Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternativ HE találkozó(k)
Lapozás: OK   178 / 230
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Jún 17, 2023 /
 
Ebből szerintem örök harag lészen, de szerintem aki el akart jönni, az már eljött és megnézte minden zegzugát amit lehet.
Igazándiból annál tökéletesebben nehezen lehet megszervezni ahogyan csináltad.
Ha megint szervezed, akkor a hulladéklearakót simán átugornám...
(#) rectamas válasza sany hozzászólására (») Jún 17, 2023 /
 
Jó lenne, a lányom múltkor kimaradt, szeretett volna menni, de akkor még nem töltötte be a 16-ot.
Néhány kollégám is jönne, akik múltkor kimaradtak, mert valakinek dolgozni is kellett...
Szerintem legalább vagy öten lennénk.
A szabadságok, iskolakezdés miatt szeptember közepe után megfelelő lehet.
(#) jani1987 válasza sany hozzászólására (») Jún 17, 2023 /
 
Szerintem a mag már elégszer volt így ők nem mennek. A többiek nem nagyon jelentkeznek. A távolabbról érkezőknek meg szállás kell előtte. A közeli ismerősöknek felajánlottam a helyet nálam de nem jöttek.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jún 17, 2023 /
 
Igen, egy előjelentkezés az kell majd. Lehet az új szavazási lehetőség éles próbálja lehetne.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Jún 17, 2023 /
 
Tapasztalatok alapján "négyórás" nagy túrát kérjél, beleértve a múzeumot és a gyakorló reaktort is.
Mivel az üzemi területet nem számítva, mindenütt lehet fényképezni, tegyétek ezt.
Ennek megfelelően írjatok cikket!!!
Halászcsárdában előre illik foglalni helyet, akkor amint odaértek, hozzák is kaját (elvitelre is!).
Proli007 tutira nem megy be veletek, Gyerek67 szivesen.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jún 17, 2023 /
 
Ha megszervezem, az oldalon úgy van, hogy a III. Program csomag a nagy túra kb. 4 óra, ezt kérném. Abba igaz nincs a múzeum.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jún 17, 2023 /
 
A teraszt majd le kell foglalni a csárdában, mert ott csak jobb lenne,nagyon idő előtt.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2023
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Logisztikai elemzésem alapján, a múzeumot is be kell iktatni, ugyanaz a bejárat, ugyanaz regisztráció, kötelező autós felvezetés, telekocsi, stb..
Macera ugyanaz, és szerintem aki eljön az ország másik végéből, ne hagyja ki (ámbár erre is rá kell számolni legalább egy, másfél órát minimum).
Ugyanakkor ez már keményen egész napos program, az ebéd tutira átminősül estebéddé.
Az még mindig úgy van, hogy a csárda szeretné tudni hogy pontosan mennyi emberre számítsanak és mit szeretnének enni és mikorra érkezik meg a csoport.
Cipőt a cipőboltból analógia után halászcsárdában ne pizzát rendeljetek.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Idézet:
„... ugyanaz a bejárat ...”


Ebbe lehet nem vagyok biztos, mert ha a blokkhoz beengednek, onnan lehet, hogy át lehet menni gyalog. Persze nem a kerítésen átmászva. De ez részlet kérdés...
Idézet:

a múzeumot is be kell iktatni”

Igen, én is úgy gondolom, aki szervezi az mindenképpen tegye bele.

Idézet:
„Ugyanakkor ez már keményen egész napos program, az ebéd tutira átminősül estebéddé.”


Igen valóban, ezt mindenképp figyelme kell venni.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2023
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Idézet:
„Ebbe lehet nem vagyok biztos, mert ha a blokkhoz beengednek, onnan lehet, hogy át lehet menni gyalog.”

Tapasztalat szerint, nagyon nem.
Pont azért kellett "telekocsi", merthogy "úgy nem lehet kolbászolni".
De ha belegondolunk, akkor ha így lenne, akkor jól megszívtuk volna, mert nem lehetett volna egyáltalán fényképezni ott sem, ahogyan úgy egyébként simán lehet.

paks_mi.jpg
    
(#) nagy hoho válasza Gafly hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Elsőnek jelentkezem! Ki jön még?
(#) Gafly válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Ha Zsanett is jön, akkor én tutira.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Úgy gondoltam, hogy az őrök átkísérnék a csoportot a blokktól.
Majd ezt megkérdezi , aki szervezi, hogy van.
Ott nem lehetett fényképezni szerintem, mármint az udvaron bent a parkolóba ahová bementünk a gyakorló reaktorhoz.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Jún 18, 2023 / 2
 
Hol nem lehet fényképezni?
Szerintem akkor mi nem ugyanazon a túrán voltunk, mint amit szerveztél.
A múzeumban is, és a gyakorló reaktorban is lehet fényképezni, mint ahogyan a látogató központban is.
Üzemi területen ott aztán (nekünk) tényleg nem lehet.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2023

Paks_en.jpg
    
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jún 18, 2023 / 1
 
A gyakorló központ parkolójában, ahova beálltunk. De mindegy. Igen, máshol lehetett, sőt kötelező is volt.
(#) gyerek67 válasza sany hozzászólására (») Jún 19, 2023 / 2
 
Na!
Tehát fotózni az üzemi terület kivételével mindenhol szabad. (Nekem ott is szabad, mert van engedélyem. ).
Az üzemi területről nem lehet gyalog sehogyan sem átmenni, mert a gyakorló központ jelenleg felvonulási területnek számít Paks II építése miatt, tehát ott nincs semmiféle gyalogos "lambadázás", hanem autókonvoj, telekocsikkal, felvezetéssel.
A kiégett üzemanyag tároló szerintem nem egy nagy durranás, bemenni nem lehet, van egy látogató termecske, makett, meg egy video vetítés, aztán passz.
A gyakorló központ és a múzeum viszont érdekes.
A helyfoglalást és a kaját nagyon ajánlott előre leegyeztetni a csárdával.
Ha jöttök és nem terhes számotokra a hamvas orcám jelenléte, akkor a csoporthoz csapódok, tán tudok néhány érdekesebb plusz információval szolgálni.
(#) sany válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Szóval ha nem lenne Paks II., akkor át lehetne menni, így nem? Persze nem egyedül hanem fegyveres őrök kiséretében, a blokktól a gyakorló reaktorig? Akkor nincs hátsó kiskapu.
Ha valaki megszervezi, akkor a Radioaktiv Hulladék Kezelőt ne tegye bele.
Azért nem volt az annyira szörnyű, szerintem.

A hölgy múltkor arról tájékoztatot mert direkt megkérdeztem, hogy lehet-e fényképezni a Gyakorló Központba, illetve környezetében. A hölgy azt mondta, hogy nem. De azt hozzá tette, hogyha az épület előtt szeretnénk csoportképet ( mert szoktak, mi nem csináltunk), akkor is szóljunk a vezetőnknek. De tudom, hogy nyugodtan lehetett fényképezni, mint ahogy a vezetőnk is engedélyezte. Csak meglepett a dolog akkor. De mostmár tudjuk, hogy szabad.

RHK.jpg
    
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Szerintem eléggé profira sikeredett az előző szervezésed, remélem a mostani is legalább hasonlóan jóra sikeredik.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Majd meglátjuk.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2023
(#) gyerek67 válasza sany hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Idézet:
„Szóval ha nem lenne Paks II., akkor át lehetne menni, így nem?”

Így van. Egyébként elég jó kis séta lenne, teljesen feleslegesen. Pláne, mondjuk a tűző napon, vagy szakadó esőben.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2023
(#) sany válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Köszi az infót!
(#) nagy hoho válasza Gafly hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Gabi gödörben álltál?
(#) Gafly válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Igazán Békéscsabán is azért nem fotózkodom a KBM team mellett, mert a Béla mellett én...
(#) rectamas hozzászólása Jún 19, 2023 /
 
Szeptember 18-22 között Paks?
(#) sany válasza rectamas hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Szeptemberben csak 14.-e a szabad, ahogy néztem. Biztosan hétfő vagy csütörtöki nap lesz, mert akkor fogad ebben az évben látogatókat a gyakorló reaktor.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2023
(#) rectamas válasza sany hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Részemről a 14-e is jó, de korábbi időpont nem.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2023
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Jövőre leülsz mellénk úgy csinálunk fotót ...
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 19, 2023 / 2
 
Neked sámlit hozok, úgy talán van némi esélyem.

Amúgy erről jutott eszembe, hogy amikor katona voltam, a században volt legalább három Gábor, méret szerint, nagyjából egy fej különbség volt minimum közöttünk:
- Kis Gábor
- Nagy Gábor
- Mikó Gábor
A parancsnokunk meg Petrezselyem János őrmester volt. Nem vicc, tényleg.
Állunk ott a sorban.
- Magát hogy hívják?
- Kis honvéd.
- Hát magát?
- Nagy honvéd.
- És magát?
- Mikó.
- Most.
Azért nem volt ennyire udvarias...
(#) sany válasza rectamas hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Az nem lenne hamar?
Csak azért mert, akkor meg igen csak meleg szokott lenni. Azért lépcsőzni kell, meleg lesz a blokkban, hosszú utazás ( na jó légkondi van. ).
Vagy ilyennekkel ne törödjünk?
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Az ilyen alkalmakat a "nemi szervüknél" kell megragadni.
Addig pont egy negyed év van, aki "tényleg" el akar jönni, az el tudja intézni.
Szeptemberben azért már nem annyira durva a dolog, még nyáron sem zárják be a zerőművet.
Mellesleg Te most kéreted magad, vagy már régen eldöntötted, hogy szervezel még egy túrát a múltkori sikerre való tekintettel?

Sok más HE rendezvény szerintem az idén már nem lészen, ez is csak akkor, ha TE megszervezed (előre mondom, más nem fogja).
Következő: »»   178 / 230
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem