Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
2 hét, Őt ajánlom
Ha egyáltalán nincs hegyed, egyel ki tudlak segíteni
Megkérdeztem, a javítandó felületek 0.3-0.5 mm vastag ezüst lemezek. Ehhez milyen állomás lenne alkalmas, amivel kényelmes dolgozni és szűk helyekre is odafér?
Ehhez komoly páka kell nagyobb fejjel ( a mérete a fontos! ) mert az ezüst lemez még jobb hövezetö, mint a réz igy az azonnal elvezeti a hegy melegét. A legegyszerübb az, ha elöveszed a legnagyobb lemezt amit forrasztani akar, megméred a tömegét és a páka hegyének legalább ilyen nehéznek kell lennie különben csak kin szenvedés lesz a munka.
Metcal-t javaslok, pl:MX-500 állomás, a megfelelő méretű/tipusú heggyel.
Annak nincs lehetetlen...
Tubeamp, Massawa! Köszönöm!
Azon morfondírozok, hogy a Attila86 II-höz a Fahreinheit 28111 jó-e (csatlakozó csere után), mert az eredetileg javasoltat már nem árulja a HQ...
Aki beleszaladt már ebbe a problémába, akkor annak itt egy kis segítség. Nevezetesen a Hakko T12 klónok menüje verziónként változik, és ezt nem annyira dokumentálják.
Sikerült a napokban hozzájutnom egy ilyen klónhoz, az F verzió van benne. Tökéletesen működik, a volt tulajdonosának köszönet ismét érte. De sajnos még véletlenül sem azt csinálja mint a korábbi verziók menüjébe lépésekor várnánk De itt a lényeg: F - G verzió P00-P11-ig tart a menü P00: visszaállíthatja az alapértelmezett paramétereket? vagy gyors menüelérés az F verziónál. (0 vagy 1 ) visszaállít - 1 ) P01: erősítés - műveleti erősítő (200 - 350) az alapértelmezett érték 230 P02: műveleti erősítő ofszet feszültség (0 ~ 250mV ) az alapértelmezett értéke 100, A műveleti erősítő kimeneti feszültsége, szoba-hőmérsékleten mért érték. Ez a feszültség függ a hőmérséklettől, az erősítés beállításától, és annál nagyobb minél nagyobb az erősítés, Ha ezt az értéket nem méred meg, akkor legyen beállítva az alapértelmezett érték, vagyis 100 ) P03: hőelem C / mV adatok (30 ~ 50 ) az alapértelmezett érték 41. Ha ezt az értéket nem ismered, tartsd meg az alapértelmezett értéket! P04: hőmérséklet-beállítási lépésköz (0,1,2,5,10 fok ) ( F verziónál 5 vagy 10 fok ) Ha 0 állítasz be, akkor a páka hőmérséklete állandó. Nincs állítási lehetőség. P05: alvási idő - ennyi időnek kell eltelnie művelet nélkül az alvó mód aktiválásához. *** (0 és 60 perc között. Ha 0 a beállítás, akkor az alvás funkció tiltott) P06: Automatikus kikapcsolási idő (0-tól 180 percig,10 perces lépésközzel állítható. Ha 0 a beállítás, akkor a funkció tiltva van - nincs automatikus kikapcsolás) P07: hőmérséklet-korrekció ( Szoba-hőmérsékletre állítani. Alapbeállítás +20 fok) abban az esetben, ha a kijelzőn mutatott érték nagyobb mint a páka végén mért hőmérséklet, akkor itt tudod kompenzálni ) P08: ébredési mód (0,vagy 1 ) 0 beállításnál csak a páka megemelése, mozgatása után ébred. Ez értelemszerűen csak a mozgásérzékelős pákánál működik. 1 beállításnál az encoder forgatására ébred. P09: hőmérséklet emelkedési fokozat (20 fok és 100 fok között állítható, 10 fokonként) ( ez nem világos teljesen ) P10: Hőmérséklet elérési Időtartam ( beállítási tartomány 10 és 250 másodperc, 5 másodperces lépésekben állítható ) Ettől függ hogy lassan vagy gyorsan fűti fel a pákát. Célszerű valahol 60 és 100 másodperc közé tenni. Így kíméled a pákát is és az elektronikát is. P11: paraméter beállítás módból visszatérés (4-60 másodperc között állítható. Célszerű a 10 másodpercet beállítani) ***A P05 beállítása 0 legyen ha a pákában nincs mozgásérzékelő. Ugyanis anélkül a beállított időtartam után állandóan készenlétbe menne, mivel nem érzékelne változást. Remélem lesz aki hasznát veszi.
Sziasztok !
Ha valami ráégett a pákahegyre, azt mivel lehet letisztítani ? Alig volt használva a hegy (Weller WSP80) újként vettem (úgy is nézett ki) lehet, hogy hamisított ?
Kolofónium és propanol kb. 1:1 arányban, sűrű masszává keverni, a felfűtött pákát beledörgölni.
A ráégésnek nem sok köze van ahhoz hogy a hegy eredeti vagy sem, nem tudom hol vetted, de néhány hirdetett árat elnézve elgondolkodtató, amikor a bolti ár harmadáért kínálják. Azt sem tudni mi égett rá, de egy sima lehúzással annak le kellene jönni. Ha nem, akkor óvatosan a tapétavágó élével le lehet húzni (kaparni) ha meleg a hegy.
Az első az ok, bár még sose hallottam, hogy ez azonos a fenyőgyanta "hivatalos" neve... A propanolt hol lehet beszerezni ? Közben én is keresgéltem, ezekről mi a véleményed ?
Izopropil alkohol majdnem ugyanaz, azt kapsz pl. a hestore-ban is, ugyancsak jól oldja a gyantát. Érdemes apránként adagolni az alkoholt, ahogy felveszi a gyanta, hogy ne legyen túl híg.
Azok a krémek valószínűleg hasonlóak, még nem próbáltam egyiket sem. Ha készen kapható, akkor nem kell otthon vegyészkedni .
Vate...n vettem, nem linkelném be, hogy hol.( talán nem illendő...) Hogy mi égett rá, azt én se tudom, mert vigyázok rá. Konkrétan csak forrasztok vele, tehát nincs műanyag olvasztás, melegítés meg ilyenek. Olyan feketés fényes felület van rajta, majd megpróbálom lefotózni.
Milyen forrasztó ónt használsz? Én is jártam így egyszer. Az ónban volt valami adalék ami ráégett. Olyan volt a páka hegye mintha feketére színterezték volna..
Vizes farmer darab leszedte, de jó soká.. kb egy hét kellett mire úgy ahogy lejött. Persze csak amikor forrasztottam akkor törölgettem. Amúgy a forrasztó ón váltás segített, utána ilyen gondom nem volt.
Akkor valami más megoldás lesz, mert azért nem fogok fölmenni Pestre, hogy vegyek.(csak személyes átvétel) A sima gyógyszertári alkohol miért nem jó ?
Meg kell nézni hogy nincs-e ott valami sérülés a hegy bevonatán. Ha olyan dolog égett rá ami a szivacsos húzásra nem jön le, akkor azt mártogathatod akármibe, mert semmivel sem fog lejönni. Jártam már én is így, egyedül a késes kapargatással jött le, de azt finoman kell csinálni. Nálam túlélte a bevonat, azóta is használom azt a hegyet. Ami még egyszer működött az a rozsdaoldó (forrasztási csodaszer), de abba csak akkor mártsd bele amikor még melegedő állapotában van a hegy, szóval ne legyen meleg. Hidegen belemártod, bekapcsolod a pákát, és amikor már éppen sercegne kiveszed, lehúzod a szivacson.
Mert az etilalkohol, ami alig-alig oldja a gyantát. Meg lehet vele küzdeni, de nem lesz az igazi.
Ahogy nézem azokat a "gyári" krémeket, van bennük valami forraszanyag is, gondolom a tisztítás után egyből szépen be is ónozza a hegyet. Akkor most feltalálom a spanyolviaszt: lejárt szavatosságú forraszpasztát (úgyis menne a lecsóba) feljavítani valami jóféle folyékony folyasztószerrel, és kész a tisztító/ónozó krém.
Szerintem ott a pont Nálad ! Tökéletesen illik rá a leírásod. Akkor én is ónt fogok cserélni.
Nem szentírás.. De valami nagyon gazdaságos k*nai ónt vettem.. aztán ez festette át a pákavégét..
Még itt ott kaphato a barkácsboltokban.
Most látom, hogy a Hestore is forgalmazza...
Szia. Azért lehet még kapni!!
Itt a legolcsóbb. A szállítási költség is majdnem annyi...
Probálom megérzeni.. de egyszerűen nem siker
A kék és a fehér az a vibrokapcsolo... a piros a fekete és a zöld pedig??? Az egyik közösített test a másik a fütőelem a harmadik pedig a hőérzékelő?
Piros fűtőelem +
Fekete fűtőelem - Zöld ESD föld Kék "A" + Fehér "B" vibrokapcsoló A mozgásérzékelő kapcsolónál lehet meg kell cserélned a két vezetéket, ha nem reagál a páka mozgatásra
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék tőletek kérni.Az elkövetkezendő időkben tervezek venni egy forrasztó állomást. Szeretnék vele kiforrasztani és beforrasztani egyaránt. Weller márkájú termékben gondolkodom, mivel van egy 80 Wattos pákám és évek óta kiszolgál rendesen. A rászánt keretem 100 eret Ft körül mozog. Mit tanácsoltok mely típust érdemes megvenni? Köszönöm előre is.
A Kalmopyrin is tökelete erre a célra, az kapható
A füstjébe ne szagolj bele, mert borzalmas...
Üdv!
10-15 ezer körül milyen állomást ajánlotok? Lehetöleg könnyen beszerezhető legyen az alkatérsz hozzá. Illetve ha van ebben a kategoriában jol bevált az is jöhet |
Bejelentkezés
Hirdetés |