Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Érdekességek
Mi??? Egy ilyen matuzsálemet hagytál veszni hagyni??
Ráadásul nem tucat Intel-procis (mondjuk P1 előttiek már amúgy sem nagyon sűrűn jön szembe) Bármelyik retros fórumon kaptak volna érte.. Legközelebb ilyesmibe botlasz, és csak útban van, dobj egy privit... A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2021
Nem volt benne videokártya, HDD, floppy, CD meghajtó, valamint jól láthatóan elkezdett "kizöldelleni" a régi alaplapi elem. Helyileg Kezthelyen van, péntekig még meg tudom menteni, utána "megy a lecsóba" az is. Amennyiben igény lenne rá, legkésőbb holnap estig jelezzétek, mert akkor megpróbálhatom egy nagy IKEA szatyorral elhozni, de aki vállalná, annak személyesen kellene érte jönnie hozzám.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2021
Nem tudom, ki-kivel gyártatott, de a legócskábbak a Cxrix-ek voltak. Az AMD akkor tarolt.
Cyrix halálát a Quake és társai hozták el, amik lebegőpontosan számolták a 3D koordinátákat. A Cyrix fix pontos egysége nem volt rossz (akkor vezették be a PR jelőlést, és a 6x86 kisebb órajelen hozta a Pentium fixpontos teljesítményét), de a lebegő pontos számolásban messze elmaradt a riválisoktól. Ez persze az után meglepő, hogy a Cyrix kezdetben csak lebegőpontos matematikai koprocesszorokat gyártott a 386 mellé, és amit akkoriban csináltak az messze jobb teljesítményt nyújtott az akkori intel koprocesszoroknál, de később nem fejlesztettek eléggé ezen a vonalon.
Nem kell aggódni, a gépet ma elkülönítettem, holnap elhozom! ➜ Bővebben: Ingyen elvihető
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2021
Húzzatok bele, már alig van több mint egy hét a kutyavásár végéig...
Arra azért kivancsi lennék, hogy hogyan csinálják?
Na jó, le van irva, de akkor sem semmi. A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2021
Egy kis optikai illúzió.
Melyik épület van közelebb?
Nem. Az emeletek távolságát nézd. Az egyesnél változik, a kettesnél nem. Ebből adódik, hogy az kettest látod előbb.
Már csak azért is a kettesnek kell előrébb lenni, mert a cakkos szél a design része. Ellenben ha az egyes lenne ilyen cakkos, akkor az egy félig lebontott Jenga lenne. Életszerűtlen. Tehát a kettesre szavazok!
2 es épület. "Nagyobbak" az emeletek Nagyobbak a klímák. A 2 épület erkélyi kitakarják az 1es emelet ablakait néhol.
A testvéroldalon, a Hobbivasúton felmerült egy érdekes gondolat, amit kicsit továbbgondoltam.
Valaki beírta, hogy egy cikk szerint egy memória nehezebb, ha tele van (vagyis információt tárol). Ennek a magyarázata az, hogy a memória elemi celláiban lévő kondenzátorokban töltések halmozódnak fel, és az ott megjelenő elektronok tömege adja a többlet-tömeget. Namost a felvetésem és egyúttal kérdésem, hogy elképzelhető-e elméletileg, hogy egy tápegységben az összes elektront felhasználjuk a kondenzátor töltéséhez, és elfogyjanak a szabad elektronok, vagyis emiatt ne lehessen tovább tölteni a kondenzátort? Itt most tápegység alatt értem a lehető legegyszerűbbet: szekunder tekercs - dióda - kondenzátor, és a lehető legrövidebb és legvékonyabb vezetékkel, hogy abban is minél kevesebb szabad elektron legyen. Minden egyébtől elszigetelve, tehát további elektronok kívülről nem kerülhetnek be a rendszerbe. (Ezért kezdtem a szekunder tekerccsel, mert a primerből csak a váltakozó mágneses tér jön át, elektronok nem.)
Rosszul látod szerintem. A kisütött kondi mindkét fegyverzetén egyensúlyi helyzet van. A táppal ezt az egyensúlyt borítod föl.
Ez rendben van.
De mi van akkor, ha a kondi + fegyverzetének összes szabad elektronja átkerül a - fegyverzetre? És ezután még tovább működtetjük, vagyis vezeték, a szekunder tekercs és a dióda összes szabad elektronját is átkényszerítjük a kondenzátor - elektródájára? Közben persze rájöttem, hogy ha a tekercsben már nincs szabad elmozdítható elektron, akkor a változó mágneses tér sem tud hatni (mert nincs mire), így áram sem tud folyni, vagyis akkor ott a vége...
A pozitív fegyverzet szétrobban, vagy szétporlad, ha nincsenek benne az összetartást biztosító elektronok (fémes kötés). A szétesést gyorsítja, hogy a fémrács pozitív ionjai taszítják egymást.
A negatív fegyverzet se sokáig maradhat negatív, mert bizonyos elektronmennyiségnél többet nem tud felvenni. Az elektronok Compton-hullámhossza elég nagy, ezen a hullámhossz által meghatározott távolságon belül nem tud két elektron megférni.
Az eredeti terv még gépészmérnök ötlete alapján.
Szerintem egy feltöltött akku is nehezebb már csak az E=mxc2 képlet alapján.
Nem jól tuggyátok Egy feltöltött kínai 10.000 mAh 18650-es akku fele olyan tömegű, mint bármely neves gyártó 2.500 mAh-a. Tehát kb. 1000 C töltéstől 1 g-mal lesz könnyebb az akku.
Lehet utánamérni!
A távvezetékek is azért lógnak időnként le a súlytól, mert akkor van -folyik- bennük sok áram.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2021
Idézet: Régi számológép még mindig napi használatban a nagyapámnál. „SHARP Scientific calculator EL-508A”
A feleségemé is meg van és működik. 40 éves. Az elemek is amit mellé adtak.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2021
Nekem EL 506-osom van, középiskola 1. évében kaptam (most szervezik a 36-éves osztálytalálkozót...), de én már 2x cseréltem benne elemet...
Csak egy baja van: kikapcsoláskor elveszti a memória tartalmát. A következő változata már tudta ezt is.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |