Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   11 / 1679
(#) deguss válasza tatabike hozzászólására (») Máj 9, 2006 / 1
 
"Mit építsek belőle?" topic ide áthelyezve
(#) Sergei válasza Dióda hozzászólására (») Máj 10, 2006 /
 
sziasztok.nos mivel énis kezdö vagyok ezért nem nagyon tudok dicsekedni bonyolultabb eszközökkel.ma fejeztem be az erösitöt.nem nagy teljesitmény 14w.de én csináltam:yes: akkor öszeraktam egy akkuört ami jol sikerült müködik szépen. szintén ma fejeztem be a belsöutastér világitás szabályzot autoba.annyi a gond vele hogy az ajto becsukása után nem halványodik el az izzo fénye:no: és nem jövök rá a hibára. szoval a képek sorba erösitö,akkuör.világitás szabályzo.nem valami jo a minösége mert teloval készitettem öket
(#) X Sügi X válasza tatabike hozzászólására (») Máj 11, 2006 /
 
Van egy fain labortáp kapcsolásom, délután szkennelem, és feltöltöm vhová.. RT '02 évkönyvből van, 20V 1A alapbeálllitásokkal, 30V 3A turbózva.. Én 30V 1A-el épitettem meg, de még nincs bedobozolva, a napokban készült el... Már télleg csak a doboz hiányzik, kábelek bandázsolva, helyrerendezve, minden szép és jó, csak doboz...
(#) kripower válasza X Sügi X hozzászólására (») Máj 11, 2006 1 /
 
Egy régebbi 5letem Pont stimmelt minden csati.
(#) eSDi válasza kripower hozzászólására (») Máj 11, 2006 / 1
 


Szegény "Komondor" 64-es.....
De nagyon jó öttlet volt.....
(#) vinjos válasza Dióda hozzászólására (») Máj 11, 2006 / 1
 
most lettem kész életem elsö bedobozolt erösitöjével.....
ugyhogy gondoltam megosztom veletek!
(#) kripower válasza eSDi hozzászólására (») Máj 11, 2006 /
 
Kicsit én is sajnáltam,mentségemre rossz volt már előtte is. Nem volt dobozom eccerűen
(#) Frankye válasza kripower hozzászólására (») Máj 11, 2006 /
 
Azzal együtt ez akkor is egy kicsit durva...
(#) Frankye válasza vinjos hozzászólására (») Máj 11, 2006 /
 
Nem rossz! Ügyes vagy!
(#) MaSTeRFoXX válasza kripower hozzászólására (») Máj 11, 2006 /
 
Én is megsztom veletek a művemet
Ezt az erősítőt kb 1 éve raktam össze.

TDA7294-alapú kb 100w-ot ad ki magából.

A doboz eredetileg egy TESLA gyártmányú csöves hangfrekvenciás szignálgenerátornak nyújtott otthont.
Volt vele munka míg ennyire sikerült renberakni.
(#) Higgins válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 11, 2006 /
 
Gratulálok, nagyon szép lett! Ezzel tényleg sok munkád lehetett! Nagyon precíz, gondos szerelés!

Üdv: Higgins
(#) Frankye válasza Higgins hozzászólására (») Máj 11, 2006 /
 
Bizony! Egyetértek Higginsel!
(#) MaSTeRFoXX válasza Frankye hozzászólására (») Máj 11, 2006 /
 
Köszi!
Mondjuk a ventillátor a trafónál az egy kicsit túlzás. Amikor teszteltem akkor meglangyosodott a trafó, és úgy gondoltam tovább fog melegedni, és ezért került bele a ventillátor, de amúgy teljesen felesleges...
Azóta sajnálom hogy kivágtam az árnyékoló nyák-lemezt...
(#) Tomee válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 15, 2006 /
 
Végre bedobozoltam az mspike féle ICD2-t. Hát nem volt valami nagy munka, de végre ez is elkészült!
Csatolok néhány képet.

mspike: azért legközelebb tehetnél rá valami rögzitő furat féleséget. . Milyen dobozba tervezted?
(#) Tomee válasza Tomee hozzászólására (») Máj 15, 2006 /
 
+2 kép.
(#) Frankye válasza Tomee hozzászólására (») Máj 16, 2006 /
 
Nagyon szép munka, mind a NYÁk mind a dobozolás. Ha jól láttam, a doboz egy gyáro műszerdoboz. De az elő- és hátlapja "gyárilag" van "megtörve"? (Jobb szót nem találtam rá. Úgy értem, hogy mintha a közepén enyhén "hegyesedne", vagy mi.)
Még egy kérdés: Azzal a szegény hűtőbordással mi történt, hogy hanyattesett? (Nyilván, állva nem fért volna el...:no: )
(#) Tomee válasza Frankye hozzászólására (») Máj 16, 2006 /
 
Igen jól látod ez egy gyári müszer doboz.
Nincs megtörve középen a doboz eleje csak a fény játszik vele. De ott a müanyagon is van valami hiba.
A nyákot nem én terveztem, mspiketól vettem.
Ja nem fért el a borda. De így is jó, talán borda sem kellet volna, de igy már biztos jó lesz.
(#) tatabike válasza Dióda hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Sziasztok.

Végre elkészültem a Rotel-szívátültetéssel. A doboz, a kezelőszervek, a hütőborda és a csatlakozók a régiek, a többi mind ugrott és új került a helyére. NE5532 és LM1036N előerősítő, és BD245C-kel megtámogatott TDA2030A végfokok. Ma este kipróbáltam este 9-kor, feljött a szomszéd...
(#) Higgins válasza tatabike hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
Hmm... Nagyon szép munka! Előlapja is lesz?
Azt hogyan ill. mivel csinálod majd meg? Ez engem is nagyon érdekelne!


További jó bütykölést!

ui: a szomszéd fülét kíméld azért

üdv: Higgins
(#) tatabike válasza Higgins hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
Üdvözletem.

Hát, sajna nem tudok ötletet adni előlap ügyben, mert ez egy kipurcant Rotel RA-400-as doboza, és egy az egyben azt használtam fel, tehát kívülről semmiben sem különbözik egy gyáritól. A különbséget láthattad ez előző hozzászólásban, na meg annyi változott, hogy az RA-400-as 2x25W/8 ohm, ez pedig 2x40W/4ohm. Köszi a dícséreteket, és figyelek a szomszédra...

Mellékelem a képeket, így néz ki most kívülről....
(#) Frankye válasza tatabike hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
Le a kalappal! Gratula!

(A három csatolt fájl közül melyik a szomszéd, aki feljött? )
(#) tatabike válasza Frankye hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
Köszi Frankye. Sajnos pont kimerült a fotómasina, mikor felért, ezért nem tudtam lekapni. De mondtam Neki, hogy egy hónap múlva költözünk innen (ez tényleg így van), és egy rocker csávó költözik ide a dobszerkójával (ezt már én találtam ki... ). Úgyhogy mondtam, én még finom vagyok a 2x40W-ommal....
(#) Ant válasza Dióda hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
Hi!
(Nem pic égető lessz nem kell félni)Az RT-s erősítőm látható a képeken mükszik 12voltról, csak még igazi tp nincsen hozzá.(A patex ragasztót még nem felejtettem el )

Ant
(#) Ant válasza Ant hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
a hangszóró még nem tökéletes(kicsit öreg)
(#) bbatka válasza tatabike hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Tényleg szép munka. Gratulálok én is. És egyébként milyen a hangja? Gondolom a RT-ban többször megjelent változatot építetted meg. Nekem is van 2db. TDA2030-as IC-m és azthiszem fel kéne már használnom, mert lassan megromlik.
(#) Darazsx válasza bbatka hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Lassan én is elkészülök a hangfalaimmal. Márcsak egy kis glettelés és fólia hiányzik.Faerezetű mahagóni színű fóliával tessék elkébzelni
(#) Norberto válasza Darazsx hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Nem semmi...
(#) Darazsx válasza Norberto hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Ezek a somogyi DTF 12-es magasak egy nagy rakás sz_rt érnek. A régebbiek sokkal jobbak voltak, de drágább is volt. Tannoy magasakra fogom őket cserélni. Egy árából kb. 4 dtf 12-es belefér
(#) tatabike válasza bbatka hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Köszi bbatka. Szerintem elég jól szólnak, nekem tetszik, főleg, hogy kihasználtam az előerősítőben (LM1036N) lévő fiziólógiai hangszínszabályzót is, nagyon szépen kiemeli a mélyeket még pluszban, és sokkal szellősebb térhatás-érzést is ad. Amúgy a végfok meg Urban-végfok, az RT-ben jelent meg párszor. Amúgy ne félj, nem romlik meg, nekem a két végfok beültetve 2 vagy 3 évig pihent egy dobozban, és most kapóra jött, hogy kipurcant a Rotel, ezért gyorsan felhasználtam...
(#) tatabike válasza Darazsx hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Nagyon zsír dobozok, gondolom rezegni fog az ablak, gratula. Üdvözöllek a szomszéd-riogatók népes táborában...
Következő: »»   11 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem