Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Milyen zsebrádiót vegyek, amivel a gyenge rádióadókat is tudom fogni?
Lapozás: OK   4 / 6
(#) kadarist válasza Attila1974 hozzászólására (») Aug 19, 2024 /
 
Igen, néha én is odatekerek a kis SDR vevőmmel. Bővebben: Link
(#) Attila1974 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 19, 2024 /
 
Milyen típusú készüléked van?
Pontos linket tudnál adni?
(#) kadarist válasza Attila1974 hozzászólására (») Aug 19, 2024 /
 
Ez egy RTL-SDR Blog V4 USB dongle, ami számítógépre van kötve és egy discone vagy egy UHF Yagi antenna táplája. Tehát ez a rig nem egy zsebrádió kategória, hanem egy fix telepítésű felállás.
Bővebben: Link
(#) Attila1974 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 19, 2024 /
 
Hát ez tényleg nem egy zsebrádió!
Milyen frekvenciasávot tud átfogni?
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2024
(#) kadarist válasza Attila1974 hozzászólására (») Aug 19, 2024 /
 
500 kHz-től 1,7 GHz az átfogása és az alkalmazott szoftvertől, pluginektől függően képes digitális adások dekódolására is. A linkelt oldalon sok információt találsz az RTL-SDR témában.
(#) Attila1974 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 20, 2024 /
 
Köszönöm szépen!
Erről mi a véleményed?
Bővebben: Link
(#) Doky586 válasza Attila1974 hozzászólására (») Aug 20, 2024 /
 
Ezekkel az SDR vevőkkel csak az a gond hogy ha strandon napozás közben akarod hallgatni a rádiót akkor vigyél aggregátort, asztali PC-t, monitort, egeret is. Vonaton is igen kényelmetlen egy 3órás utazás alatt, hiába tudsz kilógatni az ablakon egy 10m-es hosszúdrót antennát (vagy mágnestalpast), a telefonra csatlakoztatva annyit fogyaszt hogy fél óra alatt leszívja az aksit. Kijelző hiányában PC/tel nélkül használhatatlan.
(#) kadarist válasza Attila1974 hozzászólására (») Aug 20, 2024 /
 
Szuper jó, csak ahogyan már én is említettem ezek az USB-s ketyerék csak valamilyen számítógéppel életképesek.
(#) Attila1974 válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 20, 2024 /
 
Szia!Tőled még nem kaptam ajánlást,hogy milyen hordozható rádiót ajánlanál akkor?
(#) Attila1974 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 20, 2024 /
 
Viszont cserébe nagy tudásúak.
(#) Doky586 válasza Attila1974 hozzászólására (») Aug 20, 2024 / 1
 
Nem is ajánlok semmit. Nem ismerem az igényeidet, hol és mire.. Neked kell döntened. Engem ne hibáztass aztán ha nem olyan amilyen az álmaidban.
(#) Attila1974 válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 20, 2024 /
 
Nem értek egyet.Ha választok valamit,akkor az az én döntésem lesz,hiszen mindennek utána szoktam még előbb olvasgatni.Akkor úgy teszem fel a kérdést,hogy mit vennél magadnak,ha ilyen terveid lennének?
(#) Attila1974 válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
Neked milyen rádiód van?
(#) sdrlab válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
Akkor az nem csonka oldalsáv, hanem inkább SSB. A csonka, az azt sugallja, hogy ott van a másik oldal sáv is, csak csökkentett mértékben.
Az AM moduláció, tulajdonképpen 2 darab SSB csatornát, plusz egy(fix frekvenciájú/amplitúdójú) vivőt tartalmaz. SSB módon bármelyik csatornát foghatod a kettő közül, ugyanazt kapod, leszámítva az éppen aktuális vételi körülmények közötti különbségből adódó eltéréseket. Ezt lehet kihasználni AM vételnél SSB módban, hogy csatornát válthatsz a két oldalsáv között, abban a reményben, hogy az egyiken jobb a vétel...
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2024
(#) sdrlab válasza Atis57 hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
Idézet:
„A Multiplex átvitel is 38kHz ig terjed”

Inkább 53kHz az! 38+-15kHz a különbségi frekvenciák spektruma.
(#) sdrlab válasza pucuka hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
Technikailag simán megoldható az AM sztereó..., az más kérdés, hogy a kompatibilitás odalenne rögtön, ami nem megengedhető!
A sztereó vételhez vevő oldalon csak egy szinkron kétutas demodulátor kellene, nem több. Ezt manapság is szokták alkalmazni egyes esetekben, de nem a (nem létező)sztereó demodulálás miatt, hanem mert jobb minőséget ad, több szempontból is...
(#) Alkotó válasza Attila1974 hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
Azt nem tudom mit kezdesz az itt kapott "tanácsokkal", de mintha a lényeget nem látnám megjelenni.
Ahol nagy a térerő, ott bármivel tudod fogni az adásokat, ahol meg kicsi, ott mindenképpen bizonytalan lesz a vétel. Ha ezt elfogadjuk, akkor előtérbe kerülhetnek olyan szempontok, hogy mekkora a mérete, hogyan néz ki, mennyire hangos, mennyibe kerül, esetleg milyen jó a hangminősége stb.
Sajnos ez a típusú sugárzás kezd háttérbe szorulni, szerintem az autós rádiók tartják csak életben. Egyre inkább az internet fog mindent uralni, az ő számos előnyével és hátrányával együtt.
(#) Doky586 válasza sdrlab hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
Az elnevezéssel kapcsolatban igazad van.
De sajnos a gyakorlatban használt elnevezés téves, ugyanis az SSB valójában 1 oldalsávos adást jelent meglevő vivővel, de a gyakorlatban a vivő nélküli SSB/SC-t értenek az emberek alatta.

Az én Tecsun PL660 rádiómon (már vagy 10 éves, vannak már jobbak is) teljesen más élmény a műsorszórókat ssb-ben hallgatni mint sync-ben. Az előbbi borzalmas. Ha ssbnek nevezném a syncet akkor meg félreértenétek.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2024
(#) kadarist válasza sdrlab hozzászólására (») Aug 21, 2024 / 1
 
Kevesen tudják, hogy a csonka oldalsávos vivő az analóg tévéadók szabványa volt, ahol is a csonka oldalsávban voltak elhelyezve a szinkronjelek.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2024
(#) Alkotó válasza Attila1974 hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
Kicsit nagyobb zseb kell hozzá, de nálam remekül bevált a melléklet szerinti rádió. Ezt hallgatom egész nap.
Annyi azért hozzá tartozik, hogy meg kellett piszkálnom, mert alapkiépítésben kevésbé érzékeny. Ez annyit jelent, hogy a benne lévő áramkörnek eleve van egy antenna csatlakozója, amit én kivezettem, és egy darab dróttal tökéletes vételem van így (egy olyan helyen, ahol az autóm rádiója már alig-alig vesz valamit).
Nekem mellékes, de első perctől hibás néhány szegmens a kijelzőn.
(#) Udvari Zsombor válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
Ez tulajdonképpen egy rádió és MP3 funkcióval rendelkező túlméretezett Bluetooth hangszóró, ezektől nem szabad sokat várni.
(#) Alkotó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
Kimondottan jól szól, van benne külön sub hangszóró és két front, azaz 2.1 rendszerként működik. A rádió mellett (én csak ezt használom), van mikrofon bemenete, lejátszik MP3-as formátumot (meg még néhányat), és valóban Bluetooth-on is lehet vezérelni.
Maximálisan elégedett vagyok vele. A saját tölthető akkujáról csak 4-5 órát megy, de én folyamatos töltés mellett használom évek óta.
(#) Udvari Zsombor válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 21, 2024 1 /
 
Ez akkor is egy túlméretezett Bluetooth hangszóró, legalábbis a designja azokra hasonlít, így nem tudok pozitívan tekinteni rá.
(#) Alkotó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 21, 2024 / 1
 
Ez egy hordozható rádió. Ehhez képest kell megítélni, és ebben a kategóriában rangsorolni.
De az mindenképpen elgondolkoztató, hogy nekem van ilyen, és így mondok véleményt, te pedig nem láttad és nem hallottad, és úgy mondasz véleményt.
Én mégis tiszteletben tartom az álláspontodat, ezért neked nem ajánlom ezt, vagy hasonló készüléket "hurcibálós" rádiózásra, de mindenki másnak igen.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2024
(#) Attila1974 válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
Szia!
Igazából a gyakorlati tapasztalatokra vagyok kíváncsi,kinek milyen készülékkel volt pozitív vagy negatív véleménye.
Illetve egy kicsit csodálkozom azon,hogy a számítógéphez csatlakoztatott vevők (megfelelő antennával persze),gond nélkül átfognak egy hatalmas rádiófrekvenciás sávot,a hordozható rádióknál meg csak a megalkuvás megy.Ha van jó FM,akkor nem jó a CB vétel.
És ha jól látom,egy hordozható rádió sem tudja a teljes sávot átfogni.
Nincs rá igény,vagy technikailag nem lehetséges?
Tetszik a lefotózott készüléked!
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2024
(#) kadarist válasza Attila1974 hozzászólására (») Aug 22, 2024 /
 
A hordozható rádióknál az antenna a fő korlát, ezt könnyű belátni. Van széles átfogású vevő magas áron, mert hát ugye egy kis dobozba kell egy erőművet beszerelni.
(#) uniman válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 22, 2024 /
 
Én is hasonló kínai szuperchippes rádiókat hallgatok a kertben. Ingyen energiával működnek, li-ion akkun kívül goliát elem is beletehető, de 230-as táp is van benne. Meg még néhány extra is van bennük, lámpa, usb-n telefontöltés, usb lejátszás meg BT... Ja és a lényeg, ami van az éterben, minden hallható rajta.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2024
(#) Attila1974 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 22, 2024 /
 
Kérek példát!
(#) Attila1974 válasza uniman hozzászólására (») Aug 22, 2024 /
 
Jó is a vételi érzékenységük?
(#) proba válasza Attila1974 hozzászólására (») Aug 22, 2024 /
 
Szerintem ahány sáv, annyi antenna normális vétel esetén. A régi rádiókban is volt 2-3 hangolt ferrit + botantena. Az hogy mit fog az egy dolog, de hogy milyen érzékeny az egy másik. Minden sávra más antenna kellene, ami a CB sávon már nem is olyan kicsi. Na a hordozhatósággal az nem nagyon fér össze.
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem