Fórum témák
» Több friss téma |
Köszönöm mindenkinek a válaszát,
Ugyan ezzel a leeresztett 20mm kpe csővel ment tavaly egész évben (április -október) semmi probléma nem volt vele. Idén is ez a metodika volt egészen augusztus elejéig akkor egyszer csak nem jött a viz, hazahoztam szétszedtem nem találtam benne semmit összeraktam. kádba kipróbáltam rendesen működött. Visszavittem a kertbe,akkor jó volt rendesen megtudtam locsolni semmi fennakadás nem volt- Rá következő héten megint nem volt jó egy növényt meglocsoltam (kb 5liter viz jött), megállt, most hétvégén megint nem volt jó alig jött párcsepp viz. Haza hoztam újra szétszed és most itt tartok repedést törés csúszógyűrűs tömítésen nem látok.
A lábszelepet megnézted? Valahol levegőt kaphat és az ért nem szív.
Nincs labszelep beepitve
Ne csodálkozz, ha hol szív, hol nem lábszelep nélkül. Tegyél rá lábszelepet és jó kell, hogy legyen, amennyiben nem kap sehol fals levegőt.
Milyen mélyen van a víz a szivattyúhoz képest? Nem lehet, hogy túl alacsonyan? Hét méter már határeset. Nem tudom milyen a szivattyúház belseje, de nem fordulhat elő, hogy a lapátok és a tengely kapcsolata laza, elfordul egyik a másikon?
A viz 4-5m melyen van. Lapat nem tud elfordulni kozvetlen csavarrozva van a motortengelyre.
Motororrara szerelt ontvenybe ami van szerkezet azt nem tudom szetszedni.
"Az önfelszívó szivattyúk szívócsövét is el kell látni lábszel..."
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2023
Idézet: „Ugyan ezzel a leeresztett 20mm kpe csővel ment tavaly egész évben (április -október) semmi probléma nem volt vele. Idén is ez a metodika volt egészen augusztus elejéig akkor egyszer csak nem jött a viz, hazahoztam szétszedtem nem találtam benne semmit összeraktam. kádba kipróbáltam rendesen működött. Visszavittem a kertbe,akkor jó volt rendesen megtudtam locsolni semmi fennakadás nem volt- Rá következő héten megint nem volt jó egy növényt meglocsoltam (kb 5liter viz jött), megállt, most hétvégén megint nem volt jó alig jött párcsepp viz.”
A szívó oldalon vagy a tengelynél lehet valamilyen tömítetlenség, esetleg a szívócső beszippant valamit. Akkor sem működik az önfeszívás, ha a nyomó oldal nem szabad, valamimiatt nem tud távozni a víz. Utóbbihoz elég egy hosszabb tömlő, ami tele van vízzel, hiába fekszik a földön.
Közel 8 ezer weboldalon leírják mért kell lábszelep...
Olvastam! De azt is, hogy "a viz 4-5m melyen van" Persze vízszint van "nyugalmi" meg "üzemi"... Na de tavaly, meg amikor működött? Mérte valaki és összehasonlította....bizonyára nem. Olyan szivattyút még nem láttam, amelyik 5 méterről fel is szívja a vizet...persze a Gardena típusát is leírhatta volna a kérdező! Nekem mindenesetre fura, hogy lábszelep nélkül, hogy sikerülhetett ez: "felvantoltve a szivattyu vizzel" Max. 2/3 részben lehet feltölteni, ha a linkelt képen látható a szivattyú... A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2023
Neked ha ez így működött akkor nagyon szerencsés vagy. Lehet mostanában lecsökkent a vízszint azért nem megy. Amit tehetsz, ahogy a többiek is javasolták egy lábszelep. Én még plusszba megpróbálnám kút felülje és a szívócső között lezárni a nyílást. De kipróbálhatnád rendesen összehozni a kutat meg a szivattyút. Mekkora a fúrott kút, 40-es?
Lábszelepet próbálttam már de azzal nem jött víz.
1" COLOS cső áll ki a földből többet nem tudok így volt amikor vásároltam a földterületet
Ezt a colos csövet kellene egy szívócsővel összekötni a szivattyúval. 32mm műanyag cső szerintem rámegy, esetleg hőlégfúvóval rásegíteni.
A képen az enyém van, ez 40es, de a lényeg ugyan ez. A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2023
Ez elég szűkszavú tény...(ékezeteket is használhatnál!)
Milyen az a colos cső? Abba van dugva a "leeresztett 20mm kpe cső"? De akkor a lábszelep hová, hogyan lett felszerelve?
Erre a felvetésre válaszolva:
Az áramkör közel 10 éve hibátlanul működik. Itt van róla némi információ. Most csak a kézzel rajzolható panel helyett készítettem egy gyártható változatot. A szondáknak éppen az a lényege, hogy bármilyen közönséges fémtárgy alkalmas a feladatra. Ezek a szó szoros értelmében nem kapcsolnak, csak átbillentik az 555-öt. Amikor teszteltem, akkor kipróbáltam ioncserélt vízzel, csapvízzel, esővel, talajvízzel, és minden esetben teljesen stabil a be-ki kapcsolás. Mindkét szintérzékelés késleltetve van kb. 3 másodperccel, azaz egy kis hullámzás nem kapcsolja be, csak ha ennyi ideig vízet ér a felső szonda, és miután a szint az alsó szonda alá csökken, akkor is csak ennyi idő múlva áll le a szivattyú. Direkt a kedvedért most lementem és lefotóztam a nálam lévő "szondákat". Jól látszik, közönséges rozsdamentes lemezből vágtam csíkokat, amiket egy szigetelő tömbhöz csavaroztam. A felső szintet még egy kis rátekeréssel hangoltam is, hogy hamarabb kapcsoljon be. Mellékeltem a kezdeti "teszt-berendezést" is ahol a falapot emeltem ki az üvegből, és így szimuláltam a folyadékszint csökkenést. A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2024
Ezt a topikot valóban nem láttam, 2x 5cm szintkülönbségnél profi, valóban szinte bármi jó szondának.
Az új terv szerinti panel is elkészült. Pontosan úgy működik mint a régi, csak ezt már nem kellett kézzel rajzolni, és kompaktabb az egész, könnyebb beépíteni.
Bedobozoltam az áramkört. Nem volt okom kapkodni, mert olyan kevés a csapadék, ami nem emeli meg kritikusan a talajvizet, nem jelenik meg víz a pincében. Mindenesetre igyekeztem felkészülni.
Azért van két kapcsoló rajta, mert egyik a szokásos "ki-be" kapcsoló, a másik pedig egy "direkt" lehetőség. Csak érdekesség, hogy a direkt kapcsolóban lévő glim-lámpa nem csak akkor világít ha direktbe van kapcsolva, hanem akkor is ha az érzékelők indítják be a szivattyút. Ennek peresze nem sok jelentősége van, hiszen a ha megy a szivattyú azt jól lehet hallani, de nekem tetszik ez a jelzés. Mindent kipróbáltam, jól működik. Már csak falra kell szerelni és bekötni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |