Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok
Egy kérdésem van hozzátok. Példa: Egy 65m2-es tanyasi ház fűtését akarjuk biztosítani egy 5 kw-os geotermikus rendzerrel. Egy hideg télen valamilyen komoly oknál fogva 2 hétig nincs áram. Van-e ötletetek, hogyan lehetne megoldani a fűtést kémény, akkumulátorok, kőolaj- illetve földgáztermékek nélkül? Köszönöm A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2014
Gyakorlatilag kizársz minden energiahordozót, tehát Non-stop bulit kell rendezni, a bennlévők felfűtik a házat.
Aggregátor (szabályosan kialakított átkapcsoló az elosztótáblán) és "némi" üzemanyag (talán ez a legegyszerűbb), vagy vegysetüzelésű kályha, kazán.
A geotermikus rendszer milyen hőforrást használ? Talajszondát, vagy vagy termálvízet.
Ügyanis a talajszondás rendszer megtérülése, egyenlő a napelemes rendszerével. A kereskedő számára azonnal, a kivitelező számára szintén, a felhasználó számára s, betűvel is kezdődhet. Ha jól leszigeteled a házat, (falak lábazat,(!) fődém,...) 10-20cm vastagságban, akkor mindegy mit használsz. Ablak: fa, dupla 8-12 cm léghíd. 1-2 m3 fa elég egy télen. Az EU-s 2019-től esedékes ajánlása szrint egy 100m2-es ház évi összes fűtési igénye 15kwh/m2/ !!! év kell legyen Fűtési hőenergia igény ebben az esetben 15 kWh/m2/év 100m2-s ház 1500kWh/év = 5400MJ = >> 385kg (100%) akác 80% hatásfokkal elégetve < 500 kg !!! A Te 65m2 lakásod esetében 325 kg. Talán 4-500%-al rosszabat simán lehet barkácsolni. Én ebből indulnék ki. Ez talán meg is térülhet. A geotermikus forrásod ha melegvíz, akkor ahhoz egy 100-200W-os napelem is elég lehet. Ne tévesszenek meg a mohó, minden áron mindent eladni akaró kereskedők és "dukmátorok". Nálunk ezeket nem 85 -90%-ban támogatják... A szigetelés(!) után esetleg jöhet egy kis szélkerék, esetleg "napelem"...játszadozni okulás végett, ugyanis villanyod van(?) A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2014
Idézet: Ez elég hihetetlenül hangzik. „Ha jól leszigeteled a házat, (falak lábazat,(!) fődém,...) 10-20cm vastagságban, akkor mindegy mit használsz. Ablak: fa, dupla 8-12 cm léghíd. 1-2 m3 fa elég egy télen.” Idézet: Igaz. Nyilván a kazán és az aggregátor a legkézenfekvőbb ebben az esetben, csak próbálok más megoldásokat is körüljárni a segítségetekkel.„Gyakorlatilag kizársz minden energiahordozót” Idézet: Bocsánat, pontatlan voltam, talajkollektoros hőszivattyú. „A geotermikus rendszer milyen hőforrást használ? Talajszondát, vagy vagy termálvízet.”
Feltételezem a hőszívattyú több kW elektromos tejesítményű. Több napra való energiát télen elég nagy befektetéssel tudnál csak termelni. Itt elektromos áramra gondolok. Ezen kivül a tárolás is költséges. Nagy méretű napelemek és akkumulátorok soha meg nem térülő költségek ebben a felállásban. Én inkább a kazánvíz keringetésére termelnék(esetleg tárolnék) csak áramot.
Igen, ezeknek a szivattyúknak a COP értéke 4...5, tehát az 5 KW fűtőteljesítményhez 1...1,2KW elektromos teljesítmény szükséges.
Kereskedelmi forgalomban kaphatók ilyen kisteljesítményű (gőz- vagy) hidrogénaggregátorok? Vagy valamikor lesz ilyenek?
Az elég jónak mondható, csak a be és kimeneti hőmérsékletek munkapontja lehetőleg állandó legyen, (az adott gáz, munkaközeg szerint) Ha ezt tudod tartani akkor tudja. (azért ezek nem mindig teljesíthetők)
-Németországban kaphatóak, de nem a mi pénztárcánkhoz szabták az árát. Nem hinném, hogy lakásfűtésre hidrogéncellát kellene használni... A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2014
5kWh-hoz 1kWh mecha teljesítmény jobban hangzana.
Nem javítja...szóval 0,5-0,8kWh mecha energiaigény.
Szuper Eu szabályozás. -Hogyan jutnak friss levegőhöz a szigetelt házban? Oxigénpalack? -Egész nap vagy kint, vagy bent? Légzsilip? Minden ajtónyitáskor szökik a hő. Kb. dugó nélküli termosz. A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2014
Javaslom, a témától (Áramtermelés...) való eltávolodás miatt, nyissunk egy topicot, amelyben a lakásnak minimális energiafelhasználás eredményit és lehetőségeit vitatjuk meg. Továbbá az elektronikai vezérlés és felügyelet eszközeiről válthatunk szót és egyéni (építő jellegű ötletekkel is fűszerezhetjük. Az utolsó hozzászólások már ide tartoznának, vagy tegyük át a hasonló (passzív ház) topicba... Bár ezzel szintén lekorlátoznánk a témát...
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2014
Melyik a legjobb generátor háztartási célú áramtermeléshez?
Konkrétan mire kell? Áramszünet esetén hajtani a keringetőszivattyút? Arra kb. bármelyik képes.
Köszönöm szépen a hozzászólásokat.
Még lehet, hogy írok később
Üdv Mindenkinek!
Egy kis segítséget kérnék. Tervezek otthonra egy kis erőművet. Készen van egy gázmotor ami elhajt egy 20kW-os generátort. A kérdésem az lenne, hogy egy szinkrongenerátort hogyan lehet a hálózatra kapcsolni? Milyen kütyük kellenek hozzá?
Mi a cél? A visszatáplálás vagy csak a lakás energiaszükségletének biztosítása? Ha csak az utóbbi, egy villanyszerelő meg tudja csinálni, viszonlyag olcsón.
Visszatáplálni szeretnék. De a szolgáltatóknál csak az inverterekről van lista. A szinkron generátorhoz meg nem hiszem, hogy inverter kellene.
Gyanítom, hogy az áramszolgáltató csak a megújuló, környezetet nem terhelő (víz, szél, nap, föld) energia termelés feleslegét veszi át, azt is csak egy meghatározott mennyiségig. (a gázüzem nem tartozik ide)
Ha áramtermeléssel akarsz foglalkozni, akkor ahogy köbzoli is írta, vedd fel a kapcsolatot az áramszolgáltatóddal. Ezesetben ez a téma nem tartozik ebbe a topikba, de erre a fórumra sem.
Jogos. Lemaradt, hogy FAGÁZ motor, hulladékhővel fűtés és a fölös áram visszatáplálása. Szerintem ez megújuló és nem üzletszerűen akarok vele foglalkozni.
Mivel ez egy jogszabályokat is érintő topic (anno én indítottam) ezért néhány kérdésre "ott lehet" választ találni. Legjobb tudomásom szerint ez egy nem támogatott átvételű termék, hanem az aktuális energiaáraktól függ. (Pl saját vételezési ár) Ezért nem köti az szolgáltatót, pontosabban hálózati engedélyest, hogy mivel állítod elő. Annál inkább a minősége és a mennyisáége. Erre vanak a visszatáplálásnak a szabályai, amit előírnak, ez területenként változhat...
Szia!
A háztartási méretű kiserőmű (HMKE) által szaldóban hálózatba táplált villamos energiát annak a kereskedőnek kell kifizetni, akivel szerződéses jogviszonyban állsz. Ennek ára jelenleg valahol 15Ft/kWh körül mozog (csak a villamos energia díj, hálózati díjak nélkül), de számlát kell kiállítanod, amiből SZJA és TB járulékot is kell fizetned. Itt találsz leírást A termelés módtól nem függ, hogy átveszik-e vagy nem. (kisfesz. csatlakozás, max 50kVA, és nem haladja meg a számodra rendelkezésre álló teljesítményt) Ez volt a kereskedelmi része. A műszaki részről a helyi elosztói engedélyest kell megkérdezni, valószínűleg mindenféle védelmeket fognak előírni. (pl. olyan esetre, ha elmegy a hálózati feszültség, akkor le kell váljon a hálózatról a HMKE, nehogy az oszlopra - hibát elhárítani - felmászó szerelőt áramütés érje...)
Szia
Tökéletesen leírtad, még annyit tennék hozzá, hogy a törvény azt mondja ki hogy HMKE esetén a szolgáltatónak csak a "zöld" (nap, víz, szél) energiát kötelessége átvenni. Egyéb más esetben különösebb indoklás esetén is elutasíthatja a csatlakozást. Hidd el el is fogja, neki nem érdeke a HMKE, a zöld energiát is csak azért veszi vissza, mert törvény írja elő. Műszaki oldala: Az áramszolgáltató igénybejelentés esetén kérni foglya a generátor típusát, itt csak olyat fog elfogadni, aminek van CE engedélye, és TÜV bevizsgálással rendelkezik. Majd amikor beadod a csatlakozási dokumentációt ezt fogja kérni: "Villamos forgógép esetén alkalmazott védelmi berendezés adatai" Na innentől nem egyszerű, jelenleg nem publikus milyen védelmi berendezést fogadnak el az áramszolgáltatók. Érdemes őket levélben megkeresni, tájékoztassanak mit fogadnak el. Itt megjegyezném, csak valamilyen neves gyártó gyári eszközét szokták elfogadni. És csak pontosan azt a típust amit ők megjelöltek. Amennyiben érdekel egy ilyen védelem a következőket teszi: Hálózati áramszünet esetén lekapcsol, majd mikor visszajön az áram 300 sec múlva visszakapcsol. Ha a generátor frekvencia kisebb mint 48Hz vagy nagyobb mint 52Hz lekapcsol Ha a hálózati/generátor feszültség -10% +15% 230V-os értéket meghaladja lekapcsol. A másik lehetőség, hogy nem visszatermelő a rendszer. Ez esetben is köteles vagy bejelenteni az áramszolgáltatónak, és az áramszolgáltató csak olyan gyári rendszert fogad el, ami 100% megakadályozza a visszatermelést. Elég sok napelemes HMKE terveztem már, az Émász egy horror, mindenbe belekötnek. Az E-on viszont nagyon rugalmas, ott van esélyed egy ilyen rendszerrel.
Üdv! A következő kérdésem lenne hozzátok: adott egy egyfázisú, 1600W os aszinkron motor. Aggregátorként szeretném használni egy 3,5 lovas kapagép motorral tartalék áramforrásként, ha néhány órás, egy-két napos
áramszünet lenne. A a probléma az, hogy az eredetivel ellentétes forgásirányban jobbak a tapasztalatok, forgathatom visszafelé? Forgásirányt nem tudok váltani csak három kivezetés van. A másik dolog, hogy meddig növelhetem a segédfázis körben a kapacitást? Eredetileg motorként 20 uf el üzemelt ezzel fel is gerjed de legerjed ha induktív fogyasztót kapcsolok rá. Ha növelem növekszik a segédfázis körben az áram 8uf-ál már 5.5 A és melegszik. Pedig úgy stabilabb a dolog. A főfázisra is pakolhatok kondit a fogyasztóval párhuzamosan, növeli a feszültséget de nem lesz üzembiztosabb. Mi lenne az arany közép út?
Írnál a motorról is néhány mondatot? Pl a fordulatszabályzás érdekelne, köbcenti, gáz innyektor stb. Van e hosszabb távú tapasztalat a működésről?
Eon. HKME csatlakozási documentáció kitöltött, elfogadott minta.
2 fazisra 1-1 Fronius inverter, Gondoltam megosztom hátha segít valakinek.
Sziasztok, ha volna valakinek hasonló szinkrongenerátor eladásra Bővebben: Link kérem értesítsen.
"Hogyan jutnak friss levegőhöz a szigetelt házban? Oxigénpalack?" Hőcserélőn engedik át a friss bejövő levegőt.
Az rpower.hu n fent van mint szabadtengelyvéges generátor.
sziasztok. lama vagyok a temaban. lehetne-e olyan vizzel hajtott generatort v. dinamot kesziteni, ami a duna (4-6 km/h-val folyik) vize hajt es kinyer annyi aramot, ami egy akkut tud tölteni. az lenne a lecke, hogy ledes vilagitas, autoradio, usb töltö... egyeb nem nagy fogyaszto hosszabb tavon is mukodokepes maradjon az akkurol. egyaltalan nehany kg meretben meg lehet-e csinalni es ha igen, kb mekkora töltest lehet varni tole? extra esetben inverterrel notebook toltesre lehetne használni? ha nem halott az ötlet, akkor hogy es miből lehetne megcsinálni? kösz, b
|
Bejelentkezés
Hirdetés |