Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
Kissé megijedtem az első mondatodtól,de már nyugodt vagyok.
![]() Természetesen tehetsz réz sarut a kábel végére,csak ne feledd a sima és rugós alátéteket sem a csavarkötésből.
T. Urak!
Valaki ismeri ezeket a vasakat? Inverteres gépbe vajon mekkora frekvenciáig használhatóak főtrafónak?
Épp a minap bányásztam egy ekkora vasat, elég belőle 4 db. (2 pár) az inverteresbe, mert nagyobb keresztmetszetű, mint az U57. Frekiben 40-50 kHz-ig biztos jó.
Ma megcsináltam a fojtót. Leszedtem a kábelről a szigetelést és végig tekertem bandázzsal. 12 menet ment fel a magra és le is lakkoztam.
Kipróbáltam és most a kijelző szerint 20A körűl olvasztom a 2-es elektródát. Ez normális, vagy valami nem jó? Ha feljebb tekerem akkor átég az anyag. Mivel lehet kimérni a kimenő áremerősséget, mert arra gyanakszom, hogy a kijelző nem az igazat mutatja.
Most ezt nem értem,előtte mennyivel hegesztettél?A fojtó feladata a kisimítani a kimenő áramot,eredménye szebb egyenletesebb varrat és nagymértékben csökken a fröcskölés.A kijelződ valószínű,hogy egérmozi,valósabb értéket DC lakatfogóval tudsz mérni.
Régebben is gyanakodtam a kijelzőre, de most meg már kimondottan. Akkor mérni kell. Na majd intézek ilyen lakatfogót a szomszédtól.
A varrat szebb lett és fröcskölni is kevésbé fröcsköl, de nagyon idegesítő, hogy nem hihetek a kijelzőnek. Így csak saccolom a beállítást. Köszönöm a segítséget!
A géped ha jól olvastam fojtó nélkül volt gyárilag. A műszer ami az árammérési adatokat gyűjti a kijelzőre erre lehetett beállítva. Ugye a fojtó az áramgörbét simítja a kimeneten, csakúgy mint egy pufferkondi a feszültséggörbét. Ha egy egyszerű dmm-el rámérsz egy pufferelt feszre, majd a puffer nélkül is megismétled teljesen mást fogsz mérni. Valami ilyesmi történik a fojtónál is. Nem ismerem a kapcsolását a gépednek, de biztos ez állhat a háttérben. A lakatfogónál mindenképp olyat szerezz, ami tud egyenáramot mérni.
Üdvözlet mindenkinek !
Ma sikerült megcsinálni az előtét ellenállást 2x100 wattos égőt párhuzamosra kötve és egy 3 fázisú Ganz kapcsolóval (két érintkező párhuzamosítva 2x16A) amikor a kapcsoló 1 állásba van akkor kiiktatja az égőket és lehet dolgozni vele,MŰKÖDIK . Köszönöm a segítségeket !
Köszönöm!
Az a baj, hogy nem értek hozzá, tehát egy picit kínai amit írtál, de köszönöm, hogy segíteni próbálsz! Arra gondoltam, hogy mérni kellene a kimenő áramerősséget és gyanítom, hogy csal a kijelző, és utánaállítani a kis trimmerrel a kijelzőnek. De ez csak feltételezés egyelőre.
Üdv!
Bocs. A hétköznapi hegesztők kijelzőjének semmi köze sincs a méréshez, csak látod a számozott skálát kijelzőn- azért hívják egérmozinak. Szóval semmit nem mér! Hogy gyárilag fojtó nélkül készül, hidd el egyszerűen csak (pofátlanul) spórolás. Anélkül is működik. ![]()
Igen elirtam 40 fokot akartam irni, a vas is E70 (de néhol E71-nek nevezik pl. TME).Áttekertem a trafót 18/6-ra de igy hegesztés közben ejtette el az ívet, visszavettem egy tekercset a primerből tehát 17/6-ra, na igy megy rendesen és nem melegszik 35 fok fölé üresjáraton a vas,a snubber elenállasok (47 ohm 15w)pedig 40 fokosok. Amit még észrevettem hogy a visszavezető diodák jobban melegszenek mint az IGBT-ek, pedig a pukk után HFA25TB60-at tettem,mindez 4-5 pálca elhegesztés után hűtés nélkül.A hálozati áramfelvétel üresjáraton 0,09A.Teszek fel pár szkópképet .
Szia!
Bocs, nekem ebből jött hogy talán valami változott a kijelzéssel: "Kipróbáltam és most a kijelző szerint 20A körűl olvasztom a 2-es elektródát." Persze valószínűleg az van amit írsz, mert ha nincs benne fojtó, akkor minden bizonnyal a mérőkör is hiányzik ![]()
A fojtóval kevesebb árammal is jól (jobban) hegeszt. A "20A körül" az necces. 80A körül a 2,5 -ös pálca. Még a poti forgató is lehet ludas vagy csak nem jól van skálázna.
S ezeket a dolgokat hogy lehet kideríteni? A fojtó beszerelése előtt kijelző szerint 40A körül hegesztettem a 2-es elektródával. Most meg azon az értéken szétolvasztja az anyagot. Pár centi után már lyukad.
Az lehet probléma, hogy a fojtó magja hozzáér a hűtőbordához? A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2017
Ahogy írják: mérőműszer (pl. lakatfogó ) A "skálázást" is azzal lehetne hitelesíteni. /, de lehet kapni ebay-on kis pénzért sönt ellenállást és árammérőt a megfelelő tartományba és láthatóvá válik a valóság./
A hozzáér az komoly hiba és baj! Meghibásodás oka is lehet, ha a szigetelés átüt/vezet. ![]() Ismétlem magam: az ilyen kijelzőn a "tekerő állását" látod, nem azt, hogy valójában a gép mekkora árammal hegeszt. Amennyiben egybeesne az csak a véletlen műve.(mint a filmekben: a történet kitalált... ![]() Amúgy meg mindegy mit mutat, azt te látod mikor jó az ív, mikor szép a varrat. Nem fröcsög, nem pattog, nem zárványos (és könyű tartani), hanem egyenletes és egybe olvadt, folyamatos. A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2017
Megváltoztak a műszer bekötésének viszonyai. Van valahol egy söntellenállás. A műszer az azon eső feszültséget méri. Ha ennek a környezete változott, hosszabban lecinezted, megrövidítetted, valami hozzáér, másképp mér a műszer.
Jogos.
A mérést azonban nem állítja 40 vagy 20A-re, azt mutatja hegesztés közben 0-40-ig vagy 20-ig (konkrét esetben) Amennyiben ő tekeri a kijelzőt 40-re, 20-ra az bizony semmit nem mér. Lehetne a beállított és mért érték kijelzése, de szerintem max az ipariban, vagy a hobbista megcsinálja magának.
Ha van trimmer a kijelzőn, akkor meglehet próbálni hátha belefér az általa nyújtott beállítási határba, de mindenképp a lakatfogóra lesz szükséged, hogy tudd mit hova tekerj
![]()
Béla, ezekben nincs sönt. Az egérmozi akkor is mutat áramot amikor nem hegesztenek vele, igazából a poti középkivezetésének a feszültségét mérik, és ezt jelzik ki Amperban. Ezen én is meglepődtem amikor először láttam ilyent. Korrekt árammérés csak a jobb gépekben található.
Akkor már csak egy megoldás van. Nem kell ránézni.
![]()
Na, de kérem! Nem azért koptatjuk a billentyűzetet, hogy "nem kell ránézni", hanem tudjuk mit látunk rajta.
![]()
Egy dologra jó ez az egérmozi. Ha nem áramként veszed figyelembe azt amit mutat hanem csak egy beállítási értékként, akkor felírod magadnak hogy pl. 1mm-es lemezt akkor lehet jól hegeszteni amikor a kijelző pl. 54-et mutat. Tapasztalat alapján készítesz egy listát és felragasztod a gép oldalára. Ha szerencséd van akkor ezek az értékek reprodukálható áramot eredményeznek.
Igazából semmit nem változtattam a gépben, csak bekötöttem a fojtót és sajnos rögzítenem kellett, igy kötegelővel odahúztam a bordához. De azon változtatok, nehogy baj legyen belőle.
Lakatfogót pedig szerzek, mert mindenképp mérni szeretném, hogy legalább tudjam, hogy ha a műszer ennyit mutat akkor mennyit is jelent valójában.
Igen.
![]() Én is nézem, mert nincs "skálaérték" a gépemen, mozizok. A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2017
Régebben is volt néhány gépen V és A mérő is, de hegesztés közben legfeljebb a technikus nézegette. Pedig valódi áramértéket mutatott. Pl. Kjellberg.
![]()
Ó, azok régi szép idők! Amikor minőség a tömeg- és az olcsó gyártás előtt vót.
(meg, hát tegyük hozzá, ami mindenki megvehet, az mit ér? ![]() ![]()
Az általam ismert Kjellbergek forgógépek voltak. Árat nem tudok, de 2 mázsánál több volt a kicsike. A 2000 A-est becsülni se tudom. Nem nézegettem az adatlapját.
![]() Egy-egy karbantartásnál ~20 db-ban cserélgettük a keféket.
Mi az, hogy forgógép? Dinamó (kefecsere)? A gerjesztés miatt simán lehet számos műszer.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |