Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3424 / 3573
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 21, 2022 /
 
Igen.
A rossz termés annyira nagy kárt okoz, hogy annál már csak a bő termés kártékonyabb.
(#) madzagos válasza szs hozzászólására (») Aug 21, 2022 /
 
15 Hektár kukoricát tárcsáztam le trágyának. Úgyhogy eléggé bukó lett ez az év.
(#) szs válasza madzagos hozzászólására (») Aug 21, 2022 /
 
Vágom én. Nem a Gvadányin lakom már 25 éve, és nem is ott születtem. Én is beszántanám, amit fölöslegesen vettem (vetettem). Ha mutatok egy teherautót, amelyet évente egyszer használok, akkor megszánsz?
Nem kell, mindig útáltam sajnáltatni magam. Mindenki a saját kárát viselje.
(#) Gafly válasza madzagos hozzászólására (») Aug 21, 2022 /
 
Túrkevére jövet/menet megálltunk a "határba" pipilni.
Sem kukoricából, sem napraforgóból nem "csórtunk semmit", mert nem volt mit.
Ha véletlen lenne valahol kettő pici zöld folt, az út mellett, akkor azok mi lehettünk.
Sajnos szerintem meglehetősen igazad van.
(#) nagym6 válasza madzagos hozzászólására (») Aug 21, 2022 / 1
 
Van ahol még trágyának való sem lett, 15cm elszáradt száracskák az egész nagy tábla.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2022
(#) madzagos válasza szs hozzászólására (») Aug 21, 2022 /
 
Hagyjuk ez meddő beszélgetést. Egyébbként azért vetettem kukoricát hogy legyen bevételem, nem pusztán szórakozásból. Mutassak én is egy traktort amit évente 3 nap használok? De minek? Nem panaszkodom. Ilyen a mezőgazdaság.
Részemről befejeztem.
(#) szs válasza madzagos hozzászólására (») Aug 21, 2022 /
 
Ha(!) nem panaszkodni akartál, -hát meg is egyeztünk. Csak akkor minek pocsékoltuk a betűket?
Itt a tanyavilágban akkor is elvagyunk, ha panaszkodunk -még jobban, ha nem.
Nagy kár mindig győztesen rendreutasítani azt, aki a ellentmond a divatos kesergésnek...
(#) nagym6 válasza madzagos hozzászólására (») Aug 22, 2022 / 1
 
Bocs, valahogy véletlenül adtam egy negatívot, most vettem észre, töröltem.
(#) Udvari Zsombor válasza szs hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Tegyük félre a "morgást". Éjjel ismét volt eső, jelenleg csendesen szemerkél, így még nem néztem meg, hogy mennyi esett, viszont az eső folyományaként csak 17°C van kint, pedig elvileg még kicsit nyár lenne, annak ellenére, hogy már elmúlt augusztus 20.
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Hétvégére még mondja a strandidőt.
Itt is esik. Szerencsére a szél nem fúj, mint felétek.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2022
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Éjjel jókor is esett -akkor (engem) egyáltalán nem zavart
Sőt, ma hajnalra nálunk is volt nyoma.
(#) tbarath válasza szs hozzászólására (») Aug 22, 2022 / 1
 
Idézet:
„Nos, ugyanez igaz a városi esővárókra. Olvasták valahol, hogy jó az eső.”

Már bocsánat, de a városba _is_ kell az eső. Nem olvastam, csak láttam, hogy már a kisebb fák is kezdtek kiszáradni az udvaron, a fű már régen kiégett. (Ez csak a mikrokörnyezetem, és persze tudom, hogy máshol még nagyobb a baj, és nyilván van, amikor rosszkor jön az eső.)
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2022
(#) szs válasza tbarath hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Hát, ha ti továbbra is boldogak vagytok tőle, hogy én megáztam, és még bele is magyarázzátok a megázásom szükségességét -hát kívánom nektek is
Mint mondám: nem ti áztatok, az ablak mögül könnyű.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2022
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Aug 22, 2022 1 / 1
 
De nekünk is lesz sokkal drágább áron az élelmiszer ha eső hiányában kisül a termés pld.: kukorica stb., mint ahogy ebben az évben lett.
(#) zolika60 válasza szs hozzászólására (») Aug 22, 2022 1 / 3
 
Bárki mehet az ablak mögé neked nem szükséges megázni. Elég ha a vetés ázik.
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 

Ti csak írjátok, írjátok
Az volt, hogy Zsomborral megvitattam, hogy én egyáltalán nem vágyom esőre szombaton. Aztán meg is írtam neki, hogy teljesült a vágya, és pont én meg megáztam. És megemlegettem a nevét.
És csak azt a hülye vetést hajtjátok. Mit vetettetek augusztusban? Max bukfencet.
Leírjsm helyettetek a vetés szót 99-szer?
Ha levágja a lábad a villamos, akkor bizonygassam, hogy a villamosra nagy szükség van? És nekem továbbra is maradt lábam?
Igen, van szükség rá. De én jobban tudom, mi esett rosszul
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2022
(#) szs hozzászólása Aug 22, 2022 /
 
Tessék, kép a "vetés"-ről
Nem vetés van, betakarítás volt is, és ha távolabb nézel, lesz is. Ha bejön az álmotok, a hetes eső, akkor megsüllyed a gép -nem betakarít. Csak fejvakarászás. (No nem, mert van annyi eszük: akkor bele sem mennek)
(#) Moderátor hozzászólása Aug 23, 2022
 
Továbbléphetnénk a kell eső - nem kell eső témán?
(#) mek-elek hozzászólása Aug 23, 2022 / 1
 
Nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja....
(#) Rosszmáj hozzászólása Aug 23, 2022 /
 
Akkor takarítsunk!
Szerintem már kérdeztem, de a bennem lakozó fekete lyuk benyelte a választ.
Van pár régebbi ledes lámpa, morzsaporszívó, stb. A műanyag burkolatuk az évek múltával ragacsos lett. Mivel lehet lepucolni? Hirtelen csak benzint találtam, de az nem szedi le.
(#) Skori válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 23, 2022 / 1
 
Semmivel, az anyaga rohad szét - esetleg hintőporozni lehet, hogy ne ragadjon.
(#) mek-elek válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 23, 2022 / 1
 
Én a gumiból indulnék ki, denaturált szesszel próbálkoznék, de műanyagja válogatja...
(#) Gafly válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 23, 2022 / 1
 
(#) Ge Lee válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 23, 2022 / 1
 
Nekem az egyik akkus fúróm markolata lett ilyen, egyedül a nitrohigító szedte le, de az is kínkeservesen és az sem tökéletesen. Úgy jött le, mintha ragadó folyékony műanyagot vagy gumit kellene levakarászni róla, részben oldotta részben nem, és jó sok rongyot elhasználtam rá.
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 23, 2022 / 1
 
Jó hogy említetted.
Régóta töltök le onnan szerviz könyveket, de most regisztráltam oda is.

( Hiába no, a gyűjtő szenvedély. )
(#) Bakman válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Általában ezek gumival bevont műanyag alkatrészek, a gumi bomlik el idővel. Denaturált-szesz, nitrohigító, izopropil-alkohol, féktisztító. Mindegyik oldja ilyen-olyan mértékben de ahogy előttem írták, a kínkeserves dörgölést nem helyettesíti egyik sem.
(#) Rosszmáj válasza Bakman hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Kösz mindenkinek.
(#) Topi válasza tépapa hozzászólására (») Aug 24, 2022 / 1
 
Azért vannak politikai hirdetések (persze annak ellenére, hogy a HE oldalán kifjezetten le vannak tiltva a Google politikai hirdetésnek jelölt tartalmai), mert a T. felhasználó korábban olyan oldalakat nézett.

Valószínűleg Gafly "helyi gazdag nőket" keresett, más meg lehet hogy B30-as téglát vagy rollert. (bocs Gafly a viccért, ezt a feldobott labdát nem hagyhattam ki...)

Az internet, és az adott személy saját böngészési előzményein alapuló targetált hirdetés a jelen világ sajátja, és ismerni, érteni szükséges. Más különben még valaki olyan képzelt világban találja magát, ahol...

Ha valaki nem néz olyan tartalmat, nem is fog hirdetésként olyat kapni.
Természetesen más kérdés, hogy lehet politikai hirdetés a HE-n (még akkor is ha valaki olyat nézett korábban), mert külön kifejezett tiltás van beállítva a HE oldalon minden politikai hirdetésre, tehát megköszönöm ha az érintett elküldi, hogy milyen politikai hirdetést látott.
(#) tépapa válasza Topi hozzászólására (») Aug 24, 2022 /
 
Értem.
Köszönöm szépen a választ.

***
Ennyi pont elég.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) bbb hozzászólása Aug 24, 2022 / 2
 
Sziasztok!

Egyik barátom felesége és a munkatársai közel húsz év után tavaly év elején mondtak fel a Szépművészeti Múzeumban. Munkakeresés mellett megalapították a Palladion Műhelyt.
A Palladion Műhely egyik fontos célja, hogy játékos fejlesztő programok révén szórakoztató formában ismertessék meg a gyerekekkel a klasszikus ókor világát, az európai kultúra közös gyökereit. Idei tanulmányi versenyükön kb. 2000 gyerek vett részt az ország minden tájáról, sőt határon túlról is. Minden anyaguk szabadon hozzáférhető, a versenyeik ingyenesek. Honlapjuk címe palladion.hu, a Facebook-on Palladion Műhely néven találhatók meg. Most nyáron az Edisonplatform 100-as listára is felkerültek, ami nem kis dolog.

Van egy közönségszavazás, ahol a listán szereplők közül lehet választani - viszont a szavazatérvényesítés sajnos csak facebook profillal működik. Bővebben: Link
Aki úgy érzi, hogy munkájukért megérdemelnek tőle egy voksot, tegye meg, hogy segíti őket ezzel.

Köszönöm!
Következő: »»   3424 / 3573
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem