Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   200 / 2208
(#) zoly15 válasza Müszi hozzászólására (») Júl 31, 2008
Nekem nem éri meg.....
De kinek mi éri meg.....nem vagyunk egyformák.
(#) Müszi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 31, 2008
De nem vagy vele tisztában, hogy a 3W micsoda teljesítmény
PCL85-ös végem is volt már, és a kis 25W-os Vidi ládáim majdnem lepotyogtak a falról :yes:

Ha már feltetted a kérdést ne add fel, tessék küzdeni :yes:
(#) zolee1209 válasza kocos hozzászólására (») Júl 31, 2008
Egy alap kérdésem lenne akkor a fojtóval kapcsolatban! Pontosan mi is a szerepe ebben a körben? Nem pontosan az a feladata, hogy a hálózati brummot kiszűrje?!
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Júl 31, 2008
Ne vitatkozzatok, inkább építsetek Én így állok! Holnap kötöm be az elektronyikát

1.jpg
    
(#) Müszi válasza kocos hozzászólására (») Júl 31, 2008
Egyszerűen gyönyörű
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Júl 31, 2008
Persze nics érteleme , ha felesleges a vita , de részemről "építő szándékú" volt .
Persze az építés is megy ...

Látom Te jól haladsz , egyre szépűl és épül , gratulálok .
(#) kocos válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 31, 2008
Ne mondj le róla!!!!! Gitárhoz szerezz be egy El84, El34, vagy 6L6 csövet vagy az orosz 6P3sz-t ( ez utóbbit utánnad vágják bárhol pár száz Ft-ért. De bármelyik cső megkapható 1000-2000 Ft között. Előfoknak ECC83, vagy 81 való. A 83 nagyobb erősítéssel bír, mint a 81, ez a "gain"-ben mutatkozik meg. Ha semmi mást nem akarsz, csak egy csatornát hangszínnel, akkor nagyon egyszerű dolgod van Ebből a kapcsolásból kiindulhatsz, gyakorlatilag a felsorolt 3 cső közül kisebb módosítással bármelyikkel működik. A kimenőt tekerheted is, kiszámolom Neked, ha megmondod milyen csővel szeretnéd, de rádió kimenőt is használhatsz ( gyengébb minőség ), sztem bármelyikünk tud Neked adni, akár én is! Ha külön tiszta, és torz csatit is szeretnél, akkor viszont nem érdemes ilyen egyzserű végfokkal, hanem legalább egy 10-15 wattosat Ellenütemű El84-ekkel. Addig is tanulmányozd a kapcsolást, és ha valami nem tiszta, kérdezz!!!
Én egy ilyen erősítőt építettem, ez 6P3Sz végcsővel van, és 3 sávos hangszínnel, valamint egy tremolo effekttel felszerelve. És két 20 centis tesla hansgzóró "zörög" benne, meglepően nagyon szépen szól
(#) kocos válasza Müszi hozzászólására (») Júl 31, 2008
Köszönöm szépen!
(#) Müszi válasza CHZ hozzászólására (») Júl 31, 2008
Én valószínű elkezdek egy EBL20 monót készíteni, mint látványerősítő, de extrémszépre lesz megcsinálva az tuti
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Júl 31, 2008
Köszi! A fényezés bátyám érdeme ( a káváé )
(#) Gory válasza kocos hozzászólására (») Júl 31, 2008
Jól néz ki ez a zöld szín. Mivel és hogyan festetted le, és fányezted? Szépen csillog. Én is valami hasonlót szeretnék majd.
(#) kocos válasza Gory hozzászólására (») Júl 31, 2008
Köszönöm szépen! Sima "háztartási boltban" is kapható szeszben oldható fapáccal pácoltam be. Aztán nitrolakkal, ecsettel 5 réteg, minden réteg között csiszolva 400-as papírral, aztán bátyám a legfelső réteget ráfújta szintén nitroval, de ezt nem ajánlom, ha legközelebb csinálok, akkor Milesi töltőalapozó lakk, és Milesi fényes lakk!! Neked is ezt ajánlom, vagy akármilyen olcsóbb kétkomponensű lakkot.
A sasszi pedig egyszerű "Maestro" matt fekete akrillal van fújva, és a trafó takaró "sapikat" pedig most fújta bátyám "Body" két komponensű selyemfényű fekete festékkel (ezek nincsenek a képen
(#) zolee1209 válasza kocos hozzászólására (») Júl 31, 2008
Olvasom, hogy "zöld..." Kérdezem magamtól, hol van itt zöld?! És most néztem meg, hogy amíg én az egészet feketének láttam, kiderült, hogy tényleg van ott zöld! Már fáradt vagyok! És így jobban ránézve a képre, tényleg nagyon szépen mutat!
(#) kocos válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 31, 2008
Köszi! Zöld, de valamiért a fényképezőgépen nem olyan, minta amilyen valójában ....
(#) zolee1209 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2008
A tekercs váltakozóáramú szerepével tisztában voltam, mint ahogy az egyenáramúval is. De most egy néhány percet gondolkodtam, hogy végülis az a jó nekünk, ha minél több menetet tudunk feltekerni, mert akkor nő az Xl, de ugyanakkor az lenne jó, ha RDC nem nőne számottevően... Rendben, akkor már tiszta ez a rész!
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Júl 31, 2008
A káva nagyon tetszetős .
Milesi fényes lakk az 2 komponensű ? Keresetem én is valami időtállóbb lakkot , de nem találtam , fényezők használnak jó minőségűt , de azt csak nagy kiszerelésben kapható , így velük kell festetnem , pedig én szeretném megcsinálni .
Amit használtál mekkora csomagolás és hol vásárolható ?
(#) CHZ válasza Müszi hozzászólására (») Júl 31, 2008
Nagyon várjuk ,biztos szép lesz .
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Júl 31, 2008
Mint ahogy írtam, ez "mezei" páccal, és nitrolakkal van, a következőt fogom Milesivel. Úgy tudom, hogy két K-s a lakkja. Nekem bátyám autofényező, és van egy bútorasztalos haverja, és olcsón, vagy bartelba tudja hozni a Milesit. Szóval nem tudom a kiszerelést, és az árat
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Júl 31, 2008
Köszi , megpróbálom felhajtani .
(#) sturbi válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 31, 2008
Itt egy egyszerű számítás fojtótekercshez, használd ezt, ha gondolod:
(#) kocos hozzászólása Júl 31, 2008
Na én leléptem Uraim! Jó éjt mindenkinek!
(#) Gory hozzászólása Aug 1, 2008
Megkérdeztem a Laxpo-sped Kft-t a zománchuzalról.
A minimális tétel egy teljes orsó, ami 15-20 kg. A 210 fokos 0,335-ös huzalra pedig 2385 Ft/kg árat mondtak. Úgyhogy ez sajnos elég költséges lenne.
(#) ngyzoli hozzászólása Aug 1, 2008
HALI! nos,hogy én is mutassak valamit,és ne lógjak ki a sorból,íme egy régebben készült PPP,pácolt fadoboz,saválló bukolat,elöl a félköríves szerelőlap nyák-lemez.PL82-es végcsövekkel ment,és állati nagyot szólt.(44W-ot mértem).nem volt rossz masina,egy haverom addig könyörgött...eladtam neki.
(#) EcoPityu válasza Gory hozzászólására (») Aug 1, 2008
Nálunk 3000-ért adják a rézdrót kilóját!!
Azóta tekerek szines TV lemágnesezőtekercsből..
(#) EcoPityu válasza ngyzoli hozzászólására (») Aug 1, 2008
Szép technológia-szép!
2x22w???az a 44w?
Gondolom ilyen csövekből...
(#) kocos válasza ngyzoli hozzászólására (») Aug 1, 2008
Elég durva!
(#) kocos válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 1, 2008
Basszus! Én is kidobtam sokat ((
Na sebaj egy Precision 2000, és egy infraColor még kilátásban van
(#) Imi65 válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 1, 2008
Biztos úgy, tekintve, hogy a PL82-esek 9W-osak. 4x9=36W, ebből reális a csatornánkénti 22W.
(#) Gory válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2008
Engem is érdekelne hányas drót van ilyen TV tekercseken.
(#) MrBrown válasza Müszi hozzászólására (») Aug 1, 2008
Fogadjunk hogy összebeszéltél köbzolival és megaláztok amiért még mindíg nem voltam képes összerakni a mono21 projectet. (Gondolom EBL21-te akartál írni csak mellé ment.) Egyébként miért csak látványerősítő? Ha mondjuk teszel-veszel és úgy hallgatsz zenét (legtöbbször szerintem ez van) nem pedig egy fotelban ülve átadva magad a zenének, igen is van létjogosúltsága a mono rendszernek. Ha végre elkészül a mono21 az mindjárt a seggén az RCA aljzatnál összemonósítja majd a bemenő jelet azt ennyi.
Következő: »»   200 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem