Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egyesítő subwooferhez
 
Témaindító: petemazi, idő: Ápr 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) petemazi hozzászólása Ápr 25, 2008 /
 
Hali!

Belekezdtem egy erősítő építésébe, aminek lesz külön erősítő icje a mélynyomóhoz. Na de itt most jutott eszembe, hogy megépít az ember egy szűrőt, és hogyan küldöm rá a jobb és a bal csatorna jelét anélkül hogy monóba menne át az egész cucc? Tud valaki kapcsolást ilyenre?

//Elnézést kérek ha van már ilyen topic, de nem találtam semmit egyesítő szóra..//
(#) atiotezer válasza petemazi hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Pl. így.

0000.jpg
    
(#) zsoltee0001 válasza petemazi hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Hi
ez elég jó.
én is ezt csináltam meg
Bővebben: Link
(#) hhkfk válasza petemazi hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Hi!

a sztereóbol úgy csinálják meg a mono jelet a subwoofernek, hogy a jobb és bal oldalra tesznek 1-1 nagyobb ellenállást (kb. >10k) ,és erre megy a subwoofer szűrő, így megmarad a sztereó, és mind a 2 oldalból kap jelet a sub.

subfilter.JPG
    
(#) petemazi válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Ez tetszik, csak mert egyzswrű és nem kell asszinkron táp hozzá.. Első kondik legyenek szinén 150nfosak?
(#) Steven19 válasza petemazi hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Helló! Itt az oldalon van amúgy eggy ehhez a témához kapcsolódó cikk nem tudom láttad-e annak a kiegészités részénél van az ehhez kapcsolódó megoldás légy szives nézzél szét jobban.
(#) petemazi válasza hhkfk hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Kipróbálom
(#) Kovidivi válasza petemazi hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
annak csak egy sima becsatoló ondinak kell lennie, 1µF tökéletes lesz oda. Azért ajánlottam, mert ez egyesíti is a két csatornát, plusz szűri is a frekitartományt. én is ezt használom. nagyon szépen vág, kb. 110hz-nél elég meredeken vág! Szerintem szépen szól!
(#) Steven19 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Amit irsz az nem fáj neked??amit irtál annak semmi értelme ezzel az erővel elhagyható a kondi mert nem ezt hivatott szolgálni.Attól hogy Xc a jele nem tisztán Ohm-os az ellenállása.Csak azt hivatott csinálni hogy a vele párhuzanos fokozatot ne zavarja. Ezért az eredmény az lesz hogy mono. Nem véletlenült tesznek ellenállást.Bocsi.Nah helló.
(#) szamóca válasza Steven19 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Lehet én sem értek hozzá, de szerintem a bemeneti egyenáramú leválasztás miatt van benne a kondi, (csatoló kondi) amit két 6dB-es azaz 12dB szűrőkör követ az 1/(2píxRxC) képlet alapján 106,157Hz-es vágási frekin.
De lehet rosszul tudom?
(#) Kovidivi válasza Steven19 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Még ha igazad is van, milyen hangnem ez itt kérem? Nem a kocsmában vagyunk!
"Amit irsz az nem fáj neked??" - te mit szedsz??? ennyitől felkapod a vizet?
"Bocsi.Nah helló." - nem kell elküldeni az embert... Ez nem az hely!

Szamóca jól mondja! Neki van igaza! Attól, hogy pl. az mp3 lejátszóban van egyenáramú leválasztó kondi, nem lesz probléma, ha eggyel többet rak a kapcsolásba. Vagy meg akartál spórolni Petemazi-nak 20Ft-ot?!? Steven19! Szerintem olvasgass még egy kicsit ebben a témakörben!

Szamóca!
Meglepődtem, mikor írtad a paramétereit a kapcsolásnak! Én csak fülra saccoltam a 110Hz-et! (egész jól....) A meredekség meg hallhatóan nem 6dB-es, ezért írtam, hogy elég meredeken vág Köszi a számolást, és a hozzászólást!
(#) miklosch hozzászólása Máj 24, 2008 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne az Urbán féle "100W SUBWOOFER erősítő hangolható szűrővel" nevű kapcsolásra! Ha minden igaz, az RT 2004/12-es számában megtalálható. Ha valakinek ez megvan, megkérhetném, hogy ollózza ki nekem ezt a cikket belőle?
Köszönöm.
(#) maTaKee válasza miklosch hozzászólására (») Máj 24, 2008 /
 
Üdv!
Tessék
(#) miklosch válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 24, 2008 /
 
Köszönöm szépen!
Esetleg még a folytatását is (RT2005/01-ben) fel tudnád tenni, hogy meglegyen az egész?
(#) maTaKee válasza miklosch hozzászólására (») Máj 24, 2008 /
 
Tessék, bocs csak nem tudtam, hogy van folytatása
(#) miklosch válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 24, 2008 /
 
Köszönöm még egyszer!
(#) miklosch válasza miklosch hozzászólására (») Máj 24, 2008 /
 
Nagyon tolakodó lennék, ha elkérném a nyákrajzát is ennek az erősítőnek, ami elvileg a RT 2005/01 számában a 37. oldalon van?
(#) maTaKee válasza miklosch hozzászólására (») Máj 24, 2008 /
 
Figy. te mondod h hol van én meg kivágom neked!

PCB.JPG
    
(#) miklosch válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 24, 2008 /
 
Köszi, több már nem kell ebből, így teljes a kép! Volt nekem is egy rakás újságom, csak kölcsönadtam Norbertonak, és még elfelejtettem visszakérni.
(#) putyiboy válasza petemazi hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
ez nekem fullra bejött
(#) scooby_ hozzászólása Jún 2, 2008 /
 
Szasztok!

ha valaki tud nekem segíteni,nekem 4Ohm 20Watt-hoz kéne erőlködő!

köszíí!
(#) maTaKee válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
Ezt nem a megfelelő topicba kérdezed! :no: Amúgymeg szerintem építs egy B5 végerősítőt! Bővebben: Link
Mondjuk az 80W ha jól emlékszem
(#) scooby_ hozzászólása Jún 3, 2008 /
 
Nekem csak 20W-os a hangszóróm,subwooferbe és 4Ohm!
(#) maTaKee válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Akkor viszont nem ajánlatos egy 20W hangszórót 20W erősítővel hajtani! Szerintem építs hozzá TDA2030-ast!
(#) scooby_ válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Igen,értesültem hogy 20W szétégetheti,de egy subfiltert(hangváltó-t) is teszek rá,mert subwoofer-be lesz a hangszóró!
(#) Kovidivi válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
"de egy subfiltert(hangváltó-t) is teszek rá" - ez nem véd meg attól, hogy tönkrevágd a hangszóród!
(#) andras99 hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Nekem egy nagyszintű subwoofer egyesítőre lenne szükségem. Ez megvalósítható valahogy?

andras99

ui.: mellékelek egy ábrát

bekötés.JPG
    
(#) alex900202 válasza andras99 hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Szia. Szerintem megoldható, csak egy egyszerű jelösszegző kapcsolást kell keresned hozzá, valahogy én is így szeretném megoldani a mélyhang átvitelt..
(#) mcsubika hozzászólása Feb 4, 2013 /
 
Nem nagyon kell keresni. Előző oldal közepén beillesztett RT-s cikkben lévő Sub erősítő kapcsolási rajzán ott a megoldás. A leírásból kiderül, hogy az erősítő képes nagy szintű jel fogadására is...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem