Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   708 / 729
(#) Gekko331 hozzászólása Máj 3, 2023 /
 
Elég sok mindent megtudtam tőletek!Amit nagyon köszönök!A hangváltó lesz még kérdés.Sosem csináltam még!Ezt meg kell tanulnom ameddig a külsővel végzek(csiszolás,festés)addig ki kell találnom ezt is.A magasra tettem egy kondit addig a mély direktbe megy.jobb ötletem nem volt.Azt hittem,hogy a sal jó lesz amit ír a füzet csak drágáltam.
(#) dB_Thunder válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 3, 2023 /
 
Idézet:
„Valaki szereti, ha döng,”

Az el van számolva, vagy csak szimplán nem megfelelő az adott nyomó a reflex ládába!

Idézet:
„doboz közepére, ugyanis ott alakulnak ki állóhullámok”

Megfelelő dobozgeometria esetén nem!

Még mindig fenntartom azt az álláspontomat, hogy egy ilyen rezonáns rendszert, megfelelően lapos átvitelűre tervezünk, kivitelezünk, és nem az elrontott, csúnyán kiemelő hangú dobozt csillapítjuk addig, míg elviselhető nem lesz!! Ezzel az erővel be is lehet dugózni a reflex nyílást!

Idézet:
„reflex jelleget bármit is jelentsen ez”

Látod, ez a baj...
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2023
(#) segítő válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 3, 2023 /
 
Ez már gáz. Nem az ízlés kérdése. Hanem az amit utána írtál..
(#) deebo válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 4, 2023 1 /
 
Ennek az égvilágon semmi köze az ízléshez. Megvan, hogy melyik hangszóró milyen frekvenciáig működőképes és úgy kel váltani, hogy a hangszóró képes legyen megszólalni is a kívánt tartományban.

dB_Thunder


Idézet:
„Megfelelő dobozgeometria esetén nem!

Még mindig fenntartom azt az álláspontomat, hogy egy ilyen rezonáns rendszert, megfelelően lapos átvitelűre tervezünk, kivitelezünk, és nem az elrontott, csúnyán kiemelő hangú dobozt csillapítjuk addig, míg elviselhető nem lesz!! Ezzel az erővel be is lehet dugózni a reflex nyílást!”


Mivan? Baromira nem érted a reflex működését ugye? Fingod nincs mik az állóhullámok, hol alakulnak ki és hogy kell csillapítani...

Ne haragudjatok gyerekek, de borzalmas nagy ökörségeket hordtok itt össze.

Kedves Gekko331, kezeld fenntartásokkal az itt olvasottakat, mert közük nincs a valósághoz, teljesen inkompetensek a megnylívánulások. Inkább innen informálódj.
(#) dB_Thunder válasza deebo hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
Idézet:
„Baromira nem érted a reflex működését ugye?”

Ja tök hülye vagyok hozzá!! A 28 év alatt csak annyit tudtam meg róla, hogy kel rá még egy luk!
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2023
(#) deebo válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
Ha szerinted a megfelelő csillapítás miatt értelmetlen a reflex, vagy bármi köze is van hozzá, akkor nyílvánvalóan nem érted. Jelzem, hogy a reflexnyílás a mélytartományban dolgozik, a vatelines csillapításnak a középtartományra van hatása, ugyanis egy átlagos méretű hangdoboz belsejében a többméteres hullámhosszú mélyhang nem nagyon tudja visszaverődve kiemelni-kioltani magát, a kettőnek semmi köze egymáshoz és nem a rosszul méretezett, átvitelben kiemelő reflexdoboz átvitelét kell csillapítani.
(#) shany válasza deebo hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
Idézet:
„...a vatelines csillapításnak a középtartományra van hatása...”

http://www.troelsgravesen.dk/ports.htm#The_impact_of_damping_materi...volume
(#) deebo válasza shany hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
A diagramon egy zárt doboz impedanciája látható és nekem ezt még sosem sikerült méréssel igazolnom, mindíg csak neten látom ezt virtuális térfogat változást, a falra rakott szivacs esetében eddig minden esetben térfogat csökkenést mértem...

De! Ettől még a belső csillapítás a hangdoboz belsejében kialakuló állóhullámok miatt szükséges, nem befolyásolja a reflex nyílás által létrehozott rezgőkört, tehát nem a rosszul méretezett doboz kiemelését fogja csillapítani 100Hz-en például.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2023
(#) shany válasza deebo hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
A diagramon a dobozba épített hangszóró impedancia-változása látható, amelyet a virtuális térfogat/térfogat változásának mérésére/szemléltetésére használnak.
A térfogat pedig nyilván alapparamétere a reflex dobozok működésének

Az, hogy neked nem sikerült igazolnod ilyen jelenséget, vagy akár másféle közismert jelenséget, nyilván nem jelenti azt, hogy ezek a jelenségek nem léteznek. Vicces is lenne, ha ezek létezése/nem létezése hozzád kötődnének...
( pl. nálam is egyértelműen mérhető a csillapító anyagok hatása a legalsó működési tartományban, sőt tervezési szempont. Még a szimulátorok is használják, pl. BassBox Pro)
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2023
(#) deebo válasza shany hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
Egy reflex doboz impedanciája nem úgy néz ki, ahogy a diagramon... És ez még mindíg nem arról szól, hogy változik-e a doboz mérete, hanem a csávó azt hiszi, hogy a csillapításnak ez a szerepe, de gőze nincs arról, hogy valójában ez legfeljebb jérulékos kár, haszon.
(#) teddysnow válasza deebo hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
Idézet:
„Ennek az égvilágon semmi köze az ízléshez. Megvan, hogy melyik hangszóró milyen frekvenciáig működőképes és úgy kel váltani, hogy a hangszóró képes legyen megszólalni is a kívánt tartományban.”

2 utasnál is, de 3 utasnál még szélesebb átfedések vannak a frekvencia átvitelekben, innentől már a költőre van bízva.
(#) deebo válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
Nem, ez nem így működik, ha tudatosan tervezel.
(#) teddysnow válasza segítő hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
Láttam olyat, hogy kivette a reflex csövet, mert úgy, a sima lyukon jobban fújta a haját a kiáramló levegő. Neki így okozott örömöt a zenehallgatás.
(#) deebo válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
És akkor ez a referencia? Ez az ő ízlése, tehát ízlés kérdése? Botrány ez a fórum.
(#) teddysnow válasza deebo hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
Nyugodjál meg, mert attól megnyugszol. Senki nem mondta, hogy mától fogva neked így kell zenét hallgatnod. Vagy bárkinek is. Ez az ő ízlése, pont. Senkit nem ér kár miatta, pont. Te egy magasabb szintet képviselsz, most már tudjuk. Nyugalom.
(#) Gekko331 hozzászólása Máj 4, 2023 /
 
Nem akartam ekkora vitát kiváltani!Nyugi ne nyírjátok egymást !Csak arra gondoltam mivel a sal ajánlott hangváltója drága keresek vmi alternatívát!
(#) deebo válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
De rohadtul kár éri, ha a hülyeséget megfogadja és elszórja a pénmzét hülyeségre.
(#) deebo válasza Gekko331 hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
Amennyibe kerülnek az alkatrészek újan, ahhoz képest nem is drága, nekem ennél csak egy kicsivel kerültek kevesebbe az alkatrészek kétutas váltóhoz úgy, hogy a huzalt kilós kiszerelésben vettem, magam nyomtattam csévetesteket, magam tekercseltem, nyákra sem raktam, szóval a magas ár relatív.
(#) Gekko331 válasza deebo hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
Akkor lehet felesleges vele kinlódni.Pláne,hogy még nem csináltam ilyet!Bár ha valaki elmondnaná hogy csináljam és miből megtudnám ez biztos nem lenne gond.
(#) Gekko331 hozzászólása Máj 4, 2023 /
 
14 ezer Ft plusz posta egy ilyen váltó
(#) teddysnow válasza Gekko331 hozzászólására (») Máj 4, 2023 / 1
 
Én egyszer heteket töltöttem a hangváltóval. Egy bolti "univerzálishoz" képest akár csodákat tud egy saját. Induktivitás mérő kell hozzá, hogy lásd mit tekertél a számítotthoz képest. Letekertem két BEAG trafót, meg egy szétesett sövénnyíróból a motort, innen volt a huzal. Tekercseltem, mértem, hallgattam, tekercseltem, mértem, hallgattam. Volt hogy a nap végére 2 méternél távolabb homályosan láttam. A meneteket pillanatragasztóval rögzítettem, abból is elment 6-8 tubus.
(#) teddysnow válasza deebo hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
Ő nem dobta ki a pénzét, hiszen elégedett a végeredménnyel. Ugyan olyan elégedett, mint te, a sajátoddal.
(#) Gekko331 válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
Akkor ez elég időigényes dolog!Ehhez képest nem drága bár biztos nem tökéletes.De sztem ez a Sal hangfal eleve nem egy nagy minőség a hifisták körében.Lehet ennyit nem ér.Pláne idő hiányába
(#) deebo válasza Gekko331 hozzászólására (») Máj 4, 2023 / 1
 
Korábban már linkeltem az oldalt, ahol érdemi infóhoz jutsz a témával kapcsolatban. Bővebben: Link
(#) deebo válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
Ennyire kitartóan kiállni a demagógia mellett már lenyűgöző.
(#) teddysnow válasza deebo hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
Tükör?
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2023
(#) deebo válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
Te felfogod, hogy miket írkálsz ember?
(#) mek-elek válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
A csodákhoz hozzátartoznának a kondik, meg a kábelezés is.
(#) mek-elek válasza deebo hozzászólására (») Máj 4, 2023 /
 
Az utolsó láncszemet vitatnám, de hasznos munkának mondanám a linkedet.
(#) mek-elek hozzászólása Máj 4, 2023 / 1
 
Uraim! mért jó az, ha egymást sértegetitek? Az, hogy mindenkinek van egy elképzelése valamiről az rendben van, de ezt nem kellene másra rátukmálni. Hadd döntsön a kérdező magának. Hiszen mindenkinél más az "utolsó láncszeme".
Következő: »»   708 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem