Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   202 / 2208
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Aug 1, 2008
Akkor inkább marad a két El, azok úgy megkapják a 6,3-mat, és az EF-eknek, meg a varázszsemeknek lesz külön. Talán akkor az EF-eket meg megpróbálom DC-vel fűteni. Most keresek egy alkalmas trafót
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
Tekerhetsz kis szórással spéci trafót ami könnyebben elhelyezhető , végcsövekre külön , mert azok alulfűtése károsabb lehet , kisebb emisszió kisebb áram miatt .
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
Ha a 2 EL84 -nek pont elég , akkor jó megoldás az előcsövek DC fűtése is , másik trafóról , még a hangnak is jót tehet .
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Aug 1, 2008
Találtam egy komplett kis 12 Voltos táppanelt trafóval ( valami vidi tévéből ), Ha ebben Zenert cserélek, akár még jó is lehet az EF-ek fűtésére nem? Vagy ennek nagyon szór a trafója?

táp.jpg
    
(#) kocos hozzászólása Aug 1, 2008
Megmértem, hogy csak az El-eknél mennyi a fesz : 6 Volt kereken! A biztonság kedvéért rámértem még egy műszerrel, azzal 6,6 V, de erről tudtam, hogy nem pontos, aztán mértem még két analóg voltmérővel ( tükörskálás) , és 6,3, illetve 6,2 Volt lett az eredmény, szóval azEL-eknek ez sztem elég. Ja, a hálózati fesz 232 V
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
Azt nem tudom menyire szór , de ha csak stab. diódát cserélsz az nem lesz jó .
Az EF86 és a többi cső jóval 1 A felett felvesz , az áteresztő tranyó sem fogja bírni , de a trafó sem biztos.
Sok a 12V , nagy lesz a disszipáció az áteresztőn , ha nagyobb tranyót teszel be akkor is csak nagy hűtéssel menne .
Ezért inkább C-R-C szűrés , 6,3-7V egyenirányítva és az R taggal belőni a pontos 6,3V -ot
(#) EcoPityu válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2008
A kis CRT monitorokon 0,3mm-es drót, a colorstaron 0,7mm-es drót, ezért nem tudom miért nem találjátok fel magatokat, ott hever a megoldás a lábatok /vagy a kuka/ előtt!!
JóJó nekem könnyű, hamár tévészerelő is voltam...
De én sem voltam elég szemfüles, mert csak egy fél 30-as "kumprisládányi" van! A többit Tv-stül elvitték a ..gányok!
(#) EcoPityu válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 1, 2008
Sok kidobott régi 14 collos színes PC monitorban 0,2-0,3-as a drót!
Lehet, hogy a colorstar-é csak 0,5-ös, de akkor miről szedtem le a 0,7-est??
Lehet a MUNKÁCSY Colorról...

Tehát 0,3-0,7-ig terjedően vannak a lemágnesező tekercsek, szép tiszta meghajlítatlan rézdrótból.
Szövőgépről, vagy régi kötőgépről a fonaladagolót meglovasítva könnyű lefejteni...

0,2-est én a multkor egy nagy buta mágneskapcsolóról termeltem le..
(#) kocos válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
Pedig már kezdtem megörülni, hogy trafó is van, és nyákot sem kell csinálni ....
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
Szerintem katódellenállással jobb lenne , kb. - 12-14 V kellene , az meg már a fűtésnek sok .
Reduktor biztos kevés , nagyobb trafót keress.
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
Trafó még lehet jó , csak lehet , hogy át kéne tekerni , min. 1mm vezetékkel 6-7 V -ra , ha ráfér akkor talán elég is lesz .
Nyákra is aplikálhatod a C-R-C tagokat.
(#) Gory válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 1, 2008
Köszi az ötleteket. Szigetelőt honnan szoktál kitermelni a trafókhoz?
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Aug 1, 2008
Hát lehet katódellenállás lesz belőle .... Csak sokat hallottam róla, hogy fix előfesszel nagyobb a teljesítmény, meg jobban szól, meg mittudomén...
Mindegy a katódellenállás jobb, mert nem kell még az előfeszhez is trafó...
Amúgy van egy 6,3 /12,6 - 12,6 Voltos 5 wattos kis trafóm, ezzel gondoltam az előfeszt, hogy a fűtésre kötöm, és a két 12,6-ot egyenirányítva lesz a két oldal előfesze. Ahhoz úgyse kell teljesítmény
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Aug 1, 2008
1 Ampert eszik kb a négy cső, szóval reduktor tényleg kevés lesz, egy 10 wattos minimum kellene ...
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
A fix előfesznek akkor van értelme , ha nagyobb feszültség kell a csőnek- 50-60V -nál már van értelme mert ott nagyobb a veszteség , EL84-nél kis áram kis feszkó alig hozna valamit , mérni sem lehetne a külömbséget .
Próbáld ki a a 6,3V -os trafód terheld le a fűtésekkel és mérj , vizsgáld a melegedését is , kiderűl minden .
De a vidi trafó áttekerve jó lehet ...
(#) CHZ válasza Gory hozzászólására (») Aug 1, 2008
Bocs , hogy beleszólok , de jó kimenőt ilyen vezetékkel néhéz csinálni , mert mi biztosítja , hogy nem kell toldani , pont elég 1 tekercsre , toldozva meg csak ídőt és minőséget veszítünk .

Szigetelőt is lehet venni ahol a vezetéket , nekem 2 hete hoztak , megkérdezem a haverom hol vette , mert ott kimérve kis csévére is adtak , igaz felárral .
Soronkén papír a legjobb szerintem , pénztárgépbe való szalag több méretben kapható , ami sok csévébe pont méret , ezért egyszerű a használata .
Szek /prim . tekercsek közé meg triflekszil (ha jól írom ) 0,1-0,2 mm
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Aug 1, 2008
Én sorok közé olajpapír kondiból bontott (sacperkábé) 0,05 ös papírt használok, ilyet bárhonnan lehet "kukázni", tekercsek között, meg 0,1 -es Hostafán fóliát, vaterán vettem, 5 méter egy ezres volt. De triflexilr hajtok én is

A fűtés meg eldőlt!!!!! Mivel minden műszer mást mutatott, előbányásztam a jó öreg UNIVOT! 6,25 Voltot mutatott, én ezt nem tekintem aláfűtésnek a ratyi piaci multiméterem 6,5 voltot mutat, az M830-as multiméterem mutat csak 5,9 voltot, de abban kuka az elem sztem. Két full passzív volt-amper-ohm mérő is 6,25-öt mutatott, ezek közül az egyik spéci német cucc. Úgyhogy én nem trafózgatok, max az EF-ekhez kipróbálom a DC-t
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
Ez jó hír , ez a legjobb .

Hostafán fóliát nem ismerem , az átlátszó ?
Sima papírt azért is javaslom, mert fehér jól látható ha ritkára tekered a meneteket , kicsit matt , könnyebb rá a huzalt szépen hajtani , nem csúszik szét.
Olajpapír kondi szigetelése álítólag mérgező , a benne lévő olaj miatt , némelyik kondin láttam is ilyen figyelmeztetést .
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Aug 1, 2008
Azt nem tudom, hogy mérgező-e, mindenesetre büdös, mint a ... Én egy idős Szakitól tanultam ezta módszert, és ő jóval hatvan fölött van, és fiatal kora óta csinálja szóval nem halálos Meg amúgy mi nem mérgező az elektronikában? Forrasztóón, folyasztószer, vasklorid, hidrogén-peroxid .....Lehetne még sorolni
Igen a hostafán átlátszó, és nagyon könnyen szakad, törik, de erre is könnyű tekercselni, szépen ugranak egymás mellé amenetek, még ha gyorsan tekerem is.
Szóval akkor 6,25 Volttal jó lesz a fűtés? A trafó egyáltaán nem melegedett
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Aug 1, 2008
A régen gyártott olajos kondik biztos nem mérgezőek , azok szaga is más , normális olaj illat.
A büdös nagyon veszélyes állítólag , valami 3 betűs rövidítés hívja fel a figyelmet , most nem tudom idézni .
(#) EcoPityu válasza Gory hozzászólására (») Aug 1, 2008
CHZ-nek is igaza van, ha toldani kell!, de eddig nekem még nem kellett! Egy régi vermona táptrafójának primerét végigbírta a ColorStar lemágnesező, elfogyás nélkül, kimenőhöz, hameg soronként úgyis kivezeted, akkor nincs toldás. Egy soron belül meg csak észreveszed, ha el fog fogyni, és nem spórolsz...
Szigetelővel, meg jó dolgom van, mert nagyon sok ColorStar táptrafót tekertem át, és mindnek megvan a közel 10cm széles prespán sorszigetelése, de van erre a célra még egy régi tekercselős bácsitol egy nagy guriga 5cm széles prespántekercs.
Ha van hosszú fólia/stiroflex/ kondenzátorod, annak a szigetelése se rossz, csak szét kell szedni!


(#) CHZ válasza CHZ hozzászólására (») Aug 1, 2008
Megnéztem , manapság gyártott olajos kondik PCB tartalmú olajat tartalmaznak , amire figyelmeztetnek is, nem szabad szétszedni , veszélyes anyag .
(#) CHZ válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 1, 2008
Teljesen igazad van szek. tekrcsre tökéletesen használható a vastagabb vezeték amit lemágnesezőből nyerhetünk , mivel kevés menetről van szó és megoldható toldás nélkül is.
Primerek megtekerése már más kérdés

(#) Gory válasza CHZ hozzászólására (») Aug 1, 2008
Úgy néz ki ilyen hostafán szigetelőt sikerült szereznem. Van itthon rossz monitorom, belenézek hogy a lemágnesezőn mennyi drót van. Inkább az a hátulütője hogy nincs két egyforma monitorom, így két kimenőre valószínűleg más drót kerülne. De majd meglátom.

A trafóról mikor letekertem a meneteket, volt kívül egy vastag és széles réz fólia, meg a primer és a szekunder közt is. Sőt a belső mintha az érintésvédelmi földhöz lett volna kötve. A kimenőnek jót tesz ha kívülre visszateszem rá ezt a rézfólát? Javíthat rajta valamit, vagy kevésbé szór a trafó?
(#) CHZ válasza Gory hozzászólására (») Aug 1, 2008
Rézfólia hál . trafónál hálózat felöli nagyfrekis zavarok kiszűrésére szolgált , a primer és szekunder tekercsek közöt , nem rövidrezárt menet !
Ez kimenőnél nem használatos , felesleges rátenni , csak a kapacitásokat növelnéd vele , ami előnytelen.

Ha primerekre nem találsz vezetéket , akkor a szekunderre is inkább vásárolj új zománchuzalt.
Próbáltam felhajtani a címet , haverom nyaral , de rövidesen megtudom hol kapsz kimérve is , megfelelő drótot.
(#) Gory válasza CHZ hozzászólására (») Aug 1, 2008
A villért kft-nél Kistarcsán lehet venni kimérve. meg mindenféle szigetelőt is. Elméletileg még kiszállítást is lehet kérni. Ha onnan rendelek akkor triflexil-t is fogok rendelni, csak náluk annyiféle szigetelő van, azt se tudom melyik melyik. Varnis szalag, triflexil, prespán stb...
A terminál fórumon azt olvastam hogy valaki "skicc pauszt" használ sorok közé.
(#) ngyzoli válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 2, 2008
...hogy ti mennyi hsz-t termeltek egy nap alatt! Nos,nem.csatornánként jött ki ez a kimenő power.nyilván cs.egyik oldalt mértem(egyszerre).először én is arra gondoltam:áá,ez túl sok,ennyi nem lehet-mérési hibára gyanakodtam,de többszöri ellenőrzésre is ez jött ki...44vagy 42W,de 40 fölött volt...mindegy.nem hinném,h a PL 82 erősebb cső lenne,mint az EL 84(eredetileg azzal terveztem),de a rácselőfeszültsége-ua.munkapont mellett-jóval magasabb.egy gyári leírásban olvastam,h a Manley cég egy pár EL 84-ből PP-ben 25W-ot hozott ki-hááát...nem tudom.nekem 16-17volt a max.bár a csöveket jócskán túl lehet hajtani,ezen értékben azért kételkedek.
(#) CHZ válasza Gory hozzászólására (») Aug 2, 2008
Soronként berakott papír vagy más anyagnak nem csak szigetelés funkciója van .
Nagyon meghatározza a kimenő végleges minőségét , a kialakuló sönt és egyéb kapacitásokat nagyban befolyásolja a betett anyag minősége és vastagsága , ezért nehéz megmondani melyik anyag is a legmegfelelőbb .
(#) kocos hozzászólása Aug 2, 2008
Nagy vétség lenne, ha nem késleltetném az anódfeszt? Sehiogy sem fér már el egy kistrafó, meg relé, meg nyák ... Ágoston Úréknál sem láttam sosem, hogy használtak volna ...
(#) kocos válasza kocos hozzászólására (») Aug 2, 2008
Stand By kapcsoló lesza megoldás, a következőnél pedig legelőször a tápot készítem el
Következő: »»   202 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem