Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   200 / 202
(#) pipi válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Falvastagság nincs túl kicsire állítva? Az előzményben én úgy látom nagyon kicsi, ha a 2. is ugyanilyen falvastagsággal van, akkor lehet ez a probléma...
(#) Régi motoros válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Én ezt telibe nyomtatnám 100% kitöltéssel.
Valamint lehet nagyobb hőfokon kellene az extrúdert, hogy jobban összeolvadjanak a rétegek.
(#) mek-elek válasza pipi hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Menet közben az történt, hogy változtattunk az elválasztó falvastagságán 1-ről két mikiméterre. Ez látható az előzmények képen eltörve. Majd megállapodtunk a telibe nyomtatásról az elválasztóknál, és maradt az elválasztó 1mm, meg fordítottunk 90 fokot a nyomtatási irányon. Mint írtam a jelenlegi helyzetben a rétegek leválása, ami zavaró a kinézete miatt. És sajnos mindenhol látható a szálszerkezet.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2024
(#) Régi motoros válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Ami másodjára beugrott még, hogy esetleg a fúvóka átmérőhöz képest túl nagy a rétegvastagság,
azért nem olvad össze rendesen.

Ui.: Még az is feltűnt, hogy nem szép a nyomatod, a szürke tárgyon látszólag csíkozódás és szöszölődés van. Sokkal szebb nyomatot kellene készíteni. Talán túl nagy a nyomtatási sebesség?
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2024
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Megköszönve az eddigieket, most mennem kell főzni. Holnap vendégeket várunk, így csak este leszek itt.
(#) bbb válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Szia!

Milyen anyagból nyomtatjátok (PLA/PETG/ABS/egyéb)? Nekem úgy tűnik, hogy a rétegek nem olvadnak össze rendesen, ami a nem megfelelően megválasztott hőmérséklet miatt is lehet, illetve még az is érdekes kérdés, hogy a tárgyhűtés be van-e kapcsolva közben?
Mekkora fúvókával és milyen sebességen ment a nyomtatás?
(#) mek-elek válasza bbb hozzászólására (») Jún 15, 2024 /
 
Ezt az információt kaptam.
És 0,4-es a szóró.
(#) mek-elek válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 15, 2024 /
 
Én nem értek hozzá, meg nem vagyok műanyagpárti. De biztos van benne valami, amit mondasz...
Jómagam szeretem, ha stabil valami.
(#) bbb válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 15, 2024 /
 
S ezekhez képest mi van beállítva a szeletelőben hőmérséklet és sebesség tekintetében? A honlapja egyébként 200-230°C-t ír nyomtatási tartománynak, szóval lehet majd feljebb venni a fúvókahőmérsékletet pár fokkal. A visszahúzás (retract) mértékét is kicsit feljebb lehet venni, azzal elvileg a szálasodást lehet csökkenteni. Sajnos ezek olyan praméterek, amiket ki kell játszani. Az a fajta rétegleválás, ami a képeden van, szerintem arra utal, hogy nem elég forró a kitolt anyag. A honlapjukról le lehet tölteni az anyaghoz kitalált beállításokat, persze nem az enderhez, de mondjuk a prusa beállításait lehet hozzá adaptálni.
(#) mek-elek válasza bbb hozzászólására (») Jún 16, 2024 /
 
Köszönöm a tanácsaidat, továbbítom a siker reményében!
(#) elektromos hozzászólása Jún 21, 2024 /
 
Sziasztok!
Szeretnék kinyomtatni egy kis dobozt de az első rétegnél mindig bele viszi azokat a hajszál vékony vonalakat. CURA -ban hol lehet ezt a hibát kiküszöbölni? Az .STL fájlt is mellékeltem.
(#) dB_Thunder válasza elektromos hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Nem az STL a bűnös, hanem a filament profil beállítása!
Hőmérséklet és retrakt...
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2024
(#) Massawa válasza elektromos hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Azok általában nem lesznek késöbb láthatok. Ahogy Elektromos kolléga irta a hömérséklettel kell kisérletezni de az nagyon idörablo. Tegnap én is vagy 3 orát szenvedtem amikor megtaláltam az optimumot. Valosziü a környezeti hömérséklet is szerepet játszik ( mert nyilvánvalo, hogy a hütés ebben a kánikulában nem olyan jo, mint amikor 20-22 fok van a mühelyben..
(#) elektromos válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Neked sikerült kinyomtatni az alját, vagyis csak az első kör nyomtatásokat? Már mindennel probálkoztam, de semmi változás. Esetleg nincs egy jó Cura beállításod?
(#) elektromos válasza Massawa hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Sajnos az a baj, hogy egy kicsit láthatóak lesznek az alsó rétegen. A fuvóka szépen felgyűri, és máris van egy kis látható hiba. Mivel egy szép dobozt szeretnék, így jó lenne, ha nem lenének benne hibák.
(#) dB_Thunder válasza elektromos hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Idézet:
„Esetleg nincs egy jó Cura beállításod?”

Biztos nincs!! Leginkább azért mert Prusa Slicert használok!
Aztán még nem írtad milyen anyaggal nyomtatsz, így az ahhoz tartozó filament profilról sem tudok mit mondani!

TempTowert szoktak nyomtatni, és igen! Erősen befolyásolja a nyomtatást a külső hőmérséklet, légmozgás, (a hold állása, az EUr árfolyam, ) a nyomtatás minőségét!
(#) elektromos válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Akkor Prusa-ban ki tudnád nyomtatni ezt , de csak addig ami a képen látható?
Jó lenne tudni, hogy más SLicer nem okozza ezt a hibát.
(#) Massawa válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Nem a slicerrel van a gond, hanem a gép paramétereinek a beállitásával. Probáld csökkenteni a szál hömérsékletét. Nekem tegnap ezt segitett. ( egy olyan szerkezetett nyomtattam amit régebben már legalább egy tucatszor gond nélkül kinyomtattam, tegnap meg 3 orát szenvedtem.)
(#) elektromos válasza Massawa hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Tegnap óta játszom a hőmérséklet beállításokkal, de nem sok eredménnyel sajnos. Csak azokat a pici szálakat ne tenné bele. Azt nem lehet, hogy az első rétegnél minden egyes kör után fel emelje a fuvókát?
(#) dB_Thunder válasza Massawa hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Ne keverjük a gép, és filament profilt!! A szeletelőben mindkettő külön válaszható, manipulálható, és elmenthető!!
A hőmérséklet beállításokat a filament profil tartalmazza, ha filament típust váltok, az hozza magával a hozzá tartózó beállításokat!!!
(#) elektromos válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Letöltöttem a Prusa Slicert, be is állítgattam, de ezzel meg nem tudok nyomtatni direktbe? Ez csak egy szeletelő? A nyomtatóm Lotmaxx sc-10 .
(#) dB_Thunder válasza elektromos hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Biztos lehet direktbe is nyomtatni! Nekem nyomtatószerverem van (OctoPrint) így ebben nem igazán tudok most segíteni!
(#) elektromos válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Köszönöm!
Remélem használ még valaki itt a fórumon Prusa Slicert USB nyomtatási támogatással.
Hogyan kell használni, hogy Octoprintel tudj nyomtatni? Melyik menű az?
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2024
(#) dB_Thunder válasza elektromos hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Octoprint az egy külön hardware(és szoftver), általában egy Raspberry PI szokott lenni a vas!
A G kódot átadom hálózaton a Octo-nak, és csinálja! Nekem sok-sok méter távolság van a számítógép (amin a szeletelő program van) és a nyomtatók közt!
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2024
(#) Massawa válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Nem keverem pontosan azt irtam, hogy a filament meg a gép profilban kellene állitgatni, de az nagyon keserves és hosszadalmas tortura.
Ez a profil változhat a környezethömérséklet hatására - legalábbis nálam ez a helyzet. A gép a padlástérben van és bizony tegnap majdnem 30 fok volt ott amikor majdnem kéltelen voltam jo alkatrészeket nyomtatni. Ugyanazt az alkatrészt este nyitott ablaknál többször hibátlanul kinyomtatta.
(#) Elektro.on válasza Massawa hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
A túl magas környezeti hőmérséklet a zárt kamrás profi 25 000 000 Ft os gépeknél os problémát okoz!
(#) Massawa válasza elektromos hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
A 3D nyomtatok többsége ilyesmit nem tud, ezek kimondottan rétegenként dolgoznak ( az enyémen látni is a displayen hol van ( milyen magasan van a fuvoka. A vertikális tengelyre nincs extra parancs, azt a gépkodban kellene talán beirnod ( érdekes a CNC gépeken ez benne van a programokban minden XY mozgás melött ha nem kell marni megemeli a marofejet majd vissza állitja. A 3D nyomtaton ilyet meg nem láttam, de lehet hogy van ..de ez sem lenne garancia a te gondodra.
Itt talán azt kellene kiprobálnod, hogy jobban huzza vissza a szálat, de nem vagyok biztos, hogy minden adagolo tudná ezt jol kezelni. A meleg PLA annyira ragados, hogy szál odaragad a munkadarabhoz s amint a fej elindul valamerrre a szál maga huzza ki magát a fejböl. Valoszinü a szál visszahuzása is csak ezt tenné.
(#) Massawa válasza Elektro.on hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Na ilyenhez még nem volt szerencsém, de logikus.
Lehet, hogy egy kis hütökör a befujt levegöre segitene, ha azt meg lehetne olcson oldani.
(#) dB_Thunder válasza Massawa hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Idézet:
„az nagyon keserves és hosszadalmas tortura.”

Erre való a TempTower tárgyak! Ugyanazt a formát egymás fölé nyomtatja egybefüggően, de minden szintnél emel X fokot!
Aztán el tudod dönteni melyik hőmérséklet a legalkalmasabb!
(#) benjami válasza Massawa hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Nekem van otthon 3D nyomtatóm és CNC masinám is. Mindkettő az alapján a G kód alapján dolgozik, amit "odaadok" neki. Ha van a G kódban vertikális tengelyre (Z) vonatkozó mozgási parancs, akkor függőleges irányban is lesz elmozdulás, ha nincs benne, akkor nem fog függőlegesen elmozdulni. Az, hogy kimondottan rétegenként szokott dolgozni a nyomtató, az nem magán a nyomtatón múlik hanem a szeletelő programon, ami rétegenként fogja a G kódot előállítani, mert a nyomtatást ilyen módon lehet elvégezni. A Cura-ban amúgy be lehet kapcsolni azt, hogy ne csak a réteg váltáskor, hanem a szál visszahúzásakor is emelje meg Z irányban a fejet (az is beállítható, hogy mennyivel emelje meg). Nyilván ha a visszahúzáskor magasabbra emelte, a nyomtatáshoz vissza is engedi az aktuális réteg magasságába.
Következő: »»   200 / 202
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem