Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   288 / 293
(#) tclar hozzászólása Nov 14, 2023 /
 
Sziasztok! Ariston Clas B Premium SP1-eket dobál néha, másodszorra elindul általában. Ilyenkor honnan tudni hogy a gyújtás volt elégtelen vagy az ionelektróda állítja le a folyamatot? Egyébként kicsit berezonál leálláskor közvetlenül mielőtt az SP1-et dobja. De ha nem állok a kazán mellett észre sem venni a hibát mert fűtés és melegvíz is van. Köszönöm szépen! Üdv
(#) pözsó válasza cickany67 hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Elvileg az őrlángot a fúvóka mérete határozza meg, emlékeim szerint. A nagylángot a az egyik fehér gomb belső oldalán lévő recés tekerővel lehet állítani. A képen nem látszik mert belül van.

c24.jpg
    
(#) cickany67 válasza pözsó hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Igy van csak az a baj hogy hiába tekered ki nem lesz nagyobb a láng.
(#) pözsó válasza cickany67 hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Lehet valami kosz került a rendszerbe. Nézd meg hova megy a tengely s ott nézelődni. Nekem hatalmas lángot lehetett beállítani a tekerővel.
(#) kzozo válasza tclar hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Hello. Vezérlőpanelen kondenzátor hiba lesz, nekem legalábbis az volt ugyan ezzel a tünettel és hibakóddal.
Voltak púpos kondik, amik pedig hibátlannak néztek ki azok gyengék voltak már.
Cseréld ki mindet, 105C-os ESR-re.
(#) VIM válasza cickany67 hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Szia! Ha mindent kicseréltél és megnéztél akkor már csak a nyomáscsökkentő marad, hogy az nem ad megfelelő nagyságú nyomást a főégőnek esetleg a szűrője szennyezett lehet de ennek kiderítéséhez a szolgáltatóhoz kell fordulnod, mert plombázottak a szerelvények.
(#) VIM válasza cickany67 hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Egy fontos dolog jutott még eszembe a tömszelencével kapcsolatban, hogy a rúd az nem egyforma hosszú "szokott" lenni ha párban adják és ez azt eredményezi, hogy hiába jó minden de a rudat a hossza miatt (mert rövid lehet) nem tudja kellően felemelni a nyomás és így nem fog tudni jobban kinyitni a gázszelep. A képen akár lehet ez a maximum is, szép lángkép van csak nem szabályozható a nagysága?
(#) vision61 válasza cickany67 hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Szia!

A vezérlőpanelnek nincs is ehhez semmi köze, ez nyomáscsökkenés miatt van: "Ami érdekes hogy induláskor majdnem eltűnik az örláng mintha kevés lenne a gáz."
Privátban leírtam, ez nem elektronikai hiba.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2023
(#) vision61 válasza VIM hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Ezt úgy szoktam ellenőrizni, hogy bekapcsolom a tűzhely legnagyobb égőjét, és a sütőt is. (Ha van gáztűzhely.) Ha ott van gond, ezeknél is le fog csökkenni a teljesítmény, amikor a cirkó indul.
(#) VIM válasza vision61 hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Hát persze. Most kellet cserélnen az kis Junkersben tágulási tatályt ... A neten 40-80eFt közötti árak vannak ha belevalót nézek. Ehelyett vettem egy 12 litereset, egy 1.2m flexi csövet-hozzá szűkítőket- és felraktam a kazán mellé kívülre. A szivattyúba csatlakozó csővéggel meggyűlt a bajom de remélem holnap már nem lesz cseppenés alatta.
(#) vision61 válasza VIM hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Ez így rendben is van, sokszor így oldjuk meg költséghatékonyan más készülékeknél is.
De ezt biztosan nekem akartad írni?
A C24-nél jelentkező hibának ehhez semmi köze.
(#) VIM válasza vision61 hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
A gáznyomással kapcsolatban én is úgy ellenőrizném ahogyan Te. Az off részt pedig csak megemlítettem annak kapcsán, hogy amiről kérdeztem Tőled a nagyobbik készülékről a kisebbiknél azzal szembesültem, hogy tartálycserét kell csinálnom, mert kilyukadt. Most éppen nem aktuális a képeket felraknom róla de ha az lesz majd akkor felrakom, hogy hogyan is néz ez ki. Sikerült elállítanon a csepegést is a szivattyúnál lévő villás leszorítós csőcsatlakozásnál. Bővebben: Link
(#) cickany67 válasza VIM hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Köszi mindenkinek a hozzászólást.
A szeleptányér nyomorudja ugyan akkora mint a régi.
Én is a nyomáscsökkentőre gondolok.
Lángkép jó csak nagyság nem álítható.
Még kipróbálom a gáztüzhelyes megoldást de valószínüleg a cirkóba lévő gázcsőre felrakok egy milibar mérőt hogy biztos legyeg a szabályzó jó vagy rossz mükődésében.

Mégegyszer köszi a hozzászólásokat.
(#) szunyi55 válasza cickany67 hozzászólására (») Nov 15, 2023 / 1
 
Szia.A bemenö gázcsöben vagy a gázszelep belépö részénél van egy szitaszerü szürő,azt pucold ki.
Üdv Zoli.
(#) tclar válasza kzozo hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Köszi szépen!
(#) Fireblade72 hozzászólása Nov 19, 2023 /
 
Sziasztok. Ariston Genus One kazánomnál a kijelző csak villog, nem látható rajta semmi felirat. A kazán amúgy rend en teszi a dolgát, az appon keresztül vezérelhető, fűt stb. Valószínűleg a kijelzőpanel ment el. Van ehez nektek kapcsolási rajzotok?Vagy infóhogy a csatlakozón melyik az elekrtomos betápés az hány V-os? Műszerész ismerősömmel megnézetném,hátha tudja javítani.Választ előre isköszönöm.
(#) gblue hozzászólása Nov 20, 2023 /
 
Sziasztok!
Korábban már ide, egy Ferroli domitop hc24e kazán kapcsán. Akkoriban az volt a tünet, hogy időnként (végül egyre gyakrabban) leállt a kazán. Végül kicseréltem a panelt, majd kb 2hónap tökéletes működés után újból elkezdte ezt csinálni. A kazánnal nyáron (csak HMV) nem volt gond...
Amint bejött a hideg idő, megint elkezdett leállni. Reset után megy csak tovább.

Namost akkoriban valaki írta, hogy ez lehet NTC gond is. Az a helyzet, hogy rendeltem egy új NTC-t és egy vésztermosztátot is, ugyanis azt vettem észre, hogy ha ez utóbbiról lehúzom a csatlakozót akkor pont ugyanúgy áll le a kazán. Viszont lehetséges az, hogy az NTC az menet közben elromlik, rosszul működik? Majd megint megjavul? Rámértem multiméterrel, melegítve az ntc-t, kattan egyet, majd megszűnik a kontakt.. aztán visszahül és megint működik. Namost az új is pont így működik. Lehetséges az, hogy ez menet közben rosszul működik??? Mindenhol azt látom, hogy az NTC-nek az ellenállása változik, ez viszont inkább valami bimetálos kapcsolónak tűnik így működés után....
Találkozott már valaki ilyesmi hibával? Vagy ilyen NTC-vel? Bocs ha kicsit zavaros, a kérdésem leginkább az NTC-re vonatkozik. Már kb minden ki lett cserélve ebben az egyszerű kazánban, mégis félek, hogy nem ez lesz a megoldás
köszi!
(ja, kazánszerelő széttette a kezét)
(#) JZoli válasza gblue hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Ha kattan akkor az biztosan nem NTC! Az valami biztonsági hőkioldó lesz, azok kattannak.
(#) gblue válasza JZoli hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Nade mindkettő kattan... Van egy ami 100foknál, a másik 88 foknál, ez a hozzávaló (gyári cikkszám alapján is, meg ami rá is van írva) és más nincs ami a vízhőfokot érzékelné.
Lehet az NTC megnevezés akkor pontatlan, de akkor hőkioldó lehet a pontos neve.

szerk: megnéztem, limit termosztát a neve
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2023
(#) Hutty válasza gblue hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Nem talált.
Az egyik kattanós a vízhő-túlfutás, a másik a füstgáz-termosztát.
Bármelyik vezetékét széthúzod, a kazán leáll.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2023
(#) VIM válasza gblue hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Szia! Ennek a készüléknek egy baja van, hogy bitermikus a hőcserélője ami mostanra elvízkövesedett.
(#) gblue válasza VIM hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
Ez megtennéd kérlek, hogy kifejted pontosabban? Mit jelent ebben az esetben az, hogy bitermikus?
A hőcserélőjét egyszer átmostam, igaz slaggal, de lehetne akár vegyszerbe is áztatni. Amikor levettem, akkor nem tűnt vízkövesnek belül. De nagyon érdekelne az, hogy mi is ez pontosan és miért gondolod ezt.
Köszönöm!
(#) gblue válasza gblue hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
Közben rákerestem, ez nem kombi kazán, 1 kör van csak amit melegít, egy 3utas váltószelep biztosítja azt, hogy a HMV tartályt melegítse vagy a fűtőkört.
(#) VIM válasza gblue hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
Ha rákerestél akkor fel is tehetted volna a használatiját. Én ezt találtam róla. Ezek közül egyik sem a Te készüléked?
(#) gblue válasza VIM hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
A bimetrikus hőcserélőre kerestem rá. Amit találtál ott írja a Domitop HC 24E-t, mert ezekre ugyanaz a használati utasítás, és a kazánok közt az alkatrészek 90%-a csereszabatos.
Az enyém egy egyszerű verzió, se melegvíz kör nincs, se áramláskapcsoló se semmi ilyesmi, amit eddig tippeket kaptam.

Egy eredeti olasz pdf-t találtam a robbantott ábrával, az alapján szoktam hozzá rendelni is alkatrészt.ez az a PDF
(#) VIM válasza gblue hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
A nézeteltérések elkerülése végett megtennéd, hogy küldesz képet a kazánról levett burkolattal? Én személy szerint még nem láttam olyan falikazánt amelyikről beszélsz:
Idézet:
„A kazánnal nyáron (csak HMV) nem volt gond...”
Idézet:
„ez nem kombi kazán, 1 kör van csak amit melegít, egy 3utas váltószelep biztosítja azt, hogy a HMV tartályt melegítse vagy a fűtőkört.”
Idézet:
„se melegvíz kör nincs, se áramláskapcsoló se semmi ilyesmi”
... most akkor hogy is van ez?
(#) VIM válasza gblue hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
Véletlenül nem ilyen a készülék hőcserélője?
(#) VIM válasza gblue hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
Közben rájöttem, hogy a készülékedhez meg kellett venni egy váltószelepet és HMV tartályt amit a kazánvezérlő tud kezelni. Hát akkor valóban egyszerű ez a készülék és csak fűteni tud valójában a kiegészítők nélkül. A túlmelegedés oka viszont lehet elégtelen keringés miatt amit a szivattyú okozhat ill. a váltószelep ha az nem megfelelően működik.
(#) gblue válasza VIM hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
Akkor mégsem küldök képet, de igen, jól érted. A kazánon belül csak 1 kör van, a hőcserélő nem olyan, mint amit küldtél, az két körös.

A váltószelep tavaly volt cserélve, a szelep is, a motor is, ezt kizárnám, mert érezni a csövekben, hogy merre folyik a forró víz.
A szivattyú is tavaly volt cserélve, mert az mondjuk bekrepált előtte, ott néhány nappal előtte volt időnként rezonáló kerepelő hangja, aztán 1-2nappal később megállt mint a szög, azt kicseréltem, utána jó volt.

Akkor leírom az előzményeket is, hátha az is segít, mert hosszú idő óta először úgy látom te szeretnéd is érteni mi lehet a gond.

5éve költöztünk ide, nyáron, és rögtön ősszel jött az első olyan hiba, hogy HVM fűtés esetén leállt a kazán néha. Nem mindig, néha Tehát mondjuk heti 1x. Ilyenkor az egyetlen piros visszajelző lámpája égett csak, reset után ment tovább. Az előző lakó, mondta, hogy sok rossz tapasztalata van a helyi szerelőkkel és aki neki bevált, az a Ferroli hivatalos márkaszervíz, de tőlük is csak a szervízvezetőt hívjam ki. Vidéken lakunk, egy elég szép összegért jött ki karbantartani. Volt hümmögés, fejvakarás, de nem jött rá a problémára. Akkor utána el is utaztunk azt hiszem, eltelt 2-3hét mire aktívan kezdtük volna használni, akkor már állandóan leállt a kazán a HMV esetén.
Magyarázott valamit az ember, hogy nem jó a 3utas szelep, olyan kell, ami rugóvisszatérítéses, de ekkor a szelep be volt állva középállásban, így fűtéskor is ment HMV- felé fűtés és fordítva is. (Nyáron le voltak tekerve a radiátorszelepek)

Ekkor a kazánon a HMV hőfokbeállítást letekertem nullára és mivel saját okosotthon építek és üzemeltetek évek óta, megoldottam a HMV vízhőfok figyelést és a kazánvezérlést. Utána többet nem volt gond, ment szépen a kazán kb 1.5-2évig, télen-nyáron. Közben kicseréltem a rossz szelepet (a szelepet is az automatikám vezérli).
A kazán egyedül egy jelet kap, hogy fűteni kell (mivel amúgyis fűtős) és ő tolja a vizet, az automatika dönti el, hogy az a HMV vagy a radiátorok felé megy. Ez teljesen jól is működött, míg nem egy következő ősszel megint el kezdett leállni a kazán, ugyanazzal a jelenséggel. Piros lámpa, reset után megy. Volt, hogy 2hétig ment hibátlanul aktív fűtés és HMV használat mellett, volt hogy naponta 2x leállt. Persze amikor éjjel arra ébreszt az asszony, hogy rohadt hideg van és megfagy a gyerekekkel, akkor nem öröm erre ébredni, hogy hol a hiba, de minden esetben a kazán reset utána beindult a kazán és elkezdett fűteni.
Aztán ezek a leállások egyre gyakoribbak lettek, egyre többször leállt, míg nem idén januárban végleg leállt. Itt kiderült, hogy valszeg beázott a panel, mert a gyújtáskor nem tudott gyújtani és a gyújtóelektródák lábainál a panel picit égett volt, (egyébként bekapcsol a panel).
Vettem egy új panelt, kicseréltem, bekapcsoltam, működött tovább. Ekkor már nem állt le. Ez így ment is kb 1.5-2hónapig aktívan, míg nem április környékén (nem emlékszem pontosan, de még fűtési szezon volt) akkoris elkezdett leállni ugyanezzel a hibával. Itt már azért erősen gyomorgörcs is bejátszott... nem volt kedvem foglalkozni vele, főleg, hogy a hibát nem tudtam sosem reprodukálni. Általában mondjuk éjjel állt meg, vagy akkor vettük észre vagy nemtudom.... A vízhőfokokat folyamatosan monitorozom a kijövő csövekből, de csak tippelni lehet, hogy mikor állt meg valójában. Én akkor arra következtettem, hogy általában elindult a fűtés, el is indult a melegvíz, majd utána 15-20perccel állt meg. Grafikonokon pont látszódott, hogy eldult a melegvíz, de ez sem volt mindig törvényszerű, ezért nem egyértelmű.
Fűtési szezonban ilyen hibával konkrétan semelyik szerelő nem jön ki, mert nem tudnak vele mit kezdeni. Így hát néhány leállással kihúztuk, majd már nem kellett fűteni és jött a nyár, elég volt csak a HMV. nem is volt vele gond.... Most kapott egy új panelt (ismét beázás miatt, bagatel hiba volt), még tavasszal kicseréltem a gyújtó elektródákat is, időközben a szivattyút is.

Azt vettem észre még tavasszal, hogy menet közben elkezdtem lehúzni a szenzorokról a csatlakozót, majd visszarakni és egyedül a vésztermosztátnál csinálta ugyanazt a tünetet, mint korábban, hogy leállt, majd csak a reset-re indul újra. De pl a füstgáztermosztátnál ha visszarakom a csatit, akkor megy tovább a kazán....

Simán lehet az, hogy mire észreveszem, hogy a kazán megállt és lemegyek és resetelem, addigra a vésztermosztát lehül és ezért indul be a kazán. (Bár régebben volt olyan is, hogy pont bent voltam a garázsban, hallottam, hogy leáll a kazán és utána is újraindult).
Úgyhogy most vettem vésztermosztátot meg a simát is és kicserélem, de ha már itt volt kéznél az új, gondoltam kipróbálom, hogy hogyan működnek és elkezdtem a régit melegíteni, meg az újat is, így vettem észre, hogy ez kapcsoló üzemű és nem egy sima NTC, mint kiderült.
(#) VIM válasza gblue hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
Ahogy leírod a történteket én arra gondolok, hogy a "vész termosztát" (túlmelegedés) vagy a füst termosztát old ki. Ezek ikerfémes kapcsolók amik egy adott hőmérsékleten kioldanak majd ha lehűlnek visszakapcsolnak de ez csak a túlmelegedés elleni termosztátra igaz a füst ill. az égésterméket figyelő ami a deflektoron van az nem áll vissza, azt vissza kell állítani a rajta lévő gobbal. Ez a kettő termosztát rendszerint sorba vannak kötve a védélmi áramkörben és a sarus részei szegecseltek. Ha azoknál érintkezési probléma adódik akkor megszakad az áramkör és leáll a készülék amit csak a törléssel lehet újraindítani. Ha ezek a védelmek valamelyike old le ott a kéményt sem ártana megvizsgálni, hogy rendben van e.
Következő: »»   288 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem