Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2354 / 2499
(#) mek-elek válasza mcc hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Köszi ezt a fontos infót!
(#) tothbela válasza mcc hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Nekem nem gond basszusgitár erősítő meg torzító építésnél, de hifinél igen. Nekem van sajnos vas lábú ellenállásom, egy szatyornyit vettem olcsón az e-Bay-en.
Erősítőbe is beteszem, persze nem minden pozícióba. Állandó áramú áramkörbe elmegy, de áram tükör, visszacsatolás, vagy munkaellenállás és I/U konverterbe még zenekari erősítőnél sem.
(#) mcc válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
BC550CG/560CG van a RET-nél párezer db.
(#) mcc válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Üveg tokozású dióda kizárólag vas kivezetéssel végződik. A réz és az üveg hőtágulása nem fér össze. Sokan használtak emiatt diódának kötött tranzisztort.
(#) mcc válasza tothbela hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Torzítóban jó helyen van Ami még fontos, hogy a TO-126-os, TO-220-as, TOP-3-as tokozásnál egyelőre még rezet használnak.
(#) Suba53 válasza mcc hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Jogos. A Régi OA diódáim is, meg az összes üvegtokos zener, diac, varicap is vas lábú.

Meg az összes fém üveg tokos tranzisztor, IC is, amiknek a lábai üveg szigetelőn keresztül jönnek ki a fémházból.

Bár azt nem tudom, eddig nem olvastam róla, hogy bármely más területen, akár érzékeny műszerek, detektorok, kis jelű instrumentális erősítők területén foglalkoztak-e ezzel a jelenséggel.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2022
(#) Karesz 50 válasza mcc hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Köszi, tényleg! Még szerencse, hogy ilyet vettem legutóbb, mert más nincs is
De miért nem úgy jelölik, hogy BC550Cu?
(#) Suba53 hozzászólása Jan 8, 2022 /
 
Érdekes eredmények.
A régi R510, R512, R534, orosz MLT ellenállások semmilyen szinten nem mágnesezhetőek.
A régi bontott japán és egyéb ellenállásoknál a láb maga réz, az ellenállás test sem mágnesezhető, de a sapka amire a lábak vannak hegesztve, az vas.
Az új 0,4W és 0,6W os yageo, és egyéb fémréteg ellenállásoknál a lábak réz, a sapka viszont megint csak vas.
Nemrég vettem a Hestoreban egy ellenállás szettet, 600db fillérekért, na azoknál a lábak is vasból vannak.
A kondik, elkók nagy része is vaslábú. Az 1N400x és egyéb műanyag tokos diódák réz lábúak.
Tranzisztoroknál vegyes a kép. Van ilyen is meg olyan is.

Úgy hogy ha valaki erre érzékeny, akkor annak javaslom hogy szedjen szét egy kimúlt merevlemezt, abban baromi erős mágnes van a fejmozgató szervójában, és azzal pillanatok alatt ellenőrizni lehet a vaslábúságot.
(#) mcc válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Az Onsemi.com - on van fent olyan táblázatok, amik az alkatrészekben felhasznált anyagokat listázzák. Például ez: BC550
(#) mcc válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Az ellenállás sapkákban sokszor nikkel van, ami szintén mágnesezhető. Én ugyan nem próbáltam, de vannak akik szerint a nikkel kevésbé problémás.
(#) Suba53 válasza mcc hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Valószínű, hogy nem tiszta nikkel, hanem valamilyen ötvözet.
(#) Karesz 50 válasza mcc hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Megnéztem. Elég sok mindent össze kell bogarászni egy tranzisztorhoz. Csoda, hogy működik.
(#) mcc válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Van már benne pár évtizedes rutinjuk
(#) patkany hozzászólása Jan 9, 2022 /
 
Sziasztok!

Pár hónapja vettem egy Palladium prestige 952/001 erősírőt. Ez egy mini hi-fi erősítője, aki még nem ismerné ezt a készülék típust. Alább aképen látható.
Az erősítő olyan mértékben nem üzemel, hogy nem jön ki stby módból. Más forrásokból azt a tippet kaptam, hogy hiányolja a hifi többi egységét és ezért nem kapcsol be, mert a további készülékekből kap egy engedélyező jelet, ami így nincs meg.
Hogy a cd lejátszó a tuner és a deck hova lett és mi lett velük, illetve ki mit kezd velük, vagy működnek-e, és miért csak az erősítőt árulta az illető, fogalmam sincs, így vettem, ennyi van meg a komplett hifiből, hibásként vettem, a fent említett jelenséggel. Hogy azon kívül van-e más hibája, nem tudom.

A kérdések: Tud-e, valaki valami megoldást, hogy verjem át a procit, van-e olyan aki csinált már ilyet, vagy hasonlót, illetve ismeri a technológiát.
Valamint, ha az STK hibás, az stby-ban tarthatje-e az erősítőt? És ha már STK, a némítása nyugvó áramú, vagy munka áramú? Avagy mihez kell kapcsoló fesz? A megszólaltatásához, vagy elnémításához? Ha külső tápról megtáplálom, kipróbálható-e úgy, vagy kell plusz vezélés? Illetve közvetlenül meg lehet táplálni a hibrid ide tartozó kivezetését, ha a felélesztéséhez kell a plusz feszko, vagy kell valami kapcsoló áramkör? Mert egy kiseb létszámú tranyó van a némításon, és akkor azokat is meg kell táplálni, ami külön macera...

Előre is köszönöm mindneki segítő válaszát!

palladium.jpg
    
(#) metabo123 válasza patkany hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Szia!
Én ugyan ezzel a problémával szembesültem egy JVC CA-D85tr minihifivel kapcsolatban.
Nem tudtam bekapcsolni az erősítő/magnó egységet, míg a hátlapi "system cable"-el össze nem kötöttem a CD/Tuner egységgel. Szerencsém annyi volt, hogy nekem ez az egység (CD/Tuner) meg volt, még ha hibás is volt, ugyanis a rádiót nem lehetett hangolni és a CD része is halott volt, így erre nem volt már szükségem.
Próbáltam minden féle módon átverni a prociját, de nem sikerült. A megoldás végül az lett, hogy kiszedtem belőle azt a nyákot, amin a tuner egység procija volt és beépítettem az erősítőjébe.
Sajnos te ezzel nem rendelkezel, így én is várom hátha valaki előáll egy jobb megoldással.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2022
(#) Gafly válasza patkany hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Tehát akkor csak az erősitő van meg?
(#) Ge Lee válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Nem nyert. Az lett hangra a legjobb ami mérve is a legjobb és ami mérve a legrosszabb az lett hangra is a legrosszabb, mondjuk nem a mérés arányában. Az a kék kocka ERO az egyébként nem MKT hanem MKP. Az mintha ott sem lenne, a zöld analógosít, nem jó, a barnától meg olyan feszesebb, pattogósabb lesz minden az se jó. Nyilván van ezektől sokkal jobb kondi is úgy hússzoros áron. Ennyit erről.
Ja, képet is csatolok, hátha megszól megint valaki hogy csak irkálok oszt valójában meg bele sem tettem.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2022
(#) Suba53 válasza patkany hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Mi a pontos típusszáma? Te találtál hozzá service manualt?
Ha igen, akkor mellékelhetnéd, hogy ne vakon kelljen tapogatózni egy elmosódott kép alapján.
(#) mek-elek válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Van amit nem illik mutogatni, de ez szerintem nem ártalmas..
Nem az okoskodásért, de azok a kondik be voltak járatva? Meg a drágának vélt kondi messze nem a legdrágább. Aztán meg azok mérete is más. És szerintem mindig utána derül ki, hogy megérte e a kiadás.
(#) Régi motoros válasza patkany hozzászólására (») Jan 10, 2022 / 1
 
Legalább a hátulját lefényképehzetted volna milyen csatlakozók vannak rajta?
Gondolom nem csak sima RCA IN hangkábel...
Ha kell hozzá valami rendszer kábel is, ahogy előttem említették, akkor is nagy mázlidnak kell lenni,
hogy csak egy egyszerű kapcsolójelet várjon az erősítő.
Ha van "kommunikáció" is a vonalon (erre nagyobb az esély), akkor az halott ügy lesz...
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2022
(#) uniman válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Le van ott írva az "erőrítő" pontos típusszáma!: Bővebben: Link Persze más név alatt is létezik, a Palladium csak a forgalmazó (megrendelő) kereskedőház névjegye...
Persze SM sehol sincs hozzá. Szerintem hibás lehet...azt sem értem, hogy így minek veszi meg valaki...1 hónap után kérdez!?
Szétszedve meg sima ügy lekövetni a "bus" csatik kiosztását. A Power gomb Standby/On felirata is utal valamire...
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2022
(#) Régi motoros válasza patkany hozzászólására (») Jan 10, 2022 / 1
 
Pontosítok, ha van kommunikáció is, akkor azt esetleg úgy tudod meghekkelni, ha rájössz,
az erősítőben lévő vezérlőegység milyen eseményt idéz elő, hogy kijöjjön a StandBy módból.
Ott már elképzelhető, hogy egy logikai szint hatására, maga az erősítő IC-t vezérli,
esetleg kapcsolótranzisztoron keresztül. Ha ezt megtalálod, van rá esély, hogy feléleszd.
Csak hogy ehhez a művelethez kapcsolási rajz kell...
(#) Suba53 válasza uniman hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Jogos, ott a pont.
(#) patkany válasza Gafly hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Igen.
(#) patkany válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Már bocsánat a hangvételért, de ha lenne, nyilván felraktam volna, és azért itt várnék ötletet, megoldást, mert nem találtam. Épp annyira vakon vagyok ebben, min bárki, aki a témával foglalkozik!
A hozzászólásom a kösznés után a típus megnevezéslvel kezdem...
Gondolni véltem, hogy nem fog gondot okozni a témával foglalkozóknak, hogy a neten rákeressen.
(#) Karesz 50 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 10, 2022 / 1
 
Köszönöm, hogy megosztottad a teszt eredményét. Elhiszem, hogy úgy van ahogy mondod.
De ha a kék kondi olyan mintha ott sem lenne, akkor az ennél is jobb kondi milyen? Mintha máshol lenne? (csak poénkodok)
Ez már a csöves végfok egy kis darabja? Majd azt is megmutatod ha elkészül?
Amúgy furcsállom az előzmények ismeretében, hogy nyákon van. És nem utálom a csöveseket, csak a félvezetőseket jobban szeretem. De ha neked ez tetszik tiszteletben tartom és kívánom, hogy sok örömöd leld majd benne!

Ui: most olvastam mek-elek hsz-át. Biztos, hogy rendesen be vannak járatva a kondik?
Meg ne tudjam, hogy nem!
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2022
(#) reloop válasza patkany hozzászólására (») Jan 10, 2022 / 1
 
Szia! Valószínűleg hibás a végfok. Ki kell mérni.
Ha nem találsz rajzot, add meg az STK típusát!
(#) patkany válasza reloop hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
4152 Ezek ha hibásak, azért jelét adják, minimum öli a biztosítékot. Vagy nem?
(#) patkany válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Google...
Amúgy ráhibáztál, csak az van a hátúlján. Egy pár rca in, csiptetős hangszóró csatlakozó, illetve a rendszer csatik.
Szívest örömest osztok meg veled képet a hátúljáról is, de nem lesz informálisabb...
Talán azért nem közöltem több infót, mert lehet, hogy ennyi áll a rendelkezésemre...
Illetve a gyártási szám, de az aligha fog előbbre vinni...

Hát ha kommunikácó van, akkor az valóban necces, kb. olyan mint eltalálni a lottó ötöst. De olykor mégis sikerül valakinek, és elég sokan vagyunk itt, hátha előbb utóbb akad valaki, aki tudja, vagy ötlete lehet, milyen kommunikácót használhat.
(#) patkany válasza uniman hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
A ház miatt vette meg az a valaki, az itt hirdetett d osztályút akartam belepakolni, csak meggondoltam magam. És nem egy hónap után kérdezem, hanem már lassan fél év után, illetve még akkor is melegében kérdezősködtem e felöl.
de hogy megválaszoljam az ok okozatokat, azért most, mert most jutott újra eszembe. Mert ezen kívűl, volt még 4, vagy 5 erősítőm még, nem volt létfontosság. Most kezdem eladogatni őket...
Következő: »»   2354 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem