Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3930 / 3965
(#) nagym6 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Szia. Egy átlag hagyományos izzós autón 2.9A-t nem éri el az egyoldali összes index izzó áramfelvétele, a 2,9A-5,8A kapcsolása utánfutó pótkocsi esetén lehet. Manapság a led fényforrások és akárhány fényforrás egy oldalon már borítja az előbbi indexrelé működését.
(#) proli007 válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 17, 2024 /
 
Hello! Én alapvetően ehhez mit sem értek, de azt látom, hogy a két komparátor kimenete más-más csatlakozóra fut ki. De azt vegyük figyelembe, hogy az áramkör 24V-ra készült, tehát nem egy személygépjárműhöz. Valamint hogy az áramértékek eszközfüggőek, nem tudni hogy a 40 milliohm tényleg annyi-e és a kikapcsolási áram értéket kell figyelembe venni, mert az izzó hidegárama bekapcsolja a komparátort. stb, És lehet hogy az eredeti kérdés csak teoretikus.
(#) nagym6 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 17, 2024 /
 
Szia. Tévesen 12V-al számoltam. Bár 24V-nál is a kétféle komparálást alapgép, vagy alapgép+pótkocsi fogyasztás lenne szerintem.
(#) Iron Man hozzászólása Feb 17, 2024 /
 
Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy egy hegesztőgep primer oldalán négyszögjelnek kellene lennie,vagy milyen jellel szokták vezérelni? Van egy hibás hegesztőgépem ami azt csinálja hogy kb egy másodperc után megáll az ív és evvel egyidejűleg a vezérlő jel is és el nem tudom képzelni miert,bent a nyákon egy kontroll LED ( PWM start) a hegesztés indításakor begyullad és ahogy az kialszik a jel is megszűnik,a nyákon magán van pár műveleti erősítő ,és egy TDA 4718 IC,de mivel nagyon kezdő vagyok ezért nem tudom kibogozni hogy mire is való,hogy ebből jön e a PWM jel vagy mit is csinál,a trafonak primer oldalon 4 kivezetése van és azon van a vezérlés.De a vezérlő jelek különböznek egymástól,lehetséges hogy ebbe az ICbe megy a jel és valami miatt lekapcsol ?
(#) Suba53 válasza Iron Man hozzászólására (») Feb 17, 2024 /
 
Elvi rajz nélkül nem sokra fogsz jutni, és nélküle még segíteni sem nagyon lehet.
Maga a TDA IC egy elég régi, de jó minőségű kapcsoló üzemű tápegységeket vezérlő áramkör.
De ez csak a lelke. Aztán hogy mit építenek köré, attól függően lesz ez valami.
És ezt látni kellene a készülék elvi rajzán, egyébként semmi értelmeset nem lehet mondani.
(#) Régi motoros hozzászólása Feb 17, 2024 /
 
Estét! Ebben a kapcsoládban a D1 dióda mi célt szolgál? Nem lenne célszerűbb egy kis kapacitású elektrolit kondi inkább a LED -el párhuzamosan, hogy ne "villogjon" 50Hz-en?
Jó, hogy szemmel úgyse látni, de hát a tudat ugyebár...
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2024
(#) proli007 válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 17, 2024 / 1
 
Hello! A kondin váltakozóáramnak kell folyni. A Led-en meg csak egy irányba folyhat az áram.
De amúgy látni.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2024
(#) kendre256 válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 17, 2024 / 1
 
Ha a dióda nem lenne ott, a negatív félperiódusban a LED-re fordított irányban 300V körüli feszültség kerülne, és tönkremenne. Így csak 0,6V fordított feszültség kerül a LED-re, az el tudja viselni.
(#) Régi motoros válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 17, 2024 /
 
Ja tényleg hát bolond vagyok. Nincs egyenirányító híd.
(#) proli007 válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 17, 2024 /
 
Látni az 50Hz-et. Főleg ha nem szemből, az éleslátás szögéből nézed. Mert a perifériás látás pont a változásokra/elmozdulásra van kihegyezve, szemből meg integrál a szem.
A Led-el párhuzamos kondi nem sokat ér a dióda karakterisztikája miatt. Mert ugye a kondiban tárolt töltés a kapacitás ás a feszültség szorzata. A dióda miatt, meg a feszültség nem fog emelkedni jelentősen. Ha meg lecsökken, egyből a dióda nyitó küszöbfeszültsége alá esik és már nem is világít.
(#) Régi motoros válasza proli007 hozzászólására (») Feb 17, 2024 /
 
Nem tapasztaltam még ilyen vibrálást szemmel, de akkor egy hidas egyenirányítás mégis csak jobb megoldás ilyen helyzetben akkor.
(#) proli007 válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 17, 2024 /
 
Természetesen. De nézd úgy a Led-et, hogy csak a szemed sarkában lássad. Vagy mozgasd a fejed közben. Egyből látni fogod a szaggatott csíkokat. Vagy húzogasd a kezed a monitor előtt és már is látod hogy rezeg az egész. Azért, mert valamit az ember közvetlen nem vesz észre, az még hat rá.
(#) Iron Man válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 18, 2024 /
 
Ertem azert koszonom szepen,engem az integralt aramkor mukodese erdekelt volna,a kivezetesek funkcioi,persze oda van irva de nekem igy sajnos nem mond valami sokat
(#) jozsef24 hozzászólása Feb 18, 2024 /
 
A két áramkör közőtt mi a külömbség az R3 ellenállásnak mi a funkcioja
(#) Gafly válasza jozsef24 hozzászólására (») Feb 18, 2024 /
 
Röviden semmi.
Bővebben, talán ha külső feszültség kerülne a hosszú kábelen keresztül, akkor védené a tranzisztort, de arra sem igazán jó.
(#) jozsef24 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 18, 2024 /
 
Én arra gondoltam hogy R3 ellenállás nélkül is műkōdö képes.
(#) szs válasza jozsef24 hozzászólására (») Feb 18, 2024 /
 
Tulajdonképpen: ha a LED ki- és bekapcsolása a cél, akkor nemcsakhogy R3, hanem R2 ésT1 is fölösleges. Kell az áramforrás, kell a kapcsoló és kell R1. No, igen, szükség van LED1-re, mert minek kapcsolgatnánk, ha ő nem lenne ott

Persze, ha a cél az, hogy BE állásban legyen KI, akkor a második rajz pont elég, az első nagyon fölösleges, és ott nagyon fölöslegesen kis ellenállás az R2.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2024
(#) subwoofer220 hozzászólása Feb 18, 2024 /
 
Sziasztok! Egyenirányítónál mi lehet ez az alkatrész? Forrasztás után megrepedt.. mivel tudnám helyettesíteni? Előre is köszönöm!

szűrő.jpg
    
(#) proli007 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Feb 18, 2024 /
 
Hello! Egy 220nF-os kondi, rádiófrekvenciás zavarszűrés. De a feszültségét csak akkor tudod meg, ha tudod, hogy a híd mekkora feszültséget egyenirányít.
(#) subwoofer220 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Köszönöm! 52ac-t egyenirányít.
(#) proli007 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
54Vac-nek 74V a csúcsértéke. Úgy hogy 100V-os kondi lenne a megfelelő. De hogy ez a pötty nincs ennyi, arra azért fogadni mernék..
(#) gyulank hozzászólása Feb 19, 2024 /
 
FSP hydro 1k2. Megolvadtak a csatlakozók, de állítólag hibátlanul működik. Nyugodtan megvehetem, vagy aggódnom kéne?
(#) Udvari Zsombor válasza gyulank hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Csak lehetett valami oka, hogy a csatlakozók így néznek ki... Inkább írj rá az eladóra és kérdezd meg a táp előéletét.
(#) gyulank válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Nem tudja. Viszont a 40-es kártyákról is volt valami megolvadós téma a hírekben. Esetleg ez?
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2024
(#) gyulank válasza gyulank hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Bár nem ilyen a csatlakozója.
(#) gyulank válasza gyulank hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Úgy gondoltam, hogy aki ért hozzá, annak van valami elképzelése arról, hogy akármitől is olvadt meg, de működik, akkor jól működik-e, vagy okozhatott ez olyan dolgot amitől működik, de valami mégsem jó? Vagy ha működik akkor jó? Nem okozhat kárt semmiben?
(#) antikzsolt válasza gyulank hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Sok amper kicsi helyen és az is rossz kontzakton. Nem kell csodálkozni ha olvad a dolog. Személy szerint felejtős lenne a megvétele.
(#) gyulank válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Ez a legmegbízhatóbb táp márka. Gondolom közösítve vannak a pinek. Nem mondtad meg, hogy miért felejtős. Más tápon is ilyen csatlakozók vannak.
(#) vargham válasza gyulank hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Ez egy táp a képen? Egyértelműen nagyobb áramot engedett folyni, mint amit a csatlakozó elbírt. Egy megbízható tápnak ilyenkor le kellene kapcsolnia. Ha nem teszi, akkor nem megbízható.
(#) gyulank válasza vargham hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
De most te azt állítod, hogy rosszul van összerakva, gyárilag hulladék ez a típus? Én nem tudom mik azok a védelmek, de az egysínesből is arra gondolok, hogy közösítve vannak a pinek. Innentől kezdve szerintem nem feltétlenül a táp tehet arról, hogy az egész 1200W pár pinen ment.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2024
Következő: »»   3930 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem