Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   602 / 603
(#) Rosszmáj válasza Landsmann hozzászólására (») Aug 10, 2024 / 2
 
Gaflynak ajánlva:
Velem egyidős ventilátoromhoz tavaly-tavalyelőtt gyári új lapátot is láttam a lomipiacon, még a talkum is rajta volt.
"A Viventi fantázia nevű asztali ventilátort 1958-ban tervezte Bozzay Emil és Dániel József eredetileg a Villamos Kismotorgyárnak. 1961-ban a Villamos Kismotorgyárat összevonták az IMI-vel, az Ipari Műszergyárral."
(Kicsit hirtelen kellett leállítani a felvételt, kíváncsi macski majdnem beleszagolt a forgó lapátba.)
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2024
(#) szs válasza Landsmann hozzászólására (») Aug 10, 2024 /
 
Nahát... akkor az enyém nem is zörög nagyon

De félreértés ne essék: örülök, hogy te is megmutattad, ha végül nem "munkahelyi" lesz, akkor érdemes lesz megszépíteni, zörgésmentesíteni.
(#) Landsmann válasza szs hozzászólására (») Aug 10, 2024 /
 
A tengelynek már akkora kottyanása van, hogy néha beleér az állórészbe a forgórész és nem tud elindulni. Kézzel kell rásegíteni.
(#) szs válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 10, 2024 /
 
Ez a típus nagyon a repülők légvsavarjára hajaz, még "áramlástechnika" is van a tervezésben.
Nagyon szép.
(#) nagym6 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 10, 2024 /
 
Ez régen nagyon elterjedt volt, majdnem csak ez létezett.
Nekem is van egy, csak senki nem tudja hova tettem.
(#) bbb válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Nekem is van valahol egy ilyenem, nagyot üt, de a macskának nem lesz tőle baja Viszont utána már többet nem fogja piszkálni.
(#) szs válasza bbb hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 

Tényleg szép nagyot üt, és tényleg nem lesz belőle baj. Belenyúltam, megütött, -érdekes: lassabban pörgött fel utána, mint nulláról.
(#) Massawa hozzászólása Aug 12, 2024 /
 
Egy uj luxusszálloban töltöm a napokat. 2022-ben adták át “kimagaslo” tulajdonságokkal. A recepciohoz 8 lépcsön lehet feljutni, onnan a lift legalso szintjére további 22 lépcsöt kell leküzdeni ( az europai unioban). Szo sincs mozgáskorlátozottaknak szánt srég járdákról és a borsos árak ellenére még egy boy alkalmazására sem futja, igy a nehéz böröndökkel is a fizetö vendegnek kell megküzdenie.
(#) Inhouse válasza Massawa hozzászólására (») Aug 13, 2024 /
 
Hát, mindenkinek meg van a maga baja... Pacsi!
(#) Ge Lee válasza Massawa hozzászólására (») Aug 13, 2024 /
 
Én inkább elnyújtózom esténként a fürdőkádban, nem kerül semmibe, lépcsőket sem kell mászni, boy-ra sincs szükségem, az mondjuk igaz, hogy a látvány sem olyan szép, mert közben az ablakon át nem a hullámzó tengert látom hanem a szomszéd háza tetejét. Ennyiért ez van.
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 13, 2024 /
 
Én sem okvetlenül a tengerért vagyok ott ( de már csak 2 nap )
(#) Suba53 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 13, 2024 /
 
Korrekt! Legalább ott megpróbálják megmenteni a lusta gazdag népeket az eltunyulás veszélyeitől.
(#) Rosszmáj válasza Massawa hozzászólására (») Aug 13, 2024 / 3
 
- Szíveskedjék megmondani, ez a szálloda akadálymentes?
- Nem, kérem, akadályverseny.
(#) img hozzászólása Aug 16, 2024 / 1
 
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Aug 16, 2024 / 1
 
Tudom javasolni Ringway Manchester videóit, többek között ezt a témát is többször körbejárta már.
(#) Gafly válasza Rosszmáj hozzászólására (») Vas, 13:32 /
 
Nehéz az adatbányászok élete, mert minden ami le van írva/TV is mutatta az igaz.
Akkor most hogyan is van?
Győrből eljönni:
- Nem lehet
- De lehet
Tudom, MI odaretusálta.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Vas, 13:53 /
 
Háát, már úgy tűnik feltalálták a melegvizet. 2026 -ra állítólag átépítik a pályaudvart.
Nem szeretném elrontani az örömöt, de van a mondás, hogy buktával dicsérd a napot.
(#) Massawa hozzászólása Sze, 18:13 / 1
 
A fiam vett a Lidlben egy szerszámot mindenféle kábelhüvelyek préselésére, cserélhetö pofákkal. A szerszám egészen jol néz ki meg van a dobozban vagy 100 mindenféle kábelsaru. Nem tudom kinek tervezték, de a fogo nagyon el lett fuserálva. A fogantyuja majdnem ugyanolyan hosszú mint a préselö pofája. A baj az, hogy igy alig tudja az ember, vagy legalább olimpikonnak kell lennie, hogy a összemnyomjon a szerszámmal egy 2,5 mm2 huzalra préselhetö kábelszemet. Nézem az én régi szerszámomat ott az arány majdem 1:5 a Lidl fogon meg csupán 1:1,8, azaz itt a fogo a kéz erejét még meg sem duplázza, nem ugy mint az én fogomban ahol megötszörözi. Csak nagyon vékony lemezböl készült kábelszemhez jo ez a szép szerzám.

IMG_7375.jpeg
    
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Sze, 18:25 /
 
Nálunk pont ilyet nem árulnak, vettem kettő félét is, de egyikkel sem sikerült értelmes préselést csinálni. Kezdtem már azt hinni, hogy a képességeimmel van baj, de ezek szerint nem feltétlenül.
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Sze, 18:35 /
 
Nahát. Mindig igyekeztem a Lidl-ben, Aldiban hirdetett krimpelőket megfogni -mire odaértem, addigra krimpelő néven kábelcsupaszoló maradt (ogyanígy néhány kábelsaru mellékelve)
Most akkor jól megmutattad, hogy ne is bánjam azt, hogy nem jutott.
Van amúgy egy (azaz egy) krimpelőszerszámom, igaz, drága volt, de (ugyanúgy, mint írtad a tiédről) legalább használható. Az én praclimmal még azt is határozottan kell összenyomni, lazázva nem megy.
Pedig a többféle pofa ebből a készletből csábító leene, de (úgy látom) még azt sem tudnám beleszerelni az enyémbe.
A hozzászólás módosítva: Sze, 18:41
(#) bbb válasza szs hozzászólására (») Sze, 19:37 /
 
Ezeket már csakazértis úgy alakítják ki, hogy a másik pofa ne legyen jó bele. Én aliról vettem krimpelőt saját használatra és nem bántam meg: SN-58B
Ha megnézed ehhez még csak átalakítani se lehetne a lidl féle szerszám pofáit...
(#) szs válasza bbb hozzászólására (») Sze, 19:46 /
 
Ehhez mind a hat pofát adták, jól látom? (Vagy nem jól figyelek?)
Ha igen, akkor sutyiban megveszem. Ugyis anyámhoz rendelgetek manapsag, majd csendességre is megkérem

Jó az enyém, a háztartasban többször nagy szolgálatot tett, és egesz életemre ki fog tartani, hiszen nem napi használatú. De vannak méretkorlátai.
A hozzászólás módosítva: Sze, 19:50
(#) bbb válasza szs hozzászólására (») Sze, 20:36 /
 
Igen, mindent kapsz hozzá, ha azt az opciót választod ki.
(#) erbe válasza Massawa hozzászólására (») Sze, 22:49 /
 
Kaptam egy márkásnak látszó érvéghüvely sajtolót (neve szerint). Olyan deformált, elcsúszott sablonok vannak sorban, hogy a 10-es meg a 6-os majdnem egyforma. Pedig erő lenne benne. Még a kisebb kábelsarukat is jól összenyomja, ha megfelelő méretet választok hozzá. Mindenesetre nem ezt vártam volna a neve alapján.
(#) erbe válasza Massawa hozzászólására (») Sze, 22:54 /
 
Hogyan számoltad ki az áttételt? Számomra nem teljesen egyértelmű, hogy jött ki az az érték.
A markolat középvonalánál mérhető elmozdulás / a présforma elmozdulása.
(#) Inhouse válasza Massawa hozzászólására (») Csü, 7:40 /
 
De ez nem sima 1 tengelyes, mint egy harapófogó, hanem áttételes, nem?
(#) Massawa válasza Inhouse hozzászólására (») Csü, 8:25 /
 
Igen de meglehetösen rosszul sikerült. A pofa mozgása kb 8 mm és 2 emelön megy át az erö.
(#) lazsi válasza Massawa hozzászólására (») Csü, 9:17 /
 
És mennyi a markolat közepének az elmozdulása?
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Csü, 9:53 /
 
Elmozdulás markolat közepe/elmozdulás pofa aktuális sarupont = áttétel. Ez lenne ha jól gondolom.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Csü, 10:32 / 2
 
Nem lehet konrét áttételt számolni, mert a pofák elmozdulása nem lineárisan követi a markolat elmozdulását. Én műanyag fröccsöntő gépekben láttam ilyen kialakítást. Ahol a mozgó szerszám az álló közelébe ér, elmozdulás kb. nulla, az erő viszont nagy.

Itt: YouTube videó, 0:50 -től látható a kialakítás valamennyire. Nevezett fogón ez a nyíló/záródó háromszög az A, B, C háromszög, a B csúcsnál lévő szög a lényeges. Minél zártabbak a préspofák, a B csúcsnál lévő szög annál nagyobb és annál nagyobb erővel hatnak pl. az érvéghüvelyre, azonos kézierő mellett.

A vonalak hosszai csak viszonyszámok.
Következő: »»   602 / 603
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem