Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3015 / 3972
(#) proli007 válasza szili83 hozzászólására (») Jún 14, 2017 / 1
 
Ha a C24 kivételével "leesett a feszültség", akkor várhatóan gerjed a szűrő. De hogy miért, azt ne kérdezd meg tőlem.
(#) szili83 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Hogyan lehetne ezt kimérni, vagy megszüntetni?

Illetve ez a szűrő hogyan is működik itt a műveleti erősítőnél? A bemeneten egy felüláteresztű szűrő van, az OK.
(#) proli007 válasza szili83 hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Mérni szkóppal lehet. Band pass filter
(#) szili83 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
És mit kellene mérni, és hol?
(#) zsszami válasza tbarath hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Félreérthető voltam. Mindegyiket kikaptam. A 100mikrósnál mértem 102mikrót (ebből volt két darab, mindekettőnél 102u lett az eredmény). A 47mikrónál 47-et, de a fólia 560nanója helyett csak 350nanót. Nem a leggagyibb műszerrel mértem, egy UNI-T 216C-vel, de ESR-t nem tud. Ez a fóliás kapacitás-különbség okozhat ekkora fesz. különbséget?
(#) zsszami hozzászólása Jún 14, 2017 /
 
Sziasztok!
A következőben is kérnék egy kis segítséget, mert csak rakom-rakom, de nem igazán értem:
Van egy LED szalagon pl. 6 db 5050 smd led chip (60mA, 2,8-3,4V), tápfesz 12V. Graetz-el egyenirányítva villogni fog kondi nélkül. Hogy tudom kiszámolni a szükséges kondi kapacitását?
(#) pucuka válasza zsszami hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Igen jó szemed van, ha észreveszed a 100 Hz -es villogást.
(#) tbarath válasza zsszami hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Nem tudom, mindenesetre jó (új) kondikat a helyére forrasztva kb. 100 Ft nagyságrendből kiderülne h ez volt-e a probléma vagy nem. Ha ez akkor szerencse, mert olcsón javítható.
ESR-t jellemzően célszerszámok tudnak mérni, LCR mérők, ilyesmi.
(#) adam1888 válasza szili83 hozzászólására (») Jún 15, 2017 / 1
 
Szia! Próbáltad már az áramkört valamilyen szimulációs programban leszimulálni? Volt egy kis szabadidőm ezért megépítettem LTSpice-ban (a fájlt mellékletben csatolom, eléggé késő van, ha valamit félrekötöttem vagy elírtam az értékét nézd el nekem) de még nem játszottam vele és nem is tudom mikor lesz rá időm. De azért egy picit a feladatot jobban körbe írnád, hogy mégis mit kéne látni vagy az áramkör tervezése során miket vettél figyelembe? (Gondolok itt a bemeneti jelnek a hozzávetőleges paraméterei, vagy például, ha számoltál feszültségeket/áramokat azok is jól jönnének stb.) -Mert ha valamikor lenne rá egy kis időm átbogarásznám -
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2017

forum.asc
    
(#) szili83 válasza adam1888 hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Szia! Nem én terveztem, csak láttam a kapcsolást, és megépítettem. A bemenő jel egy PC-ből kijövő jel. Eredeti helye: Bővebben: Link
(#) granpa hozzászólása Jún 15, 2017 /
 
Elnézést, ha van jobb hely, de nem találtam.
Van egy USB csatlakozós kis ventilátora az "ellen"-nek, a laptopjához, ami megadta magát, minden látható jel nélkül. Mi szokott ezekben elromlani, hogyan szedhető szét?
Segítsetek kérem, mert... (tudjátok... )
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2017
(#) lelkes amatőr válasza granpa hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Első körben valami mással ellenőrizd az USB portot.
Ha jó akkor lehet vezetéktörés a venti felé vagy a motorban csúszókefe (szénkefe, bár kis motorban csak egy hajlított lemezke)hiba
(#) granpa válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Minden más működik a kimenetről. Amúgy keveset használt, nem hajlítgatott eszköz. Hogy lehet szétszedni? Kézzel, könnyedén forog. Úgy néz ki mintha a tengely mellett lenne egy szénkefe kicsit kijjebb, a propelleres fej alatt. Ez gondolom a világítás, mert az egyik szárnyban van egy sor mini LED.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2017
(#) morgo válasza granpa hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Az enyémben van egy ellenállás sorosan a motor előtt. Az éget el. Csere után működik tovább.
(#) lelkes amatőr válasza granpa hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Ha látnám talán tudnám hogyan lehet szétszedni. Ha hozzáférsz a motor kivezetéshez, próbálj mérni ellenállást a tengely forgatása közben.
(#) granpa válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Semmihez nem lehet hozzáférni: 4×1.5 cm henger, oldalán egy (váltó) kapcsológomb. Se csavar, se rés, hogy szétpattintható lenne.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2017
(#) lelkes amatőr válasza granpa hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Sajnos, ezek *egyszer használatos* eszközök. Roncsolás nélkül szétszedni, javítani szinte lehetetlen.
Nagy elszántséggal, türelemmel azért van némi esély, vagy sikerül vagy nem alapon.
(#) kaposznyak hozzászólása Jún 15, 2017 /
 
Üdv.

600mAh-s, napelemes kerti lámpa akku helyett használhatok sima LSD akkut?
(#) lelkes amatőr válasza kaposznyak hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Felkeltetted az érdeklődésemet: LSD-akku, nem kell mindig újat vennem, hálózatról tölthetem?
(#) granpa válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Így néz ki.
(#) lelkes amatőr válasza granpa hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Nem sok esélyt látok a roncsolásmentes szétszedésre. Az USB csatlakozójánál tudsz mérni ellenállást?
Lehet, hogy el kellene engedni, venni másikat?
(#) morgo válasza granpa hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Próbáld meg lehúzni a ventillátor lapátokat tartó részét, utána többet látsz. Nekem úgy jön szét. Csak rá van dugva a tengelyre, és kicsit szorul, de nem fogja semmi más.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2017
(#) granpa válasza morgo hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Mivel nagy eséllyel eldobós, így szétszedem, azt' lesz, ami lesz.
(#) lelkes amatőr válasza granpa hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Ez a helyes hozzáállás.
(#) Kari55 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
helló! Szerintem a lapátokat egy un. műanyag zégergyűrű fogja, mit a kazettás magnók hangtengelyét.
(#) kadarist válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 15, 2017 / 1
 
Hangtengely? Az nem semmi.
(#) Kari55 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Miért, nem az a neve?
(#) kaposznyak válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Itthon sok akkum van a gyerekek játékaiba.

Kínából kb. 250 Ft-ért rendelhetek olyat, ami benne volt gyárilag: vagy használhatom azt, ami már megvan.

Csak nem tudom, milyen hamar készíti ki a napelemes töltögetés.
(#) kissattila88 hozzászólása Jún 15, 2017 /
 
zénerek érték meg változtatva lehet állítani hogy hány volt fölött kapcsoljon ki a led?
(#) Stewe válasza kaposznyak hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Az újabb NiMH) akkukat nem a töltés készíti ki, hanem ha lemerítve állnak...
Ha a napelemes töltés folyamatos, vagy legalábbis azonnal megtörténik, ha lehetséges, az
a legjobb az akkunak.
Következő: »»   3015 / 3972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem