Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   443 / 581
(#) zolika60 válasza hintalo68 hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Nem kell terhelés csak a műszer. A trafón ellenállást tudsz mérni a primer és a szekunder oldalon külön. Feszültségek és-vagy típusszám nincs rajta?
(#) hornyaka199 hozzászólása Dec 10, 2016 /
 
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy van egy Whirlpool AWE7629 mosógép ami kiszivattyúz és pár másodpercet forog és megáll. F12-t jelez és világit a szerelőkulcs. Kicseréltem a fűtőszálat, de nem változott. Lehet termisztor vagy vízszint érzékelő? Mert vizet nem ereszt be. Köszönöm ha valaki tudna segíteni.
(#) net hozzászólása Dec 10, 2016 /
 
Sziasztok!

Ki tudna ajánlani egy szakit vagy céget mosógép vezérlőpanel javításhoz!
Szentendre körzet vagy Budapesten!
AEG Lavamat L 76270 SL elöltöltős mosógép.

Köszönöm!
(#) banya012 hozzászólása Dec 10, 2016 /
 
Sziasztok.
ujra en..
Kerdesem az lenne, hogy a lent lathato ket relet honnan tudnam beszerezni.?
mind a ketto samsung mosogep es ok felelosek a de hibakodert.
ket kulon fajta gep. De ma sikerult osszekutyulnom a ket csatit, forditva dugtam fel.
se kep, se hang.. de utanna csak a de hibakod..
igy tuti, hogy a masik gep is ebbe halt bele..
ha esetleg linket tudnatok, ahonnan meg tudnam rendelni oket. Orok halam lenne iranyotokba..
(#) hintalo68 hozzászólása Dec 11, 2016 / 2
 
Sziasztok!

Az Indesit IWUC 4105 újra hadra fogható. Vezérlő panelen táp részében cseréltem ki a kondikat , és a P6KE200A diódát.
Nagy valószínűséggel ez utóbbi volt a fő bűnös.
Köszönöm palko0125, botesz, és zolika60 építő javaslatait, és segítségét !!!
üdv
tóthz
(#) hintalo68 válasza banya012 hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
(#) banya012 válasza hintalo68 hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Koszonom szepen
Anno mar beszeltem veluk mas ugyben.
kulfoldre nem postaznak.
viszont meg egy kerdes..
az alabbi ket rele helyettesitheto egymassal..
ket kulon gep, de mindketto rizsevo es ugyanazt a szerepet toltottek be.
bocsi de a datahas most nagyon magas..
de gyorsan keren am a valaszt, mert beforrasztom am..
(#) banya012 hozzászólása Dec 11, 2016 /
 
Bocsi. De csak igy engedte a kepfeltoltest, kulon..
(#) banya012 válasza banya012 hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Ha valaki belefutna..
Samsung DE hibakod, ajto zar viszont mukodik, akkor a fent emlitett rele.
es igen. A ket rele helyettesitheto..
(#) palko0125 válasza hornyaka199 hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Szia!
Én épp ma futottam bele egy ugyanilyen hibába. F12, betétcsere, majd ugyanúgy F12. Ezekután lehúztam az ntc-t hogy új hibát idézzek elő. Jelezte is az ntc hibát, ezután visszadugtam az ntc-t. Továbbra is F12. Eztán lehúztam minden csatit, átnéztem a panelt. Semmi hiba, majd mikor összeraktam, eltűnt a hiba, és azóta is megy.
Szóval lehetett kontakhiba, mert másra nem tudok gondolni.
Üdv, Palkó.
(#) kowi hozzászólása Dec 11, 2016 /
 
Üdv! Sokat vaciláltam hova írjak... Mosógép ami eddig gond nélkül ment veri a FI relét megfordított dugvillával viszont nem. Jól sejtem hogy a szűrőkondi a baj okozója?
(#) Dino71 válasza kowi hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Szia! Vagy inkább a fűtőszál. Ki kéne mérni.
(#) banya012 válasza kowi hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Szia.
probald futoszal nelkul
(#) kowi válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Jogos. Tényleg volt már ilyen gondom fűtőszállal... (Igaz az egy granulátum szárító volt)
(#) hornyaka199 válasza palko0125 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Köszönöm, bár a vezérlőnél van valami gond.
(#) Atti128 hozzászólása Dec 15, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy hülye kérdésem lenne. Régen csapágyaztam Energomatot akkor úgy emlékszem a hajtott oldalon 2 db 6005-ös csapágy volt a másik oldalon pedig 1 db 6005-ös.
Ma szétszedtem egy Energo luxot és a nem hajtott oldalon 16005-ös csapágy volt 2 db+ as távtartó gyűrű.
Mivel a csapágyház is odavan meg a tengely része is ezért kicserélem kompletten a házat.
Jó lehet helyette az ahol 1db 6005-ös van?

Köszi: Attila
(#) gyuszo válasza kowi hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Megoldódott a gond ? Lehet szivattyú, vízbeeresztő szelep, motor, fűtőszál is.
Nálam fordítva jött ki a hiba. Több helyen végeztem EPH bekötést a kombikazánnál. ( gázcső, hideg és meleg-víz cső, fűtés előre és visszatérő ág, összesen 5 db ez ment a földelő EPH gerincre). Ezután 2 nap múlva jön a hívás, hogy azóta a kismegszakító és FI-relé leold. Egyik villásdugó állásban azonnal, 180 fokkal fordítva 3-4 perc után. Hosszabbítóval próbálták másik konnektorról, onnan nem. Persze méréssel hamar kiderült, a hosszabbító hibás volt, nem volt folytonos a védőföldje szakadt volt. Másik ( jó ) hosszabbítóval bármelyik konnektorról oldottak a biztosítékok.
Az, hogy ezt leírtam, az EPH kiépítés fontossága, létjogosultsága miatt, így hamar kiderült a hiba és így elkerülhető a nagyobb baj az áramütés.
Egyértelművé vált a mosógép zárlata miatti hiba.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2016
(#) maszek0005 hozzászólása Dec 16, 2016 /
 
Tiszteltetem az Urakat!

Whirlpool AWE 8525-höz keresek EEpromot, vagy valakit, aki feltudná programozni az EEpromot. E14 hibakódra kiállt, és semmit nem csinál.

Tisztelettel: Jani
(#) botesz válasza maszek0005 hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Az E14 az ha jól emlékszek eeprom hiba ugye?Egyszer bedobta nekem is közben meg szénkefés volt...Ezeket előtte azért nézd meg!
(#) maszek0005 válasza botesz hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Szia Botesz!

A legelső dolog amit megnéztem, az a szénkefék voltak. Bármelyik programra állítva ugyanaz az E14 hibakód jön be. Először a teljes programokon történt, aztán a rövid programokon is. Ha bedobta a hibakódot és kikapcsoltam, akkor resetelte magát, és egy progit lefuttatott. Most már ezt sem teszi, kiáll hibára és nem csinál semmit. Köszönettel: Jani
(#) botesz válasza maszek0005 hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
És ha csinálsz neki valami kamu hibát?Lehuzott ntc?Többi periféria rendben?
(#) maszek0005 válasza botesz hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Na ez viszont nem jutott eszembe, szerdán otthon leszek, és akkor újra megpróbálok mindent. A fejleményekről meg majd beszámolok. Addig is nagyon köszönöm: Jani
(#) wind67 hozzászólása Dec 23, 2016 /
 
Sziasztok,

Tud valaki segíteni abban, hogy Bosch WOB 1600 mosógépbe milyen méretű (számú) csapágyak kellenek?

Előre köszönöm a segítséget
(#) enginerus hozzászólása Dec 25, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy Whirlpool AWT 2285-ből kitermelt motorom.
6 vezetékes a csatlakozó.
2 a tachora
2 a szénkefékre
2 az állórészre.

Hogyan tudnám ezt a motort forgásirányváltásos, több sebességes üzemre bírni?
(#) palko0125 válasza enginerus hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Szia!
Mit szeretnél belőle csinálni?
(#) enginerus válasza palko0125 hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
mosógépet.
(#) palko0125 válasza enginerus hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Ezt nem értem, de mindegy.
Kell 2db relé, amik sorba kapcsolják a forgórészt az állórésszel. Ezzel lehet a forgásirányt váltani. A többfokozatot pedig egy triakos szabályozóval lehet megoldani a legegyszerűbben.
(#) enginerus válasza palko0125 hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Akkor gondolom szilárdtestrelével és PWM-el is meglehet hajtani. (ez van itthon).
2A-es szilárdtestrelé elég lehet hozzá?
Ez egy elég primitív mosógép, szeretném kicsit feltúrbózni. Kap bele egy arduino-t LCD vagy TFT kijelzővel, saját programmal, csak a motor illesztésén voltam elakadva. Amúgy a triaknak milyen vezérlés kell, hogy vezérelje ezt a motort?
(#) palko0125 válasza enginerus hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Jaja, azzal is mehet. A triakkal a klasszikus fázishasításos vezérlés. Természetesen tachogenerátoros visszacsatolással.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2016
(#) zsirosbandi hozzászólása Dec 27, 2016 /
 
Zanussi FLS 522C ennek a típusú gépnek a programválasztó kapcsolási rajzát szeretném beszerezni, vagy a bekötési pontokról lenne szükségem egy képre. Sajnos szállítás közben több vezeték is sikeresen lecsúszott és nem tudom melyek a megfelelő kapocspontok. Segítségüket előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2016
Következő: »»   443 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem