Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   206 / 2208
(#) Gory válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 5, 2008
Elvileg ha a segédrácsot nem az ultralineár leágazásokra kötöd azokkal az ellenállásokkal, hanem az anódra, akkor triódának használod. Hogy konkrétan ennél az erősítőnél az mit csinál azt majd a nálam okosabbak meg tudják jósolni neked.

Ha tisztán pentódának akarod használni, akkor pedig a tápfeszültségre kell kötni a segédrácsokat. Így ez most ultralineár, valahol a trióda meg a pentóda közt.

Tehát úgy tudod átkapcsolni, hogy beraksz mondjuk 1 relét, ami vagy a leágazásra vagy az anódra köti neked a segédrácsokat, a vezérlésétől függően. (Van olyan relé amivel egyszerre tudod a két pár végcsövet kapcsolni, és vagy egyikre vagy másik helyre van kötve. Remélem érthető vaéamennyire. CHZ linkelt be pont egy neked valód 1-2 oldallal előrébb)
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 5, 2008
Bekötheted triódának , segédrács ellenálásait kapcsolhatod az anódokhoz , vagy vissza UL módra , vagy akár pentóda megoldás is kipróbálható ha háromállsú kapcsolót használsz ,üzemközben is átkapcsolható, a kapcsolókat viszont közel kell tenni , hogy rövid vezetékkel csatlakozzanak a gerjedések elkerülése miatt.
Visszacsatolás szintén megoldható kapcsolóval is , a kapcsolót érdemes a hangfalcsatik közelében elhelyezni és ott megszakítani a visszacsatolt jelet .

Most látom Gory már válaszolt is ...
(#) Moszkvai hozzászólása Aug 5, 2008
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :worship: Még annyit kérdeznék, hogy az elenálás elött vagy után kössem az anódra?
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 5, 2008
Az ellenállás mindig legyen rövid kivezetéssel a segédrácson és a másik kiveztése megy a kapcsolóhoz .
Ha kapcsolóval kapcsolod akkor 2 kellene a rövid vezetékek miatt , de 2 relével 1 kapcsolóval is megoldhatod akkor egyszerre kapcsolható a két oldal .
Nagyon fontos a rövid vezetékezés !!
(#) Gory válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 5, 2008
Az ellenálláson keresztül, tehát az is legyen benne a körben, ne kösd közvetlenül a rácsot az anódra.
(#) EcoPityu válasza CHZ hozzászólására (») Aug 6, 2008
Én mindíg elámulok a cuccaidon, mennyi időt szánsz ezekre a művekre???
Dobozokat te csinálod, vagy van rá embered???
(#) kocos válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 6, 2008
Hát én is, de reménykedem, hogy egyszer majd én is eljutok ilyen szinre Igaz "kiscsikó" vagyok még, előttem az élet
(#) CHZ válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 6, 2008
Egy erősítő lehet 3-5hónap is , ezek több év alatt jöttek össze .
Egy esztergályos haverom segít a famunkákban fia asztalos műhelyében .
(#) Imi65 válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 6, 2008
Szia Barna!
Itt az ECC82 PP.

ECC82 PP.JPG
    
(#) Imi65 hozzászólása Aug 6, 2008
Hapro rég járt nálunk. Hiába, már majd 1 hete, hogy az egyik EAG-ját gatyába ráztam, nem jelentkezik.
(#) CHZ hozzászólása Aug 6, 2008
Most rajzolgatom a PP dobozának tervét .
FRONT DESIGNER progival gyorsan és pontosan megtervezhető .
Ez is fából készül , sárgaréz betéttel .
(#) MrBrown válasza Imi65 hozzászólására (») Aug 6, 2008
Köszönöm Imi, pár hozzászólással korábban már kibogóztuk a szálakat és eljutott hozzám a rajz. Szerinted ez működhet PPP-ben is úgy hogy egyszerűen párhuzamba kötünk még két ECC82 a meglevőkkel és minden más marad (a kimenő kivételével természetesen) vagy annak már más előfok dukál? Feltétlenűl szükség van arra az ECC83-ra az elején?
(#) Gory hozzászólása Aug 6, 2008
Egy másik fórumon találtam egy hasznos dolgot trafókról. Ebben is benne van a huzalokról a táblázat. Ezen kívül van még vasmagokról benne, és méretezés. Hátha valaki még hasznát veszi rajtam kívül.

trafo.zip
    
(#) MrBrown hozzászólása Aug 6, 2008
Szia kocos, végül hogy állsz a varázsszemmel, megy már?
(#) Gory válasza Gory hozzászólására (») Aug 6, 2008
Amíg megjönnek az alapanyagok az erősítőhöz, megrajzoltam nagyjából két dizájnt. Az első LCD-s lenne, így távirányítóval is lehetne használni, és a hangerőt állító tekerő végtelenített lehet, digitális potméterre kötve. Az LCD-n lehetne látni hogy épp hogy áll a hangerő. A bemenet választást még nem találtam ki. Mégegy tekerő nem mutatna jól, gombokat meg házilag nehéz szépet csinálni. Ebben a verzióban egy csöves kivezérlés jelző is benne lehet. Van otthon 3 új EM84-em.
A második dizájn az a McIntosh MC2102 elrendezése. Csak a deprez műszer nem kék világítással, mert az nem tetszik. Ebbe már lehet hogy túl sok csővel is kivezérlést jelezni.
Mindkettőnél fóliázott üveglapot szeretnék a front panelra.
(#) Ricsi1992 hozzászólása Aug 6, 2008
Sziasztok csövesek!
Már rég jártam erre,látom zajlik rendesen az élet

Sikerült szereznem egy pár csövet:2db ECH81,2db ECC85,1 db EF80 és 1db EZ80 dióda.

Ezekkel lehet valamit kezdeni?

Én Müszi GU50-es erősítőjére gondoltam(ahoz már megvan az ECC85).Az anódfesz,egyenirányitását meglehetne oldani az EZ80-nal,elbírná a két csövet(GU50,ECC85).

Még írok,csak megy a Vacsoracsata
(#) ngyzoli válasza Imi65 hozzászólására (») Aug 6, 2008
Az az elkó valóban szovjet gyártmányú. :yes: tapasztalatodat nem vonom kétségbe...én ezeket a kondikat így egyben vettem(kb 35db-ot),nem sokat használtam fel belőle-köztük volt az ominózus szovjet.elképzelhető akár,h megbízhatatlanok,ez esetben télleg'jobb kihajítani,mert egy elkó robbanás "betakarhatja"az egész erősítő belsejét.nálam ezidáig egyszer durrant el nagyfesz-kondi(150µF/450V),ráadásul úgy,h épp nem vtam otthon.az elkó kilőtte magából az alumíniun fegyverzetet,az pont a fotelre esett,s mire hazaértem lángolt a bútor!ha még egy órát kések,AZ EGÉSZ HÁZ porig ég...úgyhogy ezekre az alkatrészekre oda kell figyelni.adott esetben nem hátrány,ha fémdoboz képezi az erősítő sassziját...
(#) Moszkvai válasza Gory hozzászólására (») Aug 6, 2008
Köszönöm a tanácsokat, akkor úgy csinálom.
(#) ngyzoli válasza sturbi hozzászólására (») Aug 6, 2008
Hali.az SRPP-Anzai valóban az egyik legjobb sztem is,amit csak házilag meg lehet valósítani.a riaa-korrektoroknak alapvetően két fajtája van:aktív,és passzív.az Anzai az utóbbi.a passzív ált.egy nagy linearitású bemeneti fokozattal indít,majd a felerősített jelet rábocsátja egy R-C hálózatra,mely kialakítja a korrekciót.a korrigált jel ismét lineáris fokozatra jut,ez újabb erősítéssel visszaállítja az eredeti jelszintet.a hálózat csillapítása,majd az ism.erősítés miatt ezen áramkörök picit zajosabbak(a másiknál).az Anzai nagyon sokat-túl sokat is erősít(közel 3ezerXes).8-9Veff.feszültséget adott átl.kivezérlésű bakeliten.ezért be kellet iktatni a 3-ik fokozat elé egy osztót(v.potit).a passzív R-C hálózat miatt a fázislinearitás igen jól kézbentartott,az áramkör magastartománya szinte verhetetlen,kristálytiszta és csengő.az aktív phono erősítőknél a korr.hálózatot a neg.visszacsatoló ágban helyezik el,ezért az ilyen korrektorok nagyon dinamikusan szólnak.nekem az ARC SP 8-asa van megépítve,hosszú vívódás után döntöttem mellette.(az Anzai volt az ellenfél).lendületesebb,élénkebb hangja van,s mivel ez aktív fajta,valamivel csendesebb.ez inkább a basszustartományban jeleskedik.a választás-mint mindig-ízlés dolga...
(#) Ricsi1992 válasza ngyzoli hozzászólására (») Aug 7, 2008
Piszok nagy mázlid volt,ezentúl én is jobban figyelek,milyen kondikat használok fel...
(#) Müszi válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Aug 7, 2008
Üdv köreinkben újra

Az EZ80-at hanyagoljad, szerintem, mert csak 100mA-t bír, nagyon kevés ide. Ide nagy teljesítményű egyencső kell, pl.: PY88, EY88, stb.

üdv
(#) MrBrown válasza Müszi hozzászólására (») Aug 7, 2008
...pláne, hogy nem is 100 hanem csak 90 mA-t bír
(#) Müszi válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 7, 2008
Rosszul emlékeztem Bocsi
(#) kocos válasza ngyzoli hozzászólására (») Aug 7, 2008
Hello!
Ha még megvan az SRPP RIAA korrektor panel, akkor igényt tartanék rá!!
(#) MrBrown hozzászólása Aug 7, 2008
Kocos, megy a varázsszem?
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 7, 2008
Hali! Még úgy van, ahogy volt, nem votl időm foglalkozni vele, de délután ( vagy holnap ) kipróbálom germánium diódával . egyébként megy így is, csak olyan negyed hangerőn kezd el mozogni, és full hangerőn sem ér össze . Ja és ennek mindig van egy "alap csíkja", szóval ez kivezérlés nélkül is kb 5 mm-re "ki van mozdulva"
(#) kocos válasza kocos hozzászólására (») Aug 7, 2008
Esetleg érdekelnének még az El34-ek is, meg az elkók, ha megvan még ( későn kapcsltam )
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Aug 7, 2008
Az az 5 mm teljesen üzemszerű. Itt meg is nézheted mozgás közben néhány társával együtt
http://www.akh.se/tubes/
-majd a magic eyes csoportot válaszd ki!
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 7, 2008
Aha, akkor jó. csak érdekes, hogy példányonként nem ugyanannyi, ez a "minimum szint" Pl van egy valvo EM84 annak nagyon nagy, de van pár ungsram, azoknak kisebb de ott is van szórás, viszont találtam két Tungsramot, ami egyforma. Van egy Em4-esem is, de azt majd gitárcuccba
(#) kocos hozzászólása Aug 7, 2008
"Há' nem bót ez!", mondta a helyi tekercselő üzem ügyvezetője, miután az illedelmes bemutatjkozásom után néhány méter varnish csövet szerettem volna venni.... Tipikus túrkevei hozzáállás...
Következő: »»   206 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem