Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3959 / 3959
(#) Udvari Zsombor válasza proli007 hozzászólására (») Pé, 17:46 /
 
Nem volt sokat tekergetve, most éppen működik, de bármelyik pillanatban ismét "kiakadhat". Nincs megszakadva, fizikai behatásoknak se volt kitéve, vigyázok a hangmodulomra.
(#) Suba53 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Pé, 18:21 /
 
Pedig hidd el, hogy kontakthiba lesz. Ami általában azt jelenti, hogy nem egy tartós hiba, hanem a hőmérséklettől, igénybevételtől, mechanikus behatásoktól függően néha előjön.
Szerintem is proli007 ötlete a nyerő. Ha full hangerőre akad ki, akkor a poti GND oldalán lehet kontaktos a szegecselés, vagy a mechanikus érintkezés, vagy annak a lábnak a forrasztása.

Megszakadás meg a kontaktus megszűnését jelenti, nem szétszakadást.
A hozzászólás módosítva: Pé, 18:23
(#) Régi motoros válasza Suba53 hozzászólására (») Pé, 18:23 /
 
Na akkor én azt hiszem félre értettem.
Arra gondoltam, aminek van két kimenete, és a két kimenet fázisban eltolt impulzus sorozatot ad ki,
ráadásul oda vissza körbe-körbe lehet tekergetni, nincs korlátozva az elfordulási szöge.
A hozzászólás módosítva: Pé, 18:24
(#) Udvari Zsombor válasza Suba53 hozzászólására (») Pé, 18:25 /
 
Ez nem hangerő, hanem a hangmodul lejátszási sebesség és felvételi hossz állítója.
Nálam jelenleg ~35°C van, mivel tetőtérben van a szobám, összefügghet ezzel?
(#) Suba53 válasza Régi motoros hozzászólására (») Pé, 18:25 /
 
Semmi gond. Nézd meg az adatlapját. Egyértelműen leír mindent.

MAX5417.PDF
    
(#) Suba53 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Pé, 18:30 /
 
Tök mindegy, hogy mit szabályoz. Ha így kiakad akkor valószínű a kontakthiba.
Vagy másutt van kontakthiba, ami akkor jön elő, ha a potit csavargatod, bárhol lehet.
Hűtőspray segítségével könnyebb keresgélni.
(#) bitmixer hozzászólása Pé, 18:43 /
 
Sziasztok!
Javítanék egy touch monitort, és rögtön az elején furcsa jelenségbe botlottam a tápjában. Az egyenirányított AC230 utáni pufferelkón érdekesen alakul a bekapcs után a feszültség. Nem igazán tudom a magyarázatát... talán a kvázirezonáns tápok tudnak ilyet csinálni? Tovább nem is megyek, amíg ezt meg nem értem / oldom. Az elkó a képen 68 uf/450V, a monitor ELO ET3243L. Próbáltam a neten kapcsrajzot keresni, egyelőre sikertelenül. Szívesen vennék ötleteket, tanácsokat...
Kösz, üdv!
(#) Régi motoros válasza bitmixer hozzászólására (») Pé, 19:17 /
 
Hát ha ezt 1:1 mérőfejjel mérted, az a négy volt szerintem kevés lesz azon az elkón.
Ott legalább 320-330V DC közt kellene lenni a feszültségnek, majd aztán ráérsz tovább agyalni...
(#) bitmixer válasza Régi motoros hozzászólására (») Pé, 19:45 /
 
Nem gondoltam volna, hogy valaki feltételezi, hogy nem használtam egy 100:1 / 2500V-os mérőfejet
(#) szs válasza pedro7 hozzászólására (») Pé, 19:46 /
 
A három piciny lábacskára három picipötty epokitt. Atombiztos -lenne. Csak nekem nem sikerült "pontrailleszteni", én felhagytam vele. De ha jó kézügyességű vagy, akkor tényleg azt ajánlom.
(#) Régi motoros válasza bitmixer hozzászólására (») Pé, 20:13 /
 
Csak érdeklődtem, mert ez az információ nem volt benne a kérdésben...
(#) pipi válasza bitmixer hozzászólására (») Pé, 20:24 /
 
Miért nem rajzolod vissza a bemenő részt? Ha ott valóban 400V van, és nem a szkópod tréfál meg, lehet akár aktív PFC-s, akkor egy felpumpával kezd, és utána abból mókolja a kisfeszt
A hozzászólás módosítva: Pé, 20:25
(#) Fidel hozzászólása 8:56 /
 
Nem szervesen ide tartozik a téma, de hátha valaki hallott már ilyenről!
Van ez a szúnyogcsapda, valamilyen titán dioxidos fotó katalikus CO2 generálási eljárásról hablatyolnak a csalogatással kapcsolatban.
Bővebben: Szúnyogcsapda
Valaki halott már ilyenről, van ennek az eljárásnak valami moduláris elérhető megoldása?
Én még nem halottam ilyen eszközről és nem is értem igazán, hogy a légkörben található gázokból egy katalitikus folyamattal hogyan lehet CO2-re alakítani akármelyik gázt!?
A levegőben van N, O2, CO2 és mindenféle egyéb gáz! Ebből, hogyan csinál CO2-t? Összerak egy N-t két O-val és meg fotokatalizálja, amitől az N-ből C lesz? Lehet én vagyok tájékozatlan a témában, de nekem ez sántít egy kicsit!
(#) Régi motoros válasza Fidel hozzászólására (») 9:19 /
 
Atya ég, ennyi pízt még ha bizonyítottan működik is az elmélet sem adnék érte.
Inkább vennék 10-20 darab 2EFt-s normált, vagy akár napelemest, abból jutna mindenhova.
(#) Gafly válasza Fidel hozzászólására (») 10:27 /
 
Igazándiból benne van az a levegőben.
Repülésben van hagyománya a válogatásnak, azaz oxigén megy a pilótának és utasoknak, maradék inert gáz meg a tankba, hogy ha belelőnek, ne robbanjon fel oxigén hiányában.
Következő: »»   3959 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem