú), mennyire gyors az automatikus méréshatár váltás (úgyszintén). Ha van dióda vizsgáló, az milyen feszültséggel működik, mert pl. egy fehér LED vizsgálatához nagyobb kell, mint egy sima Si diódához. Már, ha ilyenre szükséged van, én egy kezemen meg tudom számolni, utóbbi időben hány fehér ledet kellett mérni. Szóval a bő lére eresztésből összefoglalva: csodák nincsenek, azonos áron kb. azonos tudást és minőséget kapsz, lődd be, hogy mennyit szánsz rá és vegyél egyet. Saját tapasztalatom az, hogy a jó alap mérési tulajdonságok, pl. nagyobb felbontás és/vagy pontosság fontosabb, mint, hogy mennyi csoda funkciót zsúfolnak bele (egyszerűen azért, mert az biztosan igényesebb kivitelű). Egy multiméter amúgy sem elegendő, majd a második vásárlásánál úgyis tudni fogod a pontos igényeidet. Idézet: „Az asztalról lerántást mindegyik ki fogja bírni. Ha van lehetőség próbáld ki.” OK jó hogy szólsz, ki fogom én is próbálni még a boltban fizetés előtt... A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2016
Hehe. Ez jó. Észre sem vettem, hogy mit írtam.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |