Fórum témák
» Több friss téma |
Köszönöm a válaszokat.
Gafly: Nincs mit, én is erre gyanakodtam, mert a másik mérlegnek nincs baja, gondolom azért nem volt az olasz olyan balf. hogy másik programrészt írt volna a két mérlegnek. Teaway: Igen de nem hisznek nekünk, a programban semmi hibát nem találtak. holott a progi 20-30% hibás Suba53: Jó a sejtésed, Telepítéskor is inkább fülét-farkát behúzva meghunyászkodott, a cégnél mi vagyunk a ranglétra legalján miatta. Ha kell valami akkor csak másik főnök segítségével tudja elérni. pl.: alkatrész igénylés. Nálunk a pénzügy jobban tudja mi kell a géphez...plusz Sok szerelési hiba miatti dolgokat is a cégnek kellett kifizetni, a telepítőcég semmi felelősséget nem vállalt Cinema: Köszönöm, ahogy lesz lehetőségem ránézek, én is először a kábelezésre gyanakodtam, mert elég gány volt a kivitelezés.Az olasz csak összedobta, megkapta a pénzt és pá. Volt olyan hogy egy phoenix komunikációs panel az egyik mérlegnél ez egy negyedik 120kg os mérleg el is felejtkeztem róla de ez se csinál olyanokat mit a rossz. két év után tönkrement. Rá lett fogva hogy az ipari elektronikát csak két-három évre tervezi, és vennünk kellett másikat. Ott is a szerelési hibára gyanakszom. Még egyszer köszönöm a válaszokat.
Nekem egyszer régen egy öreg mérleges azt mondta, hogy a nyúlásmérő bélyegek tudnak "elrepedni". Ezt úgy tesztelte (egy Micra bolti mérlegről volt szó), hogy ráütött egyet a mérőlapra és megnézte, hogy visszaáll-e 0-ra. Nem tudom mennyire szívás szerelni, de én a mérőcellák cseréjével kezdeném ha a mechanika amire fel vannak ragasztva egyforma.
A két mérleg kimenetét nem lehet felcserélni? A "kiértékelők" messze vannak egymástól? Esetlegesen az összesodrási pont tiszta, és rendesen össze van rakva?
Köszönöm a javaslatokat.
Közel vannak, de mivel nem vagyok mérleg szerelő mérnök, hanem csak egy mezei mechatronikai technikus aki a termelésen van és nem a karbantartáson nincs jogom belenyúlni. Csak annyit tehetek, hogy utána nézek, kérdezek és ha van valami ötlet akkor az illetékeseket kihívjuk. Mivel a programmal a kiépítéssel a mérleg telepítésével más foglalkozik.Azt hogy melyik céget hívjuk ki hát, nem hívhatunk ki mindenkit egyesével. + Olaszokat és Lengyeleket kellene ki hívnunk. ott meg nem tollal vagy ceruzával írják a számlát... Lucifer: A cella repedésekor úgy tudom hogy nem ingadozik, imbolyog a súly, legalábbis ezt olvastam. Én is inkább a kábelre, ill. a betápra gyanakodtam. Most éjszakás vagyok, a főnökkel nem nagyon találkozok, jövőhéten majd elmondom neki mit sikerült megtudnom aztán vagy kihívja a szakikat vagy nem. Ha bele is megy akkor is a tapasztalataim alapján legalább egy fél év amire ideérnek. Sajna ennél többet nem tehetek. Itt ha nem egy egyszerű 1f dugvilla bekötéséről van szó, hanem pl egy 3f-ról, akkor szakembert kell hívnunk mert nálunk mindenki tudatlan csak a főnök nem az Köszönöm még1x
Szia!
A mérőcellák szigetelési ellenállás változása okoz(hat) ilyen hibát,többek között. Nézd meg a mérőcellákat közösítő dobozt, hogy nincs-e hideg kötés, ha trimmer poti van benne a hibafeltárás idejére zárd rövidre, mert csuda dolgot tud művelni a mérleggel egy 3 forintos 200ppm-es trimmer. Nézd meg, hogy nincs-e földhurok, ennek a legegyszerűbb módja, hogy a mérőcella közösítő dobozban minden cella árnyékolását lekötöd a földpotenciálról. Ha mindent rendben találsz, akkor a mérleg és a műszer közötti összekötő (fő kábelt) is ki kell mérni (szigetelési ellenállás). Mi nem használunk utilcel cellákat, de véleményem szerint a gyári specifikáció >5Gohm szigetelési ellenállást ad meg. Találkoztam olyan mérőcellával, ami pár 100Mohm szigetelési ellenállással még vígan működött, de én 2Gohm alatt cserélem... Szigetelési ellenállás mérése: kikötöd a mérendő cellát, az árnyék és valamelyik belső ér között max.: 100V mérőfeszültséggel, megfelelő műszerrel méred a szigetelési ellenállást. Egyenlőre ennyi, ha kell még infó keress. Udv. mérleges
A bélyeg elrepedni nem tud, de a hordozó fémről-mivel ragasztott- leválhat. A leválást egyéb ok mellet a mérleg ütögetése(!) is okozhatja. A mérleg nem szereti a gyors dinamikus erőhatásokat.
üdv. Mérleges
Az ütés gondolom a teszt része, hogy a repedt bélyeg vagy törjön el teljesen, vagy maradandó károsodást szenvedjen. Az ütés erejének meg akkorát választ ki, ami a hibátlan bélyeget nem károsítja. Én is hasonlóképpen kezelem a rollerem, inkább a szervíz alatt törjön el, mint alattam menet közben
Sziasztok!
Van egy Soehnle Atraction konyhamérleg, négy mérőcellával. (háromvezetékes) Az egyik cella füstös. Lehet ezt cserélniegyenként, ha van, vagy csak négyet? Hozzá lehet jutni ilyen cellához valahol? Gazdaságos a javítása? Köszönöm a válaszokat!
Ha kicserélsz egyet is, hogyan hitelesíted? Amihez csatlakoztatva volt ic, az nem ment tönkre? Ha nagyon akarsz kísérletezni, valami hasonló másik rossz mérleg jó lehet donornak.
Sziasztok!
Van egy Sartorius Cp324S mérlegem, használtan, hiányosan vettem a hobbyCNC fórumon. Burája nincs, de nem hiszem hogy ez most releváns. A mérleg működik, lehet mérni vele, de sajnos van egy nagyon jelentős hiányossága: Borzasztóan eltérő eredményt mutat, attól függően, hogy hova teszem a serpenyőn a tömeget. A mérleg d=0.1mg-os, a gyári katalógusa alapján +-0.3mg-on belül kellene lennie az "off-center loading error"-nak, 300g-mal vizsgálva(elvileg). Nekem csak egy 50g-os súlyom van, de ezzel is bemérve 0.040g eltéréseket mutat. Pont a serpenyőtartó tüske fölé téve mutat egy értéket, aztán jobbra-balra-előre-hátra téve mindig mást mutat. Monolitikus elektromágneses cellája van, amin lehet(ne) állítgatni a terhelés excentricitást, de nem hiszem, hogy ekkora mértékben. A mérlegnek amúgy mindene működik megfelelően. Kalibrálja magát, beméri a hajszálat is, ez az egy, amivel találkoztam. Ki van szintezve, le van ellenőrizve, zavarszűrt a tápja, stb. A tüske, amire a serpenyőt kell tenni, nem görbült, legalábbis szemmel nem láthatóan. A serpenyő nem ütközik fel sehol, jól áll a helyén. Van esetleg ötletetek, merre érdemes indulni? Máté
Sziasztok!
Nem tudom melyik topic lenne jó,ezért itt kérdezek. Egy ismerősömnek kellene egy olyan mérleg, ami kb 20kg-ig mér és be lehessen rajta állítani, hogy mondjuk ha eléri az 5kg-os beállított mérés határt, akkor kiadjon egy jelet,vagy meghúzzon egy relét, amivel egy rákötött eszközt lehet vezérelni. Létezik ilyen gyárilag,vagy milyen néven kell ezt keresni? Még egy fontos dolog,hogy ne elemes legyen, hanem hálózatról,vagy adapterről működjön.Olyan kivitelben kellene,mint az asztali mérlegek.
Csodálnám ha nem lenne gyárilag ilyen funció, ajánlom figyelmedbe a katalógust. Én nem töltöttem le, de ingyenes...
Ugyanakkor valószínűleg aranyárban vannak. De ahogy nézem, eléggé alapkivitelben is benne van a soros vonalon a mért érték kiadása, amit egy akármivel (Arduino/PIC, stb.) fel lehet dolgozni. Használt mérleget meg talán lehet olcsóbban is kapni. Talán "adagoló mérleg" az egyik helyes kifejezés rá...
Köszönöm, átnézem. Közben kaptam egy másik tippet is, állítólag a klímások használnak valami hűtő közeg mérő ketyerét, majd annak is utána nézek.
HX711 és egy megfelelő mérlegcella nem opció?
Nem ismerem ezeket a mérő cellákat. Igazából komplett mérleg lenne jó, amin lehet állítani könnyen,hogy milyen értéknél adjon ki jelet.
Sziasztok!
Van egy Soehnle Page Profi konyha mérlegem, ami egyszer csak a videón látható hibát produkálta. Bekapcsolásra csak annyit ír ki, hogy "E Err" .Elem csere megtörtént,de akkor is ezt csinálja. Sajnos a leírás, amit találtam hozzá,ezt a problémát nem taglalja. Esetleg találkozott már valaki ilyen problémával? Gondoltam meg kérdezem,mielőtt szétszedném.
Sziasztok!
El tudná valaki magyarázni,hogy ezek a mérő cellák hogyan működnek? Azt értem hogy a három vezetékből kettő a betáp,egy pedig a kimenet, de mi alapján generálja a kimenő jelet? Húzásra,nyomásra,mágnesre,vagy mire?
Szia!
A linken valószinüleg egy mérlegcellát látunk: https://hu.wikipedia.org/wiki/M%C3%A9rlegcella Ezek általánosságban nyúlásmérö bélyeggel müködnek: https://hu.wikipedia.org/wiki/Ny%C3%BAl%C3%A1sm%C3%A9r%C5%91_b%C3%A9lyeg Ha három vezetékes a cella akkor valahogy igy nézhet ki: https://www.datasheethub.com/50kg-half-bridge-load-cell-sensor/ Belsöleg a kapcsolása ilyesmi lehet: http://my-pointsof-view.blogspot.com/2013/03/half-bridge-load-cell.html Tehát ha a lemez középsö T-alakú szára hajlik a nyúlásmérö növeli ellenállását és mivel sorba van kapcsolva egy azonos ellenállású de nem megnyúlló nyúlásmérövel a kapcsolódási pontjuknál (ez maga a kimenö jel) lévö feszültség megváltozik. Húzásra és nyomásra is reagál, csak a jel polaritása változik meg.
Sziasztok!
Szeretnék egy max 150 kg-os mérleget építeni (50x90cm alapterületű méhkaptár mérésére). Az elektronika megépítése menni fog egy HX711 segítségével, de hol találok tapasztalatot a mechanika kialakításával kapcsolatosan? Ha 1 pontos "load cellt" tervezek, akkor hogy szereljem fel a tetejére a tálcát, amelyre ráteszem a kaptárat? Ha meg 4 cellást használok, akkor hogyan biztosítom az egyenletes súlyelosztást a cellák között? (Vagy mindegy, hogy miként oszlik meg a súly a lábak között, szerintem NEM!) Úgy érzem, hogy 4 cellás esetben brutális erősségű (torzió, elhajlás) alaplapot kell szerezzek cellák alá.
Szia!
Miből akarod elkészíteni? Itt egy minta. Igaz ez kissebb, de elkészíthető más méretben is. Lényeges az alja és teteje párhuzamos legyen. Üdv.
Gyári mérlegekben is csak egy cella van, elvileg bírja, különösebb alátámasztás/megvezetés nélkül is.
Lehet négy cellásat is építeni, a cellák által mért tömegeket összeadod és meg is vagy. Nem kell egyenletes eloszlás. Egy trükk van (inkább előrelátás, nem feltétel), jó, ha egy cella is elbírja azt, amit négy cellára számolsz. Magyarán ne menjen tönkre a cella, ha véletlen az egyik sarkára rakod (ejted) a mérendő kaptárt. Lásd melléklet. Ezekben két fém keret van, a kettőt a mérlegcella köti össze. Nem kell túllihegni.
Készítettem egy prototípust, 0-20 kg-os cellával (aliexpress minőség). Megalkottam a mechanikát, oldalirányban nem túl stabil, de most nem ez a lényeg.
Beüzemeltem a cellát, adja az adatokat. Tettem rá egy DS18B20 csipet. Észleltem, hogy hőmérséklet változásra nagyon érzékeny. Több kísérletet is végeztem, egyet közreadok. Kitettem a belső ablakpárkányra a mérleget. És ablaknyitással változtattam a hőmérsékletet.a A vízszintes tengely a mérések sorszáma, a narancs adatsor a hőmérséklet 13 és 22 fok között. A kék adatsor a mért (normált) értékeket mutatja. Érdekes, hogy a (gyors?) hűléskor túlreagál, a lassú melegedéskor stabilizálódik. Viszont stabil 22 fok esetében is csökken a mért érték. Nekem a pár grammos változás is fontos. Van valakinek közzétehető információja, hogy kell kezelni a hőmérséklet változásokat? Hőmérséklettől függő "tára" kompenzációval kezelhető? Jobb cellát kell vegyek? Minden tapasztalatot hálásan fogadok.
A HX711 nem túl jó választás, próbálkoztam vele, de nem erőltettem. Keress valami jó 24bit-es A/D-t, azzal lehet jobban jársz. Valamint jobb ha teljeshidas mérlegcellát használsz. Nem szabadna ekkora hőmérsékletváltozásra elmásznia.
Köszönöm a választ. Nem túlzottan értek a témához, de tudtommal a HX711 "csak" egy erősítő és protokol konverter, a hőmérséklet elmászást a cella méri.
Milyen kaptármérleget akarsz, ahol néhány gramm változást is kiakarsz jelezni? Nem egy mérést, hanem több átlagát kell megjeleníteni. Mérni kell a hőmérsékletet és változással kompenzálni kell a mért súlyt. Én 4 cellást építettem, úgy emlékszek 1% alatt volt a mérési hiba. A mérleget szabadban használod, ott nem nagyon fordul elő hirtelen nagy hőmérséklet változás.
Szia!
Jól értem, hogy 20kg-os cellával 1 gramm változást is ki szeretnél mérni? Ez 1/20000 pontosságot, azaz 0,005%-os pontosságot kíván, ami azért nagy elvárás még a mérőcelláktól is. Ha utána olvasol, a drágább, precízebb mérőcellák érik el csak ezt a szintet, amik ára akár 100e forint is lehet. Szóval az aliexpress minőségtől ezt ne várd. Egyébként a HX711 erősítője sem ilyen stabil, és általában a cella feldolgozók többsége sem tudja ezt pontosságot. Ezen problémák kezelését a legtöbb mérleg alkalmazás valamilyen trükkel, például folyamatos offszeteléssel igyekszik megoldani. Nyilván javít a mérés hőkompenzáltságán, ha a használt mérlegcella hőmérséklet függését előre felveszed, és méréskor ez alapján kompenzálsz. Idézet: „A mérleget szabadban használod, ott nem nagyon fordul elő hirtelen nagy hőmérséklet változás.” Felkel a nap és telibe süti? |
Bejelentkezés
Hirdetés |