Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Valószínűleg a csillám (vagy ahhoz hasonló) szigetelést tartja a helyén.
Idézet: „Viszont valahol 24 Voltnál kezd veszélyessé válni a dolog” Valahogy 60 az a 24 V. 60 V alatti feszültséget törpefeszültségnek hívják, és életvédelmi szempontok miatt ennyi. Az iparban használatos kéziszerszámok általában 42 V -osak, mert ennek csúcsfeszültsége 60 V körüli, és erre hajaz a 48 V DC is, aminek a max töltőfeszültsége is 60 V közelében van. A többit helyesen írtad.
Csak egy mellékes kérdésem lenne, azt is halkan kérdem, akkor ha én összedobom az elektromos kerékpáromat, és 74.1V -os akku lesz benne, az már nem törpe feszültségű rendszer?
Milyen idevágó szabályok vannak erre, tudnál mutatni valami szabványt, vagy linket? Köszi...
Én így tudtam, így tanultam, bár régen. Mostanában.
Tedd amit Stewe tanácsol, mert eddig a kesergésen túl nem sok mindent csináltál..
A pont nálad
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2017
Egy MGE Pulsar CL8 típusú túlfeszvédős elosztóban szeretném kicserélni az ON/OFF és Protection OK visszalező izzókat - mivel kiégtek -, de semmilyen feliratot nem találtam rajtuk. Ismeri valaki a pontos típusát?
Nem tudom. A kapcsolást viszont visszafejtettem:
Mérd meg az ellenállásokat (R1,R2). Ha többszáz kohm, akkor gimm.
Izzólámpával ritkán kötnek sorba ellenállást. Ebben az esetben viszont, ha szakadást látsz, az nem jelenti azt, hogy rossz. A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2017
148k körüli, mint ahogy a képen is írtam. Rágugliztam "glimm izzó", rögtön találtam is hasonló formájú jószágot Bővebben: Link
Köszi a tippet. Méretre ez lehet: Bővebben: Link Hálózati feszültséghez pont 150K előtétet ajánl. Remélem jó lesz. A hőbiztosíték jó, az izzóig a fázis felől nincs szakadás. Mivel az izzó búrája belül homogén szürke/ezüst színű, szemben a HEstore-os képpel, ahol látszik a beltartalom, ezért gondoltam, hogy kiégett. A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2017
Nem tudni, hogy mikor és milyen körülmények között égtek ki. Bolhapiacon vásárolt az elosztó.
Szerintem valamivel túlterhelhették, mert a 8-ból egy aljzat kontaktusai és a műanyag elem kicsit megpörkölődött.
Ez a glimmek betegsége.... párolognak a fegyverzetei, és jobb híján az üvegre rajódik le.
Egy hosszabbító ritkán van kézbe véve, ha egy- másfél évig teszi a dolgát egy asztal alatt, bevakulhat, anélkül, hogy bárki észrevenné melyik mikor vákt fénytelenné.
Tényleg?Ne haragudj már, hogy kezdőként,kezdőknek szóló topikban, kezdő kérdéseket tettem fel!Egyébként csináltam pár dolgot és nem keseregtem.Ezért tudom, hogy mivel legalább 1megaohm ellenállás kellene legalább, de inkább több a normális működéshez és egy halom kínkődés, ezért másikat csináltam.
Tessék:
Én nem bántani szerettelek volna, hanem rávenni, hogy próbálj már valamit. Mert sem meg nem mérted a 220kohm-ot, mikor gyanús volt hogy nem az van benne, de írtam hogy tegyél a diódával párhuzamosan egy 100kohm-ot, hogy arra elindul vagy sem. De egyiket sem tetted, vagy nem írtad. Aztán kibökted hogy 60kohm van benne. Később már 220kohm. De feszültséget egyik esetben sem mértél..
Vagy is számomra nem jött le mit is csinálsz és mi lett az eredménye.
Nekem sem jött le sok minden, de ez már lényegtelen.Nem vitázok ezen.Van egy másik, a képen látható megoldás a ventim szabályozására.Összeraktam és pöpec.Ennyi!
Azért köszönöm, hogy próbáltál segíteni, és Stewe kollegának is! A beszólogatóknak meg csak annyit, hogy duma leó!
Sziasztok!
Lenne egy érdekes kérdésem ami nem tiszta. Tegyük fel, van egy 1H -s tekercsem. A rajta átfolyó áram 2A. A kikapcsolási idő 50us. Ha jól számolok akkor az önindukciós feszültsége 40.000V. Ui = L * delta I / delta t = 1 * ( 2 / (50*10-6) ) = 40.000V Ha sorba kötök egy 300 Ohm -os ellenállást, akkor Ohm törvény szerint itt az indukált áram 133A? Ez létezik, igaz ez a számítás? Ha ehhez az ellenálláshoz párhuzamosan kötök egy 1M ellenállást akkor azon meg csak 40mA áram halad keresztül?
Sajnos nem ilyen egyszerű.
A 40KV-ot csak szkóppal vagy csővoltmérővel tudnád megmérni is, de ha rajta van az a soros ellenállás, akkor a 2A-nek azon is át kell folyni. Ha megszakítod az áramkört, akkor pedig a soros ellenálláson sem folyik áram. Ha párhuzamosan kötöd az ellenállást, akkor az áram megszakítása után az indukált feszültséget terheli az ellenállás, és nem is csak tekercsről beszélünk, hanem egy egy vegyes RC tagról, ahol van az induktivitás sorba kötve a tekercs benső ellenállásával, és ezzel párhuzamosan a te 1Mohmod.
Értem, köszi. De ha pl. a tekercsnek megszakítom az áramát akkor egy ellentétes irányú indukált feszültség alakul ki, és ha egy diódával (az indukált feszültség szerinti nyitóirányban) rövidre zárom a tekercset vagyis párhuzamosan kötöm a diódát a tekerccsel, akkor ebben a rövidre zárt körben kialakulhat ilyen nagy áramerősség? Legalább a tranziens állapotában?
Sziasztok!
A korábbi bejegyzésemben említett erősítőben kicseréltem a csavaros kondenzátorokat (puffer, kicsatoló) nyákra szereltekre. Az erősítő hangja önmagában nagyon tiszta és érthető lett, azonban maradt egy probléma. Rendszeresen 1-2 percenként egy magas frekvenciájú és nagy amplitudójú szisszenő hang hallható, amelynek nem tudom az okát. Mire enged ez következtetni, mit lenne érdemes cserélni még? Ha esetleg valaki segítene akkor az erősítőről bővebben itt olvashatók információk, illetve a kapcsolás sematikus rajza is megvan hozzá. Segítségeteket előre is köszönöm, Üdv, farkincza
Ha a rendszert egy autotranszformátorként fogod fel (ahol a primer és a szekunder tekercs ugyanaz) és tudomásul vesszük, hogy a kivehető teljesítmény nem lesz több mint a bevitt... most nem szívesen számolnék, hogy mekkora feszültségen mekkora kisütő ellenálláson milyen áram folyik, de ezen az úton kell elindulnod. Tény, hogy nem szívesen lennék a dióda helyében...
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2017
Értem már. Tehát ha pl. rákapcsolok a tekercsre 12V-ot eközben 2A áram folyik, vagyis a teljesítménye 24W. Akkor a tekercs önindukciója ha 40.000V, de ha a teljesítményt figyelembe vesszük akkor az indukciós áram max. 600uA lehet teljes rövidzár állapotában? 24 / 40000 = 0.0006A. Ha ebből ellenállást számolok nekem 66.7M jön ki. Mármint ennyi lenne a tekercs ellenállása?
Még ennyire sem egyszerű. Itt minden az időben változik, És mivel RC hálózatot kell számolni én sem szívesen fognék hozzá...
A tekercsnek csak az üresjárási csúcsfeszültsége lesz 40KV.... ha áram folyik, minden borul.
Gyenge az akkumulátor a riasztómban, ki kellene cserélni az akkukat a kültéri szirénában és a beltéri egységben.
Neki lehet vágni ennek házilag? Nem szeretnék ezért szakembert hívni 18-25 ezerért, a két akku csak 6-7 ezerbe kerülne. Próbáltam utánanézni, hogy hogyan lehet kicserélni az akkumulátorokat, nem tűnt olyan nehéznek, legalábbis a beltéri egység, a kültériről nem találtam még anyagot.
ha tudod hogy hogyan van megoldva a szabotázs védelme (melyik zónát kell kiiktatni), akkor egyszerű. Elvileg azt meg kellene tudnod. Mellesleg milyen riasztó és sziréna?
Sziasztok
Egy 20W-os power LEDet szeretnék működtetni 12V ról. Sajnos a led nyitófeszültsége 33V körül van. Hogyan lehetne ezt könnyen és viszonylag olcsón megoldani? Ha konkrét kapcsolást is tudnátok mutatni annak örülnék.
Hú, hát a szabotázsvédelemről fogalmam sincs. A kézikönyv megvan, abban szerepel?
Premier 412, a sziréna pedig SOLO. |
Bejelentkezés
Hirdetés |