Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Szia!
Én úgy csinálnám ami szerintem a leggyorsabb PAD készítési módszer, hogy leteszel egy sima kerek PAD-et aminek beállítod a furat és a külső értékeit, és ha téglalap alakú pad kell akkor teszel rá egy SMD padet aminek minden oldalát lehet állítani ha meg ovális akkor sima Track amit megvastagítasz és beállítod a hosszát.
Érdekes versenyfeladat: panel és mechanikai kivitelezés metrikus méretekkel (egyes alkatrészek egyes forrpontjai elhelyezése a panelen mm-ben, alkatrészek forrpontjai inch-ben (mil kiosztású))
Köszönöm a további információkat!
Lassan összeáll a dolog (apránként csepegteted a fontos infókat). Tehát a versenyzők hozott programmal dolgozhatnak, és a makrólistát megkapják előre. Ez egészen más fénybe tünteti fel a feladatot, mert sajnos tudomásul kell venni, hogy az előkészületek sok időt elrabolnak. Szigorúan a privát gondolatom szerint, az időkorlát megkérdőjelezhető. Ha 10 óra alatt jobb panelt lehet tervezni mint 2 alatt, akkor arra 10 órát kell szánni.
Pontozásba beleszámít: "Panel körvonal méretpontossága"
Például nézzük magát a panelt! D=100 mm és 90°-onként D=10 mm-es félkörkivágásokkal. No ezt megszerkeszteni!!! Összeérnek-e a félkörök, negyedkörök pontosan tartva a középpontjaik távolságát? Rajzprogrammal igen, NYÁK-tervezővel? Én csak a SP 6.0 val próbálkoztam (max pontosság 0,01 mm). A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2018
Jogos felvetés. Itt nem számít milyen rasztert állítasz be, mert a CTRL nyomva tartása mellett az elérhető legkisebb léptékkel próbál számolni a program. De ezzel sem érhető el csak a melléklet szerinti közelítés. Ettől pontosabbra nem rajzolható meg. (Itt a középpontok helyzete teljesen pontos, azok nem mozdultak el.)
Azt feltételezem, az SL-el készült paneltervek esetében ezt a részletet nem tekintik a bírálók hibának. De tény, ha ez alapján akarná valaki legyártatni, akkor a kontúrprogram hibát jelezne. A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2018
A körív kezdőpont és végpont állításával sokkal pontosabban belőhető.
A körív kezdő és végpontját tologattam a képernyőn a CTRL-t nyomva, amivel nálam ez az elérhető közelítési maximum (ez egyébként 6°-onként mozdul). De adtál egy nagyon jó ötletet -köszönöm!!-, amivel a körív kezdő és végpontjának a szögét számokkal is tudom állítani. Így szinte tökéletes közelítés érhető el. Nálunk most a nagy körív végeit a melléklet szerinti szögekre kell állítani a látszólag tökéletes fedéshez.
Ez így igaz, mint fentebb írtam a max. pontosság így is csak 0,01 mm, és csak látszólagos a fedés.
Nem volt itt az otthon rajzolt változat ezért lerajzoltam neked újra.
Bal oldalon az a változat van, ami a képernyőn húzogatva elérhető állapotot mutatja. A jobb oldalon pedig a végpontok szögeinek érték szerinti beállításával elérhető sokkal jobb illeszkedés. Illetve ha már bíbelődtem vele, akkor pontosan is lerajzoltam és megmértem milyen szögértékek mellett lenne a kapcsolódás tökéletes. Ez nem érhető el 2 tizedes pontosságú szögbeállítással.
Üdv! Ujratelepítettem a gépet letörlődött a sprint-layout! Próbátam vissza telepíteni sikerült is de nyomtatni nem engedi ez a szöveg fogad. Mi lehet a baj?
Nincs nyomtató a gépedre telepitve, vagy nincs alapértelmezett kiválasztva
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2018
És azt hogy kell kiválasztani/beállítani?
Amikor megnyomod a nyomtatás ikont, feljön egy lap. Ennek a lapnak a balról az 5. fül alatt tudod a nyomtatót kiválasztani
ÁÁÁ! Most már jó órákat kínlódtam vele. De mindenesetre köszönöm a segítséget!
Sziasztok, Kedves Fórumtársak!
Először is, mivel úgy nézem ez lesz a 2019-es év első bejegyzése e témában, kívánok mindnyájatoknak boldog új évet! Olyan gondom lenne a Sprint Layout 6.0 verziójával kapcsolatban, hogy szükségem lenne cső-foglalatokra a Makrók közé (LMK fájlban). Elsősorban novál-ra pl. dupla triódás előfok tervekhez, és még talán oktálra a végcsöveknek.... Azért is érdekel, hogy Ti milyeneket használtok, mert NYÁK-os kivitelben még nem igazán csináltam csöves cuccot, csak bakelitlap-forrfülek-kábelezés játszott..... Előre is köszönöm segítségeteket, üdv!
Csöves világban nem nagyon vagyok, de makronak két esetet tudok elképzelni
Van csőfoglalatodé és nincs foglalatod. Mindkét esetben szerintem a fizikai méretek kellenek, és azok "lenyomata"
Hmmmm...köszi. Előszedtem az adatlapokat (sajnos fizikailag az említett csövek nincsenek még a kezemben). Igen, foglalat mindenképpen kellene, hogy könnyű legyen az esetleges csere. Ha mást nem, berajzolom....
B9A, foglalat használható
12AU7, 12AX7, 6DJ8, 6L13, B329, B339, CV491, CV492, E88CC, ECC82, ECC83)-hez Nem tudom milyen csőre gondoltál, de ha a B9A rákeresel nagyon nem lőhetsz mellé Itt meg pár foglalat, talán jó... A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2019
Szia!
Kiindulásnak jó lehet ez is.
Könnyen megrajzolhatod ...
Keresgélj ...
Bővebben: Link
Köszönöm Mindannyiótoknak a segítséget! Ezzel mostmár elboldogulok, azt hiszem.
Szia! Nekem ezek vannak!
Szia, köszönöm szépen, ezek nekem újak! Mostmár egész szép kollekció jött össze csőfoglalatokból, mégegyszer köszi!
Sziasztok.
Egy kis segitséget kérnék,a Layout 5 ös ben lehet olyat hogy 2 tetszőleges pontot összekötni vonallal? Tehát húznék egy vonalat mint a vezetősávval de ugye ott nem engedi csak függőbe/vizszintesen meg 45fok ban. Köszönöm a segitséget.
Szia!
Csináld meg 45 fokban, utána a töréspontot húzd a lábhoz.
Meg lehet húzni több törésponttal majd a közbülső töréspontokat ki kell törölni.
Vezeték húzás módban a betűköz billentyűvel lehet a törés módját állítani. |
Bejelentkezés
Hirdetés |