Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3959 / 3961
(#) Udvari Zsombor válasza proli007 hozzászólására (») Júl 12, 2024 /
 
Nem volt sokat tekergetve, most éppen működik, de bármelyik pillanatban ismét "kiakadhat". Nincs megszakadva, fizikai behatásoknak se volt kitéve, vigyázok a hangmodulomra.
(#) Suba53 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 12, 2024 /
 
Pedig hidd el, hogy kontakthiba lesz. Ami általában azt jelenti, hogy nem egy tartós hiba, hanem a hőmérséklettől, igénybevételtől, mechanikus behatásoktól függően néha előjön.
Szerintem is proli007 ötlete a nyerő. Ha full hangerőre akad ki, akkor a poti GND oldalán lehet kontaktos a szegecselés, vagy a mechanikus érintkezés, vagy annak a lábnak a forrasztása.

Megszakadás meg a kontaktus megszűnését jelenti, nem szétszakadást.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2024
(#) Régi motoros válasza Suba53 hozzászólására (») Júl 12, 2024 /
 
Na akkor én azt hiszem félre értettem.
Arra gondoltam, aminek van két kimenete, és a két kimenet fázisban eltolt impulzus sorozatot ad ki,
ráadásul oda vissza körbe-körbe lehet tekergetni, nincs korlátozva az elfordulási szöge.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza Suba53 hozzászólására (») Júl 12, 2024 /
 
Ez nem hangerő, hanem a hangmodul lejátszási sebesség és felvételi hossz állítója.
Nálam jelenleg ~35°C van, mivel tetőtérben van a szobám, összefügghet ezzel?
(#) Suba53 válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 12, 2024 /
 
Semmi gond. Nézd meg az adatlapját. Egyértelműen leír mindent.

MAX5417.PDF
    
(#) Suba53 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 12, 2024 /
 
Tök mindegy, hogy mit szabályoz. Ha így kiakad akkor valószínű a kontakthiba.
Vagy másutt van kontakthiba, ami akkor jön elő, ha a potit csavargatod, bárhol lehet.
Hűtőspray segítségével könnyebb keresgélni.
(#) bitmixer hozzászólása Júl 12, 2024 /
 
Sziasztok!
Javítanék egy touch monitort, és rögtön az elején furcsa jelenségbe botlottam a tápjában. Az egyenirányított AC230 utáni pufferelkón érdekesen alakul a bekapcs után a feszültség. Nem igazán tudom a magyarázatát... talán a kvázirezonáns tápok tudnak ilyet csinálni? Tovább nem is megyek, amíg ezt meg nem értem / oldom. Az elkó a képen 68 uf/450V, a monitor ELO ET3243L. Próbáltam a neten kapcsrajzot keresni, egyelőre sikertelenül. Szívesen vennék ötleteket, tanácsokat...
Kösz, üdv!
(#) Régi motoros válasza bitmixer hozzászólására (») Júl 12, 2024 /
 
Hát ha ezt 1:1 mérőfejjel mérted, az a négy volt szerintem kevés lesz azon az elkón.
Ott legalább 320-330V DC közt kellene lenni a feszültségnek, majd aztán ráérsz tovább agyalni...
(#) bitmixer válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 12, 2024 /
 
Nem gondoltam volna, hogy valaki feltételezi, hogy nem használtam egy 100:1 / 2500V-os mérőfejet
(#) szs válasza pedro7 hozzászólására (») Júl 12, 2024 /
 
A három piciny lábacskára három picipötty epokitt. Atombiztos -lenne. Csak nekem nem sikerült "pontrailleszteni", én felhagytam vele. De ha jó kézügyességű vagy, akkor tényleg azt ajánlom.
(#) Régi motoros válasza bitmixer hozzászólására (») Júl 12, 2024 /
 
Csak érdeklődtem, mert ez az információ nem volt benne a kérdésben...
(#) pipi válasza bitmixer hozzászólására (») Júl 12, 2024 /
 
Miért nem rajzolod vissza a bemenő részt? Ha ott valóban 400V van, és nem a szkópod tréfál meg, lehet akár aktív PFC-s, akkor egy felpumpával kezd, és utána abból mókolja a kisfeszt
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2024
(#) Fidel hozzászólása Szo, 8:56 /
 
Nem szervesen ide tartozik a téma, de hátha valaki hallott már ilyenről!
Van ez a szúnyogcsapda, valamilyen titán dioxidos fotó katalikus CO2 generálási eljárásról hablatyolnak a csalogatással kapcsolatban.
Bővebben: Szúnyogcsapda
Valaki halott már ilyenről, van ennek az eljárásnak valami moduláris elérhető megoldása?
Én még nem halottam ilyen eszközről és nem is értem igazán, hogy a légkörben található gázokból egy katalitikus folyamattal hogyan lehet CO2-re alakítani akármelyik gázt!?
A levegőben van N, O2, CO2 és mindenféle egyéb gáz! Ebből, hogyan csinál CO2-t? Összerak egy N-t két O-val és meg fotokatalizálja, amitől az N-ből C lesz? Lehet én vagyok tájékozatlan a témában, de nekem ez sántít egy kicsit!
(#) Régi motoros válasza Fidel hozzászólására (») Szo, 9:19 /
 
Atya ég, ennyi pízt még ha bizonyítottan működik is az elmélet sem adnék érte.
Inkább vennék 10-20 darab 2EFt-s normált, vagy akár napelemest, abból jutna mindenhova.
(#) Gafly válasza Fidel hozzászólására (») Szo, 10:27 /
 
Igazándiból benne van az a levegőben.
Repülésben van hagyománya a válogatásnak, azaz oxigén megy a pilótának és utasoknak, maradék inert gáz meg a tankba, hogy ha belelőnek, ne robbanjon fel oxigén hiányában.
(#) bitmixer válasza pipi hozzászólására (») Szo, 13:10 /
 
Bingo! Valóban PFC-vel kezdődik, TEA19161/162 párossal. Nem lesz egyszerű dolgom, látva a 142 oldalas Appnote-ot, meg hogy eddig nem találkoztam ilyen monitorral sem .
Tudnátok ötletet adni, hogy a panel 2 csatlakozóján mik ezek a jelek, mikor / hol / mit kellene mérnem, ill. hogy kell az egész tápot aktivizálni, mert most ugyan nyers feszek vannak a szekunder oldali puffer elkókon, de a csalakozókon már nem minden jelenik meg. Gondolom, ezt is meg kell lökni, mint a PC tápokat (?) Lehet, hogy maga a táp nem is rossz, és a monitorban van a csont, mert se kép/se touch...
Kösz, üdv!
(#) pipi válasza bitmixer hozzászólására (») Szo, 14:09 /
 
Power onoff lábon kêne egy kis villanynak lenni, ezt rövidrezârva? kéne bekapcsolni a tápot.
(#) vrbr válasza Fidel hozzászólására (») Szo, 15:19 /
 
"A levegőben van N, O2, CO2 és mindenféle egyéb gáz! Ebből, hogyan csinál CO2-t?"
Plusz még van a levegöben:pollen,aszfaltpor,mikromüanyag-ami egyszerüen müanyagpor,
bacilusok és virusok,virágillat,benzingöz és sok-sok minden ...
Javarészt szerves anyagok amik képesek oxidálódni tulajdonképpen elégni és ez az amit
a TiO2-titándioxid UV-fényel megvilágitva képes begyorsitani-katalizálni:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Fotokatalitikus_l%C3%A9gtiszt%C3%ADt%...3%A9se
(#) Fidel válasza Régi motoros hozzászólására (») Szo, 16:08 /
 
Nem az ára itt a lényeg, hanem az, hogy lehet e valahol kapni ilyen fotokatalikus bizbaszt, ami a CO2-őt előállítja?
Ha lehet, akkor egy meglévő elektromos UV lámpás készüléknek a hatásfokát a többszörösére lehetne növelni!
Amúgy meg nekem nem tetszik ez a ventilátoros megoldás! Az a nagy marketing duma, hogy ez nem szikrázik és csendes! Közben meg folyamatosan pörög egy ventilátor benne!
(#) Fidel válasza vrbr hozzászólására (») Szo, 16:09 /
 
És abból jönne szerinted annyi CO2-ő, ami érzékelhető többlet lenne?
(#) pipi válasza Fidel hozzászólására (») Szo, 18:04 /
 
Lehet hibás fordítás és csak koncentrálja/feldúsítja a co2 tartalmat
(#) bitmixer válasza pipi hozzászólására (») Szo, 18:38 /
 
Köszi, én is így gondoltam, de ott nincs fesz. Egyedül az 5V van meg azon a soron. A másikon semmi. Elképzelhető, hogy +5V-ot kellene oda rákapcsolni? Vagy elképzelhető, hogy csak a 2 csatit összedugva kell működnie?
(#) Gafly válasza pipi hozzászólására (») Szo, 18:42 /
 
Idézet:
„A fotokatalizációs reakció (nagyjából a fotoszintézis ellentéte) melyben a TiO2 (Titánium-dioxid) katalizátorként vesz részt a folyamatban oly módon, hogy bizonyos (UV-A) frekvenciájú fény hatására a környezetben mindig található szerves anyagok több lépcsős reakciója történik, melynek végterméke H2O (víz) és CO2 (szén-dioxid).”

Majdnem azt mondtam, hogy a berepült szúnyogot akkor vízzé és széndioxiddá (szódavíz) alakítja.
(#) Remci válasza Gafly hozzászólására (») Szo, 18:57 /
 
Idézet:
„Majdnem azt mondtam, hogy a berepült szúnyogot akkor vízzé és széndioxiddá (szódavíz) alakítja”


Végül is az is csíp
(#) Lacika válasza Fidel hozzászólására (») Vas, 7:42 / 1
 
Pont ilyenem nekem is van, 8 euróba került...
Igaz nem ragasztották rá hogy "MOZTRAP" és nem írtak hozzá szép hosszú halandzsát...
Nincs benne semmi más, mint halványlilásan világító UV ledek és egy kis ventilátor.
A legyeket nem fogja ki, de a szúnyogokat és a kis lepkéket meg a szárnyas hangyákat igen.
(#) Régi motoros válasza Lacika hozzászólására (») Vas, 9:42 /
 
Az szép. Nincs kedved szétszedni és feldobni pár fotót a belsejéről? Mert ha ez valóban igaz, akkor nem más mint egy normál max 5EFt-s villanyos szúnyog irtó tízszeres áron eladva.

Megérne egy levelet a fogyasztóvédelemnek, mi ez ha nem vásárlói félrevezetés?

Ui.: Bár ahogy elnézem a többi terméküket is, szerintem ezek az idióták egy helyi értékkel jobbra tolták a tizedesvesszőt azon az áron, amin kínából berendelték a termékeket, így hülyítik a népet.

Bakker, ennyi pizért nem is csodálom, hogy nem tartanak belőle raktáron, csak rendelésre van.
A hozzászólás módosítva: Vas, 9:51
(#) Geri86 hozzászólása Vas, 13:37 /
 
Sziasztok.

Az alábbi képen látható feszültségszabályozót, hogyan tudnám tesztelni, kimérni? Annyit tudok egy motorkerékpáré.

Köszi.

IMG_3192.jpg
    
(#) Lacika válasza Régi motoros hozzászólására (») Vas, 20:26 / 1
 
Ebben tényleg nincs más, mint a ledek és a ventilátor... De mint írtam, a szúnyogra, kis lepkére és szárnyas-hangyára jó, légyre nem. Az a 8 euró reális ár volt érte szerintem.
Utánanéztem, mi is az a titándioxid, mire használják...
Ételfesték általában, főleg rágógumikban van, kódja E171, de használjak elég sok mindenben .... olcsó, 2 euró kilója....
A hozzászólás módosítva: Vas, 20:29
(#) Remci válasza Régi motoros hozzászólására (») Vas, 20:33 / 1
 
Felénk erre azt mondják,hogy " amig lósz@r van,veréb is van "
(#) Régi motoros válasza Lacika hozzászólására (») Vas, 20:53 /
 
Nyilván nem a 8€-t sokallom érte, hanem azt a közel 60.000Ft -ot, amit ez a szélhámos kér érte a weboldalán.
Következő: »»   3959 / 3961
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem