Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB joystick készítése mikrovezérlőkkel
Lapozás: OK   1 / 2
(#) dickheadz hozzászólása Márc 21, 2008 /
 
Sziasztok,

Adott 1 Gravis Firebird II joystick/gameport-os/ - ezt szeretném átalakítani USB-sre. Elvileg ezt már kitalálták, a neten jó pár project található, pl: Mindaugas
Mictronics
Retro

Ezek a megoldások a következő előnyökkel bírnak a sima Gameport-os megoldásokhoz képest: max.6-8 tengelyt és akár 64 gombot tudnak kezelni. Amint látható, adott a teljes dokumnetáció/kapcsolási, forráskód stb/. Ezért mertem én is beleugrani, noha nem ismerem az ATMEL mikrovezérlőit - és lehet, h ez a gond... Megépítettem próbapanelen legalább 3féle verziót ezekből, 1xű párhuzamos porti 'programozóval' beégettem az IC-ket, viszont az XP 'Ismeretlen eszköz' -ként detektálja az áramkört csatlakoztatás után.
Kérdésem, h valaki foglalkozott már ezekkel?
Honnan tudhatom, h 1általán jól fel lett-e programozva az ATMEGA?
Teljesen tanácstalan vagyok az ügyben.....
(#) mrx23 válasza dickheadz hozzászólására (») Márc 21, 2008 /
 
Hello!

Én is tervezem hogy építek ilyen USB-s joystick-ot 4csatornásat.
A nyák tuti hibamentes? Csinálj sima írás visszaellenőrzést
(Writing Veryfing),
ez megmondja hogy tényleg az van-e benne az MCUban aminek kell lennie.
12Mhz-es a kristályod?
Programozásnál bekell állítani hogy nagy sebességű kvarcot használsz, nem pedig RC-t,internal,external osc-t.

Esetleg írhatsz egy egyszerű progit ami ki/be kapcsolgatja az egyik lábát, pl LED-el ellenőrizheted hogy fut-e a programod.
Ha így sem megy próbáld meg teljesen másik gépre csatlakoztatni, esetleg Linuxra.
Nekem a Winpic800 programozó software sokkal jobban tetszik mint a többi, és mindent visz
(#) dickheadz válasza mrx23 hozzászólására (») Márc 21, 2008 /
 
Nos, az a gond, h a PIC-eket ismerem, az AVR-ekhez hozzá sem tudok szagolni....Nem akartam csak ezért a project-ért 1 fullos programozót építeni, nem használnám ki.
2 gépen próbáltam, semmi változás A \'programozót\' a PonyProg kezeli, ha jól láttam, flash után van verify is.
Szerinte a progi jó, de a FUSE bit-ekkel még lehet variálni...
Csak próbapanelen dobtam össze, de volt legalább 3 féle változat a hardverből/kisebb módosításokkal/; a kvarc a rajzon megadott 12MHz.
(#) huba válasza dickheadz hozzászólására (») Márc 21, 2008 / 4
 
Általában alapból belső oszciról jár. A fuse bit-eknél át kell állitani külső kristályoszcira. Adatlapban megtalálod a megfelelő beállitást. És ne legyen bekapcsolva az orajelosztás. Divide clock by 8. A pony prog peg csalós. Szerintem programozd bascom-al sokkal átláthatóbbak a fuse bitek.
(#) dickheadz válasza huba hozzászólására (») Márc 21, 2008 /
 
Mindaugas oldalán volt 1 komplett programozási útmutató, ott láttam a Pony-t - elvileg a fuse bit-ek beállítása is ott van; Bascom-ot nem ismerem, majd ránézek
(#) DonCarlos válasza dickheadz hozzászólására (») Márc 21, 2008 /
 
Hello!

Nézz át az avr.tavir.hu -ra. Ott nagyon sok mindent találsz. Én is ott kezdtem el. A hiba lehet hogy abból adódik hogy nem állítottad át a fusebiteknél az külső osc.-ot ahogy Huba mondta. A fusebiteknél egyébként a 11111111 szokott lenni a legnagyobb órajel. Ennek a neve minden avr-nél más (m16-nál fusebit kla987) de a pdf-jéből sokmindent ki lehet szedni. A bascommal basic nyelven lehet programozni, de a programozója megnyit más hex file-okat is. Van benne verify is, nekem nagyon bejön. De a tavir oldalon nagyon szakszerűen le van irva minden!
(#) Mumtaz hozzászólása Márc 24, 2008 /
 
Nem önreklám, de én anno lekaptam a teljes Mindaugas oldalt. Megépítettem az ott leírt Mjoy16 vezérlőt és teljesen jól működik.

Nekem az XP csak akkor írt ismeretlen eszközt, amikor sikerült kizárnom magam az AVR-ből.

Egyébként az oldalamon dokumentáltam a témát:

SAJÁT OLDALAM
(#) dickheadz válasza huba hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Itt vagyok ám, nem felejtettem el a topicomat, csak most lett aktuális az autócsere...
Huba, DonCarlos: tényleg a PonyProg szivatott meg - a fuse biteket külön kell beírni.. csak megszoktam, h a PICeknél ez a programmal 1ütt megy. Sajna mire jó lett volna a dolog, vmi oknál fogva már a programozó sem ismeri fel az IC-ket - vszleg elhaláloztak, csak nem tudom mitől...
Mumtaz: megnéztem az oldalad, sok okosság van benne + leszedtem a teljes Mindaugas-oldalt is, ebből már lesz valami...
Közben találtam 1 orosz oldalt, ahol PIC-ekkel oldották meg a dolgot/az USB-részt hardveresen tartalmazza az IC/, a következő az lesz.
Köszi mindenkinek a segítséget !!! )
(#) Mcsiv hozzászólása Ápr 10, 2008 /
 
nem hiszem hogy elhaláloztak volna, annó én is megépítettem ezt a mindaugas féle joyt, 16-os atmega-val.
Ha elszúrod a FUSE biteket, van hogy kizárod magad az atmegabol, ilyenkor külső órajelről kell meghajtani hogy programozni tudd.
A mindaugas eredeti oldalárol csináltam annó tükrözést, mert már jóideje nem elérhető az eredeti:
mindaugas.com mirror
(#) dickheadz válasza Mcsiv hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Erre gondolsz: Segéd órajel generátor ?
Éppen 1ik nap olvasgattam a cikket, legfeljebb a 7végén kipróbálom..
A hibajelenség 1ébként az volt, hogy az IC-ket nem ismerte fel a PonyProg, még a fuse bit-eket sem tudta olvasni - mindenesetre majd kiderül, sikerül-e életre kelteni őket.
(#) tneilc válasza dickheadz hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Szia!

Ezt az orosz PIC-es megoldást közkincsé tennéd?

Köszi,
Tneilc
(#) dickheadz válasza tneilc hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
tneilc:

Orosz oldal - PIC

PIC-eket már rendeltem, lassan meg is érkeznek; ezzel vszleg már könnyebben boldogulok majd, mint az ATMEGA-val
(#) tneilc válasza dickheadz hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Köszönöm szépen!
(#) dickheadz válasza tneilc hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Köszi mindenkinek, aki segített - a külső órajelgenerátor tényleg életre keltette az IC-t

Mcsiv: rápillantottam az oldaladra, tényleg nagyon frankó, amint kicsit több időm lesz, megint nekiállok a dolognak.


TNEILC : Ha jutottál valamire a PIC-es dologgal kapcsolatban, oszd meg már Velem is, pls...
Megkaptam a 18F-es PIC-eket, de az USB-s progi nem megy....
(#) sasa0206 hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
Üdv!

Lenne egy kérdésem. Van egy USB-s kormányom PC-hez. Van hozzá gáz/fék pedál is. Szeretnék egy harmadik pedált (kuplung) is rákötni. Arra gondoltam, hogy talán meg lehet csinálni úgy, hogy a pedál egy potit mozgat és USB-n keresztül menne be a PC-be. Tehát lényegében egy, a kormánytól külön álló vezérlő lenne. Szerintetek ez kivitelezhető? Nem igazán értek hozzá, de a segítségetekkel talán össze tudnám hozni. Az sem lenne gond, ha a meglévő kormányhoz tudnám csatlakoztatni, és azon keresztül érnél el a gépet.

Sanyi
(#) betonbokor válasza dickheadz hozzászólására (») Ápr 27, 2012 /
 
Szia!
Közben én is elkezdem foglalkozni a témával és említettél egy Pick es verziót is, érdekelne hol tart a dolog?

Üdv Betonbokor
(#) viktor0312 hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
sziasztok. Építettem egy mjoy16c1 joyt de nem nagyon akarja a gépem látni tudna valaki segíteni?? usb 2.0 porton meg a dolog vagy sem? mert azt írja a gép hogy nem lehet felismerni az eszközt.Atmeg16pu a lelke neki. de a használatiban az van írva ,hogy usb 1.1
(#) betonbokor hozzászólása Jún 5, 2012 /
 
Sziasztok!

Az Orosz pic es kapcsolással nálam gondok voltak, nem mindig ismerte fel az eszközt ha erre lenne valami ötlet érdekelne.

Építettem egy másik pic est is hall szenzorral ez viszont tökéletesen működik :Bővebben: Link
(#) betonbokor hozzászólása Jún 5, 2012 /
 
6 Tengely 32 Gomb

Bővebben: Link
(#) Moderátor hozzászólása betonbokor hozzászólására (») Jún 5, 2012
 
Szia! Ezt Neked Sikerült utánépíteni? Van tapasztalatod róla? Vagy kérdeznél róla?

Egy hozzászólást nem így illik megírni. Köszönünk az elején, majd érthetően megfogalmazva megírjuk, hogy mit szeretnénk. Másrészt nem kell ennek új téma, itt is elfér.
(#) Hp41C válasza betonbokor hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Lehet, hogy nem vagyok elég jó spanyol vagy portugál nyelből, de még a programját sem találom sem hex, sem más formában.
(#) vilmosd válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Regelni kell es mar le is jon. Rakattintasz a "Registrarse" gombra es kitoltod a regisztraciot. Persze spanyolul van, de ha segitseg kell, kerdezz.
(#) watt válasza betonbokor hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Mi a kérdés?
(#) Hp41C válasza vilmosd hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm a segítséget... Gondolom a komment is spanyol lesz... Ez egy HID eszköz, talán még meg is bírkóznék a programjának (újra) megírásával.
(#) betonbokor hozzászólása Jún 5, 2012 /
 
Sziasztok, neked külön is Action2K!!!

Mielőtt lehordanál kérlek olvas vissza egyet s ott úgy vélem megelégedést nyersz a formai követelményekre, másrészt ha nem tévedek ez egy szakmai fórum és nem kimondottan Angolszász irodalommal foglalkozunk!

Amennyiben valakinek gondot okoz a Spanyol oldalon a regelés vagy szüksége van a teljes anyagra segítek.

Üdvözlettel: Betonbokor
(#) vilmosd válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Igen minden spanyol. Ez egy argentin srac krealmanya, tehat termeszetes hogy spanyolul ir. Itt nem problema, mert az USA deli reszetol argentinaig szinte mindenki spanyolul beszel, kiveve braziliat, ahol portugalul. Ja a csomag tartalmaz egy HW rajzot, PCB-t ... valamint tobb HEX-et, ugymint Bootloader, es tobb variacio FW-t. Ja es valami exet PC-re.
(#) dzsanni94 hozzászólása Aug 11, 2012 /
 
Azt kérdezném hogy van egy Xbox 360 controller és maga az xbox és néztem a youtubon ezt:http://www.youtube.com/watch?v=tPOmASDnAJA
és az a kérdés hogy meglehetne ezt csinálni anélkül hogy tönre tenném valamelyiket?
(#) betonbokor válasza dzsanni94 hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Hali!

A video alapján életképes megoldásnak tűnik.
(#) jefflynn hozzászólása Feb 23, 2024 /
 
Sziasztok. Usb joystickot készítek repülőszimulátorhoz. Vettem aliról PS4 joystickot, a potméteres verziót, és meglepődve tapasztaltam, hogy egy hulladék. Nagy a holtzóna középen, és a mozgástartomány szélén már nem érzékel. Van valakinek tapasztalata a hall szenzoros változattal, az is ilyen, vagy az jobb?
(#) pipi válasza jefflynn hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Mechanikailag megnézted, nem kotyognak az alkatrészek?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem