Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gyűjtőmunka suliba!
 
Témaindító: Fradi88, idő: Máj 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Fradi88 hozzászólása Máj 16, 2006 /
 
A gyűjtőmunkám címe:Műveletek végzése passzív áramköri elemekkel.
-(kb4-10oldalos gyűjtőmunka)
Sajnos nem nagyon találtam róla semmit
Megköszönném ha valaki tudna segíteni Eléggé sürgős!
Köszönöm előre is!
(#) Sebi válasza Fradi88 hozzászólására (») Máj 16, 2006 /
 
Mire gondolsz? diódás vagy-kapu, és kapu stb?
(#) creative válasza Fradi88 hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
Hello!

Figyelj ha nem találtál róla semmit akkor nem is kerestél Mivel itt is van a kapcsolások között kondenzátor ellenállás egyenirányitás félvezető kapcsolások meg ilyenek szóval alapötleteket biztosan találsz ha meg prefixumok kellenek akkor legalabb azt mond meg hogy milyen szamitashoz mert igy eleg cifra lenne leirogatni egyebkent szivesen segitek.

Ha 4-10 oldal kozott kell irni az egy ket passziv elemmel kitoltheto tekercs ellenallas kondi
ha van kedved vedd bele meg a diodakat es pillanatok alatt megtelik az a par oldal
(#) vicsys válasza creative hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
Idézet:
„...passzív áramköri elemekkel”

Tehát:
ellenállás
kondendenzátor
induktivitás (tekercs, trafó)
Az összes többi amit felsoroltatok, már a félvezető kategória...
Szerintem Fradi keress rá a neten és elsőnek definiáld a fenti alkatrészeket. Írd le a jellemzőiket és az anyagukat. Utána elemezd a soros és párhuzamus kapcsolások eredőjét, majd jöhet a két Kirchof törvény...Én megspékelném 1-2 képpel is.
[link=http://www.tar.hu/fizfoto/fizfoto3.html]http://www.tar.hu/fizfoto/fizfoto3.html[/link]
[link=http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/_alapkapcsolasok.html]http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/_alapkapcsolasok.html[/link]
(#) Placi84 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
Itt egy tétel, talán segít az alapok kiírásához.

1. Tétel.doc
    
(#) Fradi88 válasza Sebi hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
Nem nagyon szeressem az elektrót,nem is értek hozzá)
Ma megkérdeztem mi is lenne ez a témakör és a tanár azt mondta hogy ellenálások és azok különböző kapcsolásaival milyen műveleteket lehet létrehozni
(#) Fradi88 válasza Fradi88 hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
Meg az hogy max azt eltudom mondani mik a passzív áramköri elemek,de ha leírom neki mi az ellenálás stb..kiröhög hogy ez nem óvoda)
(#) pitkin válasza Fradi88 hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
Írd csak le neki egészen nyugodtan, különben mi a fenét írnál 4-10 oldalon keresztül.
(#) Topi válasza Fradi88 hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
Nehogymár 10 oldalas tanulmányt kelljen írnia egy középiskolásnak az analóg/analogikai számítógépekről...
Egyébként a tanárod ezt akarja olvasni a dolgozatodban.

Az a témakör/tudományág ami ezzel foglalkozik, az az analogikai számítógép. Merthogy létezik ám analóg számítógép is. nem csak digitális...
Komoly számításokat lehet végezni egy egyszerű ellenállás kondi párossal...

Szal a keresendő szó: analóg számítógép.

Erre rá fog harapni...
(#) Kera_Will válasza Fradi88 hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
Háááát nem is olyan egyszerű az az ellenállás és az összes passziv elem se mint ahogy azt gondolnád.

Vegyük azt az egyszerű esetet hogy ideális és valós
elemek tulajdonságai.Valós alakatrészek helyetesítő képei, mert minden alkatrész rendelkezik mindenféle soros/párhuzamos R L C paraméterrel is.
Ezeket olykor olykor elhanyagoljuk pl.: egyenáramúlag mert nem számottevőek. DE amint váltó áramú körbe kerülnek egyből előkerülnek... stb!

Avagy a legyártásuk folyamán előkerülnek és ellenük küzdenie kell a gyártmánytervezőknek.
Avagy ha már így sikerült legyártani akkor milyen áramköri környezetbe építhető be az adott fizikai / váltóáramú/terhelhetőség/átütási szilárdság ...stb tulajdonságaik mellett... na jó ez már 1 kis anyag és gyártás ismeret is. De kell a rizsának nyersanyag akkor meg tudsz válogatni ... ...
Csak győzzed a téma anyagait olvasni abból kiírni a lényeget ...


Szóval ez szép kis témakör ... és sok sok mindent lehet róla írni
(#) Fradi88 válasza Topi hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
Na szóval rákérdeztem erre az analóg sz.gépre de azt mondta nem erre gondolt,amúgy is ez a téma már másnak ki van osztva
Ez a műveletek végzése passzív áramköri elemekkel az egy külön téma.

kapcsolási rajzokkal bemutatva,értelmezve..
már annyira idegesít
(#) vicsys válasza Fradi88 hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
Fradi!
Ez milyen iskola? (Közép, fő v. egyetem...)
Nálunk a fősulin elég volt az a word-os leírás, amit Placi odatett...
(#) Fradi88 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
Középiskola 3. osztály.
(#) pitkin válasza Fradi88 hozzászólására (») Máj 18, 2006 / 4
 
Lehet pl. feszültségosztóként felhasználni ellenállásokat vagy úgynevezett sönt ellenállásként (áramosztó).

Logikai műveleteket is meg lehet valósítani pl. AND (és) OR (vagy) , illetve ezek negáltjai vagyis NAND és NOR. Ezek az egyszerű kapcsolások ellenállásokból és diódákból épülnek fel. Lehetséges , hogy ezekre gondolhatott a tanár ?
(#) Fradi88 válasza Fradi88 hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
Holnapra elvileg le kellene adni,de talán talán kihúzhatom keddig...igaz nincs sok esély:guluszem1: és az a baj hogy ennek a dogának elég nagy a tétje(((((


+kapcsolási rajzokkal is ki kell egészíteni.
(#) Topi válasza Fradi88 hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
Hát nem leadás előtt 2-3 nappal kell elkezdeni
Így nem nagyon tudunk segíteni. Sokan éjjszakázunk itt az oldalon néha, de ez most meghaladja a képességeinket szerintem
(#) Fradi88 válasza Topi hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
Nem 2-3 nappal előtte keztem el,csak 2 napja találtam rá erre az oldalra

Hát igen és 3.-sközépiskolásnak ilyet adnak fel
De utálom ezt az elektrót))Bocsi tudom ti nem így vélekedtek)
(#) pitkin válasza Fradi88 hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
Felteszek valamit hátha hasznát veszed

logika.jpg
    
(#) Fradi88 válasza pitkin hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
Köszi
(#) Fradi88 válasza Topi hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
Holnapra tuti hogy nem tudom leadni....
Megpróbálom keddíg elhalasztani
Köszönöm mindenki segítségét,ha valaki tud ötleteket adni az keddíg nyugodtan írjon,biztos sikerül valahogy
Igérem kedd délután elfogadom valaki megoldását!
(#) Fradi88 válasza Fradi88 hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Háhá sikerült elérni hogy kedd legyen
(#) Fradi88 válasza Fradi88 hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Valakinek végső ötlete mit is csináljak ?
(#) Fradi88 válasza Fradi88 hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Utolsó ötlet valaki?
22.00kor lezárom.köszi az eddigi segítségeket!
(#) Fradi88 hozzászólása Máj 23, 2006 /
 
Miután nem tudtam beadni az előző gyűjtőmunkát az ismert okokból így új témát kértem
A tanár azt mondta rámbízza milyen témáből gyűjtök

Olyan segítséget kérnék hogy válasszunk olyan anyagot ami (én számomra is érthető ) érdekes,lehet róla mit írni,akár képekkel is illusztrálni,és középiskola 3.osztálya alatti tanúlmányokat nem megismételve.Lényeg hogy tuti 5-st kapjak rá!
Csütörtökre kell bevinnem.
(#) luxmanpower válasza Fradi88 hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
De jó feladatokat találnak ki nektek Akkor minek van a tanárbácsi, ha nektek kell az anyagot összeszedni?
(#) vicsys válasza Fradi88 hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
Fradi! Ne nyissál már állandóan új topicot akárhányszor új határidőt kapsz! Egyébként is konkrét dologgal kellene a többiek strapálni! Irgum burgum! Azt a 7 meg a nyócát!
Nem akarom a glóriámat fényezni de:
OLVASNI való
(#) luxmanpower válasza vicsys hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
Ja akkor ezért nem tudtam én belépni a másikba
(#) Norberto válasza Fradi88 hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
Jó munkához idő kell...így tartja a mondás...(és ez a valóságban is tényleg így van)

Úgyhogy hiába rakunk itt neked össze akár 600 oldalas anyagot, ha nem leszel képes összefűzni egyetlen, értelmes, 5-ÖS SZINTET ELÉRŐ anyaggá az egészet.

Meg igazából azt sem tudjuk, hogy hogyan álltál az elektroval...mert van 2 típus:

- egyik típus: akit érdekel (de ez az illető azt is meg tudja mondani, hogy az elektro mely területei érdeklik főleg, és nagyjából mihez ért)

- másik típus: benn ül az órán, haverjaival jól elvan, tanárra rá se szarik, aztán év végén gyorsan javítania kell, nehogy meghúzzák...

Először is tudnunk kell, melyik csoportba tartozol. Aztán azt is tudnunk kell ebből ítélve, hogy mely témák fognap meg leginkább az elektron belül (ha megfognak). Valamint azt is tudnunk kellene, hogy miket tanultatok (vagy tanítottak) eddig a suliban, nehogy véletlenül egyetemi szintű anyagokat adjunk közre...

(Egyébként a végén is megsúgom: ha a fentiekre válaszolsz, és esetleg el is kezdünk majd gyűjteni anyagokat, akkor naggggggyon-de NAGGGYON meg kell erőltetned magad ahhoz szerdán estefelé, hogy az "igényes" remekműre másnap 5-öst kapj...)
(#) luxmanpower válasza Norberto hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
Nem akarok elhamarkodottan ítélni de ha tuti ötös kell, akkor valószínűbb a "másik típus"
(#) vicsys válasza luxmanpower hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 

Idézet:
„...tanárra rá se szarik...”
dehogyisnem!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem