Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   75 / 274
(#) zenetom válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
de ha az van odaírva hogy maximum 44V-ot bír és kivan mérve minden akkor csak bírja... meg nem adnék neki 44V-ot, max 40V-ot, amúgy ez nem a klasszikus TDA2030 kapcsolás, kivan egészítve két tranyóval, aminek nem árt a tápfeszkó..
(#) maTaKee válasza zenetom hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
lol Figy én elhiszem! De mondom, én az itt található adatlapokat vettem alapul és azokba max 36V van írva! De mostmár tudom, hogy 44V elbír!
(#) zenetom válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
ez van
(#) pixels válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
benne van az adatlapba. Én mondjuk datasheetcatalog-on nézem. Amit én néztem tda2030A ott bele van írva még az első oldalon a szövegben, hogy max 44V-ot bír. A régebbi fajta tda2030 adatlapján pedig egy táblázatban van beírva hogy 36V (+-18V). Én azért mondom, hogy adatlap, mert abból kiderülnek mindig az ilyen alap dolgok
(#) zenetom válasza pixels hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
akkor kaphat a kapcsolás 40V-ot?
EZT NÉZZZÉTEK MEG
(#) Barret hozzászólása Máj 30, 2008 /
 
Majdnem ez van nekem is megepitve,csak a ket tranyo mas...33V-ot kap.es halk....Alig nyom magasat is...Amugy szep dinamikusan szol.Miert halk? Kiprobaltam vagy 5 fele forrasrol...fulre ugy par wattot nyomhat...Stereo,es mindket oldal egyforman gyengen szol. (BD 679A-BD 680A) Et a ket tranyo van mellette.Rajzrol epitettem.

box.JPG
    
(#) zenetom válasza Barret hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
lehet hogy kontakthibás valahol..
(#) Kovidivi válasza Barret hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
ne is várj tőle sokat. azt hiszem kb. 30-40watt a tranzisztorokkal kiegészítve.
(azért a terhelő impedancia sem mindegy...)
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
azért 30-40W-nak van hangereje...
(#) pixels válasza zenetom hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Ha tda2030a-t rakol bele, akkor nyugodtan, de ha tda2030 lesz benne, akkor nem mehet 40V. Bár van a tápágában van 2 db 1,4 ohm ellenállás, és számolva a 80mA nyugalmi árammal csak 0.224V fog rajta esni.

Rakjál bele tda2030A típusú IC-t, és mehet a 40V
(#) zenetom válasza pixels hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Ilyenem van, , megnéztem az adatlapját, max 44V-ot bír el, de úgyse fogok annyit adni neki, nehogy elfüstöljön
(#) Steven19 válasza zenetom hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Helló.Pont ilyened van?? SING felirattal a 3. sorban?? Mikor és hol vetted?? Ha nem olyan régen vetted akkor légy szives áruld el nekünk hol jutottál hozzá.Jah és azt is hogy ahhol hozzájutottál állandó készlet vagy maradék??Köszi helló.
(#) pixels válasza Steven19 hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
üdv! miért keltette fel az érdeklődésed a SING feliratú IC? eredeti lenne?
(#) zenetom válasza Steven19 hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
A HQ-nál vettem, pont azt ami a linken van
(#) Steven19 válasza pixels hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Helló! Pontosan! Az az eredeti. Gyakorlatilag tönkretehetetlen ha minden szükséges alkatrész a helyén van és a rajz szerinti értékű és poziciójú. Mint az Urbán féle kapcsolási rajzú azt nem lehet tönkretenni.Ha kiveszed a 3-as és az 5-ös láb közül a 22mikroF-os kondit Azonnal tönkremegy az IC ha minden a helyén van gyakorlatilag mindentől védett, Forditott tápfesztől, kimeneti rövidzártól és túlterheléstől.Csak ezért érdekel. Nem rég sikerült szereznem SGP jelölésűt, nem tudom ez is Singapúr-ra utal?? Valaki tud erre mit mondani??


U.i.: Az SGP jelölésű TDA2030A 600Ft volt/db
még nem próbáltam ki hogy védett-e ezek ellen de nagyon remélem hogy igen mert 1800Ft 3db-ért azért azt sokallom a hamisitványért
Helló.
(#) fureszk válasza Steven19 hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
600Ft/db?
Hestore-ban
(#) Steven19 válasza fureszk hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Helló! Biztos vagyok benne hogy a Hestore-ban a MAR jelölésű van ezért kerül 100Ft-ba mert az nem erősitő hanem repeszgránát.Helló.
(#) fureszk válasza Steven19 hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
:nevetes2: Nem tudom milyen jelölésű...
(#) Steven19 válasza fureszk hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Persze mert levan törölve rolla a felirat igy könnyű.
(#) pixels válasza Steven19 hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Kiváncsiságból megnéztem az én IC-imet.... Az egyik SING a másik SGP jelölésű... én 390Ft-ért vettem darabját.
(#) pixels válasza pixels hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Az SGP jelölésű IC-n is van valami védelem, mert egyszer fordított polaritást adtam neki, meg előfordult - teszt közben - hogy véletlenül tápot adtam neki a hangfal kimeneten. Semmi baja nincs az IC-nek azóta se.
(#) Steven19 válasza pixels hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Helló! Nah akkor ezt ki kell próbálni.Lehet méltó lessz arra hogy használjam.Helló.
(#) mikloszsolt hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
Sziasztok nekem egy Merkury HT6200W típúsu 5.1-es házimozi hangfal szettem van és TDA 2030 -as van benne és a jobb első hangfal torzítva megy a többi szépen szól csak ez az egy torzít .Az lenne a kérdésem lehet hogy hülyeséget kérdezek de nem sokat értek hozzá, hogy az ic a hibás vagy csak egy kondi rosszalkodik?
(#) Kovidivi válasza mikloszsolt hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
vagy a hangszóró ment tönkre? próbáld meg másik kimenetre csatlakoztatni!
(#) mikloszsolt hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
a hangszóró működik az volt az első amit kipróbáltam biztos hogy a végfokkal van gubanc csak nem tom konkrétan mi lehet rossz ki kellene mérnem van is műszerem de nem tudom milyen értéket kell mutatnia a rossz alkatrésznek.
(#) ndavid87 hozzászólása Jún 6, 2008 /
 
Sziasztok!

Van két tda2030A-as erősítőm, amelyekre ugyan azt
a bemeneti jelet szeretném adni.
Úgy gondoltam, hogy a két bemenetet összekötöm
egymással (párhuzamosan), és erre adnám a jelet.
Ez nem okozhat gondot az erősítőknek, igaz?
Gondoltam megkérdezem, mielőtt megcsinálom.
(egy autóba kerülne majd, és nem szeretném, ha kárt okoznék benne)


A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Medve válasza ndavid87 hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Nem gond, inkább az erősítőt meghajtó áramkörnek jelent egy egész apró problémát, mert a terhelése a duplája lesz, de nem szokott gond lenni ebből...
(#) ndavid87 válasza Medve hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Hali!

A meghajtó áramkör egy um3561-es sziréna kapcsolás lenne.
A legfontosabb az autó biztonsága, ezért szeretném úgy
kivitelezni a "rendszert", hogy megbízható legyen.

Tehát akkor nem lesz gond, ha így kötöm?

Köszi a választ!
(#) Medve válasza ndavid87 hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Először köss rá egy erősítőt, vegyél fel egy fülvédőt, kapcsold be, figyeld meg a hangerőt. Majd kösd rá a másik erősítőt is, de azon ne legyen rajta a hangszóró. Ha csökken a hangerő, akkor van meghajtás probléma.
(#) ndavid87 válasza Medve hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Ok, köszi mégegyszer!


Hali!
Következő: »»   75 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem