Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3963 / 3963
(#) toth1996 hozzászólása Pé, 22:01 /
 
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni abba hogy elkezdtem egy okosotthont építeni shelly plus 1 vezérlőkkel .

Működés röviden SW lábra fázis megy akkor a relé behúz és világit a lámpa persze ezt applikációval is lehet vezérelni .

Összekötöttem minden rendben van.
Páromnak megtetszett ezek az érintő paneles kapcsolok.
Erről lenne szó:
Bővebben: Link

Ezek ledes vissza jelzősök hogy ki/be állapotot jelzik.
Nem nagyon találtam nulla bekötésüket csak Wifi-st de arra nincs szükségem mert a shelly már wifin keresztül lehet vezérleni.

Fent említett kapcsoló az izzón keresztül kapja meg a nullát és itt jön a problémám.
SW bemenetre szeretnék annyi nullát ha fogalmazhatok így hogy a kapcsoló működjön rendesen.
SW és a Nulla közé teljesítmény ellenállást kötöttem 40 KOhmot működött a kapcsoló de shelly-t nem vezérelte a sw lábán .

Valakinek valami jó ötlete erre a problémára vagy inkább maradjak a régi billenő kapcsolónál?

Szerk: Növeljem az ellenállás értékét?
A hozzászólás módosítva: Pé, 22:02
(#) toth1996 válasza toth1996 hozzászólására (») Pé, 23:08 /
 
Le maradt a rajz...
(#) Udvari Zsombor válasza szs hozzászólására (») 2:27 /
 
Ha számukra kiderül, hogy a felhasználó is piszkálgatott, akkor már azonnal feltételezik, hogy abból eredhet a hiba és már nem lesznek olyan készségesek ‒ tehát inkább érdemes elhallgatni részleteket, mert "amit nem tudnak, az nem fáj nekik". Ez sajnos általánosságban így van.
(#) Régi motoros válasza toth1996 hozzászólására (») 9:59 /
 
Pont a lényeg maradt le, hogy az érintő"kapcsolóban" milyen kapcsolóelem van?
Hallasz kattanást mikor tapizod ami relé jelenlétére utalna? Ha nem, akkor gyaníthatóan félvezetős "kapcsolóelem" van benne, azt meg nem biztos, hogy szeretni fogja a sellid.
Főleg ha még fázishasításos fényerő szabályozó funkciója is van (bár azt írják, ebben pont nincs),
el is felejtheted.

Viszont ha a selli OFF állásban van, akkor a tapizókapcsolód nem kap nullát, azaz tápfeszültséget,
így nem is működhet elvileg. Sőt, jobban belegondolva a selli SW érintkezőjén nem is lehet nulla semmilyen körülmények közt, mivel az egy bemeneti láb lesz. Tehát úgy néz ki, hogy ez a tapizó érintkező nem tudja vezérelni ebben az állásban a sellidet.
A kapott információkból ezekre tippelnék.

Ui.: Mivel nem ismerem egyik készülék belső felépítését sem, mindenképp olyan kapcsolót ajánlanék vezérlésre, aminek fizikai érintkezője van, mint egy normál kapcsolónak, esetleg nyomógomb, ha a sellinek nem kell állandó feszültség az SW bemenetére, és elég az impulzus is.
A hozzászólás módosítva: 10:07
Következő: »»   3963 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem