Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Témaindító: Topi, idő: Nov 18, 2007
Műtrágyás ragasztó??? Lehet, hogy a ragasztási technológia a "ráolvasás" - t is tartalmazta?
Hogy tudatlan vagyok, az persze stimmel, de remélem, Te sokkal okosabb, és így megtudhatjuk, hogy melyik műtrágyában - melyik műgyanta van, hátha jó lesz pl. paradicsomot trágyázni, merthogy most piszok drága .
Mi ebben a lényeg.
Ha megdöglik a rabszolga, nem számít!
Szevasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy milyen fejegységet vásárolják 1 vagy 2 din max 50k-ig.Ebben az ár kategóriában vannak minőségi darabok amelyek bírnák a kiképzést?
Köszi megpróbálomalom ott akkor.
Tudja valaki hogy lehet hamar letenni az érettségit? Egy ismerősömnek akarok segíteni aki már elmúlt 20 de még most fogja a 10-iket elkezdeni.
Hát akkor csinálja végig. Vagy megtanulja vagy nem. Ilyen gyorsított képzésekkel csak hülyéket nevelnek mert akinek nincs meg a kellő alap hozzá az úgysem fogja megtanulni. Bemagolja átmegy vizsgán, azt mondja na akkor ez most megvan aztán pár hónap múlva semmit nem tud......
Én 4 évet voltam a villanyszerelőmön és kibírtam, de még ennyi idő is kevés volt hogy mindent megtanítsanak amit csak lehet hogy "felkészítsenek" arra ami vár.
A felnőttképzés és érettségi kulcsszavakra keresve guglin elég sok találatot kapsz.
Milyen módszerrel lehet tágítani egy 68mm belső és 76mm külső átmérővel rendelkező csövet? Anyaga alumínium.
Ez elég kevés információ.
Hővel, vagy esztergával.
Egy legfeljebb 25mm-es hosszba akarom megnövelni az átmérőt. Azon gondolkozok, hogy most hogy műhelybe dolgozok minden kreativitásomra szükségem lesz ha mondjuk egy masszív eszközt kellene készíteni. Néztem, hogy az alumínium hőtágulása a legnagyobb egy rövid lista szerint. Pedig ha lenne egy másik fém azt belülről melegítve növelhetném.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2019
Ha tágítani akarod a falvastagság vékonyodni fog. Ez egyszerű fizika. Enélkül nehezen fog menni, szerintem inkább esztergáltass megfelelő méretű alkatrészt, mert amit kivitelezni próbálsz nem megvalósítható.
Javítottam a választ. Este nem gondolkozok már annyit.
Miért szükséges a falvastagság megtartása? Milyen alkatrész lesz ez egyáltalán? (Mit kell eltűrnie)
Mechanikai védelmet kell biztosítson. Viszont a betét nem egyforma átmérőjű így indokolt a méret változtatás.
Kedves ismeretlen aki emailbe cseszeget. Ne fáraszd magad az üzenet írással mert elolvasás nélkül törlöm. Köszike.
Szerintem egyszerűbben is megoldható, írok neked üzenetet itt.
"Ilyen gyorsított képzésekkel csak hülyéket nevelnek " Köszi
Ezzel tudnék vitatkozni, meg az általánosítással is, jönnek sokszor olyan suták ki a suliból hogy csuhajja, olyan aki mindenféle szakmai versenyeket nyert míg iskolás volt. Minden héten összetört valamit a marón, nem is dolgozik már szakmában, szóval mellőzzük már ezeket a sztereotípiákat hogy ilyen képzésekből csak hülyék születnek. Több éves érettségi, konkrét példa, fizetős iskola, vizsga előtt a diákok ugyanolyan tollakat kaptak hogyha a tanár belejavít ne tűnjön fel.... Nem is igazán a papír számít, hanem mi van mögötte, legalábbis szerintem.
Druszám, mindenkivel előfordul a csattogtatás. Nálam a 22 es csapdája... T22 ; , G43 Z20 H21 ; Simán, a 21 es szerszám meg általába rövid, a 22 es szerszám meg általába telibefúró, említett esetbe 21 es... + Még a legjobb a post processor/cam béli anomáliák. Nyilván egy kezdő benézheti, főleg ha előtte más géppel jól működött.
A mi szakmánk gyakorlattal tanulható. Elméleti része kevés. Mégis az van hogy a nagy anyagból a legfontosabbakat is ugyan olyan súllyal veszik mint a nem mérvadóakat.
Gépi forgácsoló szakma elmélete kevés? Ezzel tudnék vitatkozni, egyedi gyártásba marni, hát az is tanulható az tény de nem 1 hét. Néha mindenki hibázik, csak nem mindegy mennyit, és milyen értékben.
Sok szakmára illik hogy egy élethosszig lehet tanulni, de erre kiváltképp Gyakorlatilag gyűjtőszakma, fúrás, marás, esztergálás, köszörülés, de gondolom neked ezt nem kell mondani, de hogy itt az elmélet kevés legyen... A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2019
A "cnc" elmélete 2 A4 oldal, ezt illik tudni, ehhez csak egy képéet jön. A többi gyakorlat, látásmód. Anyagismeret miértjeit is jobb nem nyers, elméletben tanulni. Értem én ezt az alatt hogy egy egy alkalmazási példa sokkal többet ér a gyakorlatban mint papírra leírva.
Mindig tanul az ember, új fogásokat, technológiákat.
A cnc, gondolom g kódok, m kódok, de minden vezérlő egy új tanulás ugye. De maga az alapszakma, amire maga a cnc épül, az azért nem két oldal.
Persze, de inkább tapasztalati tudás a mérvadó. Pl cnc esztergán menetvágás PA6 anyagra, menet M3. Kollégának mondtam fogd be a metszőt a patronos megfogóba és "fúrj" vele memetet. Bejött...
Bejött a menetmetszővel a "menetfúró ciklus" , mindegy csak merev legyen a ciklus . Kolléga örült, én is. Munka is kész lett. Igaz ezen a körömnyi cuccon még marás is volt. 3 kellett, 5 készült.
Egyetemes esztergán ilyen esetekben nem kérdés a metsző használata, cnc gépen nem annyira egyértelmű megoldás. Ezt pont nem tanítják. Druszámmal a mi szakmánk ilyen, néha agyament ötletek kellenek. Ez még annyira nem is az. |
Bejelentkezés
Hirdetés |