Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   217 / 1680
(#) Attila86 válasza Erick hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Nana! Nem szabad ilyen lezseren venni a dolgokat...
Az induktivitásnak olyannak kell lennie, amit leírtam! Ez nem fakultatív hogy hát nekem csak kerámiakondijaim voltak meg porvasam sincs, akkor berakok tök mást....
Felőlem betehetsz mást is, csak nem fog működni a táp. Majd meglepődsz, amikor 3-4A kimenő áramnál telítődésbe megy a vas!
Amiket leírtam azokat nem véletlen írtam le! Azok betartása elengedhetetlen a táp (helyes) működéséhez!
Az NE555 körüli kondikat, főleg a Ci-t KÖTELEZŐ(!!!) kicserélned fóliakondira.
A 100uH-s induktivitást pedig úgy kell megválasztani, hogy elbírja a vezeték a névleges maximális áramot, illetve hogy a névleges maximális áramnál se menjen telítésbe a vas. Ezek mellett pedig legyen kb 100uH-s.

Porvas gyűrű ügyében keresd SPafit, én is tőle kaptam. Ezen a fórumon Pafi néven van fennt.
(#) hapro válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Ja..csak már kitiltott felhasználó.
(#) lidi válasza hapro hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 

Huhh, miért lett kitiltva ?
(#) Tomi20 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Gondolom, mert buknó, lekezelő módon beszélt mindenkivel, egyfolytában beszólt mindenkinek. Igazábol kár érte, mert nagy tudású ember (más fórumokon is olvastam az írásait)
(#) Müszi hozzászólása Ápr 11, 2008 /
 
Sziasztok!

Végre bedobozoltam a RIAA korrektoromat. Sörösdobozba építettem, és úgylátszik bevált mert nincs már semmi zaj alatta. Elég picike lett. A drága elfér a csöves és a nagy erősítőm közt.
Köszönöm Lamalas élesztésben segítségéért.
A doboz megformálásáért Marcibácsit illeti a dicséret.

Üdv: Müszi
(#) vicsys válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Milyen messzire eljut az ember a "Müszi féle műpanel"-tól indulva...
Jó lett, gratula!
(#) Doncso válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Hogy őszinte legyek nekem nagyon tetszik a sajátságos megvalósításaid sorozata, eredeti és ötletes, GRAT
(#) dbase válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Bakeliten spiller.Tekerd a lemezjáccót, tekerd és táncolj!Tekerd!!(Anima sonuns system)
(#) Attila86 válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Az utolsó képen valami "selyem" sonka lóg a lemezlejátszó felett?
(#) Istike88 válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Ha jól látom akkor az a függöny
Gratula Müszi!
(#) elektrorudi válasza zsoltee hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Hali zsoltee !

Desing : csillagos ötös.
Műszaki kivitel : ........... ?

Majd értesíts, ha kész !


Ami aggaszt (engem) :
Táp árnyékolás : 0
Alaplap árnyékolás : 0
Ne legyen igazam !!!
(#) DiveZ válasza zsoltee hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Nagyon szép kidolgozás!

Egy idős mester mondta és mutatta, hogy kell csinálni...
Ha gondolod majd próbáld ki, hogy a plexi vágott felületét a lehető leg simábbra csiszolod és utána lánggal óvatosan megmelegíted. Éppen csak kicsit!!! Kell egy kicsit gyakorolni de olyan lesz mintha políroztad volna...

Üdv
DiveZ
(#) Erick válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Nah megnéztem Pafi kolléga profilját,de láttam hogy itt már nem volt fenn 2 hónapja,ugyhogy megkerestem azon a másik fórumon az e-mail címét ahol neked is segítettek,és írtam neki egy e-mail!
Remélem válaszolni fog majd!
(#) qcu válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Ötletes, gratula!
Egy pillanatra azt hittem hogy a bakeliton is müszi felirat van
(#) Müszi válasza qcu hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Köszönöm a dicséreteket
(#) dbase válasza zsoltee hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
A plexi kéz alól lett szerezve, vagy valami tuti helyröl? Milyen áron?
(#) zsoltee válasza dbase hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Hi
A plexit vettem és vágattam egy nyílászárókat gyártó cégnél. Egyébként nagyon drága 17000Ft \ m2 és 10mm vastag. Nekem 0,3m2 élég volt.
(#) Kovidivi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Hello! Köszi!
Kapcsi rajz az LM317 adatlapjában van, sima áramgenerátoros megoldás. A levilágítómhoz van dupla ledes nyák, a nyák készítés kérdésekben fel is raktam már. Ez csak azért készült, hogy normális meghajtása legyen a fehér és piros CREE ledeknek!
(#) Doncso hozzászólása Ápr 12, 2008 /
 
Sziasztok, készülget a tápomhoz a feszültség és árammérő, egyenlőre még csak próbapanelon van de már müködik.

DSC03394.png
    
(#) shelby14 hozzászólása Ápr 12, 2008 /
 
Én nem csináltam vmi nagy dolgot, de ahhoz képest... Egy selejtezett, 20 éves Ladából kikerült autórádióból csináltam egy közel 100w-os mono végerősítőt. Minden megmaradt, végül is csak a potihoz kellett nyúlni. A tápot egy izmos 250w-os 12v-os trafóról kapja. A Videoton DC2020-asom elég durván rázza olyan 4% hangerőn!!! Majdnem fél cm-es membránlengés mellet óriási jó hang. Mélyet szépen adja tovább az erősítő. nem torzít. Az egészet egy kisebb hangszóródobozba dobtam bele. aminek a belső elrendezése még hátra van. ha érdekel, dobok képeket...
Nem nagy cucc, de tőlem igen. Elvileg még csak 15 vagyok
(#) Erick hozzászólása Ápr 12, 2008 /
 
Hellóztok!
Már 99.5%-ig elkészült a Attila féle táp nyákos része!
Itt van róla két kép!
Azt szeretném még megkérdezni,hogy tudna-e nekem valaki egy olyan helyet mondani ahol tudok venni a tápba való bizonyos REF198GP-t?
Mert ezt itt felénk nem nagyon kapni!
Köszi a segítséget!

Jah és várom a véleményeket is!
(#) hapro válasza Erick hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Szia!

szerintem szép munka, de ha kifejezetten a leírásban nem szerepel, hogy ne így tegyél, akkor a trimmer potika indítás előtt csavard középállásba.

ügyes vagy, mintha én csináltam volna.....


REF198GP - http://www.retelektronika.hu

Szegedi cég. Katalógusukban megtaláltam a kérdéses alkatrészt, viszont nem volt mellette ár.... De talán ha Attila86-nál érdeklődnél, ő biztosan meg tudja mondani hol vette.

üdv.:

Zoli

(#) Doncso válasza Erick hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Nekem nagyon tetszik, fotóztad a nyákot vagy vasaltad? Amugy GRAT, jó lesz, reméljük müködés közben is kapunk fotót illetve a dobozoltról is.
(#) Attila86 válasza Erick hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Szuper lesz!
REF198GP-t Budapesten az SMD kft.-ben lehet venni. Úgy emlékszem hogy postáznak is.
A trimmereket tényeg nem írtam hogy el kellene tekergetni. Gyárilag félállában vannak, hagyd is őket ott!
Ci még mindig kerámia! Mondtam hogy fólia kell oda! Gyere fel Pestre és adok egy fóliakondit vagy valami, csak ne hagy benne azt a kerámiát mert nem fog működni a táp.
(#) Erick válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Szia Doncso!
Nem a nyákot nem fotóztam hanem vasaltam,néhol nem is sikerült olyan jól, pl: azoknál a vezetősávoknál,amik az ic lábai között mennek a függőleges panelon! de sebaj mert ezt megoldottam egy kis híddal,amit drótból hajtottam!
Apropó,az ICL7135 lábainál a panelt le kell mosni alaposan den.szesszel vagy valamivel?

Köszi a gratokat!
(#) Attila86 válasza Erick hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Idézet:
„Apropó,az ICL7135 lábainál a panelt le kell mosni alaposan den.szesszel vagy valamivel?”


A falra tudok mászni az ilyen kérdésektől...
Leírtam a cikkben, tessék elolvasni!!!
(#) szasza10 hozzászólása Ápr 13, 2008 /
 
Off:Milyen is az a Müszi-féle műnyák?
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Szerintem ezt tőlem kérdezte, de egyébként tényleg leirtad a cikkben
(#) Topi válasza szasza10 hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
(#) jdani válasza Topi hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Jóóó Isten... újfajta ,,fa,, nyák?
Következő: »»   217 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem