Fórum témák
» Több friss téma |
Idézet: „az áram rákapcsolásakor bekapcsol, de továb semmi” Ez mit jelent? Bekapcsol és úgy marad? Vagy bekapcsol egy pillanatra, aztán ki és utána soha többet?
Már 2 vadonat újjal jártunk így, gyári hibás volt.
Illetve volt egy öreg, ahol meg az érintkezővel párhuzamos kondenzátor lett "zárlatos". Nem teljes fénnyel, de majdnem annyira világított, bár a relé kattant, hogy lekapcsolná. A relé is úgy marad? Idézet: „A relé is úgy marad?” Igen...
Nézd meg mennyi a 24VDC. Ha az is ott körül van, akkor felejtős.
Nekem úgy tűnik, működik rendesen: Bővebben: Link.
Ha világosban kap áramot egy ilyen, akkor rendben van, hogy felkapcsol és úgy marad?
(Sokkal) Hosszabb időre mint ami be van állítva időzítés, de utána azért lekapcsol. Esetenként van olyan, ami ha bekapcsolás után kikapcsolod, és viszonylag rövid idő múlva vissza, akkor felkapcsoltnak veszi magát, és úgy marad.
Sajnos vagy nem sajnos de a nagy többség így működik. Ha már felkapcsolt, nem veszi figyelembe a fényviszonyokat, hiába van "sötétre állítva", ha mozgást észlel, nullázza a belső időzítőt és a beállított ideig bekapcsolva tartja a relét, hacsak egy újabb mozgás ki nem tolja a dolgot.
Hogy miért kapcsol be áram alá helyezéskor, nem tudom, nem néztem utána. Az viszont, hogy bekapcsolt állapotban már nem veszi figyelembe a fényviszonyokat, normális, különben össze-vissza kapcsolgatna: bekapcsol, mert sötét is van és mozgást is érzékel. Felkapcsolja a lámpát, jéé, világos van, nem kell felkapcsolni a lámpát. Lekapcsol. Hoppá, sötét van és mozgás, felkapcsolom a lámpát....
Ha a nullát és a fázist felcserélem, akkor nullát fog megszakítani a mozgás érzékelőm. Vagy létezik ojan ami ezt tudja ?
A mozgásérzékelőnek teljesen mindegy, hogy melyik a fázis és melyik a nulla. A belső összekötéstől függ, hogy melyiket szakítja meg. Ha neked úgy tetszik, cseréld fel a két vezetéket.
Köszönöm válaszodat.Erre gondoltam én is, csak nem voltam biztos a dologban. A benne lévő IC-ben ez nem jelent gondot remélem.
Hello! Az áramkörnek fogalma sincs melyik a fázis és a nulla. Mert nincs mihez viszonyítson, pld "védőföld". Így nem reklamálhat. Csak egy fixen telepített áramkörnél illik a fázist kapcsolni, mint egy lámpánál is.
Viszont ha "mobilan" van valami telepítve, akkor viszont mind két pontot szakítani kellene. (Tudjuk hogy számtalan szabálytalan kapcsolós elosztót árulnak, csak nincs akinek szemet szúrna. Odáig meg nem jutunk el, hogy csak egyféleképpen lehessen bedugni a konnektort. Ergo, nincs előírva melyik pont a fázis és a nulla. (Használd a fejléc "Válasz" Gombját!) A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2022
Szép Napot!
egy Ilyen mozgásérzékelővel kísérletezek. Az lenne a cél, hogy a 6-7 kg súlyú macskákat határozottan érzékeljük. A javasolt 180-250 cm telepítési magasság helyett ~170 cm magasan van ( első kísérlet), így a cirmost kb az esetek 90%-ban érzékeli, a fekete "párducot" meg szinte sosem ... (Őt a folyosón levő elemes-mozgásérzékelős világítás is ritkán érzékeli ) Ha még lejjebb hozom, akkor jobb lesz a helyzet ? A látószög csökkentést a másik topicban leírtak szerint még meg kell lépnem ...
6..7 kg-os macska az marha nagy.
Nekünk a három együtt volt 10 kg... Abba nem gondoltam bele, hogy a macskák optikai paraméterei ekkora szórással rendelkezhetnek. De tulajdonképpen logikus valahol. Lehet lentebb tenni, de akkor kisebb területet lát (lásd adatlap ábra). Van olyan, ahol belül a panelt lehet csúsztatni a szerelési magasságtól függően. Olyan is van, ahol optikát is lehet cserélni (adnak mellé többet). Nagy gond, hogy tipikusan az a cél az infra érzékelő "macskát NE" jelezzen, így erre fejlesztenek, nem arra, hogy de "pont macskát". Esetleg megprobálhatod lentebb és függőleges síkban megdöntve szerelni... Sajnos az optika eléggé meghatározó, és ha már megvan az eszköz, akkor...
Hali!
Lényeges lehet az infra elhelyezése, abból a szemszögből, hogy milyen irányban "közlekednek" a macskák. A passzív infra szektorokat lát, és a szektorok közötti hőmozgásra reagál. Ha az infrával szembe mennek, akkor kevés/ritka szektorváltozás van, míg ha oldalról haladnak el előtte több/gyakoribb a szektorok változása, érzékenyebb.
Köszi !
Ez a cucc, le és körbe "lát",(eredeti felhasználási célja: folyosó-terem világítás kapcsolása) próba szerint majdnem vízszintesig - ezért kell majd látószög-csökkentés... Igazából az lenne jó, ha sikerülne egy kb. 1 m2 területet "figyeltetni"... A közelebb-lejjebb telepítésben bízom, mert a másik (talán a riasztós) topicban valaki írta, hogy a szenzor előtti pók is képes volt aktíválni ... 6-7 kg macska... akinek maine coon is van a családfáján ...
Az enyém simaszőrű szutyok, ráadásul még lány és 6 kg. Csepp zsír sincs rajta, olyan, mint a gumimaci.
Nekem furán "hangzik" ez a paramétere: "Érzékelési mozgási sebesség 2,2-5,4 km/h"...ha lassabb vagy gyorsabb a mozgás akkor nem ís érzékeli !?
Jobban járnál egy mikrohullámú (radar) mozgásérzékelővel... A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2022
A pókos inkább abból adódhatott, hogy nyáron a környezet meleg és abból takart ki a pók egy komolyabb darabot a közelsége miatt.
Ahogy írták, az ilyen infra érzékelőknél éppen fordított az elvárás, a kis állatokra ne kapcsoljon. A lejjebb és közelebb az segíthet, illetve amit szintén írtak, hogy szembe menve nem okoz akkora változást, hogy jelezzen. Ha el tudnád rakni oldalra, hogy a fő mozgási irány az legyen, hogy keresztben haladjanak el előtte, akkor ott is nyerhetsz érzékenységet.
Kis adalék a projectemről :
A két dorombológép teljesen el van kényeztetve, szén- és egyéb szűrős ivókútból lefetyelnek őnagyságáék ... (dobozban víztartály, szűrő, pici szivattyú-> doboz tetején csobogó, meg medencék...) Nekem szúrta a csőrömet, minek megy egész nap ( csak 3 watt ) Elképzelés : a meglévő mozgásérzékelő elindítja 1-2-x percre az ivókút keringtetését, ha észleli, valamelyik szőrös családtagot az itató előtt...
Fejlemény :
Leengedtem 90 cm magasságba az érzékelőt, illetve ragasztottam a "szeme" elé egy szigszalag-csíkot. Úgy tűnik üzembiztosan kapcsol a macskacok kb. méteres távolságra érkezésekor
Sziasztok! Egy kis bekötési segítséget szeretnék kérni.
Adott a képen látható GA nevezetű mozgásérzékelő, amivel kocsibeálló melletti lámpasort szeretnék kapcsoltatni, most manuálisan kapcsoljuk falon levő kapcsolóval. A belsejében levő vezeték színek: L-barna N-kék A-vörös Házfalon levő kiállás vezeték színei pedig: Barna Kék Fekete A kérdésem hogy mi a helyes bekötés? Barna-barna? Kék-kék? Vörös-fekete? Nagyon köszönöm a segítséget s a rám szánt időt!
A házfal kiállásról jó lenne tudni, hogy az egy lámpa számára készült, vagy közvetlenül már egy infrás mozgásérzékelőnek? Milyen lámpa lesz rákötve? A kapcsoló hogyan van kötve?
Maga a készülék, ahogy a leírásában is benne van, fázis a barnára, nulla a kékre és a kapcsolt fázis a piros.
Szia! Örökölt a ház, kb 15 éves történet a kialakítás, kérdezősködés után állítólag igen mozgásérzékelőnek lett alakítva, mert a bejárat felett ugyanígy van kiállás ajtó feletti világításnak
Közben felmásztam a vezetéket jobban szemügyre venni és a helyes színsor piros/ barna helyett, csak kiszívta a nap a színét/ kék és fekete. A dupla kapcsoló bal oldala az ajtó feletti világítást kapcsolja, a jobb oldala pedig a lámpasort 4 db oszlopos 220V LED égőkkel, ezt szeretném kapcsoltatni az erzékelővel.
Legtisztább lenne egy próbalámpával vagy akár multiméterrel rá mérni a kékhez képest melyik a direkt fázis az megy majd az érzékelő barnájára. Kék nulla fázisceruzával ellenőrizheted, maradék pirosra ( lámpaszál).
Az tényleg régi lehet, mert a piros már évtizedek óta nem szabvány színe a földelésnek, már zöld/sárga.
Sajnos ezt így senki nem fogja tudni neked megmondani, hogy van kötve. Ha valóban a mozgásérzékelőnek van kihagyva (a piros vezeték korából ítélve necces...), akkor a föld sem földnek lehet kötve, akár kapcsolószál is lehet. Hiszen ott szükség van nullára, fázisra és a kapcsolt szálra, ami megy a lámpához. További kérdés, hogy a kapcsoló hogyan lett kötve. Lehet sorban a mozgásérzékelővel és így az csak akkor kap áramot, ha fel van kapcsolva. Vagy párhuzamosan és akkor helyette lehet fixre kapcsolni a lámpát, de nem lehet lekapcsolni. Gyanús, hogy eddig nem világított az a lámpa, amit most ezzel akarsz kapcsolni, így necces, hogy kötözgetni kell ehhez. Vagy a párhuzamos módszer volt és eddig a kapcsolóval simán működött. Bár lehet összekötve a szigszalag alatt is a 2 vezeték. Ha úgy érzed, hogy meghaladja a képességeid, akkor hívj szakembert, a 230V nem játék!
Köszönöm a segítséget!
Valószínű a párhuzamos módszer van, mert működik a kapcsolóról 15 éve kb. De kerítek valakit hogy nézzen rá.
Üdv. Abban kérném a segítségetek ,hogy egy régi mozgásérzékelős/alkonykapcsolós reflektor. Mozgásérzékelőjét ki tudjam iktatni. Csak alkonykapcsolóként funkcionaljon tovább. Remélem csak rövidre kell zárni valahol 2 forrasztasi pontot és kész.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2023
|
Bejelentkezés
Hirdetés |