Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   102 / 203
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Nonfiguratív Art. Ne csüggedj! Mindenkinek van hasonló "balesete" !
(#) zsoltee0001 válasza freesite hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Itt az alapvető probléma, hogy nem értek a léptetőmotorhoz, oké, hogy értem a működési elvüket, meg be tudom kötni, de mi történik, amikor egy unipoláris motor bipolárisként hajtom, meg ilyenek, akkor azért elakadok és erre még a neten se találtam választ.
Ha jól értem, akkor te a Extruder2 helyére betettél egy A4988-at, de a végállást azt hova kötötted?
És akkor egymástól függetlenül tudja kikeresni a home pozíciót?
Az nem hülyeség, mert így is parázok, hogy folyton a bal oldalt nézi a szenzor, de azt, hogy a jobb oldalon az idők során mennyi lépésvesztés jön össze az még kérdéses.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Mivel készült? PLA-val?
Sok helyen olvasom, hogy PLA nyomtatáskor nem szükséges asztal fűtés és az is csak az alsó pár rétegbe lényeges amíg megtapad a felületen.
De mégis, milyen szobahőmérsékletről beszélünk ilyenkor? PL. 20 fok alatt kell? Mert ezt sehol nem látom.
Üdv
(#) MCMLXXXII válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Igen fehér pla mert ha már sikerül rendesen nyomtatni akkor a maradékból képet szeretnék
hát kb 20 pár fokos csarnok ban ügyködtem a két szenzor is 21 két fokot mért míg nem kapcsoltam be őket
hát hidegen is úgy rá ragadt hogy szikével kellet lekaparnom
(#) zsoltee0001 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Erről jut eszembe, ti találkoztatok olyannal, hogy a hotend hőmérséklete teljesen irreális értékeket ad vissza?
-14 és 200 fölötti érték össze vissza.
Pedig a termistor ellenállása 10k körül van szoba hőmérsékleten, biztos, hogy nem szakadt.
Érdekes, ezt csak hidegen csinálja, ha már folfutott akkor jó.
Udv
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 28, 2019 / 1
 
Túlhúztad az NTC csavarját és elnyírta a szigetelést és a csavar összezárja a két vezetéket.
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Osszeszerelt V6 hotendet vettem, nem nyukaltam a csavarjaihoz, ha ohm mérővel merem akkor. Minden oké.
Udv
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2019
(#) MCMLXXXII válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 29, 2019 /
 
én csak olyannal hogy az első nyomatom szó szó jó lett a többi meg kuka az extruder meg kattog valami akadás van
(#) Poli válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Máj 29, 2019 /
 
Lassítsd a nyomtatási sebességet, vagy emeld a Hotend hőmérsékletét. Általában azért kattog, ha nincs dugulás, mert nem olvad meg kellőképpen a filament.
(#) Mrscottt21 hozzászólása Máj 30, 2019 / 2
 
Sziasztok!

Nem dicsekvés képpen, de csak meg mutatom nektek, hogy mit sikerült LOW COST módon, ki maradt alapanyagokból (pl. salgó polc utánzat váz) megcsinálnom még novemberben. Azóta már RGB ledszalagos, világítós, visszajelzős, fűtött asztalos nyomtató lett.
Tudom nem nagy szám, meg másoké komolyabb. Nekem így sikerült minimálban. A legjobb, hogy működik.
Bővebben: Link

Kérlek ne gúnyolódjatok oly nagyon! Légyszi!

Üdv, Laci
(#) Mrscottt21 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Szia!

Nállam is volt kattogás az elején. Nekem a HOTEND-nél lévő venti folyamatos üzeme megoldotta a problémát. Ha kikapcsolom, akkor egy idő után ugyan úgy kattog az extruder, és a fogaskereke meg darálja a filamentet. Illetve még egy ötlet amit kipróbálhatsz: Az extrudernél ami rányomja a filamentet a fogaskerékhez (az a rugós "fül"), annak a csavarját erősen meghúzod, miközben rányomod a fület a filamentre jó erősen. Hátha csak a rugó nem elég erős.

Ez csak egy ötlet!

Üdv, Laci
(#) zsoltee0001 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Szia
Idézet:
„Nekem a HOTEND-nél lévő venti folyamatos üzeme megoldotta a problémát”

Ezt nem értem, ennek nem fordítva kellene történni?
Pont az a gond, hogy nincs meg a megfelelő hőmérséklet ahhoz az előtolási sebesség- nozzle átmérő eggyütthatóhoz.
Üdv
(#) Firefighter1 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Máj 30, 2019 / 1
 
Ez annyira barkács hogy nekem nagyon bejön..
Tényleg gratula!
Én toporgok mint Ku*va a gyontató fülke elött... és nem merek belekezdeni, mert hogy nincs ilyen profilom meg olyan profilom meg ilyen meg olyan elemem, erre Te fogtad magad és összedobtad!

(#) Mrscottt21 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Szia!

Köszönöm a megjegyzésedet! A videó elején, amikor mutatom az alkatrészeket, akkor van benne egy zöld fa kocka. Azt a kislányomtól kértem (akkor épp csak be töltötte a 4 évet ), mert nem volt még egy kocsi a lineáris csapágynak. Ezen is spóroltam. A többi meg amit találtam otthon.

Üdv, Laci
(#) Mrscottt21 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Szia!

Nálam olyan volt mintha a filament vissza olvadt volna a radiátorig. Pedig a hőfékben van teflon betét. Így mivel a radiátorig vissza olvadt a filament, ott össze állt egy csomóba, amin keresztül nem tudta az extruder tovább tolni a filamentet. Direkt adtam 12V tápot a ventinek, és megszűnt a hiba. Lehet ez nálam csak egyedi eset, de megoldotta. A filament anyaga Gembird márkájú 1,75mm PLA.

Üdv, Laci
(#) pipi válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Máj 30, 2019 / 1
 
Hali!
Mindig azt mondom, meg kell nézni hogy a célnak megfelel-e, nem mindig kell a csilivili dréga cucc
A függőleges salgókat (pl hátrafelé) megtámasztottad valamivel? A képen nem láttam
(#) Mrscottt21 válasza pipi hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Szia!

Teljesen egyet értek veled, és köszönöm!

Idézet:
„A függőleges salgókat (pl hátrafelé) megtámasztottad valamivel?”


Én ugyan nem. Az O betűs barkács áruházban vettem ilyen polc tartó szögvasakat. A fa alaplapra (a feleségem iskolás korszakából fennmaradt rajztábla) 2-2db rájzer (bocs a fonetikus írásért) csavarral van oda fogatva. A salgó polc lábhoz pedig 2-2db M5x10-es csavar van önzáró anyákkal. Fogja rendesen. Persze így megtámasztás nélkül a hirtelen irányváltásoknál kissé " be lengett", épp ezért vettem le a sebességet 70%-ra. Így megszűnt ez a probléma, valamint a rétegezés is szebb lett.

Üdv, Laci
(#) zsoltee0001 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Nekem nincs rákotve ventilátor a hotend-en, meg nem jutottam oda, igaz rendesen elvezeti a hőt a felfogatas.
Sajna a videót nem tudom megnezni, mert nem vagyok fb aktivista.
Udv
(#) Mrscottt21 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Akkor neked majd külön felteszem googledrive-ra
(#) freesite válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Máj 30, 2019 / 1
 
Nyugi én is low cost módban kezdtem jó pár éve,bontott alu zártszelvények,léptető motorok scannerből nyomtatóból,Mega2560,öcsipanel,cd-rom végálláskapcsolók,PC táp,stb.csak fejet rendeltem hozzá E3V6! Hemzsegett a hibáktól de kinyomtattam vele a köv.nyomtatóm alkatrészeit amit közel 2 éve használok. A képen az első,nem röhögni.. 10x10x8cm méretet tudott nyomni..
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2019

3d_nyomi2.jpg
    
(#) MCMLXXXII válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Máj 31, 2019 / 1
 
Szia!
lényegében ugyan azt csináltad meg mint amit én csak Homemade módban
tény és való hogy nem szép de az a lényeg hogy pontos legyen és ki nyomtassa amit szeretnél GRATULA hozzá
enyémre is azt mondták hogy max filctollas rajzolásra lesz jó de már volt teszt nyomtatás is
és működik
a Youtube tele van hasonló házi barkács nyomtatókkal kötegelővel rögzített alkatrészekkel

lényeg a lényeg tied, te csináltad működik és mindenki boldog
(#) zsoltee0001 válasza freesite hozzászólására (») Máj 31, 2019 /
 
Hasonló hotend felfogatást csináltam én is, de csak második nekifutásra sikeült jól, mert először kifúrtam 16os fúróval az alumíniumot (nem szabad átengedni), ketté vágtam, majd utána fúrtam ki a csavarok helyeit.
//mi az az öcsipanel?

Üdv
(#) zsoltee0001 hozzászólása Máj 31, 2019 /
 
Nem tudom, van e valaki aki használ BLtouch-ot, ez tök jó, mert nem kell bajlódni a szintezéssel és elvileg a szintbeli eltérést is ki tudja kompenzálni.
Ha jól gondolom, akkor itt állítható be a Z magassága
  1. #define Z_PROBE_OFFSET_FROM_EXTRUDER 0   // Z offset: -below +above  [the nozzle]

Oké, de csak mm nagyságba lehet, ha lejjebb veszem -1 re akkor beleér az üveglapba, ha meg feljebb akkor át lehet köpni nyomtatás közbe, jóhogy nem tapad föl az első réteg.
mm-en belül nem lehet állítani?

Üdv
(#) Mrscottt21 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 31, 2019 /
 
Szia!

Végre gép közelbe keültem.
Linken a video. Kérlek te se gúnyolódj nagyon!

Bővebben: Link

Majd teszek fel ide képeket is a jelenlegi helyzetről. Azóta a salgópolc utánzat vázmaradékokat kicseréltem 2,5cmx2,5cm 500mm hosszú 3mm vastag ALU "L" profilokra. Meg egy pár alkatrészt megrajzoltam, kinyomtattam, és beépítettem.

Üdv, Laci
(#) zsoltee0001 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Máj 31, 2019 /
 
Szia
Dehogy gúnyolom, főleg, hogy az enyém még nem is működik!
Próbáltam volna kilesni, hogy a Z hajtása, hogy van bekötve, sorosan, vagy párhuzamosan, a rampsra?
Üdv
(#) Mrscottt21 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 31, 2019 /
 
Szia!

Párhuzamosan. 1db A4988 vezérli a 2db Z motort.
Mellékelek egy képet az enyémhez hasonló vezetékelésről.

Üdv, Laci

3D wiring.jpg
    
(#) Peter65 hozzászólása Máj 31, 2019 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni én is egy 3D nyomtatót. Néhány hete olvasgatok utána a témának. Az igényeimet sem tudom még pontosan megfogalmazni, de egy akkora nyomtatót szeretnék, ami kb.20...30cm élű téglatestet képes kinyomtatni. Több konstrukcióval is barátkozom, először a delta tetszett, most a CoreXY a legszimpatikusabb.
A konkrét kérdésem az volna, hogy valaki alkalmazott az alábbi oldalon is látható lineáris megvezetést? Érdemes ezt használni, milyen hátrányai vannak?
(#) hunagyp válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 31, 2019 /
 
tizedes vessző a barátod
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2019
(#) Tinky válasza Peter65 hozzászólására (») Máj 31, 2019 / 1
 
V-slotos Alumínium profil drágább és nem túl precíz, koszolódik. Jobban megéri Kínából berendelni lineáris sínt és kocsit. Itthon eddig csak a caxtool-nál láttam ilyen profilt.

Ha lineáris sínt használsz akkor H-bot-ot (működése kb ugyan az mint corexy) nyugodtan használhatsz, egyszerűbb kivitelezni. Kezdésnek jobb szerintem.

Deltáról azt kell tudnod hogy asztal középpontjától távollóodva csökken a felbontásod.
(#) zsoltee0001 válasza hunagyp hozzászólására (») Máj 31, 2019 /
 
Azzal csináltam, de valamit beneztem, azt hittem nem veszi figyelmébe.
Közbe sikerült kicsabitani értékelhető nyomtatást.
Ugy néz ki parádé minden, az uveglapon való megtapadas a gyenge pontja, nem volt nálam hajlakk, ragastosprayvel fújtam be az uveget.
Nem tudjátok melyik kóddal lehet beállítási a marlin a, a nyomtatás végén az y ne home pozícióra álljon hanem a másik végére?
Következő: »»   102 / 203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem