Fórum témák
» Több friss téma |
Szia! Hardveresen fel lehúzó ellenállás hiánya, szoftveresen pedig látni kellene, esetleg a gomb tulajdonságainál a polaritást megnézni..
A lehúzó ellenállás megvan mindegyik gombnál, GND-re. Gombnyomáskor +5V kerül a bemenetre, alapesetben GND-n van a bemenet. A szoftver oldalon "Active high" állapotú a gomb. Az egyszerű led villogó esetén rendben működik a hardver, de az összetettebb programomnál, amiben 74HC595-ös kijelző is van, nem működik. Azt tapasztalom, hogy ha gombot nyomok, akkor nem történik semmi.
Ha minden jó, akkor nem maradt más mint látni kellene..
Milyen Flow verziót használsz? Pomt nekem volt anno még a kazánvezérlőnél ilyen, az 5-ös verziónál. Ott ha a progival kezeltem a kapcsolót nem ment, egy számlálót kelett billegtetnem (teljesen primitív megoldás, de működött). A kimenet viszont 5-ös esetében ne legyen program által meghatározott on off mert ez tutira nem működik. Ami tuti Pl A1=0 vagy A1=1 (progiba így is megadható). De vannak itt profibb emberek.
Hardveres megoldásnál nem jó a kapcsoló állapotának az 1 én úgy szoktam hogy vagy 0, vagy >0, ez még mindig működött.
Ja és van még egy, amit ralán Kokozo baeátom vert egy élettre az agyamba. A reser lábat minden esetbe 10K val lehúzni földre, még akkor is, ha belsőleg progiból megtetted azt!! Nagyon dúrván be tud szivattni. Sőt volt olyan, hogy azt a lábat kimenettnek akartam használni, és meghüjült. Innentől csakis 20K lehúz földre, és az a láb elfelejt!
Pontosan nem tudom, hogy a kazánvezérlésnél hogy oldottam meg, este ránézek. Azóta úhy használom a kimenetet, és a gombhasználatot, és semmi gond nincs vele.
És ez se megy.
Csak szimplán kiíratom a számokat, majd 1s múlva 0-kat íratok ki, és megint előlről. Aztcsinálja, hogy kiírja a számokat, és nem csinál utána semmit. Tehát a nullákat nem írja ki.
Lehet az 5-ös verzióval többre jutnál.
Magát a gomb makrót meg észre sem kell venni, hogy van. Bemenetet kell használni és annak állapotát figyelni.
Közben rájöttem, hogy mi szivatott...
A PIC beállítás, ami nem volt helyes. A program elindult ugyan, de meg is állt azonnal. A beállításokban a helyes konfiguráció után már minden flottul működik. Köszönöm az ötleteket, tanácsokat.
Aktív alacsony (ez a javasolt), aktív magas beállítás, fel- vagy lehúzó ellenállás (előbbi javasolt), más HW modul használja adott lábat (vannak prioritások), nem jó lábat figyel a program (elírás), nem (jól) kezeli a benetet a program.
Csak amelyek hirtelen eszembe jutottak.
A mobil eszközről írt hozzászólás nem ment fel senkit a helyesírási szabályok betartásának kötelezettsége alól!
Sziasztok.
Ismét előállt egy probléma, valószínűleg a tudatlanságom miatt. Ugyanis két kijelzőt szeretnék használni. Adott két darab 74hc595-ös 6 digites kijelző. A programban a következő módon van definiálva: TIME DISPLAY = RB0-DATA PIN; RB1-CLOCK PIN; RB2-LATCH PIN. SET DISPLAY = RB3-DATA PIN; RB4-CLOCK PIN; RB5-LATCH PIN. Tehát egymástól teljesen független módon van konfigurálva. A mellékelt videó mutatja az eredményt. A felső (TIME DISPLAY) hibátlan. Az alsó (SET DISPLAY) villog, és gyakorlatilag nagyon gyorsan villódzó számokat jelenít meg. Kipróbáltam, hogy a felső display-t (TIME DISPLAY) a programban kikapcsolom. Akkor is ez a helyzet, hogy az alsó változatlanul villog. Bár most nincs előttem a program, de emlékezetem szerint csak azokat a változókat íratom ki a SET DISPLAY-re, amik oda tartoznak. Erre keresem a megoldást. Köszönöm szépen.
Csak akkor ird a kijelzöt ha van adatváltozás
Villogni azért villog mert indokolatlanul törlöd és irod. Egyébként a valós problémát a forrasban lehet látni, videon csak egy jelenséget.
A programban nincs digit törlés sehol. A két kijelző makro (TIME DISPLAY és SET TIME DISPLAY) egy darab "user makróban: (LED DISPLAY)" van.
Ez igy a semmibe belemondva több mint találós kérdés.
Azt hogy mit csinálsz rosszul a programban, vagy mi egyéb okozza igy soha senki nem fogja megmondani.
Ha a két kijelzőt egymás után kötöd, akkor nem kell két SPI kimenetet felhasználnod a meghajtásukhoz.
Az nem jó, kipróbáltam. Illetve be villan az első kijelzősor.
Viszont. Most a második kijelzőt átraktam ugyan azon port mási 3 pinre, és megy... minden. Ez volt a hiba fennálásakkor: TIME DISPLAY = RB0-DATA PIN; RB1-CLOCK PIN; RB2-LATCH PIN. SET DISPLAY = RB3-DATA PIN; RB4-CLOCK PIN; RB5-LATCH PIN. Ree változtattam: TIME DISPLAY = RB0-DATA PIN; RB1-CLOCK PIN; RB2-LATCH PIN. SET DISPLAY = RB7-DATA PIN; RB6-CLOCK PIN; RB5-LATCH PIN. A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2021
Flowcode V9 verziószámú program használó kollégát keresek. (konkrétan ezzel a verziószámmal kapcsolatban volna kérdésem.)
Köszönöm.
Bakman te próbáltad a 7-től felfelé a verziókat ?
Igaz, hogy akkora kódot fordít, hogy hajókonténer kell hozzá ?
Én a 8 at használom , igen nagyobb a kód mint az 5 nél és a 9 es 3 hónapos verzióját is próbáltam az még nagyobbakat fordít .... (bocs hogy én válaszoltam )
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2021
Idézet: „bocs hogy én válaszoltam” Ez nem probléma, köszi az infót
A 9 kipróbálható 3 hónapos próbaverzióban , egy regisztráció után letölthető a matrix multimedia-oldalról .
Az 5-ös mindenre is jó egyenlőre
Én azt látom az újabbakban a designes volt a lényeg, nem a lényegi tartalom fejlesztése.
A 8 már sokkal többet tud mint az 5, és a 9 ben is van több új alkatrész az elődjéhez képest ...
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. A 8 és a 9-es verzió csak Angolul tud, vagy lehet magyarítani? Ha a fejlesztés a Flowba úgy megy, hogy vegyél egy nagyobb memóriával rendelkező kontrollert, akkor meggondolja az ember. De ha azt mondja a Flow, hogy ezeknél az új programoknál egy gombnyomás és máris kezeli (kész program) Pl Ds1307-et, vagy egy digitális hőszenzort, akkor már azt mondom hogy megéri váltani. De (és most javítsatok ki) nagyon sokan vagyunk akik nem tudnak egy ilyen óramodullal egy órát összeállítani, vagy egy digitális hőszenzort lekezelni. és ez csak két példa. Rosszul gondolom?
Van egy észrevételem egy makro kapcsán. Ez pedig a "Piezo Sounder" Az, amiben lehet állítani a frekvenciát. Az, amihez olyan piezo kell, amiben nincs önhang generátor. Nos, a használatsorán szerintem valami nem stimmel. Hiába állítom a frekit, pl.: 1000 vagy 2000 (Hz) a hangmagasság nem annyira jelentős, mint kellene az érték szerint. No és lelassítja aprogramot is.
A másik makro a "Buzzer" makro, amihez olyan piezo kell, ami tartalmazza az önhang generátort. Ezzel semmi gond nincs, gyors, pontos. Ezen felül mindkét makro úgy jelenik meg, hogy egy fekete négyszög formát ölt. Nem rajzolódik ki a "piezo" alkatrészre jellemző kép. Jelzem Hardvare OpenGl-t használok, és ebben régi laptoban lévő videokártya nem igazán haverja a Flowcode Hardvare OpenGl beállításának, mert a program indításakkor hibaüzenetet ad, amit le okézva egyébként működik a program. Köszönöm.
Jól látod. A 9-es verziónak megvan az az előnye, hogy a Microchip fordítóját használja, így az az újabb kontrollerket is ismeri, de itt kb. ki is merül minden előny. Az ingyenes fordító sokkal nagyobb méretű kódot készít, mint az 5-ös verzióban lévő BoostC. Az új verziókban vannak alkatrészek (lásd: Bővebben: Link) amelyek nagy része pár I2C, SPI makróval könnyedén kiválthatóak. Kb. olyan lett, mint az Arduino fejlesztőkörnyezet a könyvtáraival.
Nem mondom, a GLCD rész jól néz ki de szinte mindenki arra panaszkodik, hogy lassú. Amióta könnyen elérhetőek a Nextion kijelzői, részemről kb. lényegtelen is a dolog. ESP32-re is lehet vele programot írni de vannak ingyenes alternatívák, mint ahogy Raspberry-re is. Utóbbit végképp nem értem, miért szuszakolták bele... Perpillanat a v5 nekem is elég mindenre. A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2021
A 8 ban a ds1307 pár modul használatával be tudod indítani , Viszont cserébe csak angolul tud ...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |