Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   199 / 2208
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Júl 31, 2008
Szívesen, remélem nem emiatt állt valami spéci prozsé?!
(#) MrBrown válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 31, 2008
Viszont kétszer is átnéztem a 69-es évkönyvet és nem találtam benne az ECC82 PP-t. Pedíg már látom lelki szemeim előtt az ECC82 PPP-t, oldalanként 6-6 novál csővel egy sorban olyan kis keskeny hosszú sasszin amin a gitár erőlködők szoktak lenni, két szélén a két kis kimenő, toroid-táptrafók rejtve...
Persze sosem lesz belőle semmi.
De tényleg, elvileg működhet az immáron 8 darab ECC82- trióda egy csatornához?
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 31, 2008
A Házi studio - házi építése című cikkben van
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Júl 31, 2008
A dolog egyszerre vicces, szánalmas és kétségbeejtő... Még így sem találom :eek2: Oldalszámot tudsz mondani?
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2008
MI van nekem, nem értem ....
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 31, 2008
58. oldal
(#) zoly15 hozzászólása Júl 31, 2008
Helósztok "csövesek"!
Tesómnak kéne építenem egy csöves gitárerősítőt :yes:
A hangszóró 2 db 4ohm 11VA es Videoton közép hangszóró.
Ehhez szeretnék én egy csöves végfokot és előfokot készíteni remélhetőleg itthoni forrásokból (bontott TV csövek.
A készlet : ECH84, EF183, EF80, PCL84, PCL34, ECH84, PCL85 ezekből kihozható ez?
(nem nagyon értek a csövekhez )

A kimenőt is nekem (kéne) megtekerni amihez képleteket nem tudok. Ha valaki lenne olyan szíves kiszámolni nekem az nagyon jó lenne!
Hallotam olyanról hogy a trafót légrésesre kel átalakítani? ez hogyan megy? és miét kell?

üdv!
(#) witti hozzászólása Júl 31, 2008
Sziasztok!
Az ECC83-as cső fűtése körülbelül hány mA-ert vesz fel?
(9-12V AC között fűtés jó neki? Mennyi lenne az optimális feszültség?) Trafókeresés miatt kéne ez a pár adat.
(#) Gory hozzászólása Júl 31, 2008
Voltam ma a Madzag Bt-nél, mert valami fórumban olvastam hogy árulnak zománchzalt. Sajnos nem árulnak. Azt mondták Kerepestarcsán vagy hol van egy cég akik árulnak. Valakinek van valami ötlete hol lehet még szerezni 0,3 és 0,8 mm-es zománchuzalt?
(#) CHZ válasza Gory hozzászólására (») Júl 31, 2008
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2008
Vagy 12,6V és 0,15A
(#) CHZ válasza Gory hozzászólására (») Júl 31, 2008
Itt árak is vannak .Bővebben: Link
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Júl 31, 2008
csak azt kellene megtudni, hogy egy orsón hány kiló van?
(#) witti válasza CHZ hozzászólására (») Júl 31, 2008
Van egy 400mA-es telefontöltőm (régebbi trafós) amin 11.75 váltó feszt mérek. Akkor ez abszolút nem is jó?
(#) Gory válasza kocos hozzászólására (») Júl 31, 2008
Én úgy tudom hogy 15-20 kiló. Ezt a két helyet már néztem, majd felhívom őket, mert elvileg nagyker mindkettő. Meg azt sem ártana tudni hogy egy kiló az hány méter nagyjából.
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Júl 31, 2008
Jobb helyeken annyit tekernek át amennyit kérsz kilóban , igaz kis felárral
(#) CHZ válasza witti hozzászólására (») Júl 31, 2008
Kicsit kevés , de meg lehet próbálni , ha terhelve nem csökken lényegesen , vagy egyenirányítani C-R-C szűrés R tagjával belőni a 1,26V-ot
(#) szabi83 válasza kocos hozzászólására (») Júl 31, 2008
Múltkor vettem 1mm-es CuZ-t(200C°-ig jó) 1.5 kiló 2000Ft volt, csévén adták, majd vissza kell vinnem... De még nem fogyott el, ez KB 190 méter

Ezen az orsón az van, hogy 44 kiló volt rajta

Keressetek villanymotor tekercselőt, nekem bevált
(#) kocos hozzászólása Júl 31, 2008
Én is haladok, lassacskán kész is lesz
(#) zolee1209 válasza sturbi hozzászólására (») Júl 31, 2008
Idézet:
„ami ráfér”

hmmm.... Ez egy elég egyszerű méretezés! Esetleg ennek helyességét, miszerint ez így helyes megoldás, vagyis valóban azt a feladatot látja el, amire szolgál, alá tudod valamivel támasztani? Már csak azért, mert át- át olvasgattam ezt a topicot, de nem nagyon láttam ezt a fajta megoldást!
(#) kocos válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 31, 2008
Pedig pl Rádiotechnika folyóíratokban is sokszor hazsnálják ...
Egy fojtó induktivitását a vason ( és egyébb dolgokon kívűl ) a menetszám határozza meg. Itt a cél az, hogy minél nagyobb induktivitásunk (szűrésünk) legyen, ezért nincs értelme azt mondani, hogy pl. 3 ezer menetet, hanem ami befér az ablakba. Nem pontosan pl.10 Henrys induktivitást akarunk megelégszünk 9,3476281, vagy 13, 758483-mal is
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2008
Köszi szépen !
azért dőlt be, mert így lesz elől az EM84 "kijelzője". Nem festem át a kondit, nekem tetszik! Gondoltam lehúzom róla a "ruhát", és felpolírozom az alumíniumot, de minek. Amúgy a kávája sötét zöldre van pácolva, és ahhoz nem rossz a kék
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2008
Még nem néztem meg pontosan, azt tudom, hogy AZ1 az egyenirányító, meg EL84 a végcső! EF 40-et most kukáztam vagy 4 vadi újat AZ EBC41-et megnézem majd
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2008
Szia !

Ezt minek véljem .......


Bővebben: Link

Nem hiszed a 12,6V fűtést , kár !
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2008
Zotya !

Itt több probléma is van .
Nem láttam amit csatoltál , mert ismeretlen fájl felirat jelenik meg és nem tudtam megnyitni .
Ennek ellenére gondoltam , hogy igazolni akarod amit nem lehet ..

witti írta , hogy mekkora feszkója van kb . , ezért bátorkodtam megemlíteni , hogy 12,6V is járható út .
Neked ez nem tetszett , nem is lenne baj ha igazad lenne ...
Látom már belátod , hogy működik azzal is , de a magyarázatod az kicsit sántít ....tudod Te is .
Bocs nem kekeckedni akartam , csak segíteni witti-ek ,mivel így azzal a trafóval is meg tudja oldani .


(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2008
OK !
Részemről lezárva .... igazad van !

Ezt írta előtte :

"Sziasztok!
Az ECC83-as cső fűtése körülbelül hány mA-ert vesz fel?
(9-12V AC között fűtés jó neki? Mennyi lenne az optimális feszültség?) Trafókeresés miatt kéne ez a pár adat.
"
(#) Imi65 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 31, 2008
Szia! Úgy tűnik, a legnagyobb gitárerősítő tervezőnk, Kócos nem vette észre a kérdésedet.
2 db 11VA-es hangszóró, az összesen 22VA, sorba kötve 8 Ohm . Ehhez szerintem nem ártana egy 6-8W-os kis ketyere - legalább. A megadott lámpásokal ez nem nagyon lehetséges. A PCL85 az általad felsoroltak között az egyetlen, ami komolyabb - 3W körüli - teljesítményt képes szolgáltatni, evvel Kócosnak vannak (zenészi) tapasztalatai. Ha nagyobb kéne, akkor: Vagy két kisebb végcsövet alkalmazol, vagy egy nagyobbat. Ennek ismeretében már konkrétabb segítséget képes a brigád adni.
(#) zoly15 válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 31, 2008
Köszi a fáradozásodat de én már lemondtam a csöves erősítőről.
Nekem túl körülményes én sok megy el a fűtésekre :no:

üdv
(#) Müszi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 31, 2008
Na, csapjunk a közepibe!
Sajna kicsit szűkös a készleted, de nincs gond!

Bizonyára ismered a PCL86-os cikkemet, abba minden további nélkül beszerelhető a PCL85-ös csak a fűtőfesze 18V.

Kimenőt egyszer MSN-en mutattál (TV kimenő) az minden további nélkül használható.
A 300ohm körüli tekercspár a primer az 1ohm alatti a szekunder, ide kötöd a hangszóróidat.

Ha kérdésed van jelezd

üdv
(#) Müszi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 31, 2008
Látom Imi is hozzászólt, 8W körül kéne hajtani ugye, tehát a GU50-es cikkem kapcsolása egy-az-egybe jó ide.

A cső 12,6V fűtést igényel, 8ohmon 10W leadására képes.

A csövet és FOGLALATÁT! a pesti rádió amatőr börzén megkapod össz. 1000HUF-ért.

Szerintem a csövessel megéri vesződni, mert a hangja kárpótol [ Tapasztalatból mondom ]
Következő: »»   199 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem