Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   487 / 613
(#) Massawa hozzászólása Nov 15, 2022 /
 
Nem tudom,hogy csak az én látokörömböl tüntek azok a különleges hálozati motorok, amik tekercselése egyböl mint trafo is müködött. Jo 40 éve kazettás magnokban voltak ilyenek. A trafo kb. 12 V-t adott.
Nemregem egy készülékbe jol jött volna egy ilyen hálozati motor, de nem találtam sehol igy egy trafot kellett extra beépiteni a készülékbe.
(#) erbe válasza Massawa hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Sok mikróban a ventillátor motorjáról veszik le a reléhez szükséges feszültséget.
(#) Massawa válasza erbe hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Na akkor majd körülnézek a roncstelepen. Amit legutobb szétszedtem abban rendes trafo volt.
(#) erbe válasza Massawa hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Idézet:
„... abban rendes trafo volt”

Olyannal is találkoztam, de az programvezérlésű, kijelzős volt. Ami tekerős, csengős, abban mindben a venti motorja volt a trafó. Kivétel, aminek 230 V-os volt a reléje.
(#) GPeti1977 válasza Massawa hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Tiktokon vannak videók hogy asszinkron motor állórésze van használva primer tekercsnek mint transzformátor, és azzal készítenek hegesztőtrafót, vagy rátekernek pár menetet, vagy egy légmagos pár menet van a forgórészben, persze ez a megoldás csak hegeszteni jó mert kicsi a csatolás.
(#) Massawa hozzászólása Nov 16, 2022 /
 
Most kaptam egy mailt az uj Airbus320NEO-rol. Elég érdekes uj megoldások vannak rajta ( elektrotechnikai szempontból).
Az uj kisebb fogyasztásu motorokon kivül leginkább a világitása lepett meg. Elöször kaptak LED-s reflektorokat, amiket ráadásul ugy integráltak a gép testébe, hogy ne okozzon levegözajt.
A másik teljesen uj technologia a szárnyakba a motorok fölé valamilyen apro turbinákat épitettek, amik ellenkezö fázisban remegtetik a szárnyakat ( hasonlo a Bose - Noise Cancellation eljáráshoz), ami az info szerint 3,9 dB-llel csökkenti a fedélzeten a zajt. ( ami nem kevés).
A többi ujdonság már egy kicsit eltér a forum témájátol.
(#) tbarath válasza Massawa hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Engem azért érdekelne, még ha emailben is kaptad. Már ha publikus.
(#) Massawa válasza tbarath hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Ha kerested volna már látnád

Itt van angol feliratokkal

Airbus 320NEO
(#) tbarath válasza Massawa hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Ha tudtam volna mit keressek, akkor kerestem volna
De köszi.
(#) Massawa válasza tbarath hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Pedig leirtam, én is ugy kerestem, ahogy a h.sz-ben irtam. Az a uj gép neve.
(#) lazsi válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Aki elhiszi, hogy egy ilyen megoldástól jobban szól a CD, az meg is érdemli!!!
A hangminőséget a lemez csak és kizárólag annyiban határozza meg, hogy milyen bitek vannak rajta rögzítve. Ami információ nincs rajta készítéskor (gyártás vagy írás), az nem is lesz rajta később sem. Azokat mechanikusan, utólag nem lehet javítani. (Rontani lehet, pl. egy jól irányzott karcolással... )
Igazából, aki készíti és árulja azt a berendezést, azt fel lehetne jelenteni szándékos megtévesztés, csalás miatt...
(#) Epu2 válasza lazsi hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Csak kis csalás. A cd egyensúlyát javíthatja.
(#) lazsi válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 24, 2022 / 1
 
És az miben befolyásolja a leolvasott biteket?
Rendben, halkabb lesz a forgása, kevesebb lesz a mechanikus rezgés a készülékben.

Ha a CD-játszó megfelelő minőségű, akkor a lemez kiegyensúlyozatlanságát simán tolerálja. Ha meg gyengébb, akkor viszont úgysem ezen múlik a hang minősége.

Egy hordozható CD-játszó eleve fel van készítve a mechanikus problémákra (pl. autóban, futás közben vagy kézben lóbálva elég erős a rázkódás, sokkal jelentősebb, mint amit a lemez kiegyensúlyozatlansága okoz).
Egy asztali készülékben pedig -ha odafigyelnek a minőségre- egyszerűen megoldható az ilyen mechanikus problémák korrekciója.

Ez nem "kis csalás", hanem igazi átverés...
(#) sany válasza lazsi hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Teljesen igaz. Olyan mintha, egy kerek hangszórónak a peremének szélét lereszelnénk tökeletesre. De attól a hangja nem lesz jobb.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2022
(#) Massawa válasza lazsi hozzászólására (») Nov 24, 2022 / 4
 
Azért nem ilyen egyszerü a dolog. Alapbol 2 fajta korrekcio van, az egyik veszteségmentes, ami maradéktalanul vissza tudja állitani a hiányzo biteket, az ilyen esetben a hiba nem hallhato, még akkor sem ha a korrektor a maximális teljesitménnyel dolgozik. A másik fajta korrekcio viszont azzal van elfoglalva, hogy az adatfolyam legyen folyamatos, hibátlan. Ez általában informacio veszteséggel jár, pl a videoban a hiányzo pixelt a korábbival helyettesiti, a hangban hasonlóan a mintavételnyi hang ismétlödhet.
Az persze egy más kérdés, hogy az mennyire hat a hangminöségre, de, hogy hatással van rá azt többek között azzal is bizonyitják, hogy sok CD lejátszo az eredeti mintavételezés sokszorosával olvassák le a lemezt és ebből alakitják vissza az eredeti hangot.
A CD/DVD-nél megvan az a lehetöség is, hogy a rosszul beolvasott adatot a gép ismételve olvassa be, ( ez van a hordozhato berendezésekben), ezért ott általában gyorsabban olvassák a lemezt, és a jo adatokat elmentik a közbülsö memoriába, és ha ott megvan minden egymást követő bájt, akkor mehet a DACbe. Ezért van ott a sok másodperces késleltetés.

( azt meg ne felejtsük, hogy a leolvaso fej valoban egy nagyon érzekeny mechanikai konstrukcio, amit minden más mechanikai hatás befolyásolhat, beleértve a lemez kiegyenlitettlen mozgása, rezgése, igy nyilván minden javitás ezen csak javithat a rendszeren.)
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2022
(#) sany válasza Massawa hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Nem hiszem, hogy észrevehető lenne, hangzásban. Szerintem, ha elektronikai oldalról közelítjük meg a dolgot, akkor figyelbe kell venni pl. puffer írásának, illetve olvasásának sebességét. Ez a bitfolyamtól is nagyban függ, amit olvas a fej. Én így gondolom.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2022
(#) sonajkniz válasza sany hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Meglehetősen régi történet, de pont ide illik.
Régen az LG úgy gondolta, felesleges az a bonyolult mechanika a cd olvasó fejmozgatására.
Ezért beraktak egy parányi léptetőmotort egy elég nagy menetemelkedésű orsóval.
Ezért aztán nem győzött a fej oda-vissza ugrálni, mert nem volt képes megfelelően lekövetni a lemezt.
Normál adatolvasásnál ez nem okozott gondot, legfeljebb tovább tartott.
Zenei cd lejátszásakor azonban pufferbe töltött, és onnant játszott le.
Történt egyszer, hogy nagyon elvesztette a fonalat, a puffer meg kezdett kiürülni. Erre úgy megpörgette a lemezt, hogy már visított. De sajna rezonált is, aminek az lett a vége, hogy a lemez egyszerűen szétrobbant a lejátszóban. Eltartott egy darabig, mire kitisztítottam.
Javára legyen mondva, a lejátszó túlélte.
(#) KBal76 hozzászólása Nov 24, 2022 / 1
 
Nekem volt néhány olyan CD lemezem, aminek olvashatatlan volt egy része (volt saját írt, de gyári lemez is). A hangban ez sajnos hallható volt, kb. fehér zajként a zenében, a csendesebb részeken meglehetôsen zavaróan. Tehát van abban valami, hogy a bizonytalanabb olvasás egy szint alatt már hallható hibát okoz, hifitorony CD lejátszójában (hogy egy PC író/olvasója mit kezdett volna vele, azt nem próbáltam).
Tehát ilyen formán (ha nehezen is, de) elképzelhetô olyan szituáció, amikor egy valamiért kiegyensúlyozatlan lemez olvasási hibát okoz a lejátszóban. De hogy erre eszközt készítsen egy cég, az már a haszontalanság kategóriája.
(#) Massawa válasza sany hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Pedig korábban a vájtfülüek arra esküdtek, hogy az oversampling jobb hangot hoz ki a CD-böl..
Én sem igen tudom elképzelni, hogy mitöl (8 éves tapasztalattal a CD gyártás bevezetésében), de akkor sokan arra esküdtek. Nekem is meg kellett venni az akkori csucslejátszot, mert mindenki azon akarta hallgatni a studioban gyártott lemezeket. Csak azt tudtam elkepzelni, hogy a gyorsabb leolvasoban nagyobb esély van a kevesebb korrekciora, hiszen minden bájt többször is megvan, mig a sima leolvasoban nincs.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2022
(#) Inhouse válasza Massawa hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Az élkezelésnél valami olyasmiről volt régebben szó, hogy a pontatlanság miatt a lézersugár fényének egy része nem az olvasóba verődik vissza, hanem össze-vissza verődik a lemez anyagában. Erre lenne talán ez a megoldás, hogy ez a szög és a fekete filccel való lezárás miatt a lemez éléről már nem verődik vissza ez a kóbor fény, és így nem zavarhat be az olvasónak.
(#) cua válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Nekem csak a furcsa, hogy ha ez igaz, akkor erre miert nem jott ra egyetlen cd gyarto/kiado ceg sem az elmult evtizdekben?
(#) sonajkniz válasza cua hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Mert ha rájöttek volna, akkor most nem lehetne árulni ezt a remek szerkezetet sem.

Meg az ilyen zseniális termékeket sem.Bővebben: Link
(#) sany válasza Massawa hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Lehet, hogy a denevérek észrevennék a különbséget. Én nem vonom kétségbe, hogy valami változik, de szerintem nagyon nehezen észlelhető ez a változás. Hiszen az elektronikától, hangszórótól, stb. sokminden függ.
Minden esetre érdekes.
(#) nagym6 válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Ez csúcs.
(#) Teaway válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Bárcsak kapnék 21 dollárt 4200 HUF-ért..
(#) lazsi válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Nekem a stream-elt filmekkel van ilyen problémám... azok visszacsavarására nincs valami jó eszköz?
(#) Massawa válasza sany hozzászólására (») Nov 24, 2022 / 2
 
Tudod, vannak emberek, akik még a kismegszakitó hatását is kihallják a zenéböl. Csak azután azt nem értem, mit hallanak az angol vájtfülük, náluk ismeretlen fogalom a kismegszakito.
(#) Teaway hozzászólása Nov 24, 2022 / 1
 
Az erősítőt ilyen fali aljzatba kell csatlakoztatni, különben lőttek a szép hangzásnak...
(#) CHZ válasza Teaway hozzászólására (») Nov 24, 2022 / 1
 
Még fokozható a minőség, ha ilyen biztit teszel a készülékekbe.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2022
Következő: »»   487 / 613
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem