Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kijelző probléma
 
Témaindító: fureszk, idő: Máj 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) fureszk hozzászólása Máj 26, 2006 /
 
Hy all!
van egy 7szegmentes kijelzőm (vagy 8 )
egy 9v-os elemről egy szegment úgy megy, ha berakok elé egy 560ohm-os ellenállást. az ellenállás másik lábáról kötögetem a megfelelő lábakra a dolgokat. de gíy nem ugyanakkora a fényerejük mintha csak egy szegmentet "hajtanék meg" vele. ezt hogy lehet kiküszöbölni?
(#) Báddzsó válasza fureszk hozzászólására (») Máj 26, 2006 /
 
egy szegmenshez egy ellenállás
így: katt
(#) fureszk válasza Báddzsó hozzászólására (») Máj 26, 2006 /
 
mindegyikhez egyet?
(#) Báddzsó válasza fureszk hozzászólására (») Máj 26, 2006 / 4
 
hja, ahogy a képen van csak ott 470 ohm van irva...
mert ugye a kijelződnek van 10 lába ebből 2 negatív (vagy +, attól függ milyen fajta a kij.) többi a 7 szegmens és a pont(ha van) Azt a két - lábat belekötöd az elem --jába a többi lábhoz meg forrasztassz összesen 7 (vagy 8 ha van pont) ellenállást értelem szerűen sorosan. és amelyiket akarod, hoyg világítson abba nyomatod (az ellenálláson keresztül) a +-ot.
(#) Báddzsó válasza fureszk hozzászólására (») Máj 26, 2006 /
 
egyébként miért pont 9V?? minden pic, legtöbb ic 5V ot használ amihez 270ohm kell...
(#) fureszk válasza Báddzsó hozzászólására (») Máj 26, 2006 /
 
ok majd letesztelem, tied a ponty
(#) Báddzsó válasza fureszk hozzászólására (») Máj 26, 2006 /
 
thx!!!
(#) miklosch hozzászólása Feb 5, 2007 /
 
Hello!

Hogyan kell bekötni egy 2x16-os LCD kijelzőt, hogy ha a PIC (18F258) kimenetei a kijelző felé a következők:
RC0/T1OSO/T1CKI
RC1/T1OSI
RC3/SCK/SCL
RC4/SDI/SDA
RC5/SDO
RC6/TX/CX
RC7/RX/DX
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Feb 6, 2007 /
 
Üdv néked!

Ezekre a lábakra bárhogyan rákötheted! A PIC programjától függ, hogy mi micsoda. De ha 8-biten hajtod meg akkor kevés neki ennyi kivezetés, mert hiányzik a E, RW, RS kivezetéseknek a bekötése. Bár ha csak az adatvonalat írtad le akkor logikusan általában...
RC0-->DB0
RC1-->DB1
.
.
.
RC7-->DB7

De ha 4-biten hajtod meg akkor meg sok a kivezetés...
Mert akor csak RS, E, DB4--DB7 kivetetéseket használja az LCD...
(#) ventura hozzászólása Szept 24, 2007 /
 
Sziasztok!
Problémám van az autóm számítógép kijelzőjével az "egérmonitorral". Nagy melegben abszolut nem látszik rajta semmi. Hidegben egész jól olvasható, de akkor sem megy mundegyik pixel és ahogy melegszik föl az utastér úgy halványul el a kép. Kontakt hibára gyanakodtam, de semmi sem tűnik hibásnak. A kijelzőre menő szalagkábelt átforrasztottam, de semmi változás. Nem lehet valami meghajtó IC vagy valami tranyó a ludas?
(#) junkey hozzászólása Szept 22, 2010 /
 
Szevasztok!
Van egy Sony NWD-B103-as típusú mp3 lejátszóm, minden jól működik rajta kivéve a kijelzőt!
Nem mutat semmilyen adatot csak kéken világít!
Próbáltam firmware frissítést is de nem változott!
Mi lehet a baja és lehet-e orvosolni?
Előre is köszönöm!
(#) reteck hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
Sziasztok!
Van 1 Sony PSP aminek a kijelzője nagyon halvány, mintha túl kicsi lenne a kontraszt és olyan mint ha invertálva adná vissza a színeket.
A hátérvilágítás jó,s erőlködve lehet látni rajta mindent.
Valaki találkozott már ilyen jellegű problémával?
Előre is köszönöm!
(#) huggybear hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Nem tudom jó topikba írom vagy sem, a lényeg, hogy van a kis Opel Corsamban egy kijelző, talán 7 szegmenses. A gond, hogy az a "szalag", amivel a panel és a kijelző össze van kötve, lejött a panelról, és így nem működik a cucc. Lehet ez valahogy orvosolni? Esetleg visszaragasztani? Nagyon fontos lenne. Köszönöm szépen előre is! G.
(#) Clark hozzászólása Nov 27, 2011 /
 
Sziasztok. A kovetkezo lenne a problemam.
Van egy Microlab x-15 5.1-es hangrendszerem. A melyladajan van egy 7 szegmenses kijelzo. ezen a kijelzon 3 szegmens es egy zold led allandoan vilagit, ha kell ha nem. A zold led a 2.1 modot volna hivatott jelezni de akkor is vilagit ha 5.1-es modban van a rendszer. Ez a problema nem hirtelen jelentkezett, hanem lassan, elobb csak halvanyan vilagitott az a harom szegmens es a led, aztan egyre erosebben. Megneztem az aramkort, ujraforrasztottam a csatlakozasokat, atneztem, nem talaltam zarlatot. a vezerlo IC valami N8P2604ASB nevu, megtalaltam egy kinai oldalon, azt irja kompatibilis a PIC6C57C-vel. Mivel lehet a gond?
(#) Placi1984 hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Sziasztok!

Problémám lenne a SA-DA8 erősítőmmel, méghozzá a kijelzőjével. Pár perc után elhalványul és nem látszik semmi, ha megkopogtatom a kijelzőt akkor visszatér de néhány mp múlva megint elhalványul. Van, hogy magától visszajön de utána megint semmi. Lenne valami ötlete valakinek?

Köszönöm
(#) Gabó válasza Placi1984 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Első körbe szedd szét, és biztonság kedvéért a kijelző lábait forraszd át. Ha nem javul meg, keress forrasztási hibákat.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem