Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3962 / 3962
(#) Fats Domino hozzászólása 13:26 /
 
Tisztelt fórumozók!
Fel lehet ezt házilag újítani? Már alig működik.
(#) jimitek válasza jimitek hozzászólására (») 13:29 /
 
Meg van az eredmény: 420mA a bemeneten, 540mA a kimeneten.
A műszer nem tévedett, a sönt ellenállása volt túl kicsi.
A napelem feszültsége még így is 19,8V körül táncol, szóval még csökkenthetem az ideiglenesen beiktatott huzal ellenállás értékét, de amíg ki nem cserélem egy 220 vagy egy 250mΩ ellenállás alkatrészre, addig szerintem jó lesz így.
A lényeg, hogy a probléma megoldva!
(#) Gafly válasza Fats Domino hozzászólására (») 13:30 /
 
Távirányító?
Ha igen, akkor van rá külön topic (sőt, több is talán).
(#) pucuka válasza Fidel hozzászólására (») 13:38 /
 
Hol olvastál ilyet?
A liken, amit adtam, az a Conrad oldala, ha ott rákattintasz az alatta levő
=+ Egyéb termékinformáció feliratra feljön egy ablak, és abban 60 V van, ami reális.
Egyébként a CB -k mikrofon csatlakozójánál használják.
(#) Fidel hozzászólása 13:38 /
 
Van egy Pansaonic SA-DH30 mini hifim! Van rajta RCA bemenet de ennyi a lehetőség rajta.
Szeretnék bluetooth adaptert beleaplikálni, de nem szeretnék külső áramforrást hozzá.
Belül rákötöttem az RCA-ra és a kezelő paneljén kerestem neki tápot, működik is, de nagyon cicereg alapon.
Mit lehet ezzel kezdeni, mi okozza a problémát, a táp felől jön ez az alapzaj?
Mivel tudom ezt esetleg méregetni, hogy mi a zaj forrása?
(#) Régi motoros válasza jimitek hozzászólására (») 15:33 /
 
Valahogy némi ellentmondást érzek a mondandódban.
Eddig az volt a probléma, hogy kevés volt a töltőáram. Most meg azt írod, hogy:
Idézet:
„Tehát át kellett kalibrálni, hogy kevesebb áramon dolgozzon pontosan.”

Az MPTT vezérlőket nem kell "átkalibrálni", hanem megfelelő teljesítményű napelemet kell rátenni,
akkor fog előállni a kívánt kimeneti teljesítmény is. Írhatnám úgy is, hogy egy 10W-os napelemmel nem fogod tudni 15W teljesítménnyel tölteni a rákötött akkut, de még csak 10W -al sem a veszteségek miatt (mert akármennyire DCDC, veszteség az itt is van).

Az adatlapból az Rcs ellenállás értéke egyértelműen kiszámítható.
Ez az ellenállás pedig a maximális csúcsáramot állítja be, amit a készülék átengedhet magán.
A gyári 0.04Ω ellenállással ez kereken 3A, mert I = 0.12V/0.04Ω = 3A (adatlap 3.-ik oldal).
Ha az általad betett dróttal számolunk, ami elmondásod szerint:
Idézet:
„...nem tudom kimérni mekkora, de kb. 100-200mOhm körül lehet...”

ebben az esetben a képlet úgy néz ki ha 0.150Ω -al számolunk:
I = 0.12V/0.150Ω = 0.8A, tehát elvileg a készülék maximális kimeneti áramát ennyire korlátoztad.

Az, hogy a kimeneti oldalon mégis nagyobb áram jön ki, mint először, gyanítom annak tudható be, hogy erősebb megvilágítás érte a napelemet, mint az első próbálkozás közben.

Azt vedd figyelembe, hogy egy 10W -os napelem erősen borús időben leadhat kb 2W -ot, kissé felhős időben esetleg 5W -ot, napsütésben mondjuk 8W -ot, és verőfényes napsütésbe, ha a beesési szög is pont 90°, akkor meglehet a 10W, de az is inkább csak laboratóriumi körülmények közt. Az itt említett értékek természetesen nem pontosak, csak hozzávetőleges becslések. De egyébként épp ezért írtam, hogy ha teheted, próbálkozz nagyobb teljesítményű napelemmel, mert az borúsabb időben is nagyobb teljesítményt ad.

Tehát a lényeg az, hogy amint csökken a fényintenzitás, a napelem teljesítménye is drasztikusan csökken. Erre az esetre találták ki az MPPT vezérlőket, hogy minden körülmény közt a lehető legjobb teljesítménykihasználtságon üzemeltesse a napelemet.
A hozzászólás módosítva: 15:38
(#) Bakman válasza Fidel hozzászólására (») 15:52 /
 
Könnyen lehet, hogy a modul maga a zaj forrása, bármennyire is furán hangzik. Több ilyen külső BT vevőt "építettem" ismerősöknek, soha nem volt zajos egyik sem. Az is igaz, mindegyik külső volt, külön tápegységgel. Attól, mert a hangkimenet tiszta, még zavarhat kelthet a tápegység felé.
(#) Fidel válasza Bakman hozzászólására (») 15:56 /
 
Nem a modullal van a probléma, külső táppal ez is teljesen jól szól. Autóban is próbáltam szivargyújtó töltőről és ott is elég zajmentesen működött.
Mit lehet ezzel kezdeni?
Következő: »»   3962 / 3962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem