Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   90 / 1162
(#) kocici17 válasza perlaci hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
A kommunikácis kábel, és a töltö kábel is, a t-mobilnál, és néha az ujpest-palotai bolhapiacon.
(#) perlaci válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
Bocs lehet hogy nem pontosan fogalmaztam. Nekem csak a dugó kéne szerelhető változatban.
(#) kocici17 válasza perlaci hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
Ne keresd, mert nincs "lengö" kivitel. Ha lenne mindenki ki tudná javitani a tápegység dugoját, de az nem üzlet a gyártoknak, és a kereskedöknek.
(#) perlaci válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
Pont ez a gyanúm, de láttam utángyártott kábelt amin ez fityeget. A remény meg utoljára hal meg
(#) perlaci hozzászólása Ápr 22, 2008 /
 
Akkor még egy, talán kicsit könnyeb kérdés. a mellékleten látható egy ic. Ez egy távirányítós kisautójé. 6v-ról jár és négy funkciós. Ezt hol a bánatban lehet beszerezni vagy mi lehet a helyettesítője?

ic.jpg
    
(#) kocici17 válasza perlaci hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Abból amit látni szerintem egy dekoder swich ic /vagy kontroller a demodulátor után, vagy a demodulátort tartalmazó sp...ic/
Nem derül ki, hogy a vevö oldalon a demodulátor után vagy elött van, vagy egyáltalán külön van-e a demodulátor.
Ha külön van akkor egy pic- be a többi megirható.
Sajnos nem tudom, hogy ker. áru-e.
(#) perlaci válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Ez az egy ic van benne és csak a bemeneti vevő és demodulátor fokozat ami tranyós van előtte. A kimenetei meg darlington teljesítmény tranyókra megy amik a motort hajtják. Katalóguslapot láttam már ehez hasonló ic ről de nem tudom ez milyen lábkiosztású és mi lakik benne. Sajnos google sem ismeri.
(#) kobold válasza perlaci hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
(#) peti79 hozzászólása Ápr 26, 2008 /
 
Sziasztok! Tudna valaki segíteni? Egy tv tápjában talátam egy rosz tranyót k3114 Nec gyártmány. Helyettesíthetem valami ismertel? Paramétereinek is negyon örülnék. Köszönöm!
(#) Fery válasza peti79 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Szia
2 SK 3114.
Bővebben: Link
(#) kocici17 válasza perlaci hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Kobold jóvoltából az a japán oldal igen tanulságos.
Ez a bigyó egy frekvencia komparátort,
dekodolót-adatkezelöt--/cim, és adat dekodert/,és 5 kimenetet,tartalmaz.
kontrollerel csak ugy lehet helyettesiteni, hogy ismerni kell az ado által küldött információ tartalmát,és az információ protokolját. Nem egyszerü.
Különös tekintettel arra, hogy a kontrollerek nem igazán müködnek 140kHz környéki órajellel.
(#) llaci56 válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Viszont a japán már elég jól megy.
(#) peti79 hozzászólása Ápr 26, 2008 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) Ricsi89 hozzászólása Ápr 27, 2008 /
 
Helló
Most ment szét az egerem görgője. Nem tudjátok hol lehet ilyet beszerezni? Új egér kizárva, mivel vezeték nélküli együtt van a vevője a billentyűzettel.Valami háromlábú mint egy potméter. A kép egy kicsit rossz lett, mivel villany mellett szar képet csinál a teló, de látható mi ez.
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Ez nem valami háromlábú....hanem egy trimmer potméter.
(#) Ricsi89 válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Ha ez trimmer akkor miért forog körbe-körbe? Valami rotary encoder szerű lehet. Csak nem tudom hol lehet ilyet venni. Nagyon szar így görgő nélkül.
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Bocsi igazad van ....moszt hogy kiélesitetten a képet inkább duál optos tárcsás rés stroboscop.

Ugyan az mint a normális golyós egerekben van ..csak nem házas.
(#) Ricsi89 válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Kíváncsiságból szétszedtem, mivel úgyis rossz és három kis csúszka és vezetőpályák voltak benne. Az egyik csúszka meg el van törve, ezért nem megy. Hol lehet ilyen kis izét kapni?
Ja és középen az a lyuk, ott megy be a görgő tengelye.
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Hát ez szigoru
Nagyon szivesen segitenék de szerintem sehol.
Talán bontásbol esetleg.
(#) Ricsi89 válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Akkor holnap megpróbálom valahogy megoldani. Lehet hozzáfogok és megcsinálom a kitört érintkezőt. Ennél már úgysem lehet rosszabb.
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Klassz piszmogos munka lesz, de sok sikert hozzá.
(#) Fery válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Szia
Próbálj meg valami videoroncshoz hozzájutni, annak a mode selectorában van ilyen kis rugós érintkező. Talán abból tudod pótolni.
Ha kell tudok küldeni is ilyesmit, főleg ha a kitört érintkezőről is tudsz csinálni valami használhatóképet.
Fery
(#) Latya válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
A sejtésed igaz. Ez bizony encoder. Ez elég gázos alkatrész... Tudom, mert nekem is ilyen kéne...jó sok... ...és nem egérbe, hanem digitális hangerőszabályzóba.(Nade ez mmár nem ide tartozik.)

Viszont nekem is volt az ergeremmel ilyen gond:
Hát pont ilyet kereskedelemben elég nehéz beszerezni.Én bementem a legközelebbi számtekboltba és kértem egy amugy is rossz görgős egeret , odaadták 'ingyér' és egyszerüen kicseréltem az enyémben lévőre.

Tök kompatibilis az összes...
(#) _ampervadasz_ válasza Latya hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Éppen keresgétem mi van a HE STORE webáruházban, és találtam egy , Rotary encodert amire lenne szükséged, ha reggelsz rá, akkor máris rendelhetsz belőlle, és házhoz hozzák némi ellenszolgáltatás fejében!
Gondoltam, szólok hátha nemtudsz rólla!
Addig is üdv!
(#) Latya válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Köszi. Jó kis oldal. Bár én a 6XX FT-ot kicsit sokallom érte.

Azthiszem inkább kibelezek még néhány egeret...
(#) Ricsi89 válasza Fery hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Helló
Bejött a videóból bontott érintkező átoperálása. Nem olyan mint eredetileg, de jobb mint a semmi. Kicsit szorítottam rajta, hogy jobban érintkezzen, viszont most kicsit nehezen tudom görgetni. Na de ez legyen a legkisebb bajom. A lényeg hogy mostmár jó. Ideiglenesen megfelel amíg nem találok valami más megoldást. Lehet hogy veszek egy ilyen encodert és belefaragom valahogy. De ez még a jövő.
(#) _ampervadasz_ válasza Latya hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Ha belegondolsz, hogy sehol máshol nem tudod beszerezni akkor szerintem reálisnak tartható.
Meg ha jobban megnézed akkor rájössz hogy ez nem a gagyi sorozat.
(viszont már ha nagyon sok kell belöle akkor az már húzós)
(igaz 6xxFt ért én már egeret is tok venni, miben a 18X18 -as CCD figyel a led, optika, kábel a DIN csatlakozóval, maga a rotary enkoder, stb.)
(#) Fery válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Szuper, örülök, hogy segithettem.
Fery
(#) bviktor hozzászólása Ápr 28, 2008 /
 
Sziasztok

Szerváltam egy kijelzőt egy MAG MX21F tipusú monitórból és segítséget kérnék hogy hogyan lehet működésre bírni.(számokat és betűket is megjelenített)Nem vagyok jártas ezekben a dolgokban de most ez nagyon érdekel.Teszek fel 1-2 képet róla.Előre is köszi a segítséget.
(#) _ampervadasz_ válasza bviktor hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Ez egy marhajó kis grafikus LCD kijelzőnek látszik, de alapos programozási alapismeret nélkül, nem fogsz vele sokra menni, meg hát az LCD-t egy controllerel kéne ellátni, annak is tudni kéne a programozási eljárását!
"Fogalmam sinicsen" tudással sajnos, felejtős az ügy mindaddig amig nem kedzed el egy egyszerűbbel, és előtte megtanulsz programozni!
Én sem tudok még ilyet programozni, azért kezdem egy nagyon gyszerű 1X16 kijelzővel, azt még manuálisan is könnyű vezérelni!
De itt a HE -n pic programozás cikkeket olvasd el, /tanuld meg/ és utána már bármire képes lehetsz!
Ja és ezzel a kéréseddel menj az "LCD + PIC" topicba, és egy hozzáértőt kérjél meg, hogy segítsen neked!
( -és ne itt mert tudod mit tartasz a kezedben!)
Következő: »»   90 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem