Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller hőfokszabályzó
 
Témaindító: devid, idő: Feb 28, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 32
(#) djneo válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
Hali!!
Kűlted nekem a JLT-02 pákához a hőfokszabályzó nyák tervét még annyit szeretnék hogy az 5pol. DIN lábkiosztását is megtudnád mondani???

előre is kőssz
(#) isamisa válasza djneo hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
hali.
Haggyad majd én elküldöm
Isa

Szerk: mail ment
(#) tatabike válasza djneo hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
ITT van
  1. http://www.muszeroldal.hu/displaypicture.php?pic=dincsatlakozo.jpg
(#) tatabike válasza tatabike hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
itt megtalálod a DIN-bekötést...
(#) isamisa válasza tatabike hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
hi
Itt most nem erre gondoltunk.
A JLT-02 páka din csatlakozóval van és két pólus a hőelem másik kettő meg a fütést szolgálja.
Hogy más se maradjon le ide s berakom a képet amit MasterFoXX rajzolt.

Köszönjétek neki:

bekotes.GIF
    
(#) tatabike válasza isamisa hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
Ja, értem, és bocsi. Nem olvastam vissza...
(#) djneo válasza isamisa hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
itt is kőssz

a rajzon a felém forditott din látszik
jol gondolom???
(#) MaSTeRFoXX válasza djneo hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
Szia!
Akkor mégse küldöm E-mailbe...

Igen ez a feléd fordított csatlakozó

Üdv
MaSTeRFoXX
(#) djneo válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
kőssz!!

JLT-02 páka cstiján ugye

Bocs a sok kérdésért de ma jőtt meg a páka és holnap nekiállok a hőfokszabályzó nyák elkészitésnek remélem sikerűl
(#) MaSTeRFoXX válasza djneo hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
Igen, ez a JLT-2 höz tartozik Isamisa-val pont ugyanilyenünk van.
Ha nem hiszed mérd ki gáztűzhely fölött (a hőelemet én így mértem ki, kb 10-15centire a tűztől)
(#) djneo válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
Kőszi szépen
(#) djneo válasza djneo hozzászólására (») Máj 26, 2006 /
 
Hali!!
Lenne 1 kérdésem hogy a bt139-es triak helyett csak MAC8SN-t kaptam!
Ez jó lessz helyette vagy vegyek másikat ????

BT139: 16A 800V
MAC8SN: 8A 800V
(#) Sebi válasza djneo hozzászólására (») Máj 26, 2006 /
 
Bőven elég. Itt nem folyik 2A-nél több.
(#) szetty válasza Sebi hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Uraim. Mivel én is vettem egy JLT pákát (állomás nélkül). Úgy gondoltam összedobok egy kapcsolást hőfokszabályzásra (alapul vettem MaSTeRFoXX kapcsirajzát, és megspékeltem egy PIC-cel). Akit érdekel csatolom az EAGLE projectet. A kijelzét egy PIC16F88 végzi. Én még nem építettem meg de rajta vagyok. Ha kész szólok. Elöljáróban annyit, h a komparátorba bemenő mindkét feszültségszint a PIC két analóg portjára megy, és azt méri. Ha változtatjuk a potit, akkor a kívánt hőmérsékletet jelzi ki a PIC egy pár másodpercig, majd a páka aktuális hőmérsékletét jelzi ki.
Üdv,
Szetty
(#) Flash válasza szetty hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Ugyan nem Weller páka, de nem tud valaki valamit, a JLT-s páka hőelemének hőfokfüggéséről? Szeretnék én is egy vezérlést építeni hozzá, és ezeket nem lenne rossz tudni a "pontos" pákahőmérséklet megjelenítéséhez.
(#) szetty válasza Flash hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Hali,
Nekem a digit műszeremhez adtak hőmérő fejet. Én azzal fogom megmérni a páka hőmérsékletét, és mellette pedig megmérem az első műveleti erősítő utáni fesz értékét. Az kb 150-szerese annak amit a hőelem produkál, és így fogok felállítani egy aránypárt a picnek, amivel számolhat.
Mivel még csak a nyággyártásnál tartok, még nem mértem meg a pákát. Egyébként valami pár 10ed V-os fesz jön ki belőle. Meg is lepődtem, mikor az Ohmmérő negatív értéket mutatott, mert azt hittem, h valami termisztor van benne, de kiderült, h nem az.
Üdv,
Szetty
(#) szetty válasza szetty hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
itt megtalálod a választ a hőelemekről:
http://www.muszeroldal.hu/fullothers.html
(#) Flash válasza szetty hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Köszi a linket. Jó ki oldal . Az ITT található kalkulátorral okosan ki lehetne számolgatni, csupán annyi a baj, hogy fogalmam nincs, hogy milyen típusú a pákában a hőelem . Másik. Beállítottam egy B típusú hőelemet, beírtam neki 400°C-ot, és kiszámolt 786,504*10^-6 -on voltot, ami csöppet kevésnek tűnik, még akkor is, ha 150x-esre erősíti a műveleti erősítő. Bár ha nem gond, inkább megvárom a mérési eredményeidet, mert nekem sajna nincs a műszeremhez hőmérő
(#) szetty válasza Flash hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
Nnnnnnnna mérési eredmények születtek
Azt sikerült mérnem, h a páka csúcs hőmérséklete és a hőelem feszültségének viszonya a következő:
170 fokon (ez a hőelem helyénél magasabb) 9,1 mV
270 fokon 17,2 mV.
(#) reseter válasza szetty hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
Sziasztok!

Hasonló cipőben járok, mint az első hozzászóló, és a topicot végigolvasva úgy gondoltam megkérdezem, hogy véleményetek szerint, ha választhatok, akkor lr 82 (80w) / lr21 (50W) -et vegyek magamnak, ha árban ugyanúgy kijövök?

üdv: Gergő
(#) Placi84 válasza reseter hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
50W-osat, hacsak nem kapcsolókat vagy dugaljakat vagy nagyobb hőigényű alkatrészeket akarsz forrasztani! Normál NYÁK építéséhez 40-50W-os dukál
(#) Pulyka válasza Placi84 hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
Syasztok

Jol tudom-e,hogy Weller pákát nem szabad rákötni egyenáramra?
még akkor is,ha nem több mint 24 V?
igaz mi 18V-on használjuk,és persze hogy AC
(#) Ant válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 12, 2006 /
 
Hi!

Van egy nagy gondom ezzel a szabályzóval, nem kapcsol ki! Már kettőt építettem belőle és mindegyiknek ugyanaz a hibája, a triak nem kapcsol ki! A zöld led-re nem vált át, csak kkor ha kihúzom a konnektorból és utána visszadugom! Szóval az a kérdésem, hogy mindenkinek működött egyből, vagy valamit csinált- e az illlető vele mert az én két szabályzóm nem működik.

Ezt a kérdést már feltettem egy másik topicban!

Ant

pákaszz.zip
    
(#) mex válasza Ant hozzászólására (») Aug 12, 2006 /
 
A másik topicban javasoltakat kipróbáltad?
(#) Tom Lord válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 12, 2006 /
 
Félig.
A fűtőtest maga minden további nélkül bírja, nem károsodik.
Ha a "hagyományos" Wellered van, ahol a hegy szabályoz, azt hamar tönkreteszed.
A páka szabályozó kapcsolójának az érintkezője hamar összeég az egyenáram miatt, ezért azt célszerűbb váltakozó feszültségről táplálni, és lehetőleg a névleges feszültségén (24V AC).
(#) Ant válasza mex hozzászólására (») Aug 12, 2006 /
 
Idézet:
„Tegyél a második triac vezérlőelektródája és a test közé 470 ohmos ellenállást”

ezt nem próbáltam ki mert a többi ember 2-nem tett semmit oda, így én sem tettem, a többit átnézetem, megcsináltam.Megfordítottam a mt1-mt2-őt de így sem ment, ja és eddig fordítva volt, de mindegy, mert kétirányú...
(#) mex válasza Ant hozzászólására (») Aug 12, 2006 /
 
A fényképeken nem látszik a két triac,gondolom a hűtöbordától. Igy nem is tudjuk,hogy most kettő BT-van-e,vagy már átépitetted? Jó lenne abból a nézetből is kép. Ne érts félre csak segiteni akarok. Azt már látom,hogy a javasolt ellenállás beforrasztásához fel kell szedni a panelt,de én a helyedbe áldoznák rá egy kis idöt.
(#) Ant válasza mex hozzászólására (») Aug 12, 2006 /
 
A mac97a8-as az a kicsi to-92 es tokozásű a beforrasztott vezetékektől felfelé, a bt139-pedig a beforrasztott vezetékek.
(#) AtomCity válasza mex hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
Hello!
Én még nagyon amatőr vagyok, mert még csak 10.-es vagyok a suliban, és még egyelőre csak sajna elektrotechnikát tanulunk és nem elektronikát, de ez az alapja...
bocs hogy nem a kezdő kérdésekhez írom , de ide való...megértéseteket előre is köszönöm...
-1.kérdés:a "kattogós" magnastat Weller pákát lehet hőfokszabályozni??? mert abban eleve van 1, mert ha eléri a hőmérsékletet, akkor kikapcsol, mert elveszti a mágnesességét...a hőfokszabályozásra a meglévő kapcsolásokat/ből használnék... amiket persze ti kösdtetek
-2.kérdés: ezekben a kapcsolásokban vannak IC-k, amik nincsenek benne az áramkorben, miért???
alul meg felül vannak és pl IC1B, IC1C, IC1D néven vannak...
mik ezek, ezekkel helyettesíthetők, vagy mi???
-3.kérdés: mi az a műveleti erősítő???
-4.kérdés: a 2. csatolt képen mi az, hogy Páka hőelem, és páka fűtés??? hát nem a hőelem fűt???
Bocs ha sok hülyeséget kérdeztem és mondtam, de meg szeretném tudni ls tanulni!!!
a válaszaitokat előre is köszi!!! Peti
U.I.: azért választ írtam mexnek, mert nem tudom hogy hol és hogyan kell saját kérdés feltenni a témában...
(#) AtomCity válasza AtomCity hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
ja és szerintetek milyik kapcsolás a jobb???
bocs hogy ilyen sokat írtam de nem tudtam rövidebbre fogni
Következő: »»   2 / 32
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem